Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Φαρμοκύπελλο"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 13/6/18.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Μπορείς να μου δώσεις το Id σου για να εξετάσουμε το λογαριασμό σου αν έχει πρόβλημα;
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και mmixail.
  2. stefanv1966

    stefanv1966 Μόνιμος στο φόρουμ

    και εγω τωρα το παρατηρησα.
    ID: 38876936
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και mmixail.
  3. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Καλημέρα. Τι ακριβώς παρατηρήσες; Ότι δεν παίρνεις αναδυομενα; Γιατί τα logs δείχνουν κάτι διαφορετικό. Δείχνουν ότι έλαβες συνολικά 6 αναδυομενα σήμερα από δύο συγκομιδες.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και mmixail.
  4. stefanv1966

    stefanv1966 Μόνιμος στο φόρουμ

    Εχω ενεργοποιημενο να με δειχνει δεξια κατω οταν μαζευω τα αναδυομενα.
    Αυτη την φορα δεν με εδειξε τα 6 αναδυομενα αλλα μονο ξυλα κτλ.
    Οταν μαζεψω παλι θα προσπαθησω να βγαλω φωτο.
    [​IMG] Αυτη την φορα τα εβγαλε τα 4 αναδυομενα.
    Ευχαριστω καλη συνεχεια.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 24/6/18
    Αρέσει στους kolokythopitas και mmixail.
  5. vickymou

    vickymou Κόμης

    γειασας αγροτοπουλα!!!!!!! τι βαρετο δρωμενο!!!!!!!!!!σου δινει τοσα λιγα αναδυομενα που δεν μπορεις να κανεις τιποτε αλλο απο να σπερνοθεριζεις καθε 3,5 ωρες!!!!!!!!!ας εδινε κανα αναδ/νο παραπανω να κανουμε καμια σημαιουλα, να ριξουμε κανα γκολακι, οχι για τα αστερονομισματα αλλα για το καλο!!!!!!τι στο καλο μουντιαλ παιζουμε,και η Ελλαδα εκτος και εμεις εκτος
     
    Τελευταία επεξεργασία: 25/6/18
    Αρέσει σε nickoikono11, kolokythopitas, nana και 11 σε άλλους.
  6. kalliopipali

    kalliopipali Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    μπηκα να πω τον πονο μου,και διαβασα τον δικο σας!!!Δεν προχωραει καθολου,η τριτη αποστολη ζηταει τοσα φυτα,που ειναι αδυνατον να μαζευτουν,κατι δεν παει καλα.Απο περιεργεια συνεχιζω,,,,,,,
     
  7. sotirisp1975

    sotirisp1975 Αρχάριος στο φόρουμ

    ποτε θα ανοιξει η τριτη εκταση?
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και mmixail.
  8. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα! Άνοιξε!
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, mmixail και aposperitis1.
  9. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Αγαπημενοι μου φιλοι/φιλες το ελεφαντακι bonus μπορειτε να το τοποθετησετε και στην ανοικτη εκταση της πανσεληνου, με τα bonus αντικειμενα! Επι τη ευκαιρια ευχομαι ολοψυχα σε ολα τα παιδια που εδωσαν πανελληνιες καλα αποτελεσματα, σημερα!!!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, mmixail, xaris68 και 17 σε άλλους.
  10. bmanolos

    bmanolos Νέος ειδικός

    Και να συμπληρώσω ότι αν το τοποθετήσουμε σε αυτή την έκταση και έχουμε ενεργοποιήσει κάποια σειρά στη φασολιά ή κάποιο μπόνους μείωσης χρόνου σε διακοσμητικά, τότε ο χρόνος θα μειωθεί κανονικά ενώ στην περιοχή του δρώμενου, παρατήρησα ότι ο χρόνος του διακοσμητικού παραμένει στις 20 ώρες. Καλημέρα και καλή συνέχεια σε όλους.
    ******************************
    Επίσης, τώρα που άνοιξε η εξατομίκευση του σταδίου, σε κάθε κουτάκι που παραδίδουμε από μία σημαία, ανάμεσα στα πολύ ωραία δώρα δίνει και από 4 χρώματα οπαδών. Σύνολο δλδ 60 χρώματα οπαδών, που αν παιχτούν σωστά μπορούν να δώσουν 360 αστερονομίσματα. Ωραία έκπληξη, μιας και τα δώρα από την εξατομίκευση δεν φαίνονταν από κάπου αλλού.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/7/18
    Αρέσει σε kolokythopitas, mmixail, xaris68 και 14 σε άλλους.
  11. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Μας ήρθε και το Μουντιάλ,
    κι έτσι όλα τα κράτη,
    τρέξανε για ποδόσφαιρο,
    χωρίς καθόλου ''κράτει''.

    Βάλανε γκολ πάρα πολλά,
    οι οπαδοί ξεσπούσαν,
    σημαίες κιματίζανε,
    την νίκη δεν ξεχνούσαν.

    Δύσκολα τα φυτέματα,
    αυτά της πικροδάφνης,
    πολλές οι μέρες δρώμενου,
    υπομονή για να 'χεις.

    Αργά και βασανιστικά
    αυξάνουν τα φυτά σου,
    λίγα τ' αναδυόμενα,
    βαραίνει η καρδιά σου.

    Μα σαν τελειώσεις θα χαρείς,
    την φασολιά την νέα,
    που δίνει πόντους αρκετούς,
    και τάλιρα παρέα.

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, nickoikono11, vagelis1968 και 14 σε άλλους.
  12. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλημέρα σε όλους,εάν δεν τύχω καποια μειώσει χρόνου από τον εξευγενισμό δεν το βγάζω το δρώμενο. έπρεπε από την αρχή να πάω μόνο για την φασολιά,<<αλλά νομίζω,μπορεί και να κάνω λάθος>> ότι στις σ.ε. τις αρχικές μας έδιναν τις σημαίες με την τελευταία αποστολή και επαναπαύτηκα ( μπορεί να μας πει κάποιος).βλέπετε δεν σταματώ πότε από τις υποχρεώσεις μου και μου μένει λίγος χρόνος για το παιχνίδι,ελπίζω να γίνει ένα θαύμα και να πάρω την φασολιά γιατί έχει δώρο και χορτοτάλιρα και με αρέσουν αυτού του είδους οι φασολιές.να είστε όλοι πάντα καλά.
     
    Αρέσει σε nickoikono11, skareleni, mmixail και 7 σε άλλους.
  13. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Μην ανησυχεις , υπαρχουν και χειροτερα... Μαζευα ενα μηνα φυτα και αναδυομενα , και απο φοβο μην τα παραδωσω σε καμμια αποστολη , πηγα και εφτιαξα 15 σημαιες . Τις λαθος σημαιες . Παει το δρωμενο και για εμενα . Αυτο ηταν το χειροτερο μου δρωμενο , απορω γιατι παιδευομαι .
     
    Αρέσει σε kalliopipali, kolokythopitas, skareleni και 7 σε άλλους.
  14. deppy1970

    deppy1970 Ανερχόμενος

    Αν δεν έχετε μαζέψει κάποια φυτά για τις σημαίες φαραεκυπέλλου, (όπως εγώ που παρασύρθηκα παίζοντας σουτάκια) μόλις χάσατε....... δεν υπάρχει αρκετός χρόνος για να ολοκληρώσουμε για τη σειρά σύννεφων.....εκτός αν προκύψει καμία γενναία παράταση
     
    Αρέσει σε kalliopipali, kolokythopitas, mmixail και 4 σε άλλους.
  15. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    Kαι γκοοοοολ........:)
    [​IMG]
    Επειδη δε μ αρεσει τ αγνωστο και δεν ηξερα πως θα βγει στο τελος για να παρω
    τη φασολια δεν εκανα καμια αποστολη και ετσι σημερα την εχω στην κατοχη μου

    Το δρωμενο ηταν λιγο της υπομονης αλλα για εμενα με καλα δωρα στο καταστημα
    και παραδιδοντας φαρμοκυπελλα τα δωρα ειναι Τέλεια!
    Σας ευχομαι τα καλυτερα με παρα πολλα Γκολ!!:)


     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/7/18
    Αρέσει σε kolokythopitas, monolith2, nickoikono11 και 13 σε άλλους.
  16. .pinelopi1983.

    .pinelopi1983. Νέος ειδικός

    το ιδιο εκανα κι εγω
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, skareleni, mmixail και 3 σε άλλους.
  17. aposperitis1

    aposperitis1 Ενεργός συντάκτης

    καλησπερα. αρχικα λυπαμαι για τους συναγροτες μας που απο λαθος κινησεις εχασαν την φασολια και ειναι κριμα να παιδευεσαι ενα μηνα να μαζευεις και να χανεις οτι αποκομισες απο μια λαθος κινηση
    εγω ακολουθησα την στρατιγικη των 6 συγκομιδων ημερησιως απο την αρχη, αφου υπολογισα οτι με 6 φορες θα το τελειωνα!μεχρι τωρα δεν εχω κλειδωσει ακομη την φασολια, μου μενουν 8 σημαιες φαρμοκυπελου αλλα ολοκληρωσα και τις 4 αποστολες εβαλα πολλα γκολ και σχεδον εχω αδειασει τα καταστηματα και των 3 εβδομαδων! ευελπιστω στις 8 μερες που μας απεμειναν για να κλεισει το δρωμενο θα εχω κλειδωσει και την φασολια!
    ευχομαι καλη συνεχεια και καλη επιτυχια σε ολους τους συναγροτες που συνεχιζουν για την επιτευξη του στοχου τους!
     
    Αρέσει σε kitsena, Gulit1, kolokythopitas και 7 σε άλλους.
  18. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπερα επαιξα παραπανο απο 30 φορες εφτιαχνα της μπλε σημαιες μαλλον εκανα λαθος τορα το καταλαβα εχασα και εγω παει η φασολια.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, nickoikono11, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  19. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Είναι κρίμα να χάσουν παίκτες την ευκαιρία για τη φασολιά.
    Αν στις Σ.Ε. έλεγε οτι με την ολοκλήρωση κάθε εργασίας θα παίζαμε και 4 πέναλτι ίσως τα πράγματα να εξελισσόταν διαφορετικά.
    (αν το λέει απλά δεν το βλέπω εγω...)
    Παρ'όλα αυτά θα πρότεινα να δείτε που βρίσκεστε πρίν το βάλετε κάτω.
    Εχουμε 8 μέρες ακόμη. Με ενα πρόχειρο υπολογισμό:
    - Με 6 μαζέματα την ημέρα βγαίνουν ακόμη 5.376 φυτά (δυστυχώς χωρίς ύπνο)
    - Με 5 μαζέματα την ημέρα βγαίνουν ακόμη 4.480 φυτά (απαιτεί δουλειά αλλά είναι πιο βατό)
    - Με 4 μαζέματα την ημέρα βγαίνουν ακόμη 3.584 φυτά

    Δείτε φυτά πόσα σας υπολείπονται και ανάλογα και με το υπόλοιπο πρόγραμμα σας κρίνετε.
    Με νερό και λίπασμα το φυτό θέλει 3:36 ώρες
    .......................
    και κάτι επιπλέον. Ανεξαρτήτως αν θα βγεί η φασολιά, οι επιμέρους εργασίες δίνουν χρήσιμες σούπερ τροφές, φασουλοφλουριά και άλλα.
    Οσα περισσότερα πάρουμε είναι προς όφελος μας.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/7/18
    Αρέσει σε icons1, kitsena, Gulit1 και 16 σε άλλους.
  20. alexandrosa

    alexandrosa Ενεργός συντάκτης

    Αλεξανδρε κατα τη λαικη ρηση¨- αν η γιαγια μου ειχε καρουλια θα ηταν πατινι-.Ξερω οτι, παντα καθε φορα στις Σ.Ε.υπαρχει μια μικρη παραπαλανηση αυτη τη φορα μου ξεφυγε και θα κουραστω λιγο παραπανω.Δε χαλασε ο κοσμος καλη καρδια.
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, kolokythopitas, Antigoni-GR1 και 4 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.