Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Χαρούμενα Χωνάκια I - VI "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 15/6/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλη σας μερα. Βεβαιως και εγραψα στα'' τεχνικα θεματα''.Να κλεισετε το θεμα για να μην σας'' σπαταλαω αλλο χωρο και εαν
    δεν διορθωθει το προβλημα θα επανελθω με νεα αναρτηση''.Πηρα και απαντηση απο την iocaste 1.Πριν με ''μαλωσετε''
    ελεγξε τις αναρτησεις .Αυτο αλλωστε παροτρυνεται και εμας.Εξαλλου το οτι εγραψα στο φορουμ, δεν σημαινει οτι
    λυθηκε το προβλημα. Σεβομαι και εσας και το τεχνικο τμημα .Και ολα αυτα τα χρονια δεν πιστευω οτι εχω δειξει το αντιθετο.
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  2. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Φυσικά και τις έλεγξα πριν απαντήσω. Μάλλον εσύ δεν θυμάσαι τι έγραψες.
    "Θα κανω απο την αρχη, οτι μου ειπατε βημα βημα και θα σας ενημερωσω.


    Για να γράψεις στο φορουμ σημαίνει οτι έχεις πρόσβαση στο λογαριασμό σου. Εκτός και να έχεις κάποιο τρόπο να γράφεις στο φόρουμ χωρίς να έχεις πρόσβαση στο παιχνίδι τον οποίο εγώ δεν γνωρίζω και θα ήθελα πολύ να μάθω. :eek:

    Επίσης πριν λίγο είπες οτι φύτεψες μαυροσίταρο. Πως το φύτεψες χωρίς να έχεις πρόσβαση;
     
  3. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Αυτο που αναφερεται ηταν μια αναρτηση πισω. Σας ειπα οτι ειδοποιησα στα ''τεχνικα θεματα'' και πηρα απαντηση απο την
    iocaste1.
    Το μαυροσιταρο ηταν ηδη φυτεμενο απο πριν δημιουργηθει το προβλημα.Υπηρχε ηδη στην βασικη μου.
    Και επισης δεν ειπα οτι δεν μπηκα στην φαρμα μου .Ειπα οτι ακομη υπολειτουργει και δεν ελυσα το προβλημα εντελως.
    Τα βηματα λοιπον τα εκανα, για την ακριβεια τα ξαναεκανα γιατι ηταν πραγματα που τα ειχα προσπαθησει κι εγω.Και οντως ενημερωσα.
    Αυτο ειναι κατι που μπορουν να διαβασουν ολοι οι συμπαικτες μας.

    Δεν θελω να μπω σε καμμια αλλη αντιπαραθεση μαζι σας.
    Ας κλεισει εδω το θεμα.
    Καλη συνεχεια.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/6/21
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  4. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καταφερα να μαζεψω 340 αναδυομενα με ορτανσια που ειχα απο την αρχη (μου εδωσε 104 μονο αναδυομενα) και ξανα ορτανσια με πολυ σουπερ λιπασμα, και λευκους κρινους και φτανει πια γιατι αγανακτησα απο την ροη των αναδυομενων! Πηρα το νοστιμο παγωτο, που αυτο ηταν και το ποθητο, και τερμα για μενα το δρωμενο, που ουτως η αλλιως δεν προλαβαινω και να βαλω κι αλλο φυτο, αφου δεν χρησιμοποιω αλλο σουπερ λιπασμα!
     
    Αρέσει σε maria22, Jimaras~for~ever!!!, stef10 και 10 σε άλλους.
  5. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Ο Στέλιος έφτιαξε πολλά,
    Νόστιμα,κρύα Παγωτά,
    να φάν' όλα τα ζώα...
    Και παίρνεις αρκετή Τροφή,
    Αστέρια,Μάρκες απ' την Γιορτή,
    Μυρμήγκια αν δώσεις τώρα.

    [​IMG] .
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, skias10, skareleni και 9 σε άλλους.
  6. kiriakos2004

    kiriakos2004 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Με ένα μόνο αναδυόμενο παίρνω τους πολυπόθητους Μ.Σταύλους Έτσι μένουν άλλα 35 αναδυόμενα και να μην τα πάρω δεν πειράζει. Το ένα αυτό αναδυόμενο έσπευσε ένας συναγρότης να μου το δώσει. Τον ευχαριστώ και από εδώ θερμά.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/6/21
    Αρέσει σε -sia1971-, jimixatz, soyla74 και 4 σε άλλους.
  7. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Γνώστης του φόρουμ

    καλησπερα σε ολους! SOS!!!!!!! χρειαζομαι τρια αναδυομενα για να τελειωσω την αποστολη και δεν εχω αλλο μαζεμα! μπορει καποιος απο τους συναγροτες να με βοηθησει;
     
    Αρέσει στον/ην -sia1971-.
  8. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Συναγροτες μου μαλλον χαζεψα...στη 2η απαστολη "χαρουμενα χωνακια" δεν ζητουσε αναδυωμενα χαρτινα καλαμακια;
     
    Αρέσει στους nickoikono11 και -sia1971-.
  9. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Δεν χάζεψες εσύ. Το φαρμεραμα χάζεψε και θέλει να χαζέψει κ μας.
    Τα χάρτινα καλαμάκια είναι για το άλλο δρώμενο με τις αποστολές του ΠΣΚ, δηλαδή αύριο στο άγριο λιβάδι.

    Και γω δεν την παλεύω άλλο με όλα αυτά τα μπερδέματα, λες και δεν έχουμε άλλα πράγματα στο κεφάλι μας! >:(
     
    Αρέσει σε ολγα1112, skias10, nana και 7 σε άλλους.
  10. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαχαχαχα!!!!καλα λεω... χαζεψα...φταιει η ηλικια...η ζεστη...άλλο δρωμενο ΠΣΚ...άλλο καθε 24ωρο...τι να κανω η αγρότισσα.τα μπερδεψα.Ευχαριστω για τη διευκρινηση.
     
    Αρέσει σε ολγα1112, nana, GEPPO1 και 2 σε άλλους.
  11. p.tosh

    p.tosh Προχωρημένος

    Γεια και χαρα. Μετα απο μια πιο προσεκτικη ματια στις αποστολες κατεληξα σε ενα πλανο:Στην πρωτη αποστολη πηραμε το διακ. Νοστιμο παγωτο.
    Σημερα (2η αποστ.) θα παρουμε το Δροσερο παγωτο στην χρυση καμπανια της 2ης εργασιας και δεν χρειαζεται να κανουμε την διαμαντενια
    Στην 3η τωρα:το δροσερο παγωτο το εχουμε το κρεμωδες παγωτο ειναι ανουσιο (δεν παει σε φασολια δινει ελαχιστους π.ε) οποτε δεν παμε καθολου στην 2η εργασια!!!
    Στην 4η θα παρουμε το Λαχταριστο παγωτο στην χρυση της 2ης εργασιας και δεν κανουμε την διαμαντενια
    Το ιδιο κανουμε και στις 5η και 6η που θα παρουμε το Θρυλικο παγωτο και την 2η φασολια απο τις χρυσες.
    Το κερδος σε φυτα και αναδ.μεγαλο ειδικα για οσους δεν νοιαζονται για τους εορταστικους ποντους και παραλειψουν χρυση και διαμαντενια και στην 1η εργασια (εκτος απο την 3η αποστολη που δινει την φασολια) το κερδος τεραστιο!!!
    Ειναι που ειναι σπαζοκεφαλια ελπιζω να μην εβαλα αλλη μια κι αν εκανα κανα λαθος μην βαρατε ολοι μαζι!! Αντε καλη συνεχεια κι υπομονη!!!
     
    Αρέσει σε toula25, -sia1971-, olga-tse62 και 15 σε άλλους.
  12. skgskg

    skgskg Κόμης

    Τέλος η δεύτερη αποστολή φυτεύουμε το ίδιο φυτό και για την τρίτη αποστολή.
     
    Αρέσει στους -sia1971-, gtrullis και nickoikono11.
  13. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ερωτηση: Επειδη η φασολια ειναι 0/2 μηπως για να λειτουργησει πρεπει να παιρνουμε δυο φορες το διακοσμητικο???? Δηλ. 2 φορες το δροσερο και 2 φορες το νοστιμο????
     
    Αρέσει σε maria22, Jimaras~for~ever!!!, stef10 και 2 σε άλλους.
  14. p.tosh

    p.tosh Προχωρημένος

    Καλημερα. Φιλε Νικο οι φασολιες ειναι αυτονομες η μια ζηταει νοστιμο και δροσερο παγωτο κι η αλλη λαχταριστο και θρυλικο. Τωρα γιατι να τα δινει απο 2 φορες; Ενας καλος λογος ειναι εαν καποιος χασει ενα σε μια αποστολη επειδη δεν προλαβε να μπορει να το παρει την αλλη μερα κανοντας την διαμαντενια της 2ης εργασιας η να το βρει αργοτερα στο παρε-δωσε....
     
    Αρέσει στους -sia1971-, nickoikono11 και jiorgos.
  15. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χρηστο μου ευχαριστω για την απαντηση, αλλα γιατι οι φασολιες εχουν 0/2 και το 2/2 και τα βελακια πανω κατω ????? Αυτο δεν το εχω ξαναδει ποτε μεχρι τωρα στη φαρμεραμα!!!!!
     
    Αρέσει σε maria22, Jimaras~for~ever!!!, stef10 και 2 σε άλλους.
  16. p.tosh

    p.tosh Προχωρημένος

    Νικο το 0/2 ειναι πριν τοποθετηθουν τα διακοσμητικα και το 2/2 αφου τοποθετηθουν. Εξαρταται ποσα διακοσ. εχει π.χ 3/3 5/5 κ.ο.κ και τα βελακια αλλαζουν θεση της ομαδας συννεφων μεσα στην καθε σειρα. Τα εχουμε δει ολοι απλα δεν δινουμε σημασια
     
    Αρέσει στους -sia1971- και nickoikono11.
  17. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Οκ Χρηστο με καλυψες με την απαντησή σου! Ευχαριστω!
     
  18. p.tosh

    p.tosh Προχωρημένος

    Νασαι καλα καλη συνεχεια.
     
    Αρέσει στον/ην nickoikono11.
  19. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα αγρότες και αγρότισσες.
    Σήμερα που τρέχει το 3ο μέρος της αποστολής μη παρασυρθείτε και δεν κάνετε από το πρώτο σκέλος και τις 3 εργασίες , γιατί θα χάσετε την φασολιά!

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, toula25, -sia1971- και 5 σε άλλους.
  20. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Την Κυριακή 7-11 το βράδυ είναι οι μόνες ώρες που μπορούμε να εκμεταλλευτούμε πλήρως τα δρώμενα έκρηξη γεννήσεων με 1 σ.τ./εκτροφή και να κερδίσουμε αναδυόμενα για την αποστολή της Κυριακής. Ίσως αυτό βοηθήσει κάπως σε όλη την ταλαιπωρία...
     
    Αρέσει στους -sia1971- και dafro123.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.