Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Χριστουγεννιάτικη Ιστορία

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 2/12/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα και εύγε!δώσε μας τα φώτα σου..η μήπως έκανες εκτροφές?
    Αμφιθέα,τι στάβλους βάζεις ν επιτρέπεται?εννοώ σε χρόνους...ευχαριστώ!
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και -sia1971-.
  2. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Το τελευταιο μερος της ''χριστουγεννιατικης ιστοριας'' ,προχωραει αργα και βασανιστικα..:oops:
    Οι καλοι μου γειτονες και φιλοι , μεχρι το τελος του δρωμενου, ας μου στελνουν ''σπιτακια '' και ας με ενημερωσουν , αν χρειαζονται
    κατι διαφορετικο απο αυτο που τους στελνω εγω..
    Καλο ξημερωμα σε ολους ..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, Coinhunter01, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
  3. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Τέλος και για μένα το δρώμενο. Τα σπιτάκια μπορούν να παρθούν και από τις εκτροφές. Νομίζω θα έχει και έκρηξη γεννήσεων. Προσωπικά δεν την περίμενα, είμαι λίγο ανυπόμονη, και έβαλα εκτροφές πιο μπροστά για να πάρω σπιτάκια. Καλή επιτυχία σε όλους.
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, maria_palou, Coinhunter01 και 3 σε άλλους.
  4. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ


    Καλημερα, στο νησι εχω λιβελουλες και με βιοτεχνικο μειωνω λιγο το χρονο τους και τις μαζευω 2 φορες το 24ωρο, καμια φορα προλαβαινω και 3η φορα αν ξενυχτισω λιγακι.
    Στη βασικη εκταση, εχω σταβλους και λιγα εργαστηρια, απο 10ωρα εως 14ωρα, οι ωρες αυτες ειναι αυτες που βλεπουμε στην αποθηκη μας, οταν ταϊστουν και με τη γλαστρουλα κατεβαινουν στις 8ωρες περιπου και προσπαθω να μαζευω 3 φορες, ομως δεν μου φθανουν τα σπιτακια δυστυχως.
    Πριν λιγο ξεκινησα το 6ο βημα και θελει 350 σπιτακια. Κι ως τωρα εχω κανει μονο τις ασημενιες και μονο τα βηματα 2 και 4 τα εκανα ολοκληρα για να παρω τις αναβαθμισεις.
    Αναγκαστικα θα βαλω εκτροφες, ευτυχως σημερα μετα τις 15:00 θα χρειαστουμε μονο 1 σ.τροφη για καθε εκτροφη και θα τις μαζεψω μεθαυριο ;)
     
    Αρέσει σε jiorgos, GEPPO1, Marinaloren και 5 σε άλλους.
  5. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα,κάπως έτσι θα γίνει αλλιώς δύσκολα θα προλάβουμε και με τις υποχρεώσεις να μεσολαβούν ένεκα εορτών...αν πάρουμε τις αναβαθμίσεις θα είμαστε σαίνια χαχα ,καλή συνέχεια
     
    Αρέσει σε GEPPO1, sofiapao76, αμφιθεα και 2 σε άλλους.
  6. Coinhunter01

    Coinhunter01 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπέρα αγρότες και αγρότισσες!
    Χρόνια πολλά σε όλους, με υγεία και χαρά!

    Τέλος με τις ιστορίες!:music:
    [​IMG]

    Και εγώ Λιβελούλα, όπως η Αμφιθέα, με τη κίτρινη αναβάθμιση και βασικό χωράφι, είχα Λάμα και το Ζωοκομείο μαζί.

    Φυσικά βοήθησαν πάρα πολλή οι γείτονές μου και τους ευχαριστώ πολύ!

    Έχει ακόμα πολλές ώρες.
    Καλή συνέχεια σε όλους!

     
    Τελευταία επεξεργασία: 28/12/19
    Αρέσει σε GEPPO1, gtrullis, -sia1971- και 6 σε άλλους.
  7. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα σε όλη την παρέα... μόλις τέλειωσα και εγώ με το δρώμενο με την έννοια ότι πήρα όλες τις αναβαθμίσεις.. για τα υπόλοιπα δώρα δεν πολυκαίγομαι.. οπότε βγάζω τους στάβλους από την βασική έκταση και τους αφήνω μόνο στο νησί και ότι γίνει..γενικά σ αυτά τα δρώμενα χρησιμοποιώ στάβλους από 10 ώρες και πάνω..το πολύ μέχρι 15ωρους... βάζω όλα τα βιοτεχνικά που έχουμε για μείωση χρόνου και φυσικά την φασολιά... πολλές φορές χρησιμοποιώ και σούπερ τροφή όταν δυσκολεύομαι... να υπενθυμίσω ότι τα εργαστήρια δεν παίζουν στο συγκεκριμένο δρώμενο... μόνο από τους στάβλους παίρνουμε αναδυόμενα... καλή επιτυχία σε όλους... και καλή χρονιά με υγεία και αγάπη
     
    Αρέσει σε maria_palou, αμφιθεα, gtrullis και 5 σε άλλους.
  8. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Kαλημερα σε ολους..:D
    Εγω συνεχιζω ακομη την προσπαθεια για την ολοκληρωση του δρωμενου.. Κανω ολες τις ασημενιες και μονο τις εργασιες 2,4 και 6
    τις τελειωνω για να παρω τις αναβαθμισεις..Αν μου φτασει ο χρονος μεχρι την ληξη του ,τοτε και μονο τοτε θα κανω τις υπολοιπες..
    Ακομη βεβαια χρειαζομαι πολλααααα σπιτακια ,αλλα σ αυτο ελπιζω να βοηθησουν οι εκτροφες..
    Μεσα σε μια πληθωρα σταβλων 8ωρων , 10ωρων και 15ωρων με ολα τα βιοτεχνικα μειωσης χρονου , που εχω βαλει ,δεν εχω πολυ
    καλα αποτελεσματα..
    Καλη συνεχεια σε οσους το προσπαθουν ακομη και πολλα μπραβο σε οσους το ολοκληρωσαν..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε maria_palou, αμφιθεα, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  9. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Όχι τα εργαστήρια δίνουν κανονικά αναδυόμενα! Μόλις πήρα 8 από το εργοστάσιο μου! στο οποίο έχω εργαστήρια των 20-24 ωρών και μαζεύω κάθε 16 περίπου ώρες (1 μέρα 2 φορές - 1 μέρα 1). Έχει γίνει εξάλλου και ερώτηση (από τον alexbas) στους διαχειριστές.

    Τελείωσα εντελώς με την τέταρτη αποστολή. Δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα, και από στάβλους έβαζα με διάρκεια κάποιους περίπου 6 ωρών και κάποιους 8 ωρών, με τις μειώσεις. Είχα όμως και μερικούς που μαζεύονται 1 φορά την ημέρα... Στη βασική έκταση μάζεψα τους στάβλους με την έναρξη του πρωτοχρονιάτικου δρώμενου, εκτός από το εργοστάσιο και τα 4 ζωοκομεία μου (που δίνουν 6-7 αναδυόμενα το καθένα.

    Πάντως έχει ακόμα χρόνο και πιστεύω-εύχομαι, όλοι να τα καταφέρετε!
    Καλή συνέχεια σε όλους!
     
    Αρέσει σε toylaaaaa, αμφιθεα, gtrullis και 5 σε άλλους.
  10. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Η τέταρτη αποστολή,
    πάει,τελείωσε κι αυτή,
    που ζήταγε Σπιτάκια...
    Σε σταύλους ψάχνεις να τα βρεις,
    κι από εκτροφές μπορείς,
    αν έχεις τα ζωάκια.

    Μα,δίνει πόντους αρκετούς,
    φλουριά,αστέρια,με ακούς;
    και τρεις αναβαθμήσεις...
    Γύρους,μπανάνες,και λεφτά,
    τροφές,και δώρα διαλαχτά,
    και μην την αμελήσεις.

    [​IMG] .

    Καλή Χρονιά σε όλους...
     
    Αρέσει σε sissy1988, haos61, μαιρη και 12 σε άλλους.
  11. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Χαίρετε! Τέλος με την 4η αποστολή!! Δεν ανησυχούσα ότι δεν θα προλάβω να μαζέψω τα σπιτάκια, μάζευα τους στάβλους όποτε μπορούσα χωρίς υπερβολές, βοήθησαν πολύ και οι γείτονες και τους ευχαριστώ πολύ. Είχα στάβλους διαφόρων ωρών και δεν χρησιμοποιούσα βιοτεχνικά, μου τελείωναν και οι τροφές οπότε τους άλλαζα xD.
    Σήμερα μάζεψα τα τελευταία σπιτάκια από τις εκτροφές , περίπου 300 δηλαδή. Ήταν ότι καλύτερο! 1 σούπερ τροφή και έκρηξη γεννήσεων??!! Όλοι μπορείτε να το ολοκληρώσετε, άλλωστε μένουν παραπάνω από 2 μέρες ακόμα!! ;)
    Καλή συνέχεια σε όλους και καλή χρονιά!! :music:
     
    Αρέσει σε -sia1971-, sofiapao76, αμφιθεα και 3 σε άλλους.
  12. skgskg

    skgskg Κόμης

    Τέλος και για μένα η 4η αποστολή! Χάρη στις εκτροφές! Ευχαριστώ όλους τους γείτονες που με βοήθησαν.
     
    Αρέσει σε elena05091975, Coinhunter01, gtrullis και 2 σε άλλους.
  13. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Μια όμορφη Χριστουγεννιάτικη ιστορία τελείωσε και για μένα με εκτροφές των εκπτώσεων, καλά τελειώματα σε όλους;) Ενα τεράστιο ευχαριστώ σε γείτονες και φίλους για την βοήθειά τους
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, elena05091975, Coinhunter01 και 4 σε άλλους.
  14. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα στην ομορφη παρεουλα!!!
    Τελος και για μενα κι αυτο το δρωμενο! Ευτυχως ειχαμε και τις εκτροφες με 1 σ.τροφη και καταφερα και μαζεψα τα σπιτακια!
    Ευχαριστω γειτονες και φιλους που χωρις τη βοηθεια τους ισως δεν το καταφερνα να το τελειωσω!
    Σας ευχομαι ολους μια Καλη Χρονια! :inlove::music::inlove:με υγεια και οτι επιθυμει ο καθενας σας να το απολαυσει το νεο χρονο!
     
    Αρέσει σε aggellll, Coinhunter01, sofiapao76 και 5 σε άλλους.
  15. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημερα σε ολη την φαρμοπαρεα..:D
    Ελαβε τελος κι αυτο το δρωμενο για μενα..
    Πολλες ευχες απο την καρδια μου, σε ολους σας..
    Η καινουρια χρονια να φερει στον καθενα απο σας, ολα οσα επιθυμει..Υγεια, αγαπη και ειρηνη !!!
    Χρονια πολλα και καλα ..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε gtrullis, Dr.Kelly, bmanolos και 5 σε άλλους.
  16. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο έχει τελειώσει.
    Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.


    Η συζήτηση κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.