Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Χαρούμενα Μπαλώματα ΙΙΙ "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 17/3/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Με 75 παιχνίδια πήρα το μυρμύγκι και συνεχίζω για αστερονομίσματα και φασολιά ελπίζοντας να μαζέψω τουλάχιστον τα αστερονομίσματα για τα κουπόνια
    Τα αναδυόμενα βλέπω να μας ζορίζουν πάλι με τα κυπελα στο 30 και χιουι δεν βλεπω να ειναι τα αναδυομενα σε ποσοστό ανάλογο με άλλες φορές
    Καλη συνεχεια και καλή μας επιτυχία
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, GEPPO1, -lousi-leon2001 και 5 σε άλλους.
  2. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Από ένα μάζεμα πήρα 8 καρούλια... τι να πω... θα μου γίνουν τα νεύρα καρούλια....
     
    Αρέσει σε -sia1971-, ktenakias, αμφιθεα και 5 σε άλλους.
  3. doctor.k

    doctor.k Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Αναδυόμενα. Παράπονα, παράπονα, παράπονα και μόνο παράπονα. Το άγριο λιβάδι το έχουμε σε αγρανάπαυση; Φυτεύουμε εκεί για αναδυόμενα. Απλά πράγματα. Αλλά συνέχεια να γκρινιάζουμε. Αν δυσαρεύστησα κάποιους ας γράψουν ότι θέλουν δεν πρόκειται να απαντήσω.
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  4. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Οπως είπα σε προηγούμενο ποστ, βάλε δέντρα XXl στο άγριο λιβάδι. Εγώ παίρνω πάρα πολλά αναδυόμενα. Τα φυτά δεν δίνουν τόσο πολλά αυτή την φορά.

    Αυτό το μίνι παιχνίδι είναι καθαρά θέμα στρατηγικής και σας δείχνω ένα παράδειγμα. Θα πρέπει να κάνουμε μεγάλους συνδυασμούς για να πάρουμε πολλά δώρα. Οποιος δεν πιστεύει οτι είναι θέμα στρατηγικής και βάζει τυχαία τετράγωνα οπου βρει, είναι φυσικό να μην παρει τις μέγιστες αμοιβές .

    [​IMG]


    Επίσης τα επίπεδα είναι ίδια για όλους και τα χρώματα πλακιδίων ανα επίπεδο είναι ίδια για όλους.
     
    Αρέσει σε nickoikono11, yelander10, tomasgod και 7 σε άλλους.
  5. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Δεν θα χρειαστεί να φτιάξετε διαφορετικά υφασμάτινα πλακίδια στο μύλο, το κάθε επίπεδο θα σας δίνει τυχαία τα πλακίδια που πρέπει να τοποθετήσετε.
    Αυτο ειναι απο τις συχνες ερωτησεις δλδ οτι τα μπαλωματα ειναι τυχαια ετσι για να μπουν τα πραγματα στην σωστη τους θεση οσο για το ποσες φορες μπορουμε ν αλαξουμε το καθε μπαλωμα οσα κουμπια και να εχουμε ειναι 5 οποτε για ποια στρατιγικη μιλατε?και το οτι στην δικη μου φαρμα ερχονται περισσοτερα μπαλωματα για φασουλοφλουρια δεν παει να πει οτι ερχονται σε ολες τις φαρμες.
     
  6. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε !2πλά κουμπιά από το άγριο λιβάδι;
    Καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι να είμαστε κλεισμένοι σε ένα σπίτι,αλλά η ειρωνία δεν βοηθάει ...δεν καταλαβαίνω πως γνωρίζεις πως δεν τους αρέσει το παιχνίδι?
    Έβαλα στάβλους στη βασική και έλαβα 34-38 κουμπιά...δεν θα αγχωθώ,έχουμε αρκετές ημέρες και οι ποσότητες που ζητάει η φασολιά,φυσιολογικές...μόνο υγεία να έχουμε!
     
    Αρέσει σε aggellll, αμφιθεα, skias10 και 3 σε άλλους.
  7. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR


    Κάνεις λάθος σε αυτό.
    Τα επίπεδα είναι ίδια σε όλους.
    Τα πλακίδια ανα επίπεδο είναι ίδια για όλους.
    Το τι πλακίδιο θα λάβεις είναι τυχαίο αλλά όλοι θα λάβουν τα ίδια πλακίδια στην ίδια πίστα.

    Για παράδειγμα στην 1η πίστα όλοι θα λάβουν αυτά τα 3 πλακίδια. Κανείς δεν θα λάβει σούπερ τροφή, σούπερ λίπασμα ή οτιδήποτε άλλο. Όλοι θα λάβουν μόνο ΠΕ, Χορτοτάλιρα και Αστερονομίσματα. Οπότε οποιο επίπεδο δίνει εσένα φασουλοφλουριά, δίνει και εμένα, δίνει και σε άλλους.


    upload_2020-3-20_12-2-21.png

    Το πως θα τα τοποθετήσω είναι θέμα στρατηγικής και το τι θα λάβω είναι αποτέλεσμα της στρατηγικής μου.

    Παράδειγμα με τα 9 πλακίδια στο 10 επίπεδο που δίνονται σε όλους δωρεάν

    Αν τοποθετήσω έτσι τα πλακάκια, (οπου να ναι δηλαδή) θα λάβω :

    upload_2020-3-20_12-4-41.png

    Αν τα τοποθετήσω έτσι με στρατηγική, θα λάβω :
    upload_2020-3-20_12-7-40.png
     
    Αρέσει σε nickoikono11, yelander10, tomasgod και 4 σε άλλους.
  8. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα σε ολους!!
    Επισης να συμπληρωσω στις παρατηρησεις της Κας Snorkel, στο παραδειγμα της, αν δεν με ενδιαφερουν αυτα τα πλακιδια, μπορω να τοποθετησω μονο 2 , να τα παραδωσω και να περασω στο επομενο επιπεδο για να μου δωσει το δωρο που επιθυμω π.χ. πλακιδιο που δινει σ.τροφη που εδω δεν θα εμφανιστει οσες αλλαγες κι αν κανω. Αυτο εννοουμε στρατηγικη. Μ αυτο τον τροπο θα εξοικονομησω πλακιδια που εχω και δεν τοποθετω οπως οπως.
    Με λιγη υπομονη ολοι θα τα καταφερουμε :inlove:
     
    Αρέσει σε nickoikono11, 2014chr, yelander10 και 7 σε άλλους.
  9. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Μαλιστα κυρια σνορκελ αυτο λεω κι εγω οποιο επιπεδο δινει φασουλοφλουρια στην δικη μου φαρμα δινει και στις αλλες αλλα τυχαια δλδ σ εμενα μπορει να δωσει π.χ περισσοτερα μπαλωματα για φασουλοφλουρια και σε καποια αλλα φαρμα δινει για σ τροφες πιο πολλα αυτο εννοω που ειναι λοιπον η τακτικη ?στο να παρω εγω περισσοτερα μπαλωματα για σ τροφες και το αντιθετο καποια αλλη φαρμα
     
    Αρέσει στους aggellll, Panagiotiis και αμφιθεα.
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Οπως έγραψα, στα ίδια επίπεδα θα λάβουμε τα ίδια πλακίδια με διαφορετική σειρά όμως, οπότε αυτό που λες δεν ισχύει.

    Η στρατηγική έγκειται πως τοποθετούμε τα πλακάκια και πότε ή ποια πλακίδια θα αλλάξουμε. Δεν αλλάζουμε όποιο δεν μας αρέσει (μέχρι να βγει ένα που θα μας αρέσει) άλλα αλλάζουμε όποιο θα μας δημιουργήσει πρόβλημα ώστε να μην μπορέσουμε να συνεχίσουμε τους μεγάλους συνδυασμούς. Έχουμε μόνο 5 προσπάθειές και δεν τις χαλάμε άσκοπα.

    Και με αυτή την ανάρτηση θα σταματήσω. Νομίζω έχω δώσει διευκρινίσεις σε όλα. Αν κάποιος δεν έχει καταλάβει κάτι, μπορεί να ανοίξει θέμα στις κατάλληλες ενότητες και θα λάβει απάντηση από τις συντονίστριες.

    Καλή συνέχεια και καλή διασκέδαση σε όλους.
     
    Αρέσει στους Panagiotiis και αμφιθεα.
  11. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Καλα εγω δεν μιλησα για την τοποθετηση γιατι οπως ξερετε ειμαι αρκετα μεγαλο επιπεδο για να μην ξερω πως να τοποθετησω ουτε το ποιο θα αλαξω μιλαω για την τυχαια ενφανηση των μπαλωματων αλωστε αυτο λετε και στις συχνες ερωτησεις οτι ειναι τυχαια και μην κανετε οτι δεν καταλαβαινετε για τι λεω οτι δεν υπαρχει στρατιγικη πανω στα τυχαια μπαλωματα
     
    Αρέσει στους aggellll και Panagiotiis.
  12. poi94

    poi94 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλημέρα
    απ' ότι διάβασα στις ΣΕ "Διπλό κουμπί μπορείς να βρεις απο τις συγκομιδές δέντρων, στάβλων/εργαστηρίων στη Βασική έκταση " και όχι στο άγριο λιβάδι
    τι ισχύει τελικά


    Καλημέρα σας

    Μερικές συμβουλές :
    Στην βασική φάρμα έχουμε τα φυτά του δρώμενου και στο άγριο λιβάδι βάζουμε δέντρα XXL και τα ζωοκομεία μας αν έχουμε ώστε να παίρνουμε διπλα κουμπιά.

    Αν θέλουμε να κερδίσουμε αστερονομίσματα, τότε αλλάξουμε τα πλακίδια μέχρι να έχουμε μπλε. Προσπαθούμε να βάλουμε όσα πιο πολλά μπλε μπορούμε μαζεμένα. Αν απλά βάζουμε 2-2 εν πρόκειται να πάρετε πολλά.

    Έχω παίξει 59 παιχνίδια και έχω 36 αστερονομίσματα αλλά δεν τα κυνηγάω. Μπορούσα να έχω πολλά περισσότερα αλλά προτιμώ σούπερ τροφές και λιπάσματα.

    Geppo1 kai Smaro94 επειδή από οτι βλέπω δεν σας αρέσει ποτέ κανένα δρώμενο, είτε θα πρέπει να δείτε τι κάνετε λάθος είτε να βελτιώσετε την στρατηγική σας.
    Καταλαβαίνω πόσο δύσκολο θα είναι να παίζετε κάτι που δεν σας αρέσει οπότε είναι κρίμα τα ταλαιπωρείτε τον εαυτό σας.
    [/QUOTE]
     
  13. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Καλημέρα. Διευκρινιστική απάντηση δόθηκε αλλά βλέπω οτι υπάρχει μια επιλεκτική κακοπροαίρετη χρησιμοποίηση των ποστ όπως μας βολεύουν για να δημιουργήσουμε εντυπώσεις. Θα σου πρότεινα να διαβάσεις και λίγο παρακάτω. ;)
     
    Αρέσει στους tomasgod και αμφιθεα.
  14. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    καλημέρα. παραδεχτείτε το λάθος σας και εσεις οι συντονίστριες.. δεν ειναι κακό.. ολοι κάνουμε λάθη, με την διαφορά οτι εσείς δεν το παραδέχεστε και καμιά φορά πετάτε ενα συγνώμη για την αναστάτωση και ολα καλά..οταν διαμαρτύρεται κάποιος δέχεται μια ειρωνεία μια επιθετικότητα και χλευασμό αλλά δεν είναι ετσι έχουμε και εμεις προσωπικότητα και δεν μπορείτε να μας μειώνετε ετσι .. πελάτες είμαστε.. λυπάμαι να φεύγουν φίλοι και γείτονές μου. συγνώμη thumbelina δεν το λέω προσωπικά για σένα μιλάω γενικά δεν θέλω να μου απαντήσετε απλά να σκεφτείτε πως συμπεριφέρεστε κάποιες απο εσάς ..καλή συνέχεια
     
    Αρέσει σε maria_palou, 100ersi, αμφιθεα και 2 σε άλλους.
  15. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλημέρα

    1. Η ανάρτηση ήταν παίκτριας και όχι συντονίστριας
    2. Υπήρχε διευκρίνηση στο αμέσως επόμενο ποστ οτι πρόκειται για συντακτικό λάθος.

    Και μην αγχώνεστε, δεν θα υπάρχει καμία συμβουλή από το lagoudaki εφόσον αυτό επιθυμείτε.

    Τέλος θα σας παρακαλέσω λοιπόν να σταματήσετε τις κακοπροαίρετες αναρτήσεις και να επικεντρωθείτε στο δρώμενο. Κατανοώ οτι υπάρχει εκνευρισμός λόγω των καταστάσεων που ζει ο πλανήτης αλλα δεν θα επιτρέψουμε να μεταφέρετε τον εκνευρισμό σας στο forum.
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  16. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλημέρα! Μας έχουν βοηθήσει πολλές φορές οι συμβουλές από το lagoudaki, όμως! Σας το είπε πως δεν θα ασχοληθεί ξανά;
     
    Αρέσει στους yelander10 και αμφιθεα.
  17. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Οι περισσότεροι γνωρίζουν πως το λαγουδάκι είναι ο κανονικός λογαριασμός της κυρίας Σνορκελ.
    Αλλα ας τελειώσει παρακαλώ όλο αυτό το θέμα εδώ και να συνεχίσει η κουβεντούλα κανονικά
     
    Αρέσει στους nickoikono11, αμφιθεα και Panagiotiis.
  18. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Δεν το ήξερα! Πραγματικά!
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  19. jimisraf1

    jimisraf1 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Κακως Χαρα...Ειπαν ενας η δυο συμπαικτες οτι δεν θελουν συμβουλες απο το λαγουδακι και το γενικευσες...Εγω θελω συμβουλες...Και αρκω,εγω ο ενας να μου δινεις...
     
    Αρέσει σε 2014chr, yelander10, -lousi-leon2001 και 3 σε άλλους.
  20. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Τελικά τα δέντρα ΧΧL πράγματι αποδίδουν. Έβαζα δωδεκάωρα φυτά σε μικρά χωράφια και μου δίνανε 20-30 κλωστές. Έβαλα δέντρα ΧΧL και μου δώσανε 55 -με χιουι-. Βάλτε δέντρα για αναδυώμενα. Έχουν δίκιο οι πιο πάνω συναγρότες και συναγρότισσες. Πήρα το μυρμήγκι και πάω τώρα για τη φασολιά. Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις πληροφορίες, μεγάλη βοήθεια πράγματι, καλή συνέχεια σε όλους μας με υγεία.
     
    Αρέσει σε maria_palou, yelander10, skias10 και 4 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.