Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Χριστουγεννιάτικη Ιστορία

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 2/12/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Τέλος και για μένα. Καλή μας συνέχεια για τις επόμενες αποστολές. Αρχίζω να μαζεύω ήδη τα απαιτούμενα.
     
  2. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα και καλή εβδομάδα αγρότες.. πάμε για το τρίτο μέρος της ιστορίας μας... χρειαζόμαστε λοιπόν
    800ΜΠΙΖΕΛΙΑ
    500ΜΕΝΤΕΣ
    500ΛΑΧΑΝΟ
    800ΡΑΠΑΝΑΚΙ
    400ΦΟΥΝΤΟΥΚΙ
    500ΣΠΑΡΑΓΓΙ
    400ΣΚΟΡΔΟ
    500ΜΠΡΟΚΟΛΟ
    500ΣΠΑΝΑΚΙ
    28ΓΙΟΡΤΙΝΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ
    γιά τα οποία χρειαζόμαστε 8.400 γκι
    και 28 τροφές προβάτου ή σουπερ τροφή
    και άλλα 1495 γκι για τα υπόλοιπα βήματα
    συν... 9.895 γκι Μπορείτε να το καλλιεργήσετε στο Ξέφωτο του δάσους

    πέρα
    από την αναβάθμιση του πατινάζ τα υπόλοιπα δώρα είναι εντελώς χλιαρά για μένα, αλλά χρήσιμα σε μικρότερα επίπεδα.. αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι για πιο λόγο πρέπει να φυτέψουμε τα γκι στο ξέφωτο του δάσους την στιγμή που εκεί φυτεύουμε φυτά με μεγάλο χρόνο για να πάρουμε σκόνες για το άλλο δρώμενο, λες και δεν υπάρχει τόσος χώρος στο νησί... άραγε οι σχεδιαστές το έκαναν από αμέλεια ή με σκοπό να δυσκολέψουν κι άλλο το παιχνίδι?? πάντως και τα δύο τα θεωρώ απαράδεκτα... παρακαλώ να μεταφερθεί η δυσαρέσκεια... καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε όλους..
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, Nantia123, takis.00 και 17 σε άλλους.
  3. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημερα κι απο μενα και καλη μας εβδομαδα..:D
    Ολοκληρωσα το 2ο μερος του δρωμενου και ξεκιναμε ,το μεσημερι το επομενο..
    Ευχαριστουμε την φιλη GEPPO1 για τους αναλυτικους της υπολογισμους και συμφωνω κι εγω για την λαθος εκταση φυτεματος..
    Καλη συνεχεια και καλη μας επιτυχια..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, -magdamakr-, nickoikono11 και 7 σε άλλους.
  4. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα και καλη εβδομαδα στην ταλαιπορη αγροτοπαρεα!!!
    Σ'ευχαριστω κι εγω φιλη μου GEPPO1 για τους υπολογισμους σου και λες και ησουν μεσα στο μυαλο μου, συμφωνω απολυτα με οσα γραφεις. Τοσα φιορινια δινει το κυνηγι να μη μας το κανουν πιο δυσκολο; ;)
    Οι χωροι στα νησια ομως μενουν "ανεκμεταλευτοι" , εγω θα το σκεφτω πολυ να ξηλωσω ολο το δασος μου που το εχω με ολα μου τα δεντρα και καποιους σταβλους και εργαστηρια, ετσι οπως εγω εχω σχεδιασει το παιχνιδι μου.
    Για τους μικροτερους φιλους μας, συμβουλευω να το προσπαθησουν οσο περισσοτερο μπορεσουν, συνολικα το δρωμενο δινει 516.400 ποντους, οχι και λιγους :p ε; συν τους 240πε που δινει το φυτο, ειναι καλη ευκαιρια !!
    Καλη επιτυχια σε ολους που θα το προσπαθησουν!!!:inlove:
     
    Αρέσει σε Marinaloren, nickoikono11, Coinhunter01 και 6 σε άλλους.
  5. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Η δυσαρεσκεια ειναι και για μενα πολυ μεγαλη, αφου προσπαθουμε για να "τελειωσουμε" το δρωμενο με τις σκονες (το οποιο εχει σαφως πολυ καλυτερα δωρα), ερχεται το νεο δρωμενο στο ξεφωτο!
    Φυσικα και δεν θα το ξεκινησω αφου φυτευω φυτα πολυωρα για να παιρνω σκονες!!!! Γενικα απαραδεκτη για μενα, η ολη δημιουργια των δρωμενων που μπαινουν το ενα μεσα στο άλλο!!!!
     
    Αρέσει σε ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, jiorgos, Coinhunter01 και 8 σε άλλους.
  6. vachl1

    vachl1 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    πηρα το εργαστηρι ξωτικων αλλα δεν το βρισκω πουθενα/
     
    Αρέσει στους -sia1971-, poi94 και αμφιθεα.
  7. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλημέρα! Στα εργαστήρια...
     
  8. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπερα τελος και το τριτο μερος
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, Dr.Kelly, takis.00 και 4 σε άλλους.
  9. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Τέλος κι η τρίτη αποστολή,
    αυτή που ήθελε τα Γκί,
    στο Ξέφωτο του Δάσους...
    Καλή κι η ανταμοιβή,
    κι η αναβάθμηση καλή,
    κάντην μην είσαι λάθος.

    Τα ιβέντ,μην τα απαξιείς,
    μέσα σ'αυτά δώρα θα βρεις,
    την Φάρμα να γεμίσεις...
    Κι αν κάπου,δεν τα πας καλά,
    θά'ρθουν ιβέντ κι άλλα πολλά,
    και πάλι θα κερδίσεις.

    [​IMG] .
     
    Αρέσει σε sissy1988, αμφιθεα, SISTRULLI και 13 σε άλλους.
  10. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα! Τέλος και για μένα η τρίτη αποστολή. Υπόψιν ότι άρχισα να φυτεύω μία μέρα μετά λόγω του προηγούμενου δρώμενου...
    Τα απαιτούμενα της 4ης αποστολής τα έχω έτοιμα. Ελπίζω τα μπισκοτένια σπιτάκια να βγαίνουν αρκετά εύκολα. Γι'αυτό βάζουμε στάβλους στην βασική έκταση της φάρμας και του νησιού (που λογικά έχουμε ήδη).
    Καλή συνέχεια σε όλους!! :music:
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, sofiapao76, nickoikono11 και 5 σε άλλους.
  11. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Kαλημερα φιλοι μου..:D
    Ολοκληρωθηκε και για μενα το 3ο μερος της χριστουγεννιατικης ιστοριας..Ευκολα , γρηγορα και χαλαρα..
    Ολα οσα ζητανε οι εργασιες του 4ου μερους τα εχω κι εγω στις αποθηκες μου ετοιμα..
    Θα συμφωνησω κι εγω με την φιλη μου Dr Kelly για τα αναδυομενα..Με ενα προχειρο υπολογισμο και διορθωστε με αν κανω
    λαθος θα χρειαστουμε 1.240 σπιτακια.. Με μεγαλη δυσκολια νομιζω θα βγουνε απο 2 εκτασεις με σταβλους μονο..
    Ευχομαι να μην ισχυσει.. Ειδομεν !!!
    Καλη συνεχεια σε οσους το προσπαθουν ακομη..
    Φιλικα Βικυ.. :inlove:
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, sofiapao76, takis.00 και 3 σε άλλους.
  12. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Όχι, Βίκυ, δεν κάνεις λάθος. Χρειάζονται πολλά μπισκοτένια σπιτάκια και για να βγουν από 2 εκτάσεις θα έπρεπε στάβλοι που μαζεύονται 2 φορές την ημέρα να δίνουν αναδυόμενα σε ποσοστό 100%, ή των 8 ωρών σε ποσοστό >60%. Πιστεύω ότι κάπου εκεί θα κυμανθούν τα αναδυόμενα, αλλά αυτό απαιτεί να μην χάσει κανείς -όχι μέρα- αλλά μάζεμα... Φυσικά βοηθούν τα ζωοκομεία που δίνουν παραπάνω αναδυόμενα.
    Εκτός από στάβλους όμως, αναδυόμενα παίρνουμε και από εκτροφές! Και μάλιστα ένα σε κάθε εκτροφή. Οπότε μόλις μπουν γεννητούρια, σκοπεύω να γεμίσω 2-3 φορές το στάβλο εκτροφών και έτσι να τελειώσω αρκετά ευκολότερα το δρώμενο.
    Καλή επιτυχία σε όλους!!
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, sofiapao76, -sia1971- και 3 σε άλλους.
  13. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Αυτο που σκεφτομαι εγω ειναι, παραμονη και ανημερα των Χριστουγεννων ποιος θα κατσει πανω απο εναν υπολογιστη να
    σπερνοθεριζει;;;
    Εγω τουλαχιστον θα λειπω.. Οποτε σιγουρα θα χασω μαζεματα..
    Οι ελπιδες μου για να ολοκληρωθει το δρωμενο κρεμονται στις εκτροφες, οπως πολυ καλα επεσημανε η φιλη Nantia123..
    Δηλαδη αυτο μεταφραζεται σε πααααααρα πολλες σουπερ τροφες, τις οποιες τις εχω μεν αλλα δεν σκοπευα να τις ξοδεψω
    ασκοπα δε..
    Ας περιμενουμε λοιπον να ξεκινησει το δρωμενο για να εχουμε μια ολοκληρωμενη αποψη για την ροη των αναδυομενων και τα
    ξαναλεμε ..
    Ευχομαι τα καλυτερα δυνατα αποτελεσματα σε ολους μας..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, sofiapao76, Nantia123 και 3 σε άλλους.
  14. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    Παιδιά στις 11 λήγει το δρώμενο?? μπερδεύτηκα λιγο
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και -sia1971-.
  15. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Έναρξη: 23-12-2019 στις 15:00
    Λήξη: 31-12-2019 στις 23:00
    Ίσως προλάβουμε να μαζέψουμε τα σπιτάκια :pxD
     
  16. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημερα παιδια... ευτυχώς πρόλαβα να τελειώσω το τρίτο μέρος ακριβώς στο παρα πέντε... θα έσκαγα αν δεν έπαιρνα την αναβάθμιση χαχαχ... καλή επιτυχία στο τελευταίο μέρος του δρώμενου... φαίνεται πολύ δύσκολο να μαζέψουμε τόσα αναδυόμενα απο 2 εκτάσεις μόνο, αλλά ας χρησιμοποιήσουμε ότι βιοτεχνικά έχουμε για μείωση χρόνου στους στάβλους λικέρ αυγού,μπαλίτσες τυριού,γλαστρούλες του έρωτα , και φυσικά την φασολιά...
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, sofiapao76, Dr.Kelly και 4 σε άλλους.
  17. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Με σούπερ τροφή επιταχύνοντας τον χρόνο, χάνουμε τα αναδυόμενα ή βγαίνει η ίδια ποσότητα άραγε? Επίσης θα κάνω πρώτα αυτά που με ενδιαφέρουν π.χ. τις αναβαθμίσεις και τους εορταστικούς πόντους και μετά θα προσπαθήσω να το ολοκληρώσω.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 23/12/19
  18. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Σημασία στα αναδυόμενα έχει μόνο ο αρχικός χρόνος. Ότι βάλουμε για να μικρύνει είναι υπέρ μας!!
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, toylaaaaa, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  19. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπερα τελος με το δρωμενο
     
    Αρέσει σε sofiapao76, -sia1971-, Dr.Kelly και 3 σε άλλους.
  20. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα,
    απο οτι βλεπω τα μπισκοτενια σπιτακια θα δυσκολεψουν αρκετους , αν και παιρνω απο ενα απο καθε σταβλο μου λειπουν ακομη πολλα.
    Φιλοι και γειτονες στελνετε μονο σπιτακια, θα μεινω αστεγη αλλα με πολλα Πρωτοχρονιατικα καπελλα :):p
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, sofiapao76, -sia1971- και 2 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.