Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Υπό τη Σκέπη των Άστρων ΙΙ "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 20/4/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλο εινα λοιπον να αναφερεσαι ονομαστικα οπως εκανες σε αυτη σου την αναρτηση επειδη εχω δεχτει προσωπικα ''επιθεσεις'' για αυτους τους λογους και ξεκινησες με την προταση δεν βαζω χρηματα.......οποτε μαλλον παρεξηγησα και σου ζητω μεγαλη συγνωμη και ας τελειωσει εδω η αποψη μου παντως ισχυει οτι δεν βαζω χρηματα για ιβεντ θα βαλω μονο αν μας δινου 5 φιορινοδεντραxDxD!!!!!
    δεν περνουμε αναδυομενα απο σταβλους-εργαστηρια μονο απο δεντρα και φυτα!!!!το γραφει στις σ.ε!
     
  2. MariaStathaki

    MariaStathaki Νέος ειδικός

    Σε ευχαριστω Σουλα μου !! Το ειχα διαβασει αλλα κολλησε το μυαλο μου. Καλη συνεχεια !!
     
    Αρέσει στους ioanna6929, soyla74 και Lina123.
  3. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Εγω περα απο τους βοηθους που αγοραζω καθε μηνα, δινω χρηματα μονο σε οτι θεωρω αναγκαιο και χρησιμο.
    Κατα τ αλλα τα δρωμενα τα τελειωνω με τσατνι που το χρησιμοποιω παντα, πινκι και στα πρωτα φυτεματα βαζω
    ζωζωκες και σ.λιπασμα. Απο τα τζαμποδεντρα βγαζω αρκετα σ.λιπασματα και ποτε δεν μου λειπουν.
    Προσπαθω να εχω παντα αδεια τα χωραφια της βασικης και του αγριου για τα φυτα των δρωμενων. Και οταν δεν
    εχουμε καποιο δρωμενο ,βαζω φυτα των αποστολων που προσπαθω να ολοκληρωσω.
    Και κραταω το ξεφωτο για να βαζω σταβλους οταν χρειαζεται .Απο καρπους ειναι φουλ, οποτε εχω λιγα δεντρακια
    περιμετρικα μονο. Ολα μου τα διακοσμητικα τα εχω μοιρασμενα στον φαρο και στον λουλουδοτοπο .
    Παντα τελειωνω τα δρωμενα και μαλιστα αρκετα πριν την ληξη τους ,εκτος απο σπανιες εξαιρεσεις.
    Το τρεχον δρωμενο το βλεπω αρκετα βατο και με καλη φασολια.Με 2 εκτασεις διαθεσιμες για να φυτευουμε ,θεωρω
    οτι θα βγουν ολα τα φυτα χωρις αγχος.
    Καλη επιτυχια σε ολους !!!

    Υ.Γ. Να σας θυμησω οτι κανουμε πρωτα τα 2 βηματα, στο 2ο,3ο και 4ο δωματιο για να παρουμε τις μαρκες για το
    ψαρεμα.
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Αρέσει σε pap100, ioanna6929, yelander10 και 7 σε άλλους.
  4. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    ο καθενας παιζει οπως τον ευχαριστει! το τι ειναι καλο για μενα σε αυτο το ιβεντ μπορει να μην αρεσει σε καποιον αλλο. τι να κανουμε ετσι ειναι αυτα. καποιοι βαζουν λεφτα(κι εγω μαζι κατα καιρους) καποιοι οχι. καποιοι εχουν τζαμπο δεντρα καποιοι οχι, δεν μπορει να συμφωνουμε σε ολα κι αυτη ειναι η μαγεια κατα την αποψη μου. παντως τροποι υπαρχουν και για να βγαλεις αναδυομενα (και χωρις χιουι) και για να μαζεψεις λιπασμα χωρις να δωσεις λεφτα. οι εξευγενισμοι εκτος απο τα μπονους και τα φυτα καπου καπου δινουν και σ.λιπασμα. συνεχωμενα εχθες πηρα δυο φορες απο 37 σ.λιπασματα. νομιζω και αστερακια δινει καμια φορα δεν θυμαμαι ας με διορθωσει καποιος.
    επισης υπαρχουν ενα σωρο αποστολες που δινουν λιπασμα δεν ειναι αναγκη να το ξοδευουμε ολο με τη μια. στα πρωτα 2 φυτεματα βαζω κι εγω και εχω παντα αποθεμα(βεβαια εχω και τζαμπο δεντρα ) αλλα παντα ειναι καλοδεχουμενο, ειδικα οταν τρεχει ιβεντ με σουπερ δωρα σαν το φιορινοδεντρο καλη ωρα ε τοτε ναι θα το ξοδεψω ολο μεχρι την τελευταια σταγονα.
    τωρα για το τρεχον ιβεντ οπως ειπα θα παρω μονο τις μαρκες για το ψαρεμα και τελος ,εντελως χαλαρα ,δεν κυνηγαω φασολιες δεν κυνηγαω π.ε. απλα ευχαριστιεμαι το παιχνιδι οπως εγω θελω.:D
     
    Αρέσει σε ioanna6929, soyla74, Lina123 και 2 σε άλλους.
  5. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Όταν υπάρχουν συνεχή - χωρίς ούτε 24 ώρες κενό - δρώμενα που απασχολούν έναν ή και δύο βασικούς χώρους είναι αδύνατο να χωρέσουν σε μια έκταση και σταύλοι και εργαστήρια και δέντρα και φυτά. Κάποια θα μείνουν πολύ ή και πάρα πολύ πίσω.
    Επίσης είναι αυτονόητο ότι δεν μπορείς να πεις σε κάποιον "γιατί βάζεις λεφτά στο παιχνίδι". Θα σου απαντήσει "γιατί έτσι μου αρέσει!". Όμως δεν μπορείς να κάνεις σύγκριση στρατηγικών μεταξύ παικτών που έχουν διαφορετικά υπάρχοντα. Δεν μπορείς να συγκρίνεις το παίξιμο κάποιου που έχει λίγα ή καθόλου τζαμπόδεντρα με ενός άλλου που έχει 20. Τη στιγμή μάλιστα που δεν δίνεται σε όλους η δυνατότητα να τα αποκτήσουν. Αλλιώς θα παίξω αν έχω 100 σουπερ λιπάσματα και αλλιώς αν έχω 10000. Αναφέρομαι στα σούπερ λιπάσματα γιατί είναι η κινητήρια δύναμη του παιχνιδιού. Προσωπικά θα πλήρωνα μόνο για να αγοράσω τζαμπόδεντρα..
    Τώρα, γιατί έχω φιορινόδεντρα στη βασική; Μου αρέσει να τα βλέπω!!! Πειράζει;
     
    Αρέσει σε αγροτισσα., ioanna6929, anastz και 2 σε άλλους.
  6. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Μα η εταιρια βαζει τα δρωμενα γιατι θελει να υπαρχει επισκεψιμοτητα στο παιχνιδι =χρηματα
    τα καταστηματα ειναι μονιμα με την ιδια βιτρινα? οχι φυσικα
    οσο για την κριτικη που ασκουν οι παιχτες _πελατες γιατι να την μεταφραζουμε σε γκρινια?
    αλλωστε οσοι παιζουμε αυτο το παιχνιδι σιγουρα το αγαπαμε και η κριτικη γινεται για να το κανει η εταιρια καλυτερο :inlove:
     
    Αρέσει σε ioanna6929, maria_palou, anastz και 4 σε άλλους.
  7. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολους! το ροδανι ειχε κεφια σημερα! 2 μπονους 100% και 3 εξαωρα +1και εφτιαξα ηδη τα πρωτα 8 τηλεσκοπια που χρειαζομαστε για τις μαρκες! οποτε τωρα παω χαλαρα !καλο βραδυ σε ολους!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, Marinaloren, maria_palou και 3 σε άλλους.
  8. iridaki

    iridaki Ειδικός του φόρουμ

    το δικο μου ροδανι τεμπελιαζει
     
  9. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα αγροτοπαρέα, να ενημερώσω γείτονες και φίλους ότι αυτό το διάστημα λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων δεν συμμετέχω σε κανένα δρώμενο, μη μου στέλνετε δωράκια, διότι είναι κρίμα να τα στερείτε από άλλους που τα χρειάζονται. Καλή επιτυχία εύχομαι σε όλους/όλες;)
     
    Αρέσει σε soyla74, ioanna6929, Marinaloren και 10 σε άλλους.
  10. boykitsa68

    boykitsa68 Νέος ειδικός

    Καλησπέρα αγαπημένοι μου. Εγώ προσπαθώ εδώ κ μήνες να γεμίσω όλες τις εκτάσεις με διακοσμητικά, έτσι , έστω για ένα 24ωρο να τα δω να βγαίνουν από τη μπάρα που γέμισαν σκόνη τα καημενούλια. Αλλά, με τα δρώμενα το ένα πάνω στο άλλο δεν το έχω καταφέρει ποτέ. Κοπιάζουμε τόσο πολύ να τα μαζέψουμε για να πνίξουμε στην αφάνεια:sleepy:. Τέσσερις περιοχές διακοσμητικών, σίγουρα δεν χωράνε ακόμη κ τα πιο αξιόλογα. Επίσης θέλω τη βοήθειά σας γτ η μνήμη μου, με έχει εγκαταλείψει προ πολλού. Η αναβάθμιση ( βασιλική κουρτίνα) και το (γενέθλιο παραπέτασμα) που τα βάζουμε , μήπως θυμάται κανείς?? Σας ευχαριστώ πολύ όλους που πάντα με βοηθάτε με τα αναδυόμενα και όχι μόνο. Καλή επιτυχία κ αυτή τη φορά σε όσους ασχοληθούν.
     
    Αρέσει στους -sia1971-, soyla74 και ioanna6929.
  11. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    δεν περνουμε αναδυομενα απο εργαστηρια!
     
    Αρέσει στους -sia1971-, soyla74 και MariaStathaki.
  12. MariaStathaki

    MariaStathaki Νέος ειδικός

    Καλησπερα , ναι μου ειπε και η Σουλα χτες ...... εκεινη την ωρα ειχε κολλησει το μυαλο μου ψαχνωντας να βρω τι θελει ποιο πολλες ωρες μπας και βγουν περισσοτερα αναδυομενα .Ενα μυαλο χειμωνα καλοκαιρι για πανω απο μισο αιωνα ...δεν θελει και πολυ για να ρεταρει Χαχα !! Σε ευχαριστω ομως και καλη σου συνεχεια .
     
    Αρέσει στους -sia1971- και soyla74.
  13. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημερα φιλοι μου.
    Μολις ολοκληρωσα το 4ο δωματιο, πηρα τις 2 τελευταιες μαρκες και εξασφαλισα και την φασολια.
    Συνεχιζω τα υπολοιπα δωματια για τα διακοσμητικα της.
    Καλη συνεχεια σε ολους.
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, soyla74, -sia1971- και 5 σε άλλους.
  14. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Τελος το δρωμενο για μενα! Στο ροδανι πετυχα για μια φορα το 12ωρο +200%, και έτσι τελειωσα πολυ γρηγορα , αφου φυτευα καθε 3,5 ωρες με τσατνι μηλο-καροτου, νερο και κοπρια! Τα αναδυομενα ηρθαν μια χαρα! Δεν ειχα κανενα προβλημα! Καλη συνεχεια σε ολους!
     
    Αρέσει σε maria22, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 12 σε άλλους.
  15. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Ειδικός του φόρουμ

    Μολις τελειωσα το δρωμενο χαλαρα! καλο βραδυ σε ολους!
     
    Αρέσει σε soyla74, kiriakos2004, gtrullis και 6 σε άλλους.
  16. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλημερα τελος και εγω με το δρωμενο
     
    Αρέσει σε -sia1971-, soyla74, kiriakos2004 και 4 σε άλλους.
  17. kiriakos2004

    kiriakos2004 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Τέλος καλό όλα καλά. Πάμε για άλλα.
     
    Αρέσει σε panos601, IRENE26, Lina123 και 5 σε άλλους.
  18. toula25

    toula25 Τακτικός στο φόρουμ

    Καλησπέρα στην παρέα!! Τελείωσα και εγώ με το δρωμένη ευτυχώς δεν ήταν περίπλοκο ;)[​IMG] καλή συνέχεια σε ολους !!
     
    Αρέσει σε soyla74, skias10, jimthrilosgate7 και 8 σε άλλους.
  19. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλησπέρα!!!
    Τέλος και για μένα.....
    [​IMG]
    Καλό βράδυ!!!
     
    Αρέσει σε soyla74, skias10, jimthrilosgate7 και 6 σε άλλους.
  20. skgskg

    skgskg Κόμης

    Τέλος και εγώ με το δρώμενο.
     
    Αρέσει σε soyla74, skias10, toula25 και 5 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.