Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Φραπέ ολέ!

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 22/11/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    χαιρετε!
    στον πινακα σου ο σχεδιασμος των σωληνωσεων σου αν κρινω απο τις απαιτησεις σε ισιους και στριφτους σωληνες δειχνει να ειναι ιδιος με την αυτοματη βοηθεια του παιχνιδιου στα επιπεδα 1,2,5,6,7 και 8.οποτε εισαι σε καλο σημειο.
    αλλα...
    στο επιπεδο 3 συμφωνα με την αυτοματη βοηθεια χρειαζομαστε 22 ισιους και 26 στριφτους σωληνες,ενω εσυ αναφερεις 24 ισιους και 26 στριφτους σωληνες.αρα συμφερει να ακολουθησεις τη σχεδιαση των σωληνωσεων της αυτοματης βοηθειας.

    στα παρακατω επιπεδα συμφερει η δικη σου σχεδιαση:
    στο επιπεδο 4 συμφωνα με την αυτοματη βοηθεια χρειαζομαστε 26 ισιους και 20 στριφτους σωληνες,ενω εσυ αναφερεις 23 ισιους και 18 στριφτους σωληνες.
    στο επιπεδο 9 συμφωνα με την αυτοματη βοηθεια χρειαζομαστε 21 ισιους και 16 στριφτους σωληνες,ενω εσυ αναφερεις 20 ισιους και 16 στριφτους σωληνες.
    στο επιπεδο 10 συμφωνα με την αυτοματη βοηθεια χρειαζομαστε 20 ισιους και 22 στριφτους σωληνες,ενω εσυ αναφερεις 19 ισιους και 21 στριφτους σωληνες.
    μπορεις να μας δειξεις στα επιπεδα αυτα τη σχεδιαση των σωληνωσεων σου;

    προσωπικα δε θα παρω ολα τα δωρα του καθε επιπεδου.θα κοβω δρομο, ωστε να προλαβω να κανω επανεκκινηση για περισσοτερα αστερονομισματα.σε ρωταω ομως γιατι ετσι θα βοηθηθουν οσοι θελουν να παρουν ολα τα δωρακια.ηδη εχω σχεδιασει τους πιο συντομους δρομους που βρηκα, ωστε να τελειωνω επιλεκτικα τα 10 επιπεδα παιρνοντας ολα τα αστερονομισματα κι ο,τι αλλο μεσολαβει με 191 ισιους και 160 στριφτους σωληνες(δηλαδη 8.682 φυτα και 862 αναδυομενα).
     
    Τελευταία επεξεργασία: 24/11/17
    Αρέσει σε koyrsaros, mmixail, kolokythopitas και 16 σε άλλους.
  2. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Esaba, αν τελειωσεις και τα 10 επιπεδα, μπορεις να ξαναρχισεις απο την αρχη και να μαζεψεις κι αλλα αστερονομισματα!!! αρκει να πατησεις επανεκκινηση!!!!
     
    Αρέσει σε mmixail, vickymou, kolokythopitas και 3 σε άλλους.
  3. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    Δεν ξερω αν ειναι το καλυτερο αλλα πατησα τη βοηθεια μου εδειξε το δρομο τα μαζεψα ολα και εφυγαxD
    και ετσι θα συνεχισω....................
    [​IMG]
    και το καλυτερο ..οι επισκεπτες μου με ερωτευτηκαν για το καλυτερο φρουτενιο μιλκσεικ που εφτιαξαxDxD

    Καλημερα σας!!!!!:)
     
    Αρέσει σε psipsi1978, graganta, Megas_kokoriko και 15 σε άλλους.
  4. kat77

    kat77 Ανερχόμενος

    Καλημέρα xaris68. Είναι καλύτερο αν θες να πάρεις όλα τα δώρα της διαδρομής. Αν θες να δίνεις λιγότερους σωλήνες θα πρέπει να βρίσκεις την πιο σύντομη διαδρομή με την οποία θα παίρνεις τα αστερονομίσματα.
     
    Αρέσει σε graganta, nota.dim1802, jimixatz και 6 σε άλλους.
  5. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    Επειδη εκανα αρκετες βολτες και δεν καταφερα να παρω ολα τα αστερονομισματα[δεν με ενδιαφερουν τα δωρα] και επειδη και η υπομονη εχει και καποιο οριοxD Κοιταξα και τη βοηθεια και αυτη μου εδειξε περισσοτερα νομισματα ετσι αποφασισα να ακολουθησω αυτην.
    Χωρις να το ζοριζω και χωρις να ζοριζω τον εαυτο μου.:)
    Ο πρωτος στοχος μου ειναι η φασολια απο εκει και περα αν τα αναδυομενα ερχονται ισα με τα φυτα θα παω παρακατω αν οχι φτιαχνω τη φαρμα μου με τους ρυθμους που την εχω πριν δρωμενο :)
    Το επιπεδο που εχω βγαλει ειναι επιπεδο1
    Καλο μεσημερι!!!:)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 24/11/17
    Αρέσει σε psipsi1978, Megas_kokoriko, 66romanou και 10 σε άλλους.
  6. iridaki

    iridaki Ειδικός του φόρουμ

    Και ο δικος μυ στοχος ειναι η φασολια αλλα τι θα γινει με τα αναδυομενα που ειναι λιγα για να μην πω πολυ λιγα
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και vickymou.
  7. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    μας υποχρεωσε το πρωτο σεντουκι της φασολιας...

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε graganta, yelander10, βιβη.2003 και 14 σε άλλους.
  8. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    καλημέρα σε όλους εγωφυτευω χωρίς ακόμα να βάλω στο παιχνίδι σωλήνες φοβάμαι ότι δεν το έχω καταλάβει.γιανα πάρω τη φασόλια και τα διακοσμητικά της πρέπει να πάω σε συγκεκριμένα. κουτιά ή απλά να τελειώνω κάθε επίπεδο???
    Από δώρα είναι καλουτσικα αλλά η φασολιά είναι καλή και θέλω να την πάρω ....
     
    Αρέσει σε vickymou, maria_palou, kolokythopitas και 4 σε άλλους.
  9. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    καλημέρα σε ολους, ωραίο το δρώμενο με πολλά και πλούσια δωρα. Φυσικά προτεραιότητα είναι η φασολιά, το κουπόνι, κάποιοι μυστηριώδη στάβλοι, και με λίγη προσπάθεια και δεύτερη φορά τα διακοσμητικά. Η επιλογή της βοήθειας είναι πολύ σπουδαία, εγω αυτή χρησιμοποιώ και κανω και τις βελτιώσεις μου, αν κάποιο δωράκι δεν με ενδιαφέρει. Νομίζω ότι θα βοηθήσει πολύ όσους έχουν μπερδευτεί.

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, sofiapao76, maria_palou και 9 σε άλλους.
  10. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημερα απο σωληνες μπαμπου εφτασα της 6325 και απο αναδυομενα 486 και τωρα θα βαλο στο μυλο να κανο σωληνες δεν ξερω απο υδραυληκα αλλα αφου υπαρχει η επιλογη βοηθεια πυστευω να τα καταφερω καλη συνεχεια σε ολους.
     
    Αρέσει σε vickymou, sofiapao76, maria_palou και 4 σε άλλους.
  11. beroniki555

    beroniki555 Τακτικός στο φόρουμ

    Επειδή δεν έχω καταλάβει καθόλου πως παίζουμε το δρωμενο πατησα το χρειάζεσαι βοηθεια και εγινε αυτο...[​IMG] πείτε μου ότι διορθώνεται και δεν εκανα καμια βλακεια... έχω χασει τα αυγα και τα πασχαλια λιγο μ αυτο το δρωμενο...:oops::oops:
     
    Αρέσει σε mmixail, vickymou, panosfarmer86 και 5 σε άλλους.
  12. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλημέρα! Φτιάξε τους σωλήνες που σου ζητάει και πάτα μετά το κουμπί, επάνω από το ''επισκέψου το κατάστημα'', για να τους παραδώσεις. Καλή σου επιτυχία!
     
    Αρέσει σε mmixail, vickymou, panosfarmer86 και 7 σε άλλους.
  13. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Κλείδωσε η φασολιά,με 9 εργασίες ολοκληρωμένες.

    [​IMG]

    Και συνεχίζουμε....
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, mmixail, vickymou και 12 σε άλλους.
  14. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλημέρα σε όλους,πήρα την φασολιά πολύ εύκολα,είπα να κάνω σωστό προγραματισμό και στρατηγική για μένα,τι το δρόμο θα ακολουθήσει ο καθένας για τους σωλήνες είναι στο χέρι του;),πάτησα επανεκκίνηση για καποια εξτρά δώρα και περιμένω τα αναδυόμενα. τα δωράκια είναι πολύ καλά και αξίζουν,όσο για τον σχεδιασμό του δρώμενου8) κάτι παρόμοιο παίζει η μικρή, κόρη μου στο διαδίκτυο,ελπίζω να ξαναμπούν τέτοιου είδους εβεντ,γιατί η φαρμεράμα δεν έχει ηλικία,είναι για όλο τον κόσμο και για μικρούς και για μεγάλους,να είστε όλοι πάντα καλά.
     
    Αρέσει σε graganta, 2014chr, mmixail και 15 σε άλλους.
  15. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλη την αγροτοπαρέα, χρόνια πολλά σε σας που γιορτάζεται σήμερα Αγίου Στυλιανού, βοήθειά μας;) αλλά και σε σας που γιορτάζατε εχθες. Να σας χαιρόμαστε όλους και να είστε γεροί και χαμογελαστοί. Το δρώμενο είναι η αλήθεια οτι στην αρχή χάθηκα, στην πορεία όμως με διάφορους συνδυασμούς αλλά και με την βοήθεια, κατάφερα και κλείδωσα την φασολιά. Τώρα μαζεύουμε δωράκια, βέβαια Δημήτρη μου (power) και σε μένα το πρώτο σεντούκι ενα μου δωσε φασουλοφλουρί, οχι οτι περίμενα περισσότερα. Μάζευε κι ας είναι ρώγες που λέει και η παροιμία. Beroniki μου δεν έκανες κάποιο λάθος που πάτησες τη βοήθεια, απλά χρειάζονται περισσότεροι σωλήνες για να πάρεις όλα τα δωράκια
    Ενα τεράστιο ευχαριστώ σε γείτονες και φίλους για τα αναδυόμενα. Καλή επιτυχία και στους υπόλοιπους
     
    Αρέσει σε zendaya_13, mmixail, p.tosh και 14 σε άλλους.
  16. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Τέλειωσα το 9ο με το αυτόματο και πήρα τη φασολιά. Θα προσπαθήσω και για το 10ο.
    Γενικά πάντως έχω μείνει ευχαριστημένος από το παιχνίδι και τη βοήθεια που έδινε με την αυτόματη συμπλήρωση των διαδρομών.
    Ευχαριστώ όλα τα παιδιά που μας έδωσαν επεξηγήσεις και βοήθεια.
    Ευχαριστώ Φαρμεράμα !!!
     
    Αρέσει σε Gulit1, mmixail, p.tosh και 10 σε άλλους.
  17. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλημέρα και πάλι! Βλέπε σεντούκι αστεριών...
     
    Αρέσει σε mmixail, vickymou, maria_palou και 4 σε άλλους.
  18. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    όχι δεν έχεις κάνει καμιά βλακεία, ίσα ίσα σε γλυτώνει από τον κόπο να φτιάξεις το σωλήνα!!! (μόλις το έκανα κι εγω :) αλλιώς θα τα είχα ήδη παρατήση στην 3η διαδρομή διότι δεν έβρισκα λύση!!!

    μετα βλέπεις πόσους σωλήνες ίσιους πρέπει να φτιάξεις και πόσους στριφτούς, τους φτιάχνεις στον μύλο και μετα μπαίνοντας πάλι στο δρωμενο πατάς play και ειδωμέν το φως το αληθινών χαχα
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, kolokythopitas, beroniki555 και 4 σε άλλους.
  19. g.armani

    g.armani Ανερχόμενος συντάκτης

    καλημερα
    μπορει να μας πει καποιος αν μπορουμε να συνεχισουμε να παιζουμε ωστε να παρουμε κι αλλα αστερονομισματα?
    που ειναι το κουμπι που λεει επανεκκινηση ?
     
    Αρέσει στους vickymou, kolokythopitas και mmixail.
  20. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημερα ολοκληρωσα μεχρι και την εργασια 8 αλλα τα αστερονομισματα δεν μου φτανουν αγορασο ολλα τα διακοσμητικα εως το βραδυ θα εχω την φασολια ολοκληρομενη πολυ καλο εβεν καλη συνεχεια σε ολους.
     
    Αρέσει σε Gulit1, vickymou, kolokythopitas και 8 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.