Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Χαρούμενα Μπαλώματα ΙΙ "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 27/11/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    " Χαρούμενα Μπαλώματα ΙΙ "
    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.


    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Χαρούμενα-μπαλώματα-ΙΙ.27808/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Χαρούμενα-μπαλώματα-ΙΙ.27806/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή
    διασκέδαση


    [​IMG]




    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. jojogr

    jojogr Ανερχόμενος συντάκτης

    πάρα πολύ καλό! και το δρώμενο ευχάριστο, και κυνηγάει καθένας ότι του χρειάζεται καιιιιιιιι! βοηθοί στο μαγαζάκι! φίνα!
     
    Αρέσει σε mmixail, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, aggellll και 8 σε άλλους.
  3. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημερα σε ολη τη παρεα! Το δρωμενο μας εναι γνωστο!
    Για τη φασολια θα χρειαστουμε 180-3(μας τα δινει το δρωμενο)=177 υφασματινα πλακιδια, που σημαινει : 11.505 φυτα και 885 αναδυομενα!
    Τα φυτα τα καλλιεργουμε μονο στη βασικη εκταση, και τα αναδυομενα τα παιρνουμε μονο απο τη βασικη εκταση και το αγριο λιβαδι!
    Το φυτο ειναι 4ωρο, δηλ. καθε 3.10 περιπου ωρες θα πρεπει να σπερνοθεριζουμε (πολλες ωρες πανω απο τον υπολογιστη)!!!!
    Θα το προσπαθησω γιατι εχει ωραια δωρακια! Καλη επιτυχια σε ολους μας!!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 28/11/19
    Αρέσει σε mmixail, *mava*, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 16 σε άλλους.
  4. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Χαίρετε! Γνωστό δρώμενο με μια μικρή διαφορά ότι θα μπορούμε να αλλάζουμε τα πλακίδια που δεν χρειαζόμαστε.
    Φυτεύουμε στην βασική έκταση την υφασματομιμόζα με δεντράκια στις άκρες μπας και πάρουμε και κανένα διπλό κουμπί.
    Σχετικά αδιάφορη φασολιά, αλλά ευτυχώς παίρνουμε τα διακοσμητικά από τα παιχνίδια που θα παίζουμε και δεν αναγκαζόμαστε να τα αγοράσουμε από το κατάστημα. Το κατάστημα πολύ περιορισμένο το βρίσκω, κατά κύριο λόγο βοηθούς έχει. Δηλαδή, ξοδεύουμε βοηθούς για να παίξουμε το δρώμενο για να αγοράσουμε..βοηθούς..?
    Επίσης, όταν λέει για τη φασολιά 180 παιχνίδια, εννοεί πλακίδια σίγουρα, έτσι? xD
    Εγώ να ευχηθώ σε όλους πολλά περισσότερα και καλούς συνδυασμούς για πολλά πολλά δωράκια!! Καλή επιτυχία σε όλους!!:music:
     
    Αρέσει σε mmixail, nickoikono11, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 8 σε άλλους.
  5. bmanolos

    bmanolos Νέος ειδικός

    Στις ΣΕ αναφέρει:

    <<Αν σε κάποιο επίπεδο δεν μπορείτε να τοποθετήσετε άλλα πλακίδια, μπορείτε ανα πάσα στιγμή να πατήσετε το πράσινο V και να τερματίσετε το επίπεδο.
    Για να το τερματίσετε θα πρέπει να έχετε τοποθετήσει τουλάχιστον 4 πλακίδια.>>

    Άρα: για 180 παιχνίδια χρειάζονται 180 * 4 = 720 πλακίδια, για τα οποία χρειάζονται 720 * 65 = 46800 φυτά και 720 * 5 = 3600 αναδυόμενα, τουλάχιστον. Δεν το λες και εύκολο δρώμενο.... Άντε καλή συνέχεια σε όλους....
     
    Αρέσει σε mmixail, maria_palou, Coinhunter01 και 3 σε άλλους.
  6. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα!

    Όπως το γράφει στις Σ.Ε. φαίνεται να έχεις δίκιο, αλλά είμαι σίγουρη ότι εννοεί πλακίδια και όχι παιχνίδια και άρα οι υπολογισμοί του nickoikono11 είναι σωστοί! Εξάλλου έχουμε ξαναπαίξει το ίδιο δρώμενο -με μικροδιαφορές όπως επισημαίνει η Dr.Kelly- και επιπλέον δεν βγαίνουν τόσα φυτά που αναφέρεις από μια έκταση, ακόμα και με 100% μπόνους συγκομιδής συνεχώς!!

    Καλή επιτυχία σε όλους!
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, GEPPO1, Dr.Kelly και 5 σε άλλους.
  7. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Καλό δρώμενο αλλά δεν έχει σουπερ τροφή να αγοράσεις. Απίστευτο. Δεν ξανάγινε!!!! :eek:
     
    Αρέσει σε GEPPO1, Dr.Kelly, aggellll και 2 σε άλλους.
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Το δρώμενο χρειάζεται 180 πλακίδια και επίσης προστέθηκαν νέα αντικείμενα στο κατάστημα.

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε -sia1971-, maria_palou, Nantia123 και 5 σε άλλους.
  9. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Στην αρχή έλεγα να μην συμετέχω αλλά τελικά θα το προσπαθήσω και όπου φτάσω καλή μας επιτυχία
     
    Αρέσει σε mmixail, elena05091975, -sia1971- και 5 σε άλλους.
  10. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα σε όλη την παρέα... απο τα ωραία δρώμενα και απλά κατανοητά... τα δώρα επιτέλους έγιναν ενδιαφέροντα.. τα κουπόνια και οι βοηθοί έδωσαν άλλη διάσταση στο παιχνίδι.. με την φασολιά βέβαια δεν τρελάθηκα, αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα σ αυτή τη ζωή... το δύσκολο είναι οτι παίρνουμε διπλά κουμπιά μόνο απο την βασική έκταση απο δένδρα και στάβλους και όχι απο τα φυτά.. το διπλό κουμπί είναι πολύ χρήσιμο για αυτούς που κυνηγάνε συγκεκριμένες αμοιβές πχ αστερονομίσματα όπως εγώ...για αυτό και γέμισα την βασική με στάβλους απο 7 ωρων και πάνω για να πάρω όσα διπλά κουμπιά μπορώ μέ το πρώτο μάζεμα και μερικά δενδράκια στις άκριες... στο άγριο λιβάδι μπορούμε να βάλουμε και φυτά.. για την βελόνα και την κλωστή... ότι βολεύει τον καθένα... το παιχνίδι θα κριθεί απο την συχνότητα των αναδυόμενων δεδομένου ότι τα φυτά στην βασική είναι 4ωρα... οι υπολογισμοί του nick είναι απολύτως σωστοί.. καλή μας διασκέδαση..
     
    Αρέσει σε mmixail, -sia1971-, sofiapao76 και 9 σε άλλους.
  11. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Kαλημερα κι απο μενα..:D
    Ένα γνωριμο δρωμενο ερχεται στις φαρμες μας, αρκετα ενδιαφερον κατά την αποψη μου..
    Με καινούριες λειτουργιες όπως το διπλο κουμπι, που θα μας φανει αρκετα χρησιμο..Το γεγονός ότι θα φυτεύουμε μονο στη βασικη
    εκταση είναι λιγακι ζορικο αλλα πιστευω ότι θα τα καταφέρουμε να το βγαλουμε εις περας, γιατι ζηταει λιγα φυτα κάθε φορα..
    Ελπιζω να μην αντιμετωπίσουμε πρόβλημα με τα αναδυομενα, μιας και θα τα παιρνουμε μονο από δυο εκτασεις..
    Η φασολια για μενα είναι αδιαφορη αλλα τουλάχιστον εχουμε την δυνατοτητα να παρουμε από το κατάστημα τα ακριβοθωρητα
    κουπόνια που τοσο χρειαζομαστε ολοι μας, και καποια δευτερευοντα συμπαθητικα δωρακια..
    Ας ξεκινήσουμε λοιπον και ευχομαι τα καλυτερα δυνατα αποτελέσματα για ολους..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε mmixail, nickoikono11, kostas.k1970 και 11 σε άλλους.
  12. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ελαχιστα τα αναδυομενα! Πολυ δυσκολο με αυτη τη ροη, να μαζευτει η απαιτουμενη ποσοτητα!!!!!!
     
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, mmixail, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ και 4 σε άλλους.
  13. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    156 χωραφάκια με βρίζα και με χιούι, 46 αναδυόμενα. Δύσκολα το βλέπω το πράμα.
    Μόλις φύτεψα το παλιό, καλό μου, αγαπημένο κόκκινο βατόμουρο λοιπόν, που θα είναι έτοιμο σε 7:30 ώρες.
     
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, mmixail, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ και 4 σε άλλους.
  14. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Πρέπει να αυξηθεί η ροή των αναδυόμενων με εξευγενισμένο γαρύφαλλο στην μια έκταση με χρόνο 11:30 ώρες περίπου με νερό και κοπριά και έχω 1149 φυτά και μόλις 1 αναδυόμενο με τις ρούνες και για τα κύπελλα και τον χιούι
     
  15. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα

    Μήπως να δοκιμάσετε να βάλετε δέντρα στο άγριο λιβάδι. Εγώ έχω δέντρα και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα αναδυόμενα.
    Μάλιστα έχω και περίσσευμα.
     
    Αρέσει σε -lousi-leon2001, Dr.Kelly, aggellll και 3 σε άλλους.
  16. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημέρα φιλοι μου..:D
    Σε εμενα τα αναδυομενα ερχονται με καλους ρυθμους..Μεχρι στιγμης δεν αντιμετωπίζω κανενα πρόβλημα..
    Εγω στο αγριο λιβαδι εχω πολλα δεντρα , εβαλα και αρκετους σταβλους και στα ελαχιστα χωραφάκια που εμειναν αναμεσα ,
    φυτευω ,φυτα ολιγοωρα..
    Καντε δοκιμες για να δειτε με ποιο τροπο παιρνεται περισσοτερα αναδυομενα..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, Dr.Kelly, aggellll και 2 σε άλλους.
  17. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα,
    μαλλον καποιο λαθακι εχεις κανει. Στη βασικη με το φυτο του δρωμενου πηρα πριν λιγο 9 αναδυωμενα και στο λιβαδι με 4ωρο φυτο 10, τη μοναδικη βοηθεια που εχω ειναι τα κυπελλα, ομως και τα δυο κυπελλα στο 30 δηλ.φουλ.
    Αποκλειεται με το γαρυφαλλο να πηρες 1 αναδυωμενο, αποκλειεται με οποιοδηποτε φυτο, αποκλειεται ακομη και χωρις κυπελλα. Μηπως εφτιαξες προηγουμενως στο μυλο πλακιδια; και μετα κοιταξες στην αποθηκη σου και ειδες μονο 1;

    Εχασα τις 2 πρωτες μερες λογω υποχρεωσεων και ξεκινησα μολις χθες βραδυ, μεχρι τωρα αρκετα ικανοποιητικα και αν δεν μου τυχει καποιο απροοπτο πιστευω θα το τελειωσω κι αυτο και ελπιζω να μαζεψω τοσα αστερονομισματα για βοηθους και κουπονακια , ευχαριστη η εμφανιση τους!!!!
    Καλη συνεχεια σε ολους και καλο Σαββατοκυριακο!:inlove:
     
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, mmixail, jiorgos και 4 σε άλλους.
  18. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπέρα άλλο εννοούσα και συγνώμη αν σε μπέρδεψα είναι η πρώτη φορά που έχω πλεόνασμα σε τόσα φυτά και αναδυόμενα έχω απειροελάχιστα στο λιβάδι πέρνω 45-55 αναδυόμενα σε κάθε μάζεμα τώρα έβαλα γαρύφαλο και στην κανονική μπας και μειώσω λίγο την αναλογία και το βράδυ θα ξαναβάλω το κανονικό φυτό και θα προσπαθήσω από αύριο με δέντρα στο λιβάδι
    Καλή συνέχεια και καλό σαββατοκύριακο
     
    Αρέσει σε mmixail, empotonaki, -sia1971- και 2 σε άλλους.
  19. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Μέχρι τώρα έβαζα στο βασικό λιβάδι το φυτό του δρώμενου και έχω φτάσει να κάνω 103 παιχνίδια. Μάζεψα τη ποσότητα φυτών που θέλω για τη φασολιά και φυτεύω γαρύφαλλο στο ένα χωράφι και γεντιανή στο άλλο. Για να δούμε θα μαζέψω και τα απαιτούμενα αναδυόμενα για τα υπόλοιπα 77 παιχνίδια στις επόμενες 2 μέρες? Τι λέτε? :p
     
    Αρέσει σε aggellll, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, Dr.Kelly και 2 σε άλλους.
  20. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    ... οριακά.
    Θα έλεγα να δοκιμάσεις να βάλεις σε μια άκρη μερικά ΧΧΛ δέντρα και να δείς τι δίνει περισσότερα αναδυόμενα.
    Μάζεψε 30 δέντρα και περίμενε να πέσουν ολα τα αναδυόμενα. Μάζεψε με το χέρι 30 φυτά και σύγκρινε.
    Μετά προχώρα με οτι σε συμφέρει καλύτερα.
    Τα δώρα απο τους γείτονες μην ξεχνάμε. Κάνουν διαφορά σε αυτό το εβέντ.
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, aggellll, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 7 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.