Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Χριστουγεννιάτικη Ιστορία

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 2/12/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο
    Χριστουγεννιάτικη Ιστορία
    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.
    [​IMG]
    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Χριστουγεννιάτικη-Ιστορία-1-4.27841/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Χριστουγεννιάτικη-Ιστορία-1-4.27840/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλές γιορτές
    [​IMG]
    Η ομάδα του Farmerama
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 4/12/19
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  2. ΝΕΦΕΛΗ9

    ΝΕΦΕΛΗ9 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλημέρα σας, καλή εβδομαδα και καλό μηνα!!! δεν ξέρω αν ρωτω στο σωστο μερος μα επειδή εχει σχεση με το καινουριο δρώμενο...καθως το κοιτουσα ειδα οτι η 2η και η 4η αποστολη εχουν ακριβως τα ιδια ζητουμενα ενω στην 4η δινει χριστουγεννιατικα σπιτακια...μηπως κατι δεν ειναι σωστο??αν δεν καταλαβα καλα..σας ζητω συγνώμη!! καλες γιορτές με υγεια να έχουμε όλοι!!!
     
  3. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Ευχαριστούμε για την επισήμανση.
    Έχουν διορθωθεί οι συχνές ερωτήσεις.
     
    Αρέσει σε misirli, nickoikono11, -sia1971- και 2 σε άλλους.
  4. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    γεια σας και καλό μήνα ... ένα δύσκολο δρώμενο αλλά πολύ χρήσιμο για τα μικρότερα επίπεδα με πολλούς πε... τα υπόλοιπα δώρα μέτρια και τα διακοσμητικά θα μπορούσαν να είναι πολύ καλύτερα μετά απο τόσο κόπο... επίσης εδω χρειαζόταν μια καλή φασολιά σαν χριστουγενιάτικος μποναμάς και μερικά κουπόνια μπόνους... τα απαιτούμενα για τα απλά βήματα της πρώτης αποστολής είναι
    450ΓΑΝΤΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ
    31ΠΑΤΟΥΣΟΓΛΥΦΙΤΖΟΥΡΙΑ
    39ΜΑΛΛΙΝΑ ΠΟΥΛΟΒΕΡ
    42ΠΗΛΙΝΟ ΑΓΓΕΙΟ
    55ΣΚΑΛΕΣ
    53ΤΥΡΙΑ
    επίσης πρέπει να παραδώσουμε επιπλέον προϊόντα που δεν συμπεριλαμβάνονται στην παραπάνω λίστα, κατά τα βήματα με περιορισμένο χρόνο 2,4 και 6
    19ΠΑΤΟΥΣΟΓΛΥΦΙΤΖΟΥΡΙΑ
    12ΜΑΛΛΙΝΑ ΠΟΥΛΟΒΕΡ
    12ΠΗΛΙΝΟ ΑΓΓΕΙΟ
    19ΣΚΑΛΕΣ
    26ΤΥΡΙΑ
    αυτό σημαίνει ότι έχουμε έτοιμα τα εργαστήρια και θερίζουμε αμέσως μετά την εκκίνηση... επίσης χρησιμοποιούμε όλα τα μπόνους που επιδρούν στα εργαστήρια..
    τώρα που το ξαναβλέπω είναι τελικά πολύ δύσκολο δρώμενο... θα έπρεπε να υπάρχουν πολύ καλύτερα δωρα και μία καταπληκτική φασολιά για να υπάρχει ισχυρό κίνητρο...

    καλή επιτυχία σε όλους
     
    Τελευταία επεξεργασία: 2/12/19
    Αρέσει σε vickychris29, nota.dim1802, aggellll και 17 σε άλλους.
  5. buenakias

    buenakias Νέος ειδικός

    Συγγνώμη για να καταλάβω.
    Θέλετε να παίξουμε δρώμενο διάρκειας ενός μήνα για να πάρουμε ως κορυφαίο έπαθλο ένα διακοσμητικό το οποίο δίνει μήλα, πορτοκάλια και μερικά αδιάφορα βιοτεχνικά? Που σε κάθε στάδιο ζητάει άλλα φυτά, αναδυόμενα, περιορισμένου χρόνου βήματα, συγκεκριμένες εκτάσεις (ράβε-ξήλωνε).... Κι όλα αυτά ενώ θα τρέχουν παράλληλα και τα υπόλοιπα δρώμενα του μήνα?
    Ή εγώ έχω χάσει το ενδιαφέρον μου ή οι σχεδιαστές την φαντασία τους ή και τα 2! -.-

    ΥΓ. Φαρμεράμα χωρίς βοηθούς συγκομιδής δεν υφίσταται πλέον. 3 εκτάσεις φάρμας + 3 εκτάσεις νησιού + 4 εκτάσεις διακοσμητικών + εκατοντάδες σειρές σύννεφων + 2 εκτάσεις πανσελήνου + ειδική έκταση δρωμένων.............:sleepy:
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nota.dim1802, stavrina72 και 34 σε άλλους.
  6. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Ένα δρωμενο πιο χαλαρο δεν μπορουσε να μπει τωρα στις γιορτες;;;
    Μηνιαιο μεν αλλα χαλαροοοο δε..Εχουμε τοσα πραγματα να κανουμε εν οψει Χριστουγεννων..
    Θα ειμαστε ολημερίς και ολυνυκτις πανω από έναν υπολογιστη ;;;;:oops:
    Θα περιμενω αυριο που θα ξεκινησει θα δω και στην πραξη ,αν βγαινει με ανεση..
    Παντως εχω ηδη κουραστεί και μονο που διαβασα τις ΣΕ.. Ουφ !!!
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε vickychris29, ioanna6929, nota.dim1802 και 17 σε άλλους.
  7. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Ετσι ακριβως οπως τα λες. Δεν θα αλλαζα ουτε λεξη, σαν να διαβασες τη σκεψη μου.
    Ελεος! ερχονται γιορτες...τουλαχιστον να θυμιζε και σε κατι τον τιτλο του...:sleepy:
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nota.dim1802, aggellll και 15 σε άλλους.
  8. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου..Έναν μήνα δρώμενο(με όλα τα σχετικά: σπερνοθέρισμα, αποστολές με χρόνο..) για ένα διακοσμητικό;;;; Έλεος!!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, aggellll, kalliopipali και 13 σε άλλους.
  9. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Καλησπερα και καλη σου διασκεδαση καλη μου εταιρια να βγαλεις περα αυτο το ιβενταποστολες δεν ειναι και πολυ ενας μηνας να παρεις τα πλουσια δωρα του και καλα σου Χριστουγεννα...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 2/12/19
    Αρέσει σε vickychris29, ioanna6929, aggellll και 11 σε άλλους.
  10. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    και εμένα δεν μου κάθισε καλά... δεν έχω τόσα προϊόντα για να ανταποκριθώ... τα έχω ξοδέψει στις αποστολές που ζητάνε τα κέρατά τους τα τράγια... τεσπα... θα δούμε μέχρι πού θα πάμε.
     
    Αρέσει σε maria071966, nota.dim1802, aggellll και 9 σε άλλους.
  11. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Χαχαχαχαχαχαχαχαχα δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο!!!! xDxD

    Κι εμένα επίσης μου φάνηκε υπερβολικά απαιτητικό το δρώμενο.
    Δεδομένου ότι η φάρμα μου δεν είναι κάποια γεμάτη και εντυπωσιακή, πρέπει κάθε τόσο να προετοιμάζομαι για κάθε δρώμενο. Έτσι λοιπόν, με τον υπέροχο πίνακα της GEPPO1 που την ευχαριστώ, είδα τι έχω και τι χρειάζομαι. Πανικός! xD Έφτιαξα επιπλέον εργαστήρια στην πόλη, τα έβαλα όλα στο ξέφωτο, έβαλα και στάβλους ζώων που απαιτούν τα εργαστήρια (1 τυρί = 3 ποντίκια, είναι να τρελαίνεσαι!), αγόρασα κάποια προϊόντα από τη λαϊκή (και είχα φτάσει και προσωπικό ρεκόρ στα χτ...πάει κι αυτό), τα υπολόγισα, τι χρειάζομαι, πόσα θα πάρω σε κάθε μάζεμα, πόση ώρα θα κάνουν μαζί με μείωση από βιοτεχνικά, αν θα μου φτάσουν τα ζώα (ποτέ δεν ξέρεις). Και κατέληξα στο ότι δεν ξέρω αν θα μπορέσω να ολοκληρώσω την 1η αποστολή. Για τις άλλες έχω τα ζητούμενα.
    Οι ανταμοιβές είναι σχετικά αδιάφορες, οπότε και να μην το τελειώσω θα ζήσω βρε παιδιά! :p

    Όσο για τα κουπόνια ντροπή σας που παραπονιέστε, όχι, ντροπή σας! Αφού έχουμε το κατάστημα με τα μπαλώματα!! Σου λέει θα πάρετε από κει όσα μπορέσετε κι όσο σας φτάσουν, μετά κόψτε το λαιμό σας!
    Γελάω!! xD


    ΥΓ. Αυτό το σχόλιο σατιρίζει την κατάσταση, καλό είναι να μην παρεξηγηθεί η κοινότητα. Ευχαριστώ.
    Καλό βράδυ!! :music:
     
    Αρέσει σε vickychris29, ioanna6929, maria_palou και 17 σε άλλους.
  12. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Δρωμενο χωρις φασολια..... δεν λεει!!!! Θα το σκεφτω πολυ αν θα το ξεκινησω .... αλλα και να το ξεκινησω, θα το σκεφτω πολυ αν θα το ολοκληρωσω!!!!!! Ευχαριστουμε πολυ GEPPO για το πινακακι!!!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, stef10, Jimaras~for~ever!!! και 14 σε άλλους.
  13. kadim65

    kadim65 Νέος ειδικός

    Μηνιαίο δρώμενο με προιόντα περιορισμένου χρόνου??? Ευχαριστώ δεν θα πάρω!!!!!!!! Το πρώτο δρώμενο στο οποίο δεν θα συμμετάσχω εδώ και πολλά χρόνια!!!!! Μήπως φτάνει το τέλος????
     
    Αρέσει σε vickychris29, aggellll, nickoikono11 και 7 σε άλλους.
  14. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημέρα κι από μενα..
    Με καλυψαν οι προλαλησαντες ..Πραγματικα σκεφτόμαστε τα ιδια πραγματα..
    Αδιαφορο το δρωμενο, κουραστικο και πολύ δαπανηρο..Τα προιοντα των εργαστηριων μου, που με τοσο κοπο μαζευω ,δεν θα τα
    σπαταλησω τοσο ευκολα.. Φασολια δεν εχει , δωρακια που να ανταποκρίνονται σε τοσα πραγματα που θα δαπανήσουμε ,δεν εχει..
    Δεν υπαρχει κινητρο, ουτε καν να το ξεκινησω..
    Ειδικα τωρα ,σε περιοδο εορτων, που ολοι μας εχουμε περιορισμενο χρονο ,πολλες υποχρεώσεις και ελάχιστες ωρες για να ασχοληθούμε σοβαρα , και με ζηλο ,ακομη κι αν το θελαμε..
    Από περιεργεια και μονο, όταν αρχισει, θα του ριξω μια ματια.. Μια ματια όμως, δευτερη δεν εχει..
    Καλο κουραγιο και καλη επιτυχια, με τα καλυτερα δυνατα αποτελέσματα, σε οσουν ασχοληθουν..
    Φιλικα Βικυ.. :inlove:
     
    Αρέσει σε vickychris29, ioanna6929, nota.dim1802 και 12 σε άλλους.
  15. ΔΗΜΗΤΡΗΣ22

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλημερα στην αγροτοπαρεα. Διαβαζωντας και τις Σ.Ε. και τα σχολια παραπανω, δεν εχω τη διαθεση να ασχοληθω σοβαρα με το δρωμενο. Προτιμω να πουλησω καποια προιοντα στην λαικη. Περισσοτερα θα κερδισω.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nota.dim1802, kalliopipali και 11 σε άλλους.
  16. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλησπέρα παρεούλα, η Χριστουγεννιάτικη ιστορία σα να μην άρχισε καλά.. Προσωπικά δεν θα ασχοληθώ καθόλου, προτιμώ να σπερνοθερίζω την φάρμα μου, να μαζέψω κανά φυτό, να ασχοληθώ με καμιά πιο σοβαρή αποστολή στην λαχαναγορά... Τι να πω, Καλά Χριστούγεννα στην εταιρία, και του χρόνου να βλέπουμε καλύτερα δρώμενα με περισσότερη φαντασία και όχι ανούσια και χωρίς λόγο ύπαρξης δρώμενα.
    Καλή επιτυχία σε όσους ασχοληθούν

    Φίλε/Φίλη buenakias με κάλυψες πλήρως σε όσα έγραψες;)
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nota.dim1802, aggellll και 12 σε άλλους.
  17. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα! Στο τέλος των ερωτήσεων σχετικά με το δρώμενο, δεν έβαλαν το σύνηθες πινακάκι μετατροπής των καλούδων μας, από το δρώμενο που μας περίσσεψαν, σε xτ, πε κτλ. Έχει και συνέχεια;;;
     
    Τελευταία επεξεργασία: 3/12/19
    Αρέσει σε nota.dim1802, aggellll, GEPPO1 και 2 σε άλλους.
  18. panteleimon87

    panteleimon87 Ανερχόμενος συντάκτης

    συμφωνώ απόλυτα τουλάχιστον να υπάρχει το θέρισμα
     
    Αρέσει σε aggellll, kalliopipali, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ και 3 σε άλλους.
  19. ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ

    ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ Ενεργός συντάκτης

    Μπα δεν το βλεπω να παιζω.....τοσες ωρες επανω στο λαπτοπ δεν εχω διαθεσιμες!!!!
     
    Αρέσει σε aggellll, kalliopipali, GEPPO1 και 3 σε άλλους.
  20. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Δεν θα συμετάσχω δεν έχω σκοπό να διαθέσω τον χρόνο μου για 1 μηνιαίο δρώμενο που στο τέλος θα πάρω ανούσια δώρα και ειδικά το διακοσμητικό που δίνει τα πιο ανούσια βιοτεχνικά στο παιχνίδι και μήλα και πορτοκάλια
    Μάλον πρέπει να κοιτάξει ξανά η εταιρεία άμα θέλει νέους παίχτες γιατί με αυτόν τον ρυθμό στο τέλος και οι παλιοί θα φύγουν σιγά-σιγά
    Καλή επιτυχία σε όσους συμετάσχουν
     
    Αρέσει σε vickychris29, ioanna6929, sofiapao76 και 9 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.