Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Υπέροχα λουλούδια

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 27/3/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. ΔΗΜΗΤΡΗΣ22

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλημερα αγροτοπουλα. Μια απο τα ιδια...φασολια γιοκ. Σποροι για επιπλεον παιχνιδια, αλλα σακουλες αφαντες. Εφτασα μεχρι το 46. Μπραβο σε αυτους που το τελειωσαν και οπως διαβαζω και στα ξενα forum δεν πρεπει να ειναι και πανω απο το 15-20% αυτοι που τα καταφεραν (τοσο το υπολογιζω). Σιγουρα υπηρχε προβλημα με τα αναδυωμενα. Δεν πειραζει, παμε παρακατω...
     
    Αρέσει σε vickymou, kolokythopitas, -sia1971- και 5 σε άλλους.
  2. melita

    melita Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλημέρα και από μένα, δυστυχώς δεν παίρνω την φασολιά, 47 παιχνίδια μπόρεσα μιας και η δυσαναλογία είναι εμφανής στα αναδυόμενα.
    [​IMG]
    Φυσικά θα βγει κάποια στιγμή μια προσφορά που θα λέει "στην καταπληκτική τιμή των 3,97 ευρώ ή 250 φιορινιών μπορείτε να αγοράσετε την φασολιά"
     
    Αρέσει σε vickymou, nickoikono11, kolokythopitas και 11 σε άλλους.
  3. kalliopipali

    kalliopipali Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλημερα κι απο εμενα!!! φτασαμε στην πηγη,νερο δεν ηπιαμε!!!!Δυσαναλογια τεραστια στα αναδυομενα.Το γραφω κι εγω μπας και μετρισει στα παραπονα ολων μας.
     
    Αρέσει σε nickoikono11, kolokythopitas, -sia1971- και 7 σε άλλους.
  4. maria071966

    maria071966 Δούκας του φόρουμ

    Δυστυχώς τσάμπα λόγια λέμε τόσες μέρες τσάμπα φωνάζουμε το δρώμενο αυτό είναι όνειρο!!
    Και καμμία απάντηση από κάποιον να μας εξηγήσει γιατί αυτή η διαφορά στα αναδυόμενα!! Τα υπόλοιπα event που θα έρθουν Εγώ απλά θα τα κοιτάω!!!
     
    Αρέσει σε vickymou, nickoikono11, kolokythopitas και 9 σε άλλους.
  5. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    τα κατάφερα και εγώ και πήρα την φασολιά, μου κόστισε 1300 σούπερ λιπάσματα και 350 σούπερ τροφές. Εχω περίσσευμα 1300 σπόρων
    και 23 σακουλιών. Μετά από 8 σελίδες παραπόνων, για μενα είναι σαφές ότι δεν έγινε κάποιο λάθος στον σχεδιασμό, αλλά ήταν εσκεμμένα ένα πολύ δύσκολο δρώμενο και απαιτητικό σε λιπάσματα, τροφές ή χρήμα για όποιον δεν είχε άλλο τρόπο. Ελπίζω να μην επαναληφθεί.
     
    Αρέσει σε vickymou, nickoikono11, beroniki555 και 12 σε άλλους.
  6. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!! Την "Καλλιέργεια των λουλουδιών" την έφτασα ως τα 22 ολοκληρωμένα παιχνίδια. Δεν κατάφερα να πάρω τη φασολιά λόγω των ελάχιστων αναδυόμενων, αλλά δεν πειράζει. Απέκτησα τουλάχιστον τη ζέβρα που δεν την είχα!:) Καλή συνέχεια και συγχαρητήρια στους-ις συμπαίκτες-τριες που το ολοκλήρωσαν!!;)
     
    Αρέσει σε nickoikono11, traxhla, kolokythopitas και 7 σε άλλους.
  7. sirtakis

    sirtakis Νέος ειδικός

    αγαπητέ συναγροτη sylvart σε γενικές γραμμές συμφωνώ όπως τοποθέτησες το δρώμενο , ώμος από την άλλη είδαμε σε πολλές δημοσιεύσεις την μεγάλη ανομοιομορφία σπόρων και σακουλιών . είδαμε περιπτώσεις 1300 προς 23 !!! αυτό μου δίνει το έναυσμα να μιλήσω για τον σχεδιασμό του δρώμενου . συγχαρητήρια για την ολοκλήρωση !!!
     
    Αρέσει σε traxhla, vickymou, kolokythopitas και 5 σε άλλους.
  8. ingridv

    ingridv Ενεργός συντάκτης

    Γειά σας και από μένα. Είμαι 208 επίπεδο και θυμήθηκα την εποχή που ήμουν 80 επίπεδο και ίδρωνα να βγάλω τα δρώμενα. 2 μέρες τώρα φυτεύω ορτανσίες με σούπερ λίπασμα και τα σακουλάκια επιεικώς ανύπαρκτα. Συγχαρητήρια σε όσους ολοκλήρωσαν. Λυπάμαι που έχασα το χρόνο και τον ύπνο μου δύο μέρες τώρα χωρίς αποτέλεσμα.
     
    Αρέσει σε vickymou, traxhla, kolokythopitas και 10 σε άλλους.
  9. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Καλησπέρα φίλες και φίλοι. Καλό μήνα κι από εμένα, με μία μέρα καθυστέρηση, αλλά χωρίς ίχνος "ψεύδους"..... :inlove:
    Όσους εξευγενισμούς κι αν κάνατε, όσα φυτά και δένδρα κι αν θερίσατε, μόνο για τα σποράκια τρέξατε. Την χαρτοσακούλα θα την βρίσκατε και σε σχετικά καλό ρυθμό, μόνο από στάβλους και εργαστήρια. Ειπώθηκε αρκετές φορές στην κουβεντούλα.
    Το δρώμενο, όπως λέει και ο ποιητής, ήταν πολύ απαιτητικό σε ποσότητες αναδυόμενων και η φασολιά, πολύ κάτω του μετρίου. Οπότε, μην στενοχωριέστε εσείς που δεν καταφέρατε να την αποκτήσετε. Τι είναι ο κάβουρας, τι είναι το ζουμί του!!
    Υπήρχαν όμως πάρα πολύ καλά έπαθλα, πανάκριβα βέβαια, που μπορούσες να πάρεις με αστερονομίσματα από το κατάστημα και δεν αναφέρομαι στους στάβλους και τα διακοσμητικά, που σε κάποιο επόμενο πάρε-δώσε μπορείς να τα βρεις. Λίγο ετεροχρονισμένα βέβαια, αλλά θα τα βρεις. Αναφέρομαι στα έπαθλα εκείνα, που για να τα αποκτήσεις, θα πρέπει να τα πληρώσεις με € ..
    Όπως και να΄χει, πάμε για το επόμενο. Καλή συνέχεια σε όλους!!


    ΥΓ.. Μήπως μάθατε τι απόγινε με τον απαγωγέα? Δεν πιστεύω να δώσατε τα λύτρα που ζήταγε για να μας επιστρέψει τις διαχειρίστριες? Ωραία ησυχία δεν είχαμε? Σε λίγες ώρες, θα μας τις γυρνούσε πίσω από μόνος του, και δωρεάν!! xDxD Άσε που μπορεί να τον παζαρεύαμε κιόλας για να μας δώσει και το κάτι τις του, χαρτοσακούλες για παράδειγμα, ώστε να τις παραλάβουμε!! xDxDxD
    Και του χρόνου με υγεία!! Να είστε όλοι καλά!!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, kolokythopitas, -sia1971- και 8 σε άλλους.
  10. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα! Με το μάζεμα που έκανα πριν λίγο μόνο από στάβλους κατάφερα και έφτιαξα τα τελευταία 4 παιχνίδια που έλειπαν.
    Η αλήθεια είναι ότι δεν μέτρησα καν όλα αυτά που ξόδεψα :oops: και δεν θέλω να μάθω γιατί θα ουρλιάζω xD
    Με έσωσε το κόκκινο βατόμουρο που φύτευα γιατί χρειαζόταν 8-9 ώρες. Αλλά και στη δική μου φάρμα οι στάβλοι την έκαναν την διαφορά (8-12 ωρών με βιοτεχνικά).
    Ευχαριστώ πολύ τους συναγρότες για τις συμβουλές τους, καθώς και τους γείτονες μου για τα δωράκια τους!!

    Παρόλο λοιπόν που πήρα την φασολιά, μένω δυσαρεστημένη γιατί περίμενα να περάσουμε καλά με αυτό το δρώμενο που δεν έγινε και γιατί πολλοί συναγρότες δεν τα κατάφεραν ακόμα και μετά από μεγάλη προσπάθεια!! :(

    Επίσης, ήθελα να τονίσω ότι οι τιμές στο κατάστημα είναι εξωφρενικές!!! Αν θέλατε αυτές τις τιμές να δίνατε περισσότερα αναδυόμενα!! Ούτε να πάρουμε πίσω αυτά που ξοδέψαμε δεν μπορούμε!!! >:(

    Από στάβλους πήρα μόνο το πόνυ επειδή ήταν ο μόνος στάβλος που δεν είχα διπλό. Κατά τ'άλλα πήρα 1 σεντούκι ενισχύσεων και προσπαθώ να δω τι άλλο θα μπορέσω να πάρω..

    Καλή συνέχεια να έχετε :music:
     
    Αρέσει σε vickymou, kolokythopitas, -sia1971- και 7 σε άλλους.
  11. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλο μεσημερι σε ολους ... μπραβο στα παιδια που τελειωσαν το ιβεντ !!
    εγω προσωπικα δεν το κυνηγησα !....ειδα απο το πρωτο,δευτερο μαζεμα το χαλι με τις σακουλες οποτε αρχισα να μαζευω μονο αστερονομισματα για να παρω καποια πραγματα που ηθελα .....με ενοχλει αφανταστα ο τροπος που αντιμετωπιζει η εταιρια ολους εμας μα και η στροφη που εχει κανει με τα δρωμενα ....(ειμαι 211 επιπεδο και επρεπε να κανω αυτα που εκανα οταν ημουν 60,70 οπως λεει και ο/η ingridv ) δεν εχω σκοπο απο εδω και περα να χαλαλιζω τα λιπασματα μου για οποιαδηποτε φασολια ,θα αποφασιζω ποια θεωρω πολυ καλη για μενα και τοτε θα προχωρω ;)
    Και για να μην βιαστει κανεις να σκεφτει οτι τα λεω ετσι γιατι δεν μπορω να τελειωσω το ιβεντ ,ενημερωτικα θα πω οτι εχω περιπου 12000 σ.λ και 3000σ.τ .....πρεπει καποια στιγμη να δειξουμε εμπρακτα οτι μας ενοχλει ,οχι μονο να γεμιζουμε σελιδες με γκρινια αλλα μετα να τρεχουμε σαν τους τρελους να προλαβουμε το δρωμενο ....
     
    Αρέσει σε traxhla, jimthrilosgate7, kolokythopitas και 14 σε άλλους.
  12. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    45 παιχνίδια.. 571 σπόροι και 10 σακούλες.. τι να πω.. η διαφορά μιλάει απο μόνη της.. την φασολιά την έχασα για λίγα παιχνίδια.. στην λίστα με τα χειρότερα έβεντ και αυτό.. μπράβο στα παιδιά που τελειώσανε..
     
    Αρέσει σε vickymou, kolokythopitas, skareleni και 8 σε άλλους.
  13. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλο μεσημερι κι απο μενα!
    Δυσκολο ναι, αλλά οχι διοτι ζητουσε χιλιαδες φυτά και αναδυώμενα αλλά επειδή υπήρξε λάθος απο τους σχεδιαστές.
    Κι άλλες φορές ειχαμε δυσκολα δρωμενα, αλλά άλλος γρηγορα άλλος την τελευταία στιγμή καταφέρναμε και τα τελειώναμε, τουλάχιστον απο τα μεσαία επιπεδα και πιο πάνω.
    Ποτέ δεν θυμάμαι να ήταν απαραίτητα χιλιάδες σ.λιπασματα για να τελειώσουν.
    Ομως εγινε αλλαλούμ , με τα αναδιώμενα και με τις σακουλες και με τους σπορους.
    Καλή συνέχεια σε ολους!!!

    (52 παιχνιδια, 203 σποροι, 2 σακουλες)
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, vickymou, GEPPO1 και 5 σε άλλους.
  14. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Μέχρι το 49 και πολύ μου είναι... ο εφιάλτης τελείωσε... δρώμενο μόνο με αναδυόμενα είναι γενικά ανεξέλεγκτο... άντε να βρεις τι ήθελε ο σχεδιαστής για να το τελειώσεις... μας τελείωσε και το γουρούνι που μας διασκέδασε. Αυτόν ακόμη λίγο θέλαμε και θα μας έδινε καμιά σακούλα, να τελειώσουμε το δρώμενο, άμα του τάζαμε τίποτα παϊδάκια (αρνίσια, όχι χοιρινά). Καλή συνέχεια... τα άλλα δύο δρώμενα που τρέχουν (ή θα τρέξουν) μου φαίνονται πιο βατά, για να δούμε.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 2/4/19
    Αρέσει σε nota.dim1802, vickymou, nickoikono11 και 6 σε άλλους.
  15. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    κάαααποτε υπήρχε η αίσθηση πως αν κάποιος προσπαθήσει συστηματικά, με σπερνοθερσμάτα στάβλους, δέντρα... το δρώμενο, έστω και την τελευταία μέρα, θα το τελειώσει εξ ολοκλήρου και ίσως περισσέψουν λίγα αναδυόμενα. Τώρα υπάρχει η αίσθηση πως αν είσαι καλός πελάτης τότε και μόνο τότε θα τελειώσεις το δρώμενο.Στο συγκερκιμένο δρώμενο ξόδεψα σχεδόν δύο χιλιάδες σ.λ. και πάλι δεν τα κατάφερα. Εφόσον επιλέγουμε να ακολουθούμε το παιχνίδι και συνεχίζουμε να παίζουμε με όρους ανισότητας τότε δε δικαιολογούμαστε να διαμαρτυρόμαστε. Οι νόμοι της αγοράς είναι πως αν κάτι που σου προσφέρουν είναι δυσανάλογα ασύμφορο τότε δεν το επιλέγεις κι αυτό το προϊόν σβήνει από της αγορά.
    Δική μου επιλογή είναι να συνεχίσω ή να διακόψω τα δρώμενα, όπως δική μου επιλογή είναι να συνεχίσω ή σταματήσω να παίζω τελείως.
    Λοιπόν, όπως και πολλοί άλλοι φίλοι μου από τα παλαιότερα χρόνια του παιχνιδιού επέλεξαν να διακόψουν τελείως το παιχνίδι, όπως και κάποιοι άλλοι φίλοι που αποφάσισαν να διακόψουν τα δρώμενα και γλίτωσαν την ταλαιπωρία και την αγωνία, έτσι ήρθε και η δική μου σειρά μετά από 5 χρόνια συνεχούς παρουσίας στο παιχνίδι, μέλος από το 2014, επιλέγω να σταματήσω γενικά το παιχνίδι διότι δεν με ευχαριστεί και δεν διασκεδάζω τώρα πια.
    Ευχαριστώ όλους σας, γείτονες, φίλους, συμπαίκτες και τους αγαπητούς συντονιστές για τις ευχάριστες στιγμές και την αξέχαστη διασκέδαση με τους γείτονες και τους συμπαίκτες μου στις συζητήσεις του φόρουμ.
    Καλή συνέχεια σε όλους σας!!! :inlove:
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, jiorgos, vickymou και 19 σε άλλους.
  16. melita

    melita Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Μισό λεπτό γιατί θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε. Λέει στις ΣΕ:

    Δεν βλέπω να λέει πουθενά " άμα βάλετε στάβλους έχετε περισσότερες πιθανότητες σε σχέση με τα φυτά για να πάρετε σακούλες".
    Πραγματικά αυτό το δρώμενο έπειτα από 9 χρόνια που παίζω με εξόργισε, αλλά ποιος νοιάζεται. Λέω να αρχίσω από τώρα της διακοπές του Πάσχα και να βρω την ησυχία και την γαλήνη.
    Εις το επανιδείν...
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, jiorgos, maria071966 και 13 σε άλλους.
  17. amorphis

    amorphis Ανερχόμενος

    ξοδεψα μολις περιπου 2500 σλ:eek: για να παρω την φασολια :p
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, αμφιθεα, GEPPO1 και 4 σε άλλους.
  18. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Το δρώμενο το τελείωσα σήμερα το πρωί. Αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω τον καστανούλη - 1000 περίπου σούπερ λιπάσματα - αν και ξέμεινα από σποράκια όχι από σακούλες! Πραγματικά ήταν απρόβλεπτο δρώμενο, μάλλον θύμα κακού σχεδιασμού. Το αυριανό δεν θα το παίξω γιατί έχω επιλέξει να μην παίζω συνεχόμενα δρώμενα οπότε θα ξεκινήσω της επόμενης εβδομάδας, γεμίζοντας στο ενδιάμεσο την αποθήκη μου με τα απαραίτητα.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, kolokythopitas και 4 σε άλλους.
  19. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Εδώ έχεις δίκιο. Στις ΣΕ όντως δεν αναφέρεται αυτή η λεπτομέρεια, σημαντική λεπτομέρεια όπως αποδείχθηκε. Ανακαλύφθηκε στην πορεία του παιχνιδιού και εντελώς συμπτωματικά, από αυτούς που επί το πλείστον έπαιζαν με στάβλους και εργαστήρια, όπως έκανα κι εγώ. Αν τώρα ξαναπώ ότι οι ΣΕ είχαν παραλείψεις, θα βγει η αρμόδια του φόρουμ και θα με "στολίσει" κανονικότατα, όπως έκανε και την προηγούμενη φορά... οπότε, δεν το λέω!!
    Δεν την ξαναπατάω εγώ..;)xD
     
    Αρέσει σε maria071966, kolokythopitas, αμφιθεα και 4 σε άλλους.
  20. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα. Μπορείς να μου δείξεις τις συχνές ερωτήσεις ενός δρώμενου στο οποίο να υπάρχει τέτοια λεπτομέρεια; Που να διαχωρίζονται τα αναδυόμενα με στατιστικά οτι κάποιο αναδυόμενο έχει περισσότερες πιθανότητες να το λάβεις απο στάβλους απο οτι απο φυτά ή δέντρα; Γιατί εμείς γράψαμε στις συχνές ερωτήσεις αυτές τις πληροφορίες που είχαμε διαθέσιμες και σε καμία περίπτωση δεν θα κρύβαμε απο τους παίκτες αυτή τη λεπτομέρεια, γιατί δεν υπήρχε λόγος.
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.