Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Χταποδαστικός παιδικό σταθμός

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 6/7/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. sirtakis

    sirtakis Νέος ειδικός

    υπάρχει καμιά περίπτωση να μπουν στην διάρκεια του δρώμενου γεννητούρια ? στο ημερολόγιο δεν βλέπω κάτι . όσο για την φασολιά δεν σχολιάζω καλύτερα .333 ????
     
  2. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    αναρωτιέμαι αν μόνο εγώ ξαφνιάστηκα με την απαντηση ...αναφερεις 30 με 40 αναδυομενα αυτοματα εννοεις οτι πρεπει να εχουμε τουλαχιστον 20 μαγικα δεντρα !!!! κι φυσικα ολοι οι φιλοι σχεδον να σου στελνουν καθημερινα δωρο ,που σημαινει αν στελνουν σε εσενα καθε μερα δε θα στελνουν σε καποιον αλλον .....προσωπικά εχω μονο 6 μαγικα δεντρα και δωρα μου στελνουν ελαχιστοι γειτονες ...θα ηθελα να μου δωσεις μια αλλη εναλλακτικη ....εκτος αν εγω τα υπολογιζω λαθος
     
    Αρέσει σε μαρω69, fisherman65, Lina123 και 4 σε άλλους.
  3. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    χρειαζόμαστε 10 θαλασσοκαρύδες για μια πουτίγκα.. συνολικά θέλουμε 29 πουτίγκες άρα 290 θαλασσοκαρύδες, αρα 290 εκτροφές.. επί 2 σ τροφές που χρειάζεται η κάθε εκτροφή θέλουμε 580 σ τροφές κανονικά.. βέβαια με τα δώρα γειτόνων και τα μαγικά δένδρα όσοι έχουν, ο αριθμός θα πέσει σημαντικά. το σκ μάλλον θα έχουμε γεννητούρια.. όσο για τα φυτά δεν θα παίξω καθόλου ... η φασολιά είναι για γέλια στις 333 ώρες.. οπότε ούτε καν θα προσπαθήσω... θα παίξω μόνο τις εκτροφές αν μπουν γεννητούρια
     
    Αρέσει σε Lina123, soyla74, jimixatz και 5 σε άλλους.
  4. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Πολλή σωστή. Διορθώνω την ανάρτηση μου.
     
    Αρέσει στον/ην GEPPO1.
  5. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Έχω 40 μαγικά δέντρα αλλά μιλάω γενικά. Κατα καιρούς έχουν δοθεί αρκετά σε δρώμενα και οι παλιοί παίκτες έχουν αρκετά μαγικά δέντρα, εφόσον έπαιρναν μέρος σε δρώμενα. Αλλά αν κάποιος δεν παίρνει μέρος σε όλα τα δρώμενα τότε χάνει έπαθλα που θα του φανούν χρήσιμα στο μέλλον (όπως αυτή εδώ η σειρά σύννεφων)
    Επίσης μπορείς να στείλεις μέχρι 15 δώρα οπότε να λάβεις και αντίστοιχο αριθμό.
     
    Αρέσει σε -sia1971-, .sofaki., periklis1947 και 2 σε άλλους.
  6. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα,από το 16 έχασα ελάχιστα δρώμενα κι όμως έχω στη κατοχή μου 3 μαγικά δεντρα...δεν συνάντησα σε δρώμενο μαγικό δέντρο και τα πίκολο δίνουν σπάνια...όσο για τα 15 δώρα,είναι προνόμιο των premium οι πιο πολλοί στέλνουμε 7 και μας στέλνουν αυτοί που στείλαμε,δηλαδή 7.
    Μέσα στον καύσωνα και την περίεργη κατάσταση που επικρατεί γενικότερα ,μετά από ένα απαιτητικό δρώμενο που προηγήθηκε,μια φασολιά που ανανεώνεται κάθε μισό μήνα ,ό,τι και να δίνει δε με συγκινεί,οπότε στε΄λτε τα δωράκια αλλού αγαπημένοι γείτονες μου.Καλή επιτυχία!
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, -sia1971-, kadim65 και 5 σε άλλους.
  7. vangtheo

    vangtheo Αρχάριος στο φόρουμ

    (Τέλος δεν κατάλαβα τι σχέση έχει η σειρά σύννεφων με το μαγαζόραμα.)
    Φίλη μ lagoudaki πριν κάμποσο καιρό τα δώρα-προιόντα στο μαγαζόραμα ανανεωνώνονταν κάθε βδομάδα νομίζω. Αν κάποιος φίλος γνωρίζει με σιγουριά να μας το πει. Κ τώρα η ανανέωση πάει στο μήνα!!!! Ο συσχετισμός έχει να κάνει με την εταιρία η οποία για τους δικούς της λόγους αυξάνει το χρόνο σε κάποια πράγματα στο παιχνίδι αφαιρόντας μας κάποια δώρα. Το αυτό πράτει κ με τις φασολιές, 48 ώρες, 72,96 κτλ με αποκορύφωμα το αυριανό ιβέντ 333!!!! Βοήθειά μας.
     
  8. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    εγω παλι ειμαι παικτρια απο το 2011 αρα μαλλον παλια ....εχω χασει ελαχιστα δρωμενα ,ειμαι 230 επιπεδο , δεν εχω λαβει ποτε μα ποτε 15 δωρα ακομα και να εχω στειλει , και δεν θυμαμαι να ελαβα μαγικο δεντρο απο δρωμενο ....ενα ισως ??

    μαλλον οι παλιοι παικτες που αναφερεσαι μετριουνται στα δακτυλα ....

    τελος παντων εγω αν και διαθετω 4500 τροφες δεν θα παιξω γιατι δε μου αρεσει το 333!!!!...... μετα απο 14,15 μερες δε θα θυμαμαι καν τι μου δινει και αν θα ενεργοποιειται οταν κανω το κυριως μαζεμα της ημερας !!!!
    Το πολυ πολυ να βαλω το φυτο για να παρω το πικολο


    καλη συνεχεια σε ολους
     
    Αρέσει σε -sia1971-, nana, supermario$ και 8 σε άλλους.
  9. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR


    Λάθος θυμάσαι. Τα δώρα στο μαγαζόραμα ανανεώνονται κάθε πρώτη του μήνα από το πρώτα μήνα λειτουργίας του μαγαζόραματος.
    Επίσης η χρήση δεύτερου και τρίτου λογαριασμού ενώ έχει αποκλειστεί ο 1ος απαγορεύεται. Ελπίζω να μην απαντήσεις με τέταρτο λογαριασμό τώρα γιατί θα αναγκαστώ να αποκλείσω και τους υπόλοιπους 3 ;)
     
    Αρέσει στον/ην vangtheo.
  10. p.tosh

    p.tosh Προχωρημένος

    Καλησπερα. Εχεις 40 μαγ. δεντρα (μαφηνει παγερα αδιαφορο) αλλα μιλας ....γενικα....για φιγουριτσα μου κανει που δεν νομιζω να την αγοραζει κανεις........
    Αφου τα εχεις προχειρα για πες ποσα εχουν δοθει σε δρωμενα; 2; 4; 6; Απλα εγραψες κατι ανεδαφικο για 30-40 αναδ. καθημερινα ( η φιγουριτσα που ειπα πιο πανω) και τωρα πας να το στηριξεις ...πως; κανοντας μαθημα στους παιχτες...αν δεν αυτο ...τοτε οχι εκεινο.....Και ναι; 15 δωρα στελνεις καθε μερα και σου στελνουν; απο ποτε; Και στο κατω κατω δικαιωμα του καθενος ειναι να πει οτι δεν παιζει στο δρωμενο γιατι δεν του αρεσει η φασολια και πρεπει να γινεται σεβαστο πια!!!!!
     
    Αρέσει σε skareleni, Παυλής, vangtheo και 6 σε άλλους.
  11. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Αφού σε αφήνει παγερό αδιάφορο, τότε γιατί δίνεις τόση βαρύτητα σε αυτό;
    Αρα δεν φαίνεται και πόλυ οτι σε αφήνει αδιάφορο.
    Ποτέ δεν έκανε φιγουρίτσα ούτε θα κάνω τώρα.


    Και δικαίωμα μου είναι να πω οτι θα παίξω το δρώμενο και να μοιραστώ την στρατηγική μου ώστε οι συμπαίκτες μας να χρειαστούν όσο το λιγότερο σούπερ τροφές. Αν δεν θες να παίξεις το δρώμενο δεν βρίσκω το λόγο να κρίνεις την στρατηγική εκείνων που θα παίξουν οπότε όλη η ανάρτηση σου είναι άκυρη.
     
    Αρέσει στους IRENE26, vangtheo και jimixatz.
  12. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Είμαι παίκτης από το 2010 οταν πρωτοξεκίνησε το παιχνίδι και όντως μαγικά δέντρα είχαν δοθεί κατά καιρούς σε δρώμενα αλλά το κύριο μέσο απόκτησης τους ήταν μυστηριώδη δενδρύλλια.
    Σαν χθές τα θυμάμαι:cry:.
    Όπως και να έχει συμφωνώ απόλυτα μαζί σου λαγουδάκιιι:inlove:.
    Η φασολιά είναι χρήσιμη για το μέλλον όπου κατά καιρούς μας πιέζει ο χρόνος και θέλουμε αύξηση ποσότητας και μείωση του χρόνου8).
     
    Αρέσει στους vangtheo και lagoudaki.
  13. p.tosh

    p.tosh Προχωρημένος

    Μα ποιος μπορει να δωσει βαρυτητα σε καποιον που χωρις να ρωτηθει η να προκυψει κουβεντουλα να βγαινει και να λεει οτι εχει 40 μ.δ.; τα οποια εχει αγορασει; τα περισσοτερα τουλαχιστον; Φυσικα δικαιωμα σου αλλα μην κανεις φιγουρα στο ξαναλεω . Τωρα για την στρατηγικη που λες για τους συμπαικτες μας .....ποια ακριβως ειναι;οτι θα αρχισεις με το φυτο; μα δεν νομιζω να σκεφτεται κανεις να αρχισει με τις εκτροφες χωρις γεννητουρια; τα 30-40 αναδ καθε μερα απο μ.γ και δωρα; μα ποσοι εχουν πανω απο 3-5 μ.δ; ποτε σε ποιο δρωμενο τα μ.δ επαιξαν τοσο καθοριστικο ρολο στα αναδ.; σημερα πως προεκυψε; ποια ακριβως ειναι η στρατηγικη σου; που απευθυνεται σε απλους παιχτες και οχι σε premium; Κι αν με πεισει και μου εχει ξεφυγει κατι εχεις τον λογο της αντρικης μου τιμης οτι θα ζητησω συγνωμη κι απο σενα κι απ το φορ.



    Υ.Γ. υπηρξαν δρωμενα που εκαιγαν και προσφατα και ψαχναμε λυσεις δεν σε ειδα ποτε να μπεις να πεις μια στρατηγικη;
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/7/21
    Αρέσει σε vangtheo, αμφιθεα, supermario$ και 3 σε άλλους.
  14. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα παρεούλα, χαχαχαχα η φασολιά πολύ ωραία, ούτε 365 ώρες; Ότι και να προσφέρει, απλά αδιάφορο.... Καλή επιτυχία σε όσους ασχοληθούν. χαχαχαχα να στε καλά εκεί στην εταιρία, μου φτιάξατε την μέρα και είναι δύσκολη......xDxD
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, sirtakis, thena και 10 σε άλλους.
  15. Παυλής

    Παυλής Νέος ειδικός

    Καλησπέρα .
    Σας παρακαλώ μην ανεβάζετε την θερμοκρασία και εδώ , αρκετή έχει εκεί έξω .
    Επ΄ευκαιρία , μήπως ξέρετε τι ώρα θα ανοίξει το δρόμενο ;
     
  16. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Νομίζω η ώρα αναφέρεται σε 2 επίσημες ανακοινώσεις που έγιναν χτες. :eek:
     
  17. Παυλής

    Παυλής Νέος ειδικός

    Καλησπέρα , έπρεπε να γίνω ενοχλητικός μάλλον για να το κοιτάξω πιο επισταμένα .
    Μόλις ενημερώθηκα , με συγχωρείτε .
    Πάντως ευχαριστώ πολύ γιατί δεν θα τόβλεπα .
    Καλή συνέχεια .
     
    Αρέσει στον/ην -Snorkel-.
  18. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    φίλε μου ειλικρινά και με αγάπη , θέλω να μου εξηγήσεις πως ακριβώς θα φανεί χρήσιμη όταν ενεργοποιήται καθε 333 ώρες... εκτός αν την κρατάς ανενεργή και περιμένεις εκείνη την μια φορά που θα την χρειαστείς για κάποιο δρώμενο που σε πιέζει ο χρόνος... και προσωπικά θεωρώ οτι δεν αξίζει τον κόπο να παλέψω για μια φασολιά που ενεργοποιήται κάθε 14 μερες γιατί το +1 σε στάβλους μπορώ να το πάρω άνετα απο μπόνους στην αποθήκη... όπως το πιο αποδοτικό τούρμπο, σε τι θα μου χρειαστεί εκτός και αν κάθε 14 μερες βάζουν ενα δρώμενο που θα μας φανούν όλα αυτά χρήσιμα
     
    Αρέσει στους Lina123, toula25, jimixatz και σε ακόμα ένα άτομο.
  19. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Καλησπέρααα αγαπητή!!
    Κοίταξε κατά καιρούς έχουν υπάρξει δρώμενα που χρειαζόμαστε αποδοτικότητα σούπερ και τούρμπο λιμάσματος για αναδυόμενα
    Θυμάμαι πάλι στο νησί πρέπει να ήταν το δρώμενο και έψαχνα απεγνωσμένα τι μπόνους μείωσης χρόνου έχω...Όσον αφορά το τρόπο που την χρησιμοποιώ, κατατάσσω τις σπάνιες φασολιές στα αγαπημένα και δεν τις μαζέυω..(όπως και αυτή με την απόδοση σούπερ λιπάσματος).
    Επίσης με τον κέρσορα τις μεταφέρω στην κορυφή της λίστας πατώντας τα βελάκια που έχει κάθε φασολιά είτε είναι σε κατηγορία φυτά είτε σε κατηγορία ζώα ώστε να τις προσπερνώ άμεσα..
    Γενικά όμως ο καθένας έχει διαφορετική άποψη και οπτική για την χρησιμότητα των αντικειμένων στο παιχνίδι..
    Μου αρέσει όμως πολύ αυτός ο πλουραλισμός!!
    Δίνει χρώμα στη μουντή ρουτίνα;)
     
  20. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Δεν ειναι μονο η φασολια ειναι και τα επιμερους δωρακια.Κυριως ομως παιζω γιατι μαρεσει το 'σκεπτικο' της φαρμεραμα, δεν βαρεθηκα ποτε, τα παντα στο παιχνιδι αυτο ειναι σχετικα και καποια στιγμη θα μας χρειαστουν.Παιζουμε για να περναει ευχαριστα η ωρα μας ,να ξεχνιομαστε απο τα προβληματα μας και εχει στρατηγικη δεν ειναι ενα χαζο παιχνιδι σαν πολλα που κυκλοφορουν στο διαδικτυο.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.