Συζήτηση για το δρώμενο "Τυροκράτορας ΙΙ"

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 16/3/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    πήρα μόνο τον ένα μυστηριώδη στάβλο και έτυχα πορτοκαλί σταθμο συλλογής πούπουλων πάπιας. Δεν το είχα οπότε δεν παραπονιέμαι. Την εκτροφή των πάντα δεν την ξεκλείδωσα, αφενός γιατί δεν χαλαλίζω 20 χρ. μπανάνες που ισοδυναμούν με 4 επίπεδα, αφετέρου γιατί δεν ειχα σκοπό να σπαταλήσω εκατομμύρια χορτοτάληρων για να πάρω μυστήριους στάβλους αμφίβολης κατάληξης. Τα δεντρύλλια ηταν που με απογοητευσαν, κυρίως στο νησί οπου στα 6 δεντρα κέρδισα 1 ροδιά, 1 γκουάβα χχλ ( καλο !! ) 1 φλογόδεντρο, 1 πουπουλόδεντρο και 2 αστεροδεντρα ! Δυστυχώς ο ταμαρινθος δεν μου έκανε την χαρη να περάσει και από το δικο μου νησί.
     
    Αρέσει σε rodaggelos70, ath, ΒΗΜΑΣΩΤΑ και 8 σε άλλους.
  2. RARANIARO

    RARANIARO Ενεργός συντάκτης

    πολύ απογοήτευση το δρώμενο:cry:.Αν γυρνούσα το χρόνο πίσω δεν θα το ξεκινουσα.-.- Δεν έχω πάρει μέρος σε άλλο event με τετοια αναδυόμενα>:(.Μήπως η εταιρία να δει λίγο το θέμα ;απο κάθε χωράφι 1 αναδυόμενο;;:wuerg: θαύματα συμβαίνουν και μόνο με κάποιο θαύμο θα το τελειώσω.τα δεντριλια που εβαλα ηταν αδιαφορα .Σταυλάρχες δεν πηρα δεν ειχα εργαστηριο Παντα και ευτυχως δεν αγορασα ..αποφασισα αυτη τη βδομάδα να κάνω αποfarmerama θεραπεια και απλά να βλέπω ...:cry::cry:
     
    Αρέσει σε ΒΗΜΑΣΩΤΑ, kolokythopitas, fatsa16love και 3 σε άλλους.
  3. GUMASBILL

    GUMASBILL Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    πρωτη φορα παραταω ιβεντ πριν το τελειωσω. τι να πω.. δεν βαριεσαι ολα καλα.
     
    Αρέσει σε ΒΗΜΑΣΩΤΑ, kolokythopitas, powerranger91 και 5 σε άλλους.
  4. elenip93

    elenip93 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Μονο σε εμενα δηλαδη αρεσε το enent? μου φανηκε πολυ καλο! και λογικες ποσοτητες φυτων ζητουσε, και τα αναδυομενα βγαινουν κανονικα, και πλουσια δωρα ειχε! μας εδωσε και μηστηριωδη δενδρυλλια και μυστηριωδες σταυλαρχες! τωρα τι βγαινει απο αυτα ειναι τυχη, οπως και οταν αγοραζουμε!!
     
    Αρέσει σε ΒΗΜΑΣΩΤΑ, kolokythopitas, gagalia και 2 σε άλλους.
  5. psipsi1978

    psipsi1978 Αναλυτής του παιχνιδιού

    μόλις πήρα και τους στάβλους αλλά ακόμα δεν τους τοποθέτησα. θα σας ενημερώσω..για να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε από τους στάβλους..ελπίζω κάτι καλό σε σχέση με τα δέντρα.
     
    Αρέσει σε ΒΗΜΑΣΩΤΑ, kolokythopitas, gagalia και 2 σε άλλους.
  6. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    επιτελουσ εβγαλα εναν κοκορα απο τουσ σταυλαρχεσ xD...........τωρα περιμενω και τα δεντρα να δω τι θα βγαλουν και αυτα!!!
    καλο το ιβεντ δε λεω αλλα για να παρεισ την φασολια θελει πολλους κωνουσ και δε ξερω αν προλαβω.....ισωσ για λιγουν να το χασω!:oops:...τι να κανω εχετε καμια ιδεα για να βγαλω πολλους?
     
    Αρέσει σε ΒΗΜΑΣΩΤΑ, kolokythopitas, pan15200188 και 2 σε άλλους.
  7. gagalia

    gagalia Νέος ειδικός

    Ταμαρινθος και Τσαπουρνο :inlove: επιτελους!
    Ενα σταβλο πηρα (δεν εχω εκτροφη Παντα) αλλά δεν τον "φύτεψα" ακομα. Πηρα και τα 4 ..... και ετσι αποκτησα και δευτερο εργαστηριο Κολλας.
    Καλη τυχη σε οσους ακομα προσπαθουν :)
     
    Αρέσει σε ath, annateo2, ΒΗΜΑΣΩΤΑ και 9 σε άλλους.
  8. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    .Δώρα event: σταύλοι: σκαντζόχοιρος(είχα τρεις), κάστορας +(είχα), λαγός πορτοκαλί(είχα τρεις) και το καλύτερο ΕΚΚΟΛΑΠΤΗΡΙΟ!!!!! (Το επίπεδό μου είναι 92!). Δέντρα: γιαπωνέζικη κερασιά(δεν είχα),μουσμουλιά(είχα μια), λεμονιά ΧΧL(δεν είχα) και κάτι άλλα...
     
    Αρέσει σε annateo2, ΒΗΜΑΣΩΤΑ, kolokythopitas και 6 σε άλλους.
  9. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    πολυ δυσκολο αυτο το ηβεντ για εμενα... ειδικα τα αναδυομενα εβγαιναν με το σταγονομετρο! μου εμεινε το τελευταιο βημα αλλα μεχρι αυριο δε θα τα καταφερω! :( οσο για τους σταυλαρχες μονο εναν μπορεσα να παρω γιατι δεν εχω ξεκλειδωσει την εκτροφη παντα...
     
    Αρέσει σε annateo2, ΒΗΜΑΣΩΤΑ, kolokythopitas και 5 σε άλλους.
  10. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    συγχαρητήρια σε όποιον το τελείωσε και καλή τύχη σε όποιον συνεχίζει να το παλεύει!καλορίζικα τα νέα δεντράκια σας κι οι νέοι στάβλοι σας! ;)
    διαβάζοντας όμως την κουβεντούλα μού γεννήθηκε η εξής απορία:Είναι άραγε έξυπνη κίνηση από πλευράς μας να λέμε πως βγήκε εύκολα και χαλαρά ένα δρώμενο που ζητούσε 900 αναδυόμενα και 23.000 φυτά του δρώμενου;χώρια όλα τ'άλλα; κι αναρωτιέμαι τώρα εγώ με το φτωχό μου το μυαλό,αν τα διαβάσει αυτά η εταιρεία και δει πόσο εύκολο μάς φάνηκε το δρώμενο,δε θα αποφασίσει να το δυσκολέψει ζητώντας στο επόμενο δρώμενο τις διπλάσιες ποσότητες φυτών κι αναδυόμενων; :eek:
    προσωπικά για να το τελειώσω ξόδεψα πολλά σούπερ λιπάσματα για να πάρω τα αναδυόμενα του πέμπτου κι έκτου βήματος με εξευγενισμένο γαρύφαλο σε άνετα χωράφια.αφήστε τα κουπόνια βοηθών που χάλασα για να μαζέψω με μικρά χωραφάκια και τσάτνι το υπέρογκο ποσό των 23.000 φυτών.φαντάζομαι πως για όποιον δεν είχε αγροτικούς βοηθούς και εξευγενισμένο φυτό και σούπερ λιπάσματα,θα ήταν το δρώμενο πολύ δύσκολο έως ακατόρθωτο κι εξαιρετικά χρονοβόρο.
    :oops:
    στα μυστήρια δεν κέρδισα τίποτα που να μην το είχα.έχτισα όμως με τα δοχεία απόσταξης που κέρδισα στο τελευταίο βήμα το πρώτο μου εργαστήριο κόλλας.επίσης,οι πάρτι γύροι ήταν απογοητευτικοί,αλλά δεν πτοήθηκα.πάμε παρακάτω.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 22/3/15
    Αρέσει σε -Barbie73-, ath, annateo2 και 12 σε άλλους.
  11. GUMASBILL

    GUMASBILL Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    οπως προειπα πρωτη φορα παρατησα ιβεντ. τουλαχιστον ηταν καλα τα δεντρα(τσαπουρνια,γιαπωνεζικο σφενδαμι, γιαπωνεζικη κερασια, κιτρεα μηδικη ελατο χχi) οι σταυλοι (κοκορας, βατραχος, πελαργος και χαμστερ).
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, ΒΗΜΑΣΩΤΑ, georgia469 και 3 σε άλλους.
  12. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG] καλά να πάθω για να μάθω... ίσως παραήμουν αισιόδοξη (μια μουσμουλιά και έναν λύκο που δεν ήρθαν περίμενα...)
    Καλή επιτυχία σ' όσους το παλεύουν...
     
    Αρέσει σε annateo2, verybadfarmer, ΒΗΜΑΣΩΤΑ και 4 σε άλλους.
  13. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    θα συμφωνησω μαζι σου και εγω δυσκολευτικα παρα πολυ να το τελειωσω τελικα νομιζω δεν ξερουμε τι θελουμε και τι ζηταμε απο την εταιρεια καλη συνεχεια και καλο βραδυ σε ολους
     
    Αρέσει σε annateo2, verybadfarmer, ariadnim και 5 σε άλλους.
  14. psipsi1978

    psipsi1978 Αναλυτής του παιχνιδιού

    επανήλθα να σας πω και για τους στάβλους..1 γάτα ,1 περιστέρι,1 φωλιά καστόρων++,1 βάτραχος(τα είχα όλα διπλά και τρίδιπλα εκτός από τον βάτραχο που τον είχα μια φορά..καλή επιτυχία στους υπολοιπους
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, ariadnim, LILA413 και 3 σε άλλους.
  15. annateo2

    annateo2 Ανερχόμενος συντάκτης

    αυριο περνω τα τροπικα δεντρυλια και τελοςςς...
    δεν ηταν ευκολο και χαλαρο τουλαχιστον για τους περισσοτερους
    διαβαζοντας τα σχολια παραπανω βλεπω πως λιγοι εφτασαν στην φασολια
    παντως ασχετα με το τι εκρυβαν οι μυστηριωδης σταυλοι και δεντρα ....οτι εχεις καλο ειναι και ας ειναι τα ιδια και τα ιδια...
    καλη επιτυχια σε οσους συνεχιζουν!!!!
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, ariadnim, LILA413 και 3 σε άλλους.
  16. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    επιτέλους τελείωσα το εβεντ και ήταν πολύ δύσκολο ,αλλά όπως εχω πει μου αρέσουν τα δύσκολα και επειδή αύριο θα τρέχω πάλι με αλλά πραγματα και υποχρεώσεις , είπα να επισπεύσω λίγο την συγκομιδή και τα κατάφερα, ας είναι καλα το σούπερ λίπασμα . οσο για τους στάβλους και τα δένδρα δεν ήταν αυτά που περίμενα χα!χα!χα! ;)δωράκια ήταν, και ότι κι αν ήταν πάλι είναι υπέροχα , εχω μάθει από μικρό παιδί και μια καρφίτσα να μου κάνουν δώρο , πάντα να χαίρομαι . να είστε ολοι καλα και προπάντων να ΄χετε υγεία.:):):)
     
    Αρέσει σε 2014chr, psipsi1978, annateo2 και 6 σε άλλους.
  17. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλησπέρα
    θέλω να πω σε όλους ,ότι τελείωσα το ιβεντ από το πρωί μην μου στέλνετε άλλα δώρα, ας βοηθήσουμε όσους έχουν ανάγκη
    δείτε στο αναλογο θέμα ποιοι έχουν ανάγκη απο κώνους
    Ευχαριστώ
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, psipsi1978, ath και 5 σε άλλους.
  18. ΒΗΜΑΣΩΤΑ

    ΒΗΜΑΣΩΤΑ Αναλυτής του παιχνιδιού

    Κι αν το δρώμενο δίνει
    κάστορες ++ και γατιά,
    θέλω να το τελειώνω,
    συνήθεια παλιά.

    Το 15ο ποντίκι
    στην αποθήκη τρέχει να μπει,
    ταϊζω τα γαϊδούρια, που είναι πορτοκαλιά,
    γιατί όσα κι αν μαζέψω, δεν είναι αρκετά.

    Κι αν κράζω το αστερόδεντρο,
    την XL μηλιά,
    θαυμάζω το XXL λίτσι
    και την ακτινιδιά.

    Ο ταμάρινθος κι η χαρουπιά
    μοσχοπουλιώνται στη λαϊκή,
    για μια κουμαριά κι ένα γιαπωνέζικο σφένδαμι
    χαρά έχω τρελή,
    τέλος μια XL φυστικιά, XXL βερικοκιά και κερασιά
    προστεθήκαν σε φάρμα και νησί.

    Καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλους-ες!
     
    Αρέσει σε megakanoni, kolokythopitas, antzypet και 15 σε άλλους.
  19. tzeni62

    tzeni62 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλημέρα σε όλους.
    το δρώμενο ήταν αρκετά απαιτητικό.ζητούσε πολλά φυτά και πάρα πολλά αναδυόμενα.
    θα ήθελα όμως,με αφορμή αυτών που έγραψαν ορισμένοι συναγρότες, να μου επιτρέψετε να πω οτι αυτά που παίρνουμε δεν είναι δώρα αλλά αμοιβές κόπου και χρόνου...
    βέβαια ΑΝ θέλουμε εμείς δίνουμε τον κόπο μας και τον χρόνο μας για αυτές τις αμοιβές χωρίς να μας υποχρεώνει κανείς.
    προσωπικά δεν μου αρέσουν οι μυστηριώδεις σταύλοι και δένδρα για αμοιβές, γιατί κάποιοι μένουν αδικημένοι.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και powerranger91.
  20. rodaggelos70

    rodaggelos70 Ανερχόμενος

    καλημερα ....6 ωρες εμειναν μου λειπουν 150 αναδυομενα ...θα το παλεψω μεχρι τελευταιο λεπτο για να παρω τα δεντρυλια του νησιου....προσευχηθειτε για μενα :sleepy:
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και powerranger91.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.