Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Υπέροχα Φίλτρα"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*Hermes*-, 31/7/24.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*Hermes*-

    -*Hermes*- Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο :

    "Υπέροχα Φίλτρα"

    [​IMG]


    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.
    Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες ενότητες για βοήθεια.


    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:

    Δρώμενο - Υπέροχα Φίλτρα | Farmerama GR

    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    Σ.Ε - Υπέροχα Φίλτρα | Farmerama GR

    Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!

    [​IMG]

    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    Καλησπέρα σε όλους!

    Γνωστό δρώμενο αλλά όχι με μισλείκ χαχαχαχ.. Τα στοιχεία του δρώμενου είναι:
    • Σωλήνας μπαμπού (5:30 ώρες που φυτεύεται σε βασική και άγριο λιβάδι)
    • Κλειδί (Κατα τις συγκομιδές φυτών και δέντρων απο τη βασική έκταση και το άγριο λιβάδι θα λαμβάνετε κλειδιά)
    • Στριφτός σωλήνας 71 x Σωλήνας μπαμπού , 3 x κλειδί
    • Ίσιος σωλήνας 55 x Σωλήνας μπαμπού , 3 x κλειδί
    Διαβάζοντας τις συχνές ερωτήσεις κατάλαβα ότι μπορούν να συλλεχθούν έως και 100 κερασονομίσματα και 100 αστερονομίσμστα στα 10 επίπεδα που είναι διαθέσιμα. Όμως για τη φασολιά απαιτούνται 152, που σημαίνει ότι θα παίξουμε παραπάνω. Ωστόσο, τα φυτά και τα αναδυόμενα μπορεί να διαφέρουν από παίκτη σε παίκτη, επειδή ο καθένας παίζει διαφορετικά. Κάποιος επιλέγει το συντομότερο μονοπάτι, άλλος επιλέγει όλες τις ανταμοιβές στην πορεία ή παίρνει το μονοπάτι για ανταμοιβές που τον ενδιαφέρουν.

    Eγώ θα χρησιμοποιήσω τα έτοιμα σχέδια που μας δίνονται , μιας και επιλέγονται και όλες οι αμοιβές.
    Οπότε θα χρειαστούμε:

    Επίπεδο 01: 6 Ίσιος σωλήνας + 9 Στριφτός σωλήνας = 969 φυτά+ 45 αναδυόμενα

    Επίπεδο 02: 8 Ίσιος σωλήνας + 10 Στριφτός σωλήνας = 1.150 φυτά+ 54 αναδυόμενα

    Επίπεδο 03: 8 Ίσιος σωλήνας+ 10 Στριφτός σωλήνας = 1.150 φυτά+ 54 αναδυόμενα

    Επίπεδο 04: 14 Ίσιος σωλήνας + 14 Στριφτός σωλήνας = 1.764 φυτά+ 84 αναδυόμενα

    Επίπεδο 05: 24 Ίσιος σωλήνας + 20 Στριφτός σωλήνας = 2.740 φυτά + 132 αναδυόμενα

    Επίπεδο 06: 18 Ίσιος σωλήνας + 22 Στριφτός σωλήνας = 2.552 φυτά + 120 αναδυόμενα

    Επίπεδο 07: 21 Ίσιος σωλήνας + 22 Στριφτός σωλήνας = 2.717 φυτά + 129 αναδυόμενα

    Επίπεδο 08: 16 Ίσιος σωλήνας + 23 Στριφτός σωλήνας = 2.513 φυτά + 117 αναδυόμενα

    Επίπεδο 09: 23 Ίσιος σωλήνας + 18 Στριφτός σωλήνας = 2.543 φυτά + 123 αναδυόμενα

    Επίπεδο 10: 21 Ίσιος σωλήνας + 22 Στριφτός σωλήνας= 2.717 φυτά + 99 αναδυόμενα

    Συνολικές ποσότητες (για 16 επίπεδα): 31.140 φυτά + 1.446 αναδυόμενα

    Ο καθένας επιλέγει τι και πως..
    Καλή συνέχεια και καλές βουτιές σε όσους διακοπάρουν.
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, jimixatz, natassa_kerkyra και 23 σε άλλους.
  3. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    Καλησπέρα και πάλι.
    Τέλος το δρώμενο για εμένα.

    Η φασολιά μπήκε στη θέση της:

    [​IMG]
    αν και τα διακοσμητικά της τα λυπήθηκα που τα έβαλα εκεί, καθώς είναι άψογα από άποψη ΠΕ:D:D
    Για το λόγο αυτό θα συνεχίσω να μαζεύω φυτά , ώστε να μπορέσω να πάρω κι τα δεύτερα από το κατάστημα. :)
    Επειδή έχω πολλές υποχρεώσεις ενεργοποίησα μπόνους, χρησιμοποίησα νεράκι , κοπριά, σ. λίπασμα και ζωζώ, και έτσι από κάθε χωραφάκι έπαιρνα τόσα:

    [​IMG] (τα 27 που είπα πάνω είναι με τη ζωζώ. Στη φώτο δεν έχω βάλει).
    Το αποτέλεσμα ήταν με 3 μαζέματα σε μικρά χωραφάκια να τελειώσω τα απαραίτητα φυτά για τα 16 επίπεδα του δρώμενου. Αν κάποιος θέλει το συνολικό αριθμό σωλήνων, σκέφτηκα να βγάλω φώτο από το μύλο ώστε να τα έχουμε συγκεντρωμένα:

    [​IMG]
    Προφανώς και δεν περίμενα μια ώρα για αυτά, αφού για την άμεση ολοκλήρωσή τους ήθελαν 2 φιορίνια συνολικά 8)
    Οπότε μια και καλή. Άμεσα και γρήγορα!xDxD
    Καλή συνέχεια! :music:
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, nickoikono11, FARMERAMA16000 και 20 σε άλλους.
  4. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα σε όλους και καλό σκ.. έχει απόλυτο δίκιο ο συμπαίκτης... στις σε γράφει

    [​IMG]

    ή φασολιά όμως γράφει

    [​IMG]


    ελπίζω να είναι λάθος το 40 χαχα

    προσωπικά δεν παίζω τα έτοιμα σχέδια.. επιλέγω πια δώρα θέλω να πάρω με σκοπό την εξοικονόμηση των φυτών... σε δεύτερο χρόνο θα δω πως θα προχωρήσω.. προς το παρών απο τα δώρα με ενδιαφέρουν η φασολιά και τα φαρμερομπόνους
     
    Τελευταία επεξεργασία: 3/8/24
    Αρέσει σε -ΡΙΚΑ1985-, jimthrilosgate7, nickoikono11 και 5 σε άλλους.
  5. icons1

    icons1 Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλημέρα, όπως και η Geppo, δεν κάνω σχεδόν κανένα έτοιμο σχέδιο, τα κερασονομίσματα με ενδιαφέρουν πιο πολύ από τα δώρα του ταμπλό άρα θα προσπαθήσω να κάνω όσο περισσότερες φορές μπορώ τα ταμπλό όσο πιο φτηνά γίνεται. Για το πρώτο πέρασμα στα 10 ταμπλό χρειάστηκα πάνω κάτω 135 ίσιους και 130 κυρτούς σωλήνες που τους έβγαλα βασικά σήμερα το πρωί με ένα 100% παραγωγής (75 γύροι στο ροδάνι), τσάτνι, 100% φυτών δικό μου, +1 από τη γιορτή για 2 μαζέματα και 1 Τζακ με δώρα (τώρα δηλαδή μαζεύω 10 ανά μικρό χωράφι), περίπου 400 ΣΛΖ και 1.400 ΣΛ. Δεν θα διαθέσω άλλους πόρους για την ώρα, δεν έχω καν χαλάσει τη διαρρύθμιση (φυτεύω μόνο 164 μικρά χωραφάκια στη φάρμα κι άλλα τόσα στο λιβάδι) κι αν στο τέλος είμαι κοντά σε κάποιον ενδιαφέροντα στόχο μπορεί να διαθέσω λελογισμένα λίγους ακόμα. Καλή συνέχεια, καλό ΣΚ και καλή επιτυχία.

    edit: α και επειδή έμεινα από αναδυόμενα θα αφιερώσω 1-2 βράδια σε βαλεριάνα
     
    Τελευταία επεξεργασία: 3/8/24
    Αρέσει σε Marinaloren, -ΡΙΚΑ1985-, ΗΡΩΛΟΥΚΑ και 7 σε άλλους.
  6. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Τελος για μενα το δρωμενο! Θα προσπαθησω να παρω εστω και ενα επιπλεον ακομη διακοσμητικο, γιατι δινουν πολλους ΠΕ!!!!
     
    Αρέσει στους Hecuba, GEPPO1, icons1 και σε ακόμα ένα άτομο.
  7. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλημερα τελος και εγω με το δρωμενο με 28 παιχνιδια και ξαναπηρα ολα τα διακοσμητικα
     
    Αρέσει στους SYLVART, Marinaloren, GEPPO1 και σε ακόμα ένα άτομο.
  8. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα στην παρέα. μόλις ολοκλήρωσα και εγω την φασολιά, που την ήθελα πολύ, και συνεχίζω εντελώς χαλαρά για μερικά κερασονομίσματα και τα δωράκια που είναι χωμένα στους σωλήνες και δεν τα πήρα πήρα πριν για να κάνω οικονομία χαχα... δεν κυνηγάω πλέον τα αστερονομίσματα παρότι τα διακοσμητικά είναι υπέροχα και συνιστώ όλα τα χαμηλότερα επίπεδα να τα κυνηγήσουν, γιατί δεν έχω χώρο πλέον ούτε για τα εξαιρετικά διακοσμητικά.. βέβαια αν πάρω κάποιο απο αυτά δεν θα το υποτιμήσω, θα αντικαταστήσω κάποιο άλλο υποδεέστερο.. γενικά το δρώμενο ήταν εξαιρετικό με ένα μόνο μικρό ας το πούμε παράπονο.. θα έπρεπε κατά την γνώμη μου, εφοσον ολοκληρώσουμε για μια φορά όλο το δρώμενο, να έχουμε ελεύθερη επιλογή επιπέδου και να επιλέγουμε όποια καρτέλα θέλουμε εμείς για να ολοκληρώσουμε.. θα είχε άλλο ενδιαφέρον το παιχνίδι... είναι κάτι που το λέω χρόνια τώρα και ελπίζω αυτή την φορά να το δούνε οι σχεδιαστές, αν το μεταφέρουν οι συντονιστές μας... κατά τα άλλα, απολαυστικό δρώμενο...
     
    Αρέσει σε Hecuba, SYLVART, soyla74 και 4 σε άλλους.
  9. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους, έπαιξα 20 παιχνίδια πήρα ένα διακοσμητικό δεύτερη φορά και έτυχα τον στάβλο γολίαθου και το δέντρο λευκή ελάτη που δεν είχα. Πολύ ωραίο δρώμενο με ωραία έπαθλα και καλή φασολιά. ;)
     
    Αρέσει σε Hecuba, Marinaloren, soyla74 και 4 σε άλλους.
  10. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Καλησπέρα για πολλούς λόγους δεν κατάφερα να ολοκληρώσω το δρώμενο δεύτερη φορά για να πάρω τουλάχιστον μία φορά τα διακοσμητικά και δεν έχω πάρει το φίλτρο μπουμ μπουμ των 23 αστερονομισμάτων (έχω 15 αστερονομίσματα). Ελπίζω να το βρω στο πάρε δώσε. Καλή συνέχεια σε όλους.
     
    Αρέσει στους Hecuba, Marinaloren, SYLVART και σε ακόμα ένα άτομο.
  11. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    θυμισου να μου το ζητησεις...
    τελος στην κοψη του ξυραφιού χαχα.. πήρα επιπλεον τα 2 διακοσμητικά , ολα τα μυστηριώδη και ενα κουπόνι... μια χαρά πήγε.. έπαιξα 21 φορές...
     
    Αρέσει στους Hecuba, Marinaloren, SYLVART και σε ακόμα ένα άτομο.
  12. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Τελευταία στιγμή με αρκετά λιπάσματα κατάφερα και πήρα και τα 3 διακοσμητικά για 2η φορά γιατί είναι αξιόλογα. Καλή συνέχεια στο επόμενο της ειδικής έκτασης για το οποίο πρέπει να ψαχτώ λίγο αφού δεν το κατάλαβα πλήρως.
     
    Αρέσει στους Hecuba, GEPPO1 και soyla74.
  13. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Καλησπέρα, σε ευχαριστώ για την προσφορά δυστυχώς δεν μπορούσα να επικοινωνήσω μαζί σου γιατί δεν μπορούσα να μπώ στο φόρουμ. Ισχύει η προσφορά σου? Δεν τα κατάφερα.
     
    Αρέσει στον/ην Hecuba.
  14. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    εφθασεεεε
     
    Αρέσει στους misirli και Hecuba.
  15. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Ήρθε!!! στολίστηκε κιόλας!!! σε ευχαριστώ.
     
    Αρέσει στους GEPPO1, misirli και Hecuba.
  16. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο έχει τελειώσει.
    Το θέμα κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.