Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Φθινοπωρινό Φεστιβάλ "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 15/11/23.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    " Φθινοπωρινό Φεστιβάλ "

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Φθινοπωρινό-φεστιβάλ.36412/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Φθινοπωρινό-φεστιβάλ.36411/


    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση


    [​IMG] [​IMG]


    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
    Αρέσει στους Παυλής και vagelis1968.
  2. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    Ήρθε η ωρα να αδειάσουμε τις αποθήκες μας. Εγω θα το προσπαθήσω, αλλα θα περιμένω προς το τέλος. Αν δω όμως ότι οι ποσότητες πανε να γίνουν τεράστιες, θα δώσω ότι αντέχω και μετα θα προτιμήσω να πουλήσω.
     
    Αρέσει σε Lina123, αμφιθεα, GEPPO1 και 4 σε άλλους.
  3. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Πάντα είναι τεράστιες οι ποσότητες!!! να αδειάσουμε τις αποθηκες; μα είναι ήδη άδειες !!! -.- (εντάξει μη βαράτε το τελευταίο ήταν προσωπικο μου)
     
    Αρέσει σε 66romanou, Lina123, αμφιθεα και 4 σε άλλους.
  4. kellyboukou

    kellyboukou Νέος ειδικός

    Καλημέρα σε όλους! Έχω την αίσθηση ότι το 2ο κομμάτι του δρώμενου απευθύνεται σε κοσμο που έχει αρκετά πλούσιες αποθήκες. Ωστόσο έχω προβληματιστεί, γιατί ψάχνοντας σε παρελθοντικά δρώμενα, βλέπω πολλές παροτρύνσεις για την συμμετοχή. Αυτό που καταλαβαίνω ότι προτείνεται είναι πως αξίζει απο φέτος να προετοιμαστείς για του χρόνου, αν δεν είσαι σε θέση να συμμετέχεις, γιατί είναι το σήμα κατατεθέν σε δρώμενο του φαρμεράμα και αξίζει πολύ αν καταφέρεις να πιάσεις καλές θέσεις. Ωστόσο πραγματικά δυσκολεύομαι να καταλάβω το δέλεαρ (πέρα της απίθανης φασολιάς για τους 500 πρώτους) όταν οι πιθανότητες είναι τοσο μικρές. Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με το τι χάνω?
    Ευχαριστώ
     
    Αρέσει σε 66romanou, Lina123, αμφιθεα και 2 σε άλλους.
  5. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα στην παρέα.. θα μεινω στο βασικο δρώμενο για το οποιο χρειαζόμαστε
    1400 Σιντριβανογράσιδο από την ειδική έκταση και
    700 Ξυλάκια κανέλας απο δέντρα και φυτά απο τη βασική φάρμα, το άγριο λιβάδι, το ξέφωτο του δάσους, το βασικό νησί Bahamarama, το τροπικό δάσος και τους Κρυστάλλινους καταρράκτες
    πιθανών να παίξω και στην μπάρα μονο και μόνο για τα πάρτυ εισιτηρια μιας και το 1 τσαντι δεν το θεωρω και κανενα σπεσιαλ δωρο
    το διακοσμητικό αρκετα καλό αν και για ένα δρώμενο θερισμού θα ήθελα κατι πιο εντυπωσικό..
    όσο για τα υπόλοιπα δεν θα συμμετάσχω .. καλή επιτυχία σε όσους λάβουν μέρος..

    σημειωση,, προσοχη ποτε θα παρετε την αποζημιωση που ειναι φανταστικη
    <<+1 αυξημένη παραγωγή για την έκταση δρώμενου διάρκειας 48 ωρών (ενεργοποιείται αυτόματα με την διεκδίκηση του δώρου)>>
     
    Τελευταία επεξεργασία: 16/11/23
    Αρέσει σε fisherman65, 66romanou, irene2 και 11 σε άλλους.
  6. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Καλημερα τι χανεις?
    τιποτα αντιθετως κερδιζεις χρονο ελευθερο γιατι κακα τα ψεματα αυτοι οι καλα προετοιμασμενοι χανουν πολυτιμο χρονο και πολλες φορες και αληθινο χρημα ,
    τωρα αν τα εχεις και τα δυο και τα διαθετεις μπραβο και ξανα μπραβο
    ;):D
     
    Αρέσει σε dinaspyro, αμφιθεα, vagelis1968 και 2 σε άλλους.
  7. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    Kαλησπέρα συναγρότες/σες μην ξεχάσετε να πάρετε το φυτό ιβέντ από το κατάστημα της ειδικής έκτασης παραδίνοντας ζώα εκτροφής 1ης γενιάς. Καλή συνέχεια!!
     
    Αρέσει σε kellyboukou, xaidi, Marinaloren και 9 σε άλλους.
  8. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Πιο πολλα δωρα πηραμε με την αποζημιωση παρα οι συναγροτες που θα κυνηγησουν το φεστιβαλ:D
     
    Αρέσει σε ΝΕΦΕΛΗ9, kellyboukou, martha72 και 11 σε άλλους.
  9. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    αυτό ξαναπεστο! Αλλα να θυμήσω επι την ευκαιρία και κάτι .... παντου υπάρχει ένα Χριστουγεννιάτικο ημερολόγιο!
     
    Αρέσει σε olga-tse62, vagelis1968, 66romanou και 6 σε άλλους.
  10. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    τέλος για μένα το δρώμενο.. έπαιξα το πρώτο μερος, πήρα το διακοσμητικο και σταματάω.. είναι πολλά τα ζητούμενα σε σχέση με τα δώρα. αυτοκολλητο, 30 φασουλοφλουρια, 1 κουπόνι κλπ.. καλή συνέχεια σε όσους προσπαθουν

    τελικά έπαιξα και το δευτερο μέρος γιατί ειχα πολλά αντικειμενα του δρώμενου, φυτά, αναδυόμενα κλπ, και τα έδωσα να μην πάνε χαμένα
     
    Τελευταία επεξεργασία: 20/11/23
    Αρέσει σε soyla74, vagelis1968, αμφιθεα και 2 σε άλλους.
  11. kellyboukou

    kellyboukou Νέος ειδικός

    Καλησπέρα, νομίζω αξίζει να συνεχίζεις να φυτεύεις έτσι ώστε να φτιάξεις λάτε κολοκύθας και μετά να παραδώσεις μόνο αυτά... Το προσπαθώ έτσι και όσα δώρα καταφέρω να πάρω, είναι περισσότερα απο όσα είχα χθες :)
     
    Αρέσει σε ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, martha72, Nantia123 και 8 σε άλλους.
  12. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    τιποτα μονο οι 500 θα παρουν κατι πολυ καλο ,τα υπολοιπα και σε μενα δεν λενε κατι!
     
    Αρέσει σε panos601, Nantia123, αμφιθεα και 2 σε άλλους.
  13. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Αυτο το κατι πολυ καλο μηπως το πληρωνουμε παρα πολυ ακριβα?
     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/11/23
    Αρέσει σε maria_palou, misirli, αμφιθεα και 3 σε άλλους.
  14. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    ετσι οπως φαινεται για τους 500 θα παει 10 δις φετος
     
    Αρέσει στους vagelis1968, μαρω69 και αμφιθεα.
  15. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Τα 10 δις αντε και κανεις ριζες μπροστα σε δεκαδες φαρμες για να τα βγαλεις παιζοντας δωρεαν κατα καποιο τροπο γιατι και ο χρονος χρημα ειναι το 1 τρις και κατι ψιλα που εχει ριξει ο πρωτος στον κουβα τι στο καλο εχει τουρμπο φαρμες???
     
    Αρέσει σε vagelis1968, pankpan55, maria_palou και 3 σε άλλους.
  16. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    και εγω την ιδια απορια εχω που τα βρηκε ολα αυτα. τελικα ειναι οι καλυτεροι 500 η οι πλουσιοτεροι???
    και οπως φαινεται ουτε 10 δις θα φτασουν. ηδη ειναι εκει. εχει 6.30 ωρες ακομη και ξερουμε ολοι τι θα γινει την τελευταια ωρα
     
    Τελευταία επεξεργασία: 22/11/23
  17. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    εγω παιδια λογο υγειας και φορτο εργασιας δεν καταφερα να αδειασω την αποθηκη μου οπως ειχα γραψει ασχετα αν παλι μου εσβησαν το μηνυμα και ειχα υποσχεθει μετα θα ζητησω να σβησουν τη φαρμα μου του χρονου ισως τα καταφερω . στους 500 δεν ειχα την απαιτηση να μπω αφου δεν παιζω και τοσο φανατικα φυσικα δεν βοηθαει και το κλιμα , μπραβο στα παιδια που προσπαθησαν και προσπαθουν
     
    Αρέσει στους Marinaloren και αμφιθεα.
  18. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Ναι σου σβήσαμε το μήνυμα γιατι ΒΑΡΕΘΗΚΑΜΕ
    Δεν ξέρω πόσο πιο ευγενικά να στο πω.
    Δέκα χρόνια τώρα υπόσχεσαι οτι θα σβήσεις την φάρμα σου και κλαψουρίζεις για να προκαλέσεις οίκτο. Το έχω διαβάσει δεκάδες φορές. Δεν μπορώ άλλη τοξικότητα. Αν θες να φύγεις, φύγε. Δεν χρειάζεται να μας το λες κάθε μήνα.

    Επίσης να! αυτά τα μηνύματα που είναι ασυνάρτητα δεν τα μπορώ.


    Με σβησμένη φάρμα, σίγουρα θα τα καταφέρεις. Στο τσεπάκι την έχεις την επιτυχία!

    Αν δεν σου αρέσει το εύκρατο κλίμα, μετακόμισε σε κάποια χώρα με τροπικό κλίμα και ίσως μπορέσεις να τα καταφέρεις.
    Επίσης μπορείς να ρωτήσεις τους συμπαίκτες σου , ποιο κλίμα τους βοηθάει.


    Επίσης να πούμε και το άλλο....
    Δεν ξέρω για τους άλλους αλλά εγώ θεωρώ μεγάλη αδικία προς τους συμπαίκτες σου να μπεις στην λίστα από την στιγμή που δεν έπαιζες εσύ αλλά κάποιος άλλος. Καρπώνεσαι το κόπο άλλων ας πούμε....
     
    Αρέσει στους vagelis1968 και Dolos-Lolos.
  19. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    Είμαι σε δίλημμα, να πουλήσω η να συνεχίσω μήπως καταφέρω να μπω σε μια καλή κατάταξη?? Η λαϊκή δεν έχει και πολύ ζήτηση πάντως και τόσα φυτά ποιος θα τα πάρει????
     
    Αρέσει στους dafro123, vagelis1968 και αμφιθεα.
  20. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Εγω παλι δεν εχω κανενα διλημμα μεχρι τους 3000 και πολυ του παει:D
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.