Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Φρουταγορά "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .selia., 8/6/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .selia.

    .selia. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας, για το δρώμενο

    Φρουταγορά

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Φρουταγορά.23150/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Φρουταγορά-Ιουνίου-2017.21235/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση


    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  2. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Χμ... το δρώμενο έχει ξαναμπεί αρχές του χρόνου... δεν μπορώ να πω ότι μου είχε κάνει ιδιαίτερη εντύπωση τότε, αυτό που θυμάμαι είναι ότι οι Σ.Ε. ήταν πολύ πιο αναλυτικές όσον αφορά τις ανταμοιβές και το ποσοστό που αυξάνονται οι απαιτήσεις κάθε φορά που επέλεγε κανείς εκ νέου την ίδια κατηγορία.

    Βέβαια μπορεί τα νούμερα να αλλάξουν αυτή τι φορά... άσε που είναι ακόμη νωρίς - μόλις πριν κάποια ώρα έγινε η πρώτη ενημέρωση.

    Θα δούμε τι άλλο θα ανακοινωθεί... σίγουρα θα το δοκιμάσω, γιατί ασχέτως αν το τελευταίο δρώμενο έδωσε πολλά φασουλοφλουριά, δεν σημαίνει ότι το παιχνίδι τελείωσε. Άλλωστε για ποιος ο λόγος να παίζουμε το παιχνίδι αν δεν δοκιμάσουμε κάθε δρώμενο - καλό ή κακό (κατά την άποψή μας);;;
     
    Αρέσει σε nana, kolokythopitas, maria_palou και 8 σε άλλους.
  3. zouzou8686

    zouzou8686 Ανερχόμενος συντάκτης

    καλη σας μερα φιλοι μου!!καλο το δρωμενο για οσους εχουν καλο αποθεμα στην αποθηκη τους οσο για καποιους που δεν εχουν και πολλα η θα ξοδεψουν πολλα στην λαικη η που δεν θα παιξουν[μικρα επιπεδα]..εγω προσωπικα θα παιξω και οσο παει!! εχω ερωτηματικα πχ στην μικρη παραδοση εχει μονο ενα βημα?δηλαδη με το που το τελειωνεις μια φορα μετα μπορεις να ξαναπαιξεις??εχω βαλει σε ολες τις εκτασεις μου δεντρα απο εχθες το πρωι ..ευχομαι τα αναδυομενα να βοηθησουν γιατι αξιζουν 1250ΧΤ το καθενα

    καλη επιτυχια σε ολους!!
     
    Αρέσει σε nana, kolokythopitas, maria_palou και 2 σε άλλους.
  4. vickymou

    vickymou Κόμης

    γειασου ζουζου αν θυμαμαι καλα νομιζω ναι μπορεις,απλα καθε φορα θα ειναι παραπανω αυτα που πρεπει να δωσεις.Καλη επιτυχια
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, maria_palou και zouzou8686.
  5. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλημέρα!
    Από ότι είδα σε παλιές ΣΕ:
    Τον 7/2016 έδινε αστερονομίσματα https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Φρουταγορά.18055/#post-118838
    ενώ τον 2/2017 https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Φρουταγορά.20095/ έδινε φασουλοφλουριά
    Είχε από 20 βήματα για κάθε είδος παράδοσης (μικρή, μεσαία μεγάλη) και σε κάθε βήμα κάθε παράδοσης έδινε 1, 3 & 8 αντίστοιχα.
    Ενώ σημείωνε πχ. για τη μεσαία:
    "Τα βήματα είναι ενδεικτικά. Υπάρχουν απεριόριστα βήματα σε κάθε παράδοση.
    Κάθε επόμενη μεσαία παράδοση αυξάνεται κατα 3.75% της αρχικής ποσότητας
    Κάθε μεσαία παράδοση δίνει 3 φασουλοφλουριά."
    Ανάλογες οδηγίες υπήρχαν και στις άλλες παραδόσεις.
    Υπάρχει λοιπόν πιθανότητα να ισχύει το ίδιο....
    Για όσους θέλουν μερικά φασουλοφλουριά μου φαίνεται καλό δρώμενο (αν και στην αρχή είχα μισήσει τα φασουλοφλουριά...)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, antonismou, maria_palou και 3 σε άλλους.
  6. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα σ' όλους!
    Ένα δρώμενο για να κερδίσουμε φασουλοφλουριά, χωρίς κανένα καινούργιο δώρο παρά μόνο αυτά που υπήρχαν ήδη στο μαγαζόραμα.
    Αποδεικνύει για μια ακόμα φορά ότι η "βασίλισσα" μπήκε χωρίς προγραμματισμό για να κατευνάσουν τις πολλές διαμαρτυρίες για τα απανωτά απαιτητικά δρώμενα. Μετά τα εκατοντάδες φλουριά της βασίλισσας, αυτά της φρουταγοράς είναι λίγα και πανάκριβα. Πρέπει να αδειάσει από φρούτα η αποθήκη!
    Επί του δρώμενου τώρα, είναι εύκολο αλλά ζητάει μεγάλες ποσότητες φρούτων. Συμφέρει να δίνονται και στις τρεις παραδόσεις. Μπορεί όποιος θέλει με μια απλή διαίρεση (φρούτα που ζητάει/φλουριά που δίνει) να δει που συμφέρει να παραδώσει για να έχει το μεγαλύτερο κέρδος.
    Εγώ προσωπικά δεν πρόκειται να λάβω μέρος στο δρώμενο. Φασουλοφλουριά έχω πολλά. Θα παραδώσω μόνο το απόγευμα όσα φρούτα έκπληξη μαζέψω συμπληρώνοντας στρογγυλό αριθμό από την αποθήκη και ότι πάρω.
    Καλή επιτυχία σε όποιον ασχοληθεί.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, everme, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ και 16 σε άλλους.
  7. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    πολλα ζητας και εσυ απο τη μια στιγμη στην αλλη ψαχνεις το τελειο αποτελεσμα ας ειμαστε και λιγο εγκρατης!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει στους vickymou και kolokythopitas.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.