Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Χρόνια Πολλά Farmerama "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 24/1/24.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού

    Για να πάρουμε την σειρά και τα διακοσμητικά , αρκεί να ολοκληρώσουμε 9 πάζλ μόνο.


    πως γινεται αυτο???
     
    Αρέσει στον/ην maria_palou.
  2. boykitsa68

    boykitsa68 Νέος ειδικός

    Φίλοι συναγρότες δεν ξέρω τι συμβαίνει σε σας αλλά εγώ έχω μόνιμα την εμφάνιση της μαργαρίτας οπότε δεν έχω φτιάξει ούτε ένα παζλ. Δεν ξέρω πόση υπομονή μου έχει απομείνει για να μπαινοβγαίνω στη φάρμα κάθε δύο λεπτά. Ευελπιστώ αύριο να λυθεί αυτό το θέμα. Καλό βράδυ σε όλους κ καλή δύναμη!!
     
    Αρέσει σε Hecuba, Marinaloren, vagelis1968 και 4 σε άλλους.
  3. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    Χρόνια πολλά φαρμεράμα για η άλλη μία φορά επί 14 χρόνια σου εύχομαι να τα χιλιάσεις... Το δρώμενο καινούργιο και πρωτότυπο αλλά αρκετά δύσκολο.. η δυσκολία έγκειτε στο ότι δεν έχουμε καμία εικόνα για το τι ακριβώς φτιάχνουμε... Για όσους δεν είναι καλοι στα παζλ είναι αρκετά πολύπλοκό όπως π.χ για μένα... εν πας περιπτώση θα το παλέψω και πιστεύω ότι θα τα καταφέρω στο τέλος... Τα δωράκια καλούτσικα η φασόλια όμως ειδικά με τα συν ένα σε συγκεκριμένα προϊόντα, προσωπικά δεν μου λέει τίποτα απολυτως Μόνο οι πε που είναι αρκετά καλοι για φασολιά και το 150%.. ανεβάζω τη φωτογραφία του πρώτου πάζλ που έλυσα και ελπίζω να λύσω και τα υπόλοιπα και επειδή μόλις βάζεις το τελευταίο κομμάτι πλέον δεν έχεις εικόνα, αν θέλετε να ανεβάσετε τα παζλ, θα τα ανεβάζετε πριν βάλετε το τελευταίο κομμάτι... Ευχαριστούμε το λαγουδάκι για τους υπολογισμούς... Καλή διασκέδαση σε όλους
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε Hecuba, nota.dim1802, jimixatz και 8 σε άλλους.
  4. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    GEPPO1 Θα βαζεις πρωτα τα γυρω-γυρω, δηλ θα φτιαχνεις το εξωτερικο τετραγωνο και μετα τα εσωτερικα ! Το εξωτερικο τετραγωνο παντα εχει την μια πλευρα του ισια και οι 4 γωνιες εχουν τις 2 πλευρες του ισες! Αρα θα βαζεις πρωτα αυτα τα κομματια! Αν ταιριαζουν δεν θα μπορουν να μετακινηθουν!!!! Καλη συνεχεια!!!!
     
    Αρέσει σε stef10, maria22, Jimaras~for~ever!!! και 10 σε άλλους.
  5. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλημέρα, μπορείς να επισκεφτείς τα ολοκληρωμένα παζλ κάθε στιγμή και να τα δεις σωστά.
     
    Αρέσει στους Hecuba, vagelis1968, GEPPO1 και σε ακόμα ένα άτομο.
  6. Coinhunter01

    Coinhunter01 Ειδικός του φόρουμ

    Καλημέρα αγρότες και αγρότισσες!
    Χρόνια πολλά και καλή χρονιά με υγεία!
    Εδώ είναι όλα τα παζλ!

    Διασκέδαση και Παιχνίδια Γενεθλίων

    [​IMG]
    Πάρτη Γενεθλίων

    [​IMG]
    Κίτι Κατάμπρα

    [​IMG]
    Μαγεία Ταινιών

    [​IMG]
    Πάρτι με Πινιάτες

    [​IMG]
    Χαρωπή Πειρατική Έξοδος

    [​IMG]
    Ετοιμασίες Γενεθλίων

    [​IMG]
    Το Ριφ του Πεπρωμένου

    [​IMG]
    Ναυαγός!

    [​IMG]
    Μαγεία φθινοπώρου

    [​IMG]
    Ο Τζο Μπαλώματα και οι φίλοι του

    [​IMG]
    Ημέρα Γάμου

    [​IMG]
    Η Γιορτή της Μέλισσας

    [​IMG]
    Οποία έκπληξης!

    [​IMG]
    Πάρτι Αλχημιστών

    [​IMG]
    Η Ροζιασμένη Ιτιά

    [​IMG]
    Γεύση Από Παράδεισο

    [​IMG]
    Μια Μέρα στο Μουσείο

    [​IMG]
    Γενέθλιος Μποναμάς

    [​IMG]
    Απίθανο Κυνήγι στο Μπακάλικο

    [​IMG]
    Φεστιβάλ των Χάιλαντς

    [​IMG]
    Τα Βιβλία της Σοφίας

    [​IMG]
    Πλιτς! Πλατς Παιχνίδι με τα Χάμστερ

    [​IMG]
    Τα Δόντια της Οργής

    [​IMG]
    Ο Αραχνοπαιδικός Σταθμός

    [​IMG]

    Χρόνια Πολλά FARMERAMA!!!

     
    Αρέσει σε panos601, Hecuba, -ΡΙΚΑ1985- και 19 σε άλλους.
  7. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα σε όλους.. για αυτό είπα οτι είμαι άσχετη, ούτε αυτό είχα σκεφθεί, ευχαριστώ πολύ
    ευχαριστώ πολύ, αλλά δεν μπορώ να βρω που υπάρχουν οι εικόνες, αλλά δεν πειράζει γιατί τις ανέβασε ο συμπαίκτης
    ευχαριστώ πολύ προσωπικά, με έσωσες
     
    Αρέσει στους Hecuba, vagelis1968 και toylaaaaa.
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Θα στο πω πιο αναλυτικά.

    Κάθε πάζλ έχει μια μικρή μικρογραφία.
    Αν πατήσεις την μικρή μικρογραφία σε κάθε ολοκληρωμένο πάζλ θα δεις την εικόνα.

    Για πάτησε εδώ που σου δείχνω, δεν βλέπεις τίποτα;


    upload_2024-1-27_11-13-11.png
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  9. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Χθες δεν πήγαινε καλά το παιχνίδι οπότε χτύπησα δύο πιτόγυρα και είδα τηλεόραση. Σήμερα πάει καλύτερα και αύριο φαντάζομαι καλύτερα... οπότε μάζευε φυτά και όταν διορθωθεί το παιχνίδι τα κάνεις όλα μαζί... αν τρέχει το παιχνίδι κάθε παζλ θέλει κανένα πεντάλεπτο το πολύ.
     
    Αρέσει σε Hecuba, jimthrilosgate7, Marinaloren και 3 σε άλλους.
  10. .sofaki.

    .sofaki. Επιφανής του φόρουμ

    Κατα την αποψή μου η μαγεια σαυτο το δρωμενο ειναι να προσπαθεις να συνθεσεις το παζλ χωρις να ξερεις τί και πώς είναι άλλωστε τόσο μικρουλια ολα.
     
  11. kellyboukou

    kellyboukou Νέος ειδικός

    Καλησπέρα, αν εξαιρεθεί το θεματάκι με τις καθυστερήσεις, το θεωρώ το πιο διασκεδαστικό μινι game που έχω δει στο παιχνίδι μέχρι τώρα! Εύχομαι καλή διασκέδαση σε όλους!
     
    Αρέσει σε .sofaki., Hecuba, vagelis1968 και 2 σε άλλους.
  12. irinigr

    irinigr Νέος ειδικός

    Οι αμοιβές σας πιστώνονται κανονικά;
     
  13. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Άνοιξε θέμα στην κατάλληλη ενότητα με το ID σου και τι ακριβώς δεν σου πιστώθηκε.

    Είναι αδύνατο να ελέγξουν οι συμπαίκτες σου το λογαριασμό σου και να σου απαντήσουν εδώ που ρωτάς.
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  14. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλημερα σε ολους.. στο 1ο ποστ αναφερεται οτι λυνωντας 9 συγκεκριμενα παζλ αποκτουμε τη φασολια... στο 21ο ποστ ρωτησα τη συμπαικτρια πως γινεται αυτο αλλα αδιαφορησε... ρωταω ξανα κ αν καποιος συμπαικτης ξερει την απαντηση ας την δωσει να βοηθηθουμε οι υπολοιποι... προσωπικα οσο κ αν το κοιταξα δεν το καταλαβα κ θεωρω πως δεν ισχυει.... ελπιζω να κανω λαθος...
    καλη μας συνεχεια...
     
    Αρέσει στους Hecuba, korelin και vagelis1968.
  15. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλους

    1. Kανείς συμπαίκτης δεν είναι υποχρεωμένος να σου απαντήσει.
    2. Εχουμε και άλλες υποχρεώσεις και δεν φυσικά δεν είναι προτεραιότητα να σου απαντήσω, όποτε βρω χρόνο θα το κάνω.


    Δηλαδή υπονοείς οτι απλά έγραψα μια ανοησία. Για να δούμε λοιπόν τι ισχύει και τι όχι....

    [​IMG]

    Για να πάρουμε την σειρά και τα διακοσμητικά θέλουμε 540 κομμάτια παζλ. Σωστά; Σωστά!
    Αν παίζουμε το 1ο παζλ, ξεκλειδώνουμε 8 παζλ = 200 κομμάτια παζλ. Σωστά; Σωστά!

    Να μην τα πολυλογώ λύνοντας 9 παζλ, έχουμε ξεκλειδώσει 23 πάζλ που ισοδυναμούν με παραπάνω από 540.
    Σωστά; Σωστά!

    [​IMG]


    Το εβεντ μετράει κομμάτια. Δεν μετράει πάζλ. Σωστά; Σωστά!
    Αν δημιουργήσουμε κομμάτια και δεν λύσουμε τα παζλ μετράνε στην πρόοδο. Σωστά; Σωστά!

    Για άλλη φορά με αμφισβητείς... Αναμενόμενο. Σωστά; Σωστά!
     
    Αρέσει σε Hecuba, martha72, vagelis1968 και 2 σε άλλους.
  16. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού


    εγραψες οτι λυνωντας 9 παζλ αποκτουμε τη φασολια κ τα διακοσμητικα της. σωστα? σωστα.
    ειναι ομως σωστο? λαθος. το σωστο θα ηταν οτι λυνωντας 9 παζλ ξεκλειδωνουμε τοσα οσα χρειαζονται να λυσουμε για να παρουμε τη φασολια. σωστα? σωστα.
    για τη φασολια χρειαζομαστε 540 κομματια με 25 μεσο ορο καθε παζλ θελουμε περιπου 22 λυμενα παζλ
    σωστα? σωστα.........
     
    Αρέσει σε Hecuba, icons1, korelin και 3 σε άλλους.
  17. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Όποιος θέλει και μπορεί να καταλάβει τι έγραψα, το έχει ήδη καταλάβει.
    Για τους υπόλοιπους που δε καταλαβαίνουν ή δεν θέλουν να καταλάβουν, δεν μπορώ να κάνω κάτι. Είναι επιλογή τους. :music:
     
    Αρέσει στους Hecuba, vagelis1968 και nickoikono11.
  18. .sofaki.

    .sofaki. Επιφανής του φόρουμ

    Ελυσα απο τα 25 τα 20 παζλ και ακομη δεν εφθασα στη φασολια,αυτο τώρα πώς γίνεται!!!
     
    Αρέσει στους Hecuba, Marinaloren και vagelis1968.
  19. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Η φασολιά θέλει 580 κομμάτια. Τα 20 πάζλ έχουν λιγότερα κομμάτια.

    Δεν ξέρω που έχετε μπερδευτεί. Η πρόοδος μετράει κομμάτια. Οχι λυμένα πάζλ.

    Ολοκληρώνοντας 9 παζλ, ξεκλειδώνονται 23 πάζλ τα οποία δεν χρειάζεται να λύσετε αλλά μόνο να δημιουργήσετε κομμάτια.

     
    Αρέσει στους Hecuba και vagelis1968.
  20. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού

    Ολοκληρώνοντας 9 παζλ, ξεκλειδώνονται 23 πάζλ τα οποία δεν χρειάζεται να λύσετε αλλά μόνο να δημιουργήσετε κομμάτια.
    [/QUOTE]


    εδω να συμφωνησω αλλα το προηγουμενο που εγραψες πως λυνωντας 9 παζλ τελειωνεις μετη φασολια τι σχεση εχει δεν ξερω...
    μαλλον τα ελληνικα σου ειναι διαφορετικα απ τα δικα μου τι να πω,,,,,.
     
    Αρέσει στον/ην vickychris29.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.