Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Χαρούμενα Μπαλώματα ΙΙΙ "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 17/3/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:
    " Χαρούμενα Μπαλώματα ΙΙΙ "

    [​IMG]
    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.
    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.
    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Χαρούμενα-μπαλώματα-ΙΙi.28523/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Χαρούμενα-μπαλώματα-ΙΙi.28522/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]


    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
    Αρέσει στους vagelis1968 και Panagiotiis.
  2. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα σε όλους!
    Γνωστό δρώμενο που -απ' ότι θυμάμαι- αρέσει πολύ.

    Για την ολοκλήρωσή του θα χρειαστούμε 206 υφασμάτινα πλακίδια (μας δίνει και 9, οπότε σύνολο 215).
    Άρα:
    13390 υφασματομιμόζα, μόνο από τη βασική, αλλά καθώς είναι 4ωρη θα μαζευτεί άνετα.
    1030 βελόνα και κλωστή, αναδυόμενο από όλα σε βασική και άγριο λιβάδι.

    Επίσης "διπλά κουμπιά" αναδυόμενο από δένδρα, στάβλους-εργαστήρια στη βασική, για να αλλάζουμε τα πλακίδια. Αυτό είναι δύσκολο, καθώς στη βασική θα καλλιεργούμε την υφασματομιμόζα.

    Η φασολιά καλή -πολύ καλύτερη από άλλες τελευταίες. Φυσικά θα προσπαθήσω να παίξω αρκετά περισσότερα πλακίδια για να μαζέψω αστερονομίσματα για το κατάστημα του δρώμενου, που έχει καλά δώρα, όπως αρκετά κουπόνια.

    Καλή επιτυχία!
     
    Αρέσει σε poi94, *mava*, Georgeboy και 30 σε άλλους.
  3. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα!!

    Αν και δεν θυμαμαι τι μας εδιναν τα προηγουμενα "ομοια" δρωμενα, αυτο εχει ενα πολυ καλο καταστημα για εξαργυρωση αστερονομισματων!! Επι τελους βλεπουμε βοηθους, πολυτιμους για πολλους!
    Αρκετα καλη φασολια , σε σχεση με τις τελευταιες.
    Ευκολο το φυτο 4ωρο, βοηθαει τωρα που ολοι θα ειμαστε στα σπιτια μας ;) και ισως με ενα καλο υπολογισμο να βγαλουμε και μερικα κουμπια για αλλαγες που ισως χρειαστουμε.

    Ευχαριστω Nantia123 , για τους υπολογισμους!!!
    Καλη επιτυχια σε ολους :inlove:
     
    Αρέσει σε xaris68, yelander10, nana και 13 σε άλλους.
  4. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καιρός ήταν για να μπεί κάτι αξιόλογο και έχει και την μυρμηγκοφωλιά που στο πάρε δώσε έγινε ανεκτίμητη οπότε θα προσπαθήσω για μυρμηγκοφωλιά και φασολιά και μετά και τα υπόλοιπα δωράκια
    Καλή επιτυχία σε όλους μας
    Nantia123 Ευχαριστούμε για τους υπολογισμούς
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/3/20
    Αρέσει σε siourdistan, billgab, xaris68 και 11 σε άλλους.
  5. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    επιτέλους ένα αξιόλογο δρώμενο.. καλή φασολιά.. καταπληκτικό κατάστημα... οι στάβλοι τα κουπόνια και οι βοηθοί... σούπερ... το μόνο που με χάλασε οτι παίρνουμε διπλά κουμπιά μόνο απο την βασική.. κατά τα άλλα είναι σούπερ... ευχαριστούμε Ναντια για τους υπολογισμούς...καλή διασκέδαση γιατί μας χρειάζεται.. και καλή δύναμη για τις δύσκολες στιγμές που περνάει η ανθρωπότητα...
     
    Αρέσει σε xaris68, nana, rixainrempite και 9 σε άλλους.
  6. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Γνωριμο σε ολους μας το δρωμενο..
    Προσωπικα ,μου αρεσει πολυ και το θεωρω αξιολογο με καλα δωρακια στο καταστημα..
    Τα κουπονια ειναι μια ευχαριστη εκπληξη και επισης οι σταβλοι ..Και μας προσφερει μια καλη φασολια ..
    Το φυτο του δρωμενου, που ειναι ολιγοωρο , με νερο και λιπασμα ,θα μας δωσει την δυνατοτητα να κανουμε αρκετα σπερνοθερισματα μεσα στην μερα.. Εχουμε αλλωστε οι περισσοτεροι απο μας απεριοριστο χρονο ,τωρα που ''μενουμε σπιτι''..
    Ευχαριστουμε Nantia123 για τους υπολογισμους σου..
    Καλη επιτυχια σε ολους..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε xaris68, nickoikono11, Panagiotiis και 10 σε άλλους.
  7. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Προσωπικά δεν γνωρίζω αν προϋπήρχε το δρώμενο και τι δώρα μοίραζε σε προηγούμενα έτη, αλλά από όσο διάβασα δεν πολύ κατάλαβα τι ακριβώς πρέπει να κάνουμε:oops:, αλλά ας μαζευτούν πρώτα τα απαιτούμενα υλικά κι μετά βλέπουμε.:p

    Θα προσπαθήσω να πάρω τους 3 στάβλους, ειδικά τα μυρμηγκάκια που είναι περιζήτητα, και τέλος την φασολιά που σε σχέση με τα προηγούμενα είναι πολύ αξιόλογη.
    Ευχαριστούμε πολύ για τους υπολογισμούς Nantia123.;)
    Καλή επιτυχία σε όλους μας!..και να μην ξεχνιόμαστε "ΜΈΝΟΥΜΕ ΣΠΊΤΙ":music::p
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, panagiotisvovoka, xaris68 και 12 σε άλλους.
  8. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Αν εξαιρέσεις την ποσότητα του φυτού και την έκταση αναζήτησης του αναδυόμενου διπλό κουμπί, το δρώμενο είναι αρκετά καλό.
    Να ευχαριστήσω κι εγώ τη συμπαίκτρια Nantia123, που μας προσφέρει απλόχερα τους υπολογισμούς της.
    Από την μια, ο κατ΄οίκον περιορισμός, απ την άλλη, τα πολύ καλά έπαθλα, σίγουρα είναι δύο πολύ καλά κίνητρα για να το προσπαθήσεις.
    Καλημέρα και καλή δύναμη σε όλους μας, σε αυτή την δύσκολη φάση που περνάει η ανθρωπότητα!!
    Και, ..."ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ" ... για να αποδυναμώσουμε εντελώς τον εχθρό!!
     
    Αρέσει σε .mairi., αμφιθεα, xaris68 και 13 σε άλλους.
  9. _ΘΕΜΗΣ_

    _ΘΕΜΗΣ_ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Οντως ενα πολυ καλο δρωμενο,με πολυ καλυτερα δωρα και φυσικα καλυτερη φασολια.Γνωστο απο παλιοτερα και πιστευω πολυ αγαπητο απο τους περισσοτερους αγροτες.Ευχαριστουμε πολυ την Νantia123 για τους υπολογισμους και κλεινω στελνοντας ενα μηνυμα αγαπης και συμπαραστασης για ολο τον κοσμο που δοκιμαζεται σε αυτες τις δυσκολες στιγμες.Ευχομαι πανω απ'πλα υγεια!!!
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, pigara, αμφιθεα και 14 σε άλλους.
  10. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Τα αναδυομενα κλωστη και βελονα, νομιζω οτι δεν ειναι τα αναμενομενα, αν και ειχα βαλει ορτανσια. Προβλεπω οτι θα μας παιδεψουν για να μαζευτουν!
    Ευχομαι και εγω με τη σειρα μου καλη δυναμη σε ολους μας, σ' αυτη τη ταινια επιστημονικης φαντασιας που περναμε, και ........ μην ξεχναμε το τραγουδακι : "Θα κατσω σπιτι, θ' αραξω σπιτι σεισμος να γινει δεν προκειται να βγω, θα κατσω σπιτι θ' αραξω σπιτι ....... για να εξοντωσω τον κορωνοιοοοοο!!!!!!"
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, aggellll, stef10 και 16 σε άλλους.
  11. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα σε όλους... σε 23 παιχνίδια που έπαιξα πήρα μόνο 14 αστερονομίσματα:mad: επειδή δεν έρχονται τα θαλάσσια πλακάκια με καλή συχνότητα και πόσα κουμπιά αλλαγής μπορεί να έχουμε... αν συνεχιστεί αυτός ο ρυθμός φοβάμαι οτι θα πάει τσάμπα η χαρά μας για τα ωραία δώρα του καταστήματος.. ειλικρινά εκει στην εταιρεία... αφήστε μας ν απολαύσουμε ένα ωραίο παιχνίδι...
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, poi94, aggellll και 12 σε άλλους.
  12. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Καλημερα το καταστημα θα ηταν καλο αν ειχαμε τα αστερονομισματα ν αγορασουμε ελα ομως που δεν τα δινει εχω παιξει 44 παιχνιδια και εχω μονο 23 αστερονομισματα και εχω κανει αρκετες αλαγες με κουμπια οποτε ανθρακες και αυτος ο ταχα μου ταχα μου θυσαυρος:cry:
     
    Αρέσει σε poi94, aggellll, jimthrilosgate7 και 11 σε άλλους.
  13. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Καλημέρα σας

    Μερικές συμβουλές :
    Στην βασική φάρμα έχουμε τα φυτά του δρώμενου και στο άγριο λιβάδι βάζουμε δέντρα XXL και τα ζωοκομεία μας αν έχουμε ώστε να παίρνουμε διπλα κουμπιά.

    Αν θέλουμε να κερδίσουμε αστερονομίσματα, τότε αλλάξουμε τα πλακίδια μέχρι να έχουμε μπλε. Προσπαθούμε να βάλουμε όσα πιο πολλά μπλε μπορούμε μαζεμένα. Αν απλά βάζουμε 2-2 εν πρόκειται να πάρετε πολλά.

    Έχω παίξει 59 παιχνίδια και έχω 36 αστερονομίσματα αλλά δεν τα κυνηγάω. Μπορούσα να έχω πολλά περισσότερα αλλά προτιμώ σούπερ τροφές και λιπάσματα.

    Geppo1 kai Smaro94 επειδή από οτι βλέπω δεν σας αρέσει ποτέ κανένα δρώμενο, είτε θα πρέπει να δείτε τι κάνετε λάθος είτε να βελτιώσετε την στρατηγική σας.
    Καταλαβαίνω πόσο δύσκολο θα είναι να παίζετε κάτι που δεν σας αρέσει οπότε είναι κρίμα τα ταλαιπωρείτε τον εαυτό σας.
     
    Αρέσει στους -sia1971-, elenigri, xaris68 και σε ακόμα ένα άτομο.
  14. tomasgod

    tomasgod Νέος ειδικός

    Καλημέρα. Πήρες διπλό κουμπί από το άγριο λιβάδι;
     
    Αρέσει στους Panagiotiis και αμφιθεα.
  15. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Εννοούσα να βάλεις ένα ζωοκομείο στην βασική φάρμα ώστε να παίρνεις 8 κουμπιά σε κάθε συγκομιδή. ;)
     
    Αρέσει στους Panagiotiis και αμφιθεα.
  16. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    Καλημέρα συναγρότες!!:inlove:
    Μένουμε σπίτι και παίζουμε δυνατά και μεθοδικά Farmerama!!!:D
    Aυτό που κυνηγάω είναι τα φφ και κατα δευτερη προτίμηση τα αστερονομισματα!!
    [​IMG]
    Ηρθαν χωρίς να κάνω καμιά αλλαγή στα πλακίδια.Και εδω έχει να κάνει πως τοποθετεις
    για να πάρεις το μέγιστο σε αυτό που σε ενδιαφέρει.
    Έτσι όπως πήγε δεν υπήρχε και λόγος να συνεχίσω να μαζεύω χ.τ.
    Στα 31 πλακίδια πήρα 44αστερονομισματα!!
    Και πιστευω οτι είναι πολύ νωρίς για να δούμε που μπορεί να φτάσει ο καθένας μας με αυτό που κυνηγάει!!
    Καλή επιτυχία και καλή δύναμη!!:)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/3/20
    Αρέσει σε aggellll, sofiapao76, jimthrilosgate7 και 7 σε άλλους.
  17. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Εσυ λαγουδακι ειναι γνωστο απο παλια εισαι κριτης για οποιον τολμησει να πει την γνωμη του οποτε εγω δεν σε.. υπολογιζω κρατα τις συμβουλες σου για εσενα μαζι με την κριτικη σου φυσικα
     
    Αρέσει σε aggellll, martha72, αμφιθεα και 3 σε άλλους.
  18. jimisraf1

    jimisraf1 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Καθε γνωμη,οποιουδηποτε παικτη,ειναι δεκτη για μενα...Με βοηθαει στο παιχνιδι...Ας μην ακυρωνουμε οποιον η οποια,γραφει την αποψη της...Για καλο το κανει...
     
    Αρέσει στους elenigri, αμφιθεα και sirtakis.
  19. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Εγω προσωπικα δεν ακυρωνω κενεναν που δινει καποια συμβουλη που ευσταθει εδω ομως δεν υπαρχει τακτικη γιατι μπορει στην δικη μου φαρμα να ερχονται αλλα μπαλωματα οσο και να τα αλαζω σε αλλον να ερχονται αλλα οποτε το οτι κατι δεν κανουμε σωστα δεν ευσταθει.
     
    Αρέσει στους aggellll και αμφιθεα.
  20. jimisraf1

    jimisraf1 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Αυτο ομως δεν ακυρωνει και δεν πρεπει να ειναι αρνητικο,σε οποιονδηποτε συμπαικτη η συμπαικτρια που διατυπωνει την αποψη του...Για να μας βοηθησει το κανει...Καλο μεσημερι...
     
    Αρέσει στους -lousi-leon2001, sirtakis και αμφιθεα.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.