Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Χειμώνας στον Ξενώνα του Γκι "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 6/12/22.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    " Χειμώνας στον Ξενώνα του Γκι "

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Χειμώνας-στον-Ξενώνα-του-γκι.34487/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Χειμώνας-στον-Ξενώνα-του-γκι.34486/


    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]



    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
    Αρέσει στον/ην assamar.
  2. assamar

    assamar Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλημέρα άλλο ένα δρώμενο που ξεκινάει αύριο.
    Μας ζητάει 4500 θάμνο Μάρσμελοου φυτά + 170 σοκολατένια μπισκότα αναδυόμενα + 46 Σμορ (δηλαδή 6900 ακόμα μάρσμελοου φυτά + 460 σοκολατένια μπισκότα αναδυόμενα). Εύχομαι να τα υπολόγισα σωστά.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/12/22
    Αρέσει σε 54640, αμφιθεα, Nantia123 και 17 σε άλλους.
  3. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Αγαπημενοι μου φιλοι σωστα τα εχει υπολογισει η Assamar και την ευχαριστουμε!
    Aπλα συνολικα χρειαζομαστε :
    11.400 θαμνοι μαρσμελοου
    630 σοκολατενια μπισκοτα (εχουν υπολογιστει τα 46 Σμορ)
    Καλη συνεχεια σε ολους!!!
     
    Αρέσει σε stef10, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 18 σε άλλους.
  4. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    αυτό που δεν καταλαβα ειναι πως θα πάρουμε τόσα αναδυόμενα απο το αγριο λιβαδι, την στιγμή που μεχρι αυριο μεσημερι πρεπει να φυτεύουμε παγολούλουδα.. πάντα οταν έχουμε αναδυόμενα φυτεύουμε το μεγαλύτερο φυτό απο την προηγούμενη.. έπρεπε λοιπόν τα αναδυόμενα να τα πάρουμε απο την βασική και οχι απο το άγριο λιβαδι
     
    Αρέσει σε assamar, αμφιθεα, Lina123 και 3 σε άλλους.
  5. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    κελλυ καλησπερα!!Σωστη η απορια σου με μονη διαφορα οτι παγωλουλουδα θελουμε ΜΟΝΟ 1330 οποτε ειναι ουσιαστικα 1,5 φυτεματα!!(Προσωπικα εχω τελειωσει το δρωμενο με τα παγωλουλουδα και εχω βαλει ηδη αμαραθο)Τι εννοω δυο φυτεματα να μεγαλωσουμε το φυτο με σουπερ λιπασμα που με το γειτσες ,καστανουλη κτλ γινονται σε χρονο ντε-τε!! και ενα ολοκληρωμενο φυτεμα που επισηε γινεται σε λιγοτερο χρονο με το γειτσες ενεργοποιημενο!!!Θα ηταν προβλημα αν τα φυτα ηταν 2000!!!!
    Το δρωμενο
    " Χειμώνας στον Ξενώνα του Γκι "

    εχει πολυ καλη φασολια αφου αυτο το +1 στους καρπους των δεντρων θα προστεθει μαζι με τις αλλες φασολιες που εχουμε +1καρπων δεντρων....οποτε καλο ...ξεφαντωμα:inlove::inlove:
     
    Αρέσει στους assamar, thena και Lina123.
  6. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα. Υπάρχουν αλλαγές στο δρώμενο. Το φυτό θα φυτεύεται στη βασική έκταση και τα αναδυόμενα θα πέφτουν απο το ξέφωτο του δάσους. Υπάρχει επίσημη ανακοίνωση και οι συχνές έχουν ενημερωθεί.
     
    Αρέσει στους .sofaki., dafni_mat και soyla74.
  7. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Βρε παιδιά στο ξέφωτο έχουμε βάλει εργαστήρια και περιμένουμε στάβλους σε εγρήγορση... άντε να τους ξηλώσεις τώρα...
     
    Αρέσει σε nickoikono11, anastz, assamar και 4 σε άλλους.
  8. FARMERAMA16000

    FARMERAMA16000 Προχωρημένος

    Ενα μπάχαλο που λέμε στο χωριό μου......
    Προετοιμασία για φυτά, αναδυόμενα και μετά.....αλλαγές.....
    Εντάξει, δεν λέω, υπάρχει πίεση με την νέα έκταση αλλά πρώτα ετοιμάζονται σωστά τα τρέχοντα και μετά τα έποντα....
    Αλλά βέβαια μπορεί και να είμαι λάθος......οπότε ζητώ συγνώμη......
     
    Αρέσει σε martha72, assamar, αμφιθεα και 6 σε άλλους.
  9. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    παιδια συμφωνω το ξεφωτο που το θυμηθηκαν εχουμε σταβλους αφου εγινε αλλαγη τελευταια στιγμη.....ας περναμε και τα αναδυομενα απ'τη βασικη!!!!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, assamar, αμφιθεα και 6 σε άλλους.
  10. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    συμφωνω αλλα όμως εγω πχ βαζω αμαρανθο πάντα απο την προηγούμενη που μου φθανει γυρω στις 23 ωρες χωρις φυσικα σ λιπασμα γιατι ποτέ δεν εχω περισσευούμενο και φυσικα μαζεύω παντα πολλά αναδυομενα με την εναρξη του δρώμενου.. αυτη την φορά πρεπει να τρέξουμε αγωνα δρόμου για να τα μαζέψουμε.. το θεωρω εντελώς άτοπο, την στιγμή που η βασικη είναι ελεύθερη για αναδυομενα

    τωρα μολις ειδα οτι αλλαξε το δρωμενο, φυτεμα στην βασική και αναδυόμενα απο το ξέφωτο.. δηλαδη το πιο λογικο, φυτεμα στο λιβαδι και αναδυόμενα απο την βασική πάλι δεν εφαρμόστηκε.. πρέπει να ξηλώσουμε αυριο το πρωι ολο το ξεφωτο απο σταβλους που τους εχουμε εκει σχεδον μονιμα, και να φυτεψουμε.. πάλι ανάποδα..
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/12/22
    Αρέσει σε nickoikono11, anastz, assamar και 6 σε άλλους.
  11. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημεραα σε ολους!!Το καθημερινο δωρο που μας δινει ο σγουρομαλλης σημερα ειναι +1 στα φυτα,το κρατησα για να το χρησιμοποιησω στο ιβεντ που ξεκινα σημερα το μεσημερι!!!Ειναι μια καλη βοηθεια!!![​IMG]
     
    Αρέσει σε GEPPO1, sofiapao76, nickoikono11 και 4 σε άλλους.
  12. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα!
    Δυστυχως θα συμφωνησω με ολους που διαμαρτυροντε
    Διακρινω μια αδικαιολογητη βιασυνη απο την εταιρια>:(
    Γιατι;;;
    Ξερουμε ολοι μας οτι δεν ξεκιναει δρωμενο αμεσως μολις τελειωσει καποιο αλλο.
    Επισης δεν ειναι λογικο να προγραματιζεται συντηρηση ταυτοχρονα με την εναρξη του δρωμενου (ας μη συζητησουμε οτι την ειχαν προγραμματισει για τις 13:00 , δηλ ενω ετρεχε το χιονοποντικο).
    Και τελος βαζουν δρωμενο για τα εργαστηρια κι ενω ολοι ή οι περισσοτεροι εχουν προετοιμαστει οπως νομιζει καλυτερα ο καθενας μας, τα ανατρεπουν ολα.
    Μηπως θα επρεπε να παρει 1 μερα αναβολη το ο Χειμωνας στον ξενωνα του γκι ;;;
    Πολυ προχειροτητα και ερασιτεχνισμος:(

    Μολις πριν λιγο ανακοινωθηκε οτι το δρωμενο Σταβλοι σε εγρηγορση ξεκιναει στις 17:00
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/12/22
    Αρέσει σε soyla74, sofiapao76, nickoikono11 και 3 σε άλλους.
  13. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα, σχετικά εύκολο δρώμενο, αν σκεφτούμε τις απαιτήσεις του και το χρόνο διάρκειας, θα βγει άνετα και χωρίς άγχος. Η φασολιά με το +1 στα δέντρα είναι το δέλεαρ.Κατά τα άλλα ,συνηθισμένα δωράκια και ίσως πολύτιμα για όσους δεν έχουν τους στάβλους και το αγγουρόδεντρο.
     
  14. Μπάρμπα-Βασίλης

    Μπάρμπα-Βασίλης Ενεργός συντάκτης

    Επιτελους αποφασιστε τι θα γινει με το δρωμενο τελικα. Γιατι πρεπει καθε φορα που καποιος θα γκρινιαζει θα κανετε αλλαγες. Ολοι οι υπολοιποι που εχουμε προγραμματισει τις δουλειες μας με βαση την αρχικη ανακοινωση και δεν γκρινιαζουμε δεν ειμαστε παικτες?
     
    Αρέσει σε Hellenagal200010, farmerwoman12, maria_palou και 2 σε άλλους.
  15. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Προωθήσαμε τη δυσαρέσκειά σας σχετικά με το που θα φυτεύεται το φυτό και απο που θα πέφτουν τα αναδυόμενα και τα άλλαξαν.
    Προωθήσαμε τη δυσαρέσκειά σας σχετικά με την ώρα έναρξης του δρώμενου και το άλλαξαν. Πείτε μου τι άλλο μπορούμε να κάνουμε για να είστε ευχαριστημένοι;
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, .sofaki., maria_palou και 3 σε άλλους.
  16. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    απο τη στιγμη που υπαρχει ο αμαρανθος που χρειαζεται 24 ωρες να ετοιμαστει (χωρις σλ βιοτεχνικα κλπ) καλο θα ειναι οι σε να μην αλλαζουν σε λιγοτερο απ αυτο το διαστημα. κατανοητο μεχρι εδω?
    επισης πολυ απλο θα ηταν αυτο που προταθηκε απο την συμπαικτρια geppo πιο πανω δλδ φυτα κ αναδυομενα απο τη βασικη που ηταν ελευθερη απο χτες....
    τελος θα ηθελα να ξερω αυτο που γραφεις τι αλλο μπορειτε να κανετε ....θα ηθελα να ξερω πραγματικα αν μπορειτε να κανετε κατι τι θα ηταν αυτο......
     
    Αρέσει στους GEPPO1, SPIFIL, Lina123 και σε ακόμα ένα άτομο.
  17. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Εγω αγαπητοι μου φιλοι /φιλες εχω στο ξεφωτο ολα τα αντικειμενα που μου δινουν πολλους ΠΕ και τα οποια δεν χωρανε στις αλλες εκτασεις, ετσι λοιπον δεν θα ασχοληθω καθολου με το δρωμενο μιας και δεν δινει ΠΕ, ενω στο Bahamarama εχω φτασει στο 664 επιπεδο και δεν μου ειναι απαραιτητα αυτα που προσφερει η φασολια!!! Καλη προσπαθεια σε οσους το επιχειρησουν!!!
     
    Αρέσει σε stef10, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 5 σε άλλους.
  18. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Μα με εσας δεν εχουμε κανενα λογο να ειμαστε δυσαρεστημενοι το αντιθετο μαλιστα.
    Με την εταιρια ειμαστε και προς αυτην κατευθυνοντε ολα τα παραπονα μας και οι ενστασεις μας, που βιαζεται και βγαζει ανακοινωσεις και προγραμματιζει πριν σκεφτει τοσο δα λιγουλακι ε;
     
    Αρέσει στους soyla74, Lina123, kadim65 και σε ακόμα ένα άτομο.
  19. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Την ίδια απορία έχουμε. Προωθήσαμε τη δυσαρέσκεια σας και έγιναν οι καλύτερες δυνατές αλλαγές που θα μπορούσαν να γίνουν σε αυτή τη χρονική στιγμή με μια μεγάλη αναβάθμιση στη μέση που έχει πάρει όλο το βάρος και τη προσοχή των προγραμματιστών. Οπότε προτείνω να μου πεις τι άλλο θέλεις να κάνουμε σαν συντονιστές ώστε να έισαι ευχαριστημένος σαν παίκτης....
     
    Αρέσει στους Lina123, Hellenagal200010 και αμφιθεα.
  20. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Γνώστης του φόρουμ

    καλημερα σε ολους! δεν θα ασχοληθω καν με το συγκεκριμενο δρωμενο! μου ειναι παντελως αδιαφορη η φασολια!καλη επητυχια σε οσους ασχοληθουν! καλη συνεχεια σε ολους!
     
    Αρέσει στους soyla74, Lina123 και nickoikono11.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.