Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Χαρούμενα Μπαλώματα ΙΙΙ "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 17/3/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    αντιθετως λαγουδακι μου γλυκο και που παντα εχεις να εκφράσεις αποψη για μενα και ειναι και καλοδεχουμενη γιατι αγαπω πολυ τα λαγουδακια ειδικα τα πασχαλινα χαχαχα... αν διαβασεις την πρωτη μου αναρτηση μονο υποκλισεις που δεν εκανα για αυτο το δρώμενο... ειπα οτι ειναι καταπληκτικο.. οσο για τα αλλα δρώμενα δικαιωμα σου να σου αρεσουν ολα και δικαιωμα μου να μην μ αρεσουν καποια.. τυγχάνει ομως οταν δεν αρεσουν σ εμενα να μην αρεσουν και σχεδον σ αλλο κανενα εκτος απο σενα.. μαλλον τυχαιο θα ειναι χαχαχ
    οπως ειδες στους περισσοτερους δεν ερχονται θαλασσια πλακιδια.. ισως εσυ εισαι πολυ τυχερη φτου φτου.. οσο για τις αλλαγες φυσικα και θα το εκανα αλλα δεν εχω διπλα κουμπια ωστε να τα αλλαξω ολα.. καλές οι συμβουλές σου και να είσαι καλα αλλα μετα απο 10 χρόνια στο παιχνιδι κραταω μονο αυτες που μου χρειαζονται... τις δικές σου συμβουλές τις γνωρίζω πολύ καλα αλλα σ ευχαριστω που τις επαναλαβες... οσο για το κυνηγι των αστερονομισματων, εσυ μπορεις να κανεις οτι σ ευχαριστει... εγω προσωπικα κυνηγαω τα αστερονομισματα.. ειναι δικαιωμα μου νομιζω.... καλη συνεχεια σε ολους
     
    Αρέσει σε aggellll, martha72, xristos-ale3andros και 2 σε άλλους.
  2. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    ειλικρινά λυπαμαι δεν είσαι η μόνη που παίζεις αν δεν σου αρέσουν οι συμβουλές απλός προσπερνάς και ασε εμάς τους άλλους να ακούμε τους παλιούς το lagoudaki έγραψε σαν συμπαίχτρια δεν φτάνει που βοηθάει ..έλεος
     
    Αρέσει στους xaris68 και αμφιθεα.
  3. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Έχω δυσκολευτεί πάρα πολύ με το δρώμενο. Δεν καταφέρνω να κολλήσω πολλά κομμάτια με αποτέλεσμα να χάνω τζάμπα τα πλακίδια. Έχω παίξει 28 παιχνίδια και κατάφερα να πάρω 3 αστερονομίσματα. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι κάνουμε πριν χάσω ακόμη πολλά πλακίδια;; :eek:

    [​IMG]
     
    Αρέσει στους aggellll, xristos-ale3andros και αμφιθεα.
  4. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    καλησπερα! δεν εχω καταλαβει ακομα οως παιζεται οποτε το παω λιγο στην τυχη. αν καταλαβα καλα τωρα το καθε υφασμα δινει διαφορετικη ανταμοιβη? τα μπλε ας πουμε δινει αστερονομισματα μονο?
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και Panagiotiis.
  5. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    από όσο κατάλαβα τα μπλε ναι, μόνο αστερονομίσματα
     
    Αρέσει στους aggellll και αμφιθεα.
  6. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    μαλιστα ! κι εγω εχω θεμα με το κολλημα απλα τα βαζω κι οπως ερθει .
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και Panagiotiis.
  7. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Νευριάζω γατί πάνε άδικα. Είδα σε προηγούμενες αναρτήσεις ένας παίκτης μάζεψε πάνω από 20 κι είναι κρίμα τώρα να χάνονται έτσι, γιατί μετά από καιρό έχουμε ένα αξιόλογο δρώμενο με τέλεια δωράκια.
     
    Αρέσει στους aggellll και αμφιθεα.
  8. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    υπομονη θα το βρουμε που θα παει!
     
  9. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    [​IMG]

    Σ αυτη τη φωτογραφια θα δειτε το (+) σταυρο και 2 καινα τετραγωνα. Θελει προσοχη πριν ξαναπατησετε στο υφασμα και οριστικοποιηθει η θεση του, να πατησετε πανω σε ενα καινο τετραγωνο για να στρεψετε το υφασμα, οπως εσεις θελετε.
    Στη φωτογραφια, αν κινηγαμε το ΚΑΦΕ υφασμα, ειναι καλυτερα το οριζοντιο να το κανουμε καθετο. Ετσι σε επωμενο υφασμα που θα μας ερθει θα εχουμε περισσοτερα κενα τετραγωνα για να τοποθετησουμε τα καφε μας υφασματα.
    Επισης αν το βαλουμε καθετα και μας ξαναερθει ενα υφασμα ακριβως το ιδιο, δηλ. ΚΑΦΕ+ΚΑΡΩ, θα το τοποθετησουμε καθετα ακριβως διπλα στο υφασμα που στρεψαμε.
    Αν ομως τα τετραγωνα που μας βγαινουν δεν ταιριαζουν με κανενα για να τα κολησουμε διπλα σ αυτα που κινηγαμε και δεν εχουμε κουμπια για αλλαγες, παραδισουμε οσα βαλαμε (το λιγοτερο 2) και ξεκιναμε νεο παιχνιδι.

    Δεξια και κατω στην οθονη του παιχνιδιου, υπαρχει μια στιβα με υφασματα, οταν ακουμπησουμε το ποντικι μας, βλεπουμε ποια ειδη υφασματων θα μας βγουν στο παιχνιδι, μερικες φορες δεν υπαρχει το ειδος που θελουμε περισσοτερο, τι σημαινει αυτο; οτι οσες αλλαγες κι αν κανουμε δεν θα εμφανιστει το ποθουμενο υφασμα.

    Ελπιζω να βοηθησα τους νεωτερους παικτες που δεν επαιξαν τα προηγουμενα.

    Επαιξα 22 παιχνιδια και πηρα 31 αστερακια. Υποψιν ουσιαστικα ξεκινησα σημερα το πρωι το παιχνιδι.

    Καλη συνεχεια και καλες επιτυχιες σε ολους μας! Χρονο εχουμε οχι για 215 αλλα για πολλα περισσοτερα παιχνιδια.:inlove:
     
    Αρέσει στους xaris68, Panagiotiis και xristos-ale3andros.
  10. iocaste1

    iocaste1 Forum Moderator Team Farmerama GR

    Για όποιον δεν ξέρει και πάει στην τύχη,εάν βάλει το βελάκι πάνω στα μπαλώματα κάτω δεξιά,θα δει και τι δώρα δίνει το κάθε χρώμα.
     
    Αρέσει σε xaris68, bmanolos, jimisraf1 και 2 σε άλλους.
  11. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Αν διαβαζες καλυτερα που δεν το βλεπω θα εβλεπες οτι απαντησα στο λαγουδακι για την κριτικη του που εκανε προσωπικα σε εμενα και σε αλλη συμπαικτρια οτι κανουμε κατι λαθος και λεω οτι εδω σε αυτο το ιβεντ δεν ειναι θεμα στρατιγικης η τακτικης γιατι σε καθε φαρμα ερχονται διαφορετικα μπαλωματα οσο και να τα αλαζεις οποτε να προσεχει λιγο οταν αναφερετε επι προσωπικου.
     
    Αρέσει στους aggellll, GEPPO1, martha72 και σε ακόμα ένα άτομο.
  12. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού


    αμφιθέα σε ευχαριστώ για μια ακόμη φορά.:)
    Ελπίζω τώρα να βελτιώθηκε κάπως η σκέψη μου για την τοποθέτηση των πλακιδίων, αλλά μάλλον θα πάρω μόνο την φασολιά.xD Δεν πειράζει είναι αξιόλογη τουλάχιστον.

    Όσον αφορά για τα πλακίδια που βρίσκονται κάτω δεξιά δεν το είχα προσέξει, και ίσως είναι το πιο σημαντικό σημείο για να παίζουμε "σωστά".
    Καλή συνέχεια σε όλους μας!
     
    Αρέσει στον/ην aggellll.
  13. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    αμφιθεα σε ευχαριστω πολυυυ!!!!:inlove: δεν ηξερα οτι μπορουμε να δουμε τι υφασματα θα μας ερθουν. παντως ανακαλυψα μονη μου το βελακι δεξια που δειχνει τα δωρα :p τα παω πολυ καλυτερα τωρα και παλι ευχαριστω
    και μολις ανακαλυψα οτι το βελακι δειχνει και τα υφασματα εκτος απο τα δωρα ... τοσες μερες εγκλεισμου τι να σου κανουνxD
     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/3/20
    Αρέσει στους αμφιθεα, Panagiotiis και GEPPO1.
  14. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    Υπάρχει στις συχνές ερωτήσεις δρώμενων;)
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε maria071966, aggellll, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  15. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Α γεια σου xaris68 , οπως βλεπουμε ειναι πολλα τα υφασματα, εγω πχ στα 22 παιχνιδια που επαιξα δεν μου εμφανιστηκαν καθολου το πρασινο και το ροζ με τις ασπρες βουλες ισως και καποιο αλλο που δεν θυμαμαι.
    Αν λοιπον ηθελα περισσοτερο τις σ.τροφες (ροζ) , θα τοποθετουσα 2 υφασματα και θα τα παρεδιδα για να μου ερθουν στο επωμενο παιχνιδι αυτα που κυνηγαω περισσοτερο .
    Ετσι εχω περισσοτερες -νομιζω- πιθανοτητες να μαζεψω πολλες τροφες.
     
    Αρέσει σε elenigri, aggellll, GEPPO1 και 2 σε άλλους.
  16. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα. Επειδή παρατηρώ μια σύγχυση, εγώ προσωπικά έχω παίξει 79 πλακίδια και έχω μαζέψει 58 αστερονομίσματα. Μην αγχώνεστε γιατί αργότερα μπορεί να πάρετε μαζεμένα αστερονομίσματα από κάποιο παιχνίδι, πχ. εγώ από ένα πήρα 15 αστερονομίσματα ενώ από ένα άλλο 5 ή 8.
    Φυσικά δίνω και πολύ σημασία στα φασουλοφλουριά (είναι το μεγάλο μου κόλλημα άλλωστε). :p
    Αυτή τη στιγμή έχω μόνο 3 αναδυόμενα κ 2580 φυτά, αλλά αυτό είναι επειδή κέρδισα 100% παραγωγή, οπότε δεν ξέρω να σας πω σίγουρα πως βγαίνουν τα αναδυόμενα.
    Νομίζω όλοι θα καταφέρουμε να φτάσουμε μέχρι τέλους.
    Καλή συνέχεια!! :music:
     
    Αρέσει σε aggellll, nickoikono11, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  17. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    Αυτό πιστεύω και εγώ...Τα 31πλακίδια με 44αστερονομίσματα που πηρα ήταν από 2παιχνίδια.Όπου εδω είχα υφασματα με φφ και αστερονομισματα στην πλειοψηφία.
    Τωρα εχω φτασει στα 58 πλακιδια και τα αστερονομισματα είναι 53.Γιατί στα 2 επόμενα παιχνίδια ήρθαν υφάσματα με σ.τ,π.ε,χ.τ και σ.λ.
    Δεν πιστευω να συμφερει να παιζεις 2,3 υφασματα και να πηγαινεις στο επόμενο παιχνιδι που θα ερθουν τα υφασματα με τις σ,τ για να τα τοποθετησεις ετσι ώστε να πάρεις όσο μπόρεις περισσότερες σ,τ.
    Αυτό που είδα στα 4παιχνίδια και αυτό θα κάνω. Να παίξω σε καθε παιχνίδι τα υφάσματα που έχουν την πλειοψηφία και να τα τοποθετήσω έτσι ώστε να πάρω το καλύτερο αποτέλεσμα.Και πάντα με αριθμό προτεραιότητας.xD
    Και όλο αυτό γιατί βαριέμαι τις αλλαγές!!!xD
    Και μ αρέσει να παίζω χαλαρά και Όχι να αγχώνομαι!!;)
     
    Αρέσει σε aggellll, nickoikono11, αμφιθεα και 3 σε άλλους.
  18. e.savvas

    e.savvas Αρχάριος στο φόρουμ

    δεν εχω καταλαβει πως ακριβως παιζεται τα χαρουμενα μπαλοματα αν μπορειται να με βοηθησεται
     
  19. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Φιλε μου, ας τα παρουμε απο την αρχη ..
    Μαζευεις φυτα και αναδυομενα και φτιαχνεις υφασματινα πλακιδια (για καθε υφασματινο πλακιδιο χρειαζομαστε 5 βελονα και κλωστη (αναδυομενο) και 65 φυτα δρωμενου)..
    Μολις εχεις αρκετα ετοιμα ,δεξια μεσα στα 3 κουτακια θα σου εμφανιστουν παπλωματα πατωντας το + ,που βλεπεις διπλα απο καθε κουτακι..Ξεκινας παντα απο καποιο σημειο διπλα στο κουμπι για να ξεκινησεις να τοποθετεις τα πλακιδια..
    Σε καθε παιχνιδι μπορεις ενα μονο πλακιδιο να το αλλαξεις δωρεαν,χωρις να χρησιμοποιησεις διπλο κουμπι ..
    Αναλογα με το τι δωρα θελεις να παρεις (κατω δεξια ,διπλα στο πρασινο κυκλακι με το ν, στην στοιβα με τα πλακιδια, αν ακουμπησεις
    απλα το ποντικι σου ,δειχνει το καθε υφασμα ,τι δωρα σου δινει),θα προσπαθεις να τοποθετεις τα αντιστοιχα πλακιδια, οσο μπορεις συνεχομενα..Μολις ακουμπησεις πανω το ποντικι γυρναει το υφασμα μεχρι να βρεις την θεση που θελεις να το βαλεις..
    Οταν θελεις να σταματησεις το ραψιμο, για να παρεις τις ανταμοιβες σου , πατας το πρασινο κυκλακι κατω δεξια ..

    Αν εχεις αλλες αποριες μπορεις να ξαναρωτησεις..Ελπιζω να βοηθησα ..
    Καλη συνεχεια..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/3/20
  20. e.savvas

    e.savvas Αρχάριος στο φόρουμ

    ευχαριστω Βικυ !!
     
    Αρέσει στους Panagiotiis και skias10.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.