Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Τρέλα με τα άγρια ζώα

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 19/9/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    μετά απο αποστολές που έκανα και αυτές που είχα , μάζεψα 209 σ.τροφες... με τίποτα δεν φτάνω τις 600..... τελικά και αυτούς τους στάβλους θα τους αγοράσουμε με φιορινια..
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, skareleni και 4 σε άλλους.
  2. icons1

    icons1 Μόνιμος στο φόρουμ

    Κάθε φορά που έχουμε μυστηριώδη σταυλάρχη κάνουμε τόόόσο μεγάλη χαρά για τα νέα, χαριτωμένα ζωάκια...
    Κι ας πρέπει να τα πληρώσουμε χρυσά.
    Άρα τώρα πρέπει να κάνουμε διπλή χαρά, αφού κάποιοι τουλάχιστον μπορούν να τα πάρουν δωρεάν.
    Προσωπικά, επειδή δεν κάνω καμία χαρά με τον σταυλάρχη, δεν πρόκειται να κάνω χαρά ούτε με το παρόν δρώμενο, παρόλο που μπορώ να πάρω τα ζώα. Τον λόγο τον έχω ξαναπεί: έχουμε γεμίσει αντικείμενα βραχείας χρήσης που δεν προάγουν σε τίποτα το παιχνίδι, προφανώς δεν ανήκουν σε κάνενα σχεδιασμό, έστω μεσοπρόθεσμο, και είτε τα έχουμε είτε δεν τα έχουμε είναι ένα και το αυτό.
     
    Αρέσει σε orpa66, kolokythopitas, ioanna6929 και 15 σε άλλους.
  3. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Συμφωνώ. Αν και τα δώρα φαίνονται εντυπωσιακά, μάλλον θα αποδειχτούν άχρηστα. Άλλα ιβέντ εκτροφής που φαίνονταν πιο φτωχά, έδιναν και μια φασολιά και τα διακοσμητικά της, με τις μισές περίπου σ. τροφές.
    Παρόλα αυτά, θα τα πάρω, τα άχρηστα πλην εντυπωσιακά όπως προείπα, ζωάκια και εργαστήρια. Λέω να τις χαλαλίσω τις σ. τροφές μου, που μου φτάνουν οριακά.

    Παιχνίδι είναι άλλωστε, δε θα κάνω μόνο ότι με συμφέρει, αλλά ότι μου αρέσει.:music:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, sofiapao76 και 11 σε άλλους.
  4. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    απαπα τι νουμερα ειναι αυτα!!!670 τροφες!!! πολυ φαϊ τα ζωα μας xD
    μπα το παρακαναν αυτη τη φορα....o_O:mad:
    οσοι θελετε καμια τροφη αν μπορειτε στην λαχαναγορα να κανετε αποστολες με τροφες και τη Συλλογη κομμικ επισης ισωσ σασ δωσει....αντε και βοηθεια μας :wuerg:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, heavymetal7 και 7 σε άλλους.
  5. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλησπερα σας... αντε να γραψω κ εγω τη γνωμη μου γι αυτο το δρωμενο το οποιο σαφως ειναι απαιτητικο σε σ.τρ. οπως προεγραψαν πολλοι συμπαικτες μας σε αντιθεση με αυτα που δινει τα οποια ειναι πολυ φτωχα... ακομα κ τα νεα (σταυλους κ εργ/ρια) που δινει θα καταληξουν στο κουτι οπως κ τοσα αλλα.....ακομα κωμικοτραγικο το γεγονος οτι οι κοκκινες αναβ/σεις δινουν απο ενα (ζωο η προιον αντιστοιχα ) τι λετε????
    επισης αφου το τσεκαρα κ με συντονιστη στις 2 απο τις 3 κατηγοριες (αρθροποδα κ ερπετα) οι εκτροφες γινονται μεσα απο πολλες δυντες επιλογες την εξης 1 μελισσα στην μια κατηγορια κ χαμαιλεοντες στη 2η αρα εκτος απο τις 670 σ.τρ που χρειαζονται θα χρειαστουν κ περιπου απο 400-450 μελισσες κ χαμαιλεοντες (ανεξαρτητα απο γεννητουρια) για να κανουμε τις εκτροφες για την αποκτηση των αναγκαιων σηματων:(>:(....
    υ.γ.1. θα το κανω (η τουλαχιστον θα το προσπαθησω) αν κ δεν συμφερει γιατι αυτος ειναι ο σκοπος μου να συμμετεχω κ να ολοκληρωνω τα δρωμενα... αν κ με βαση την απλη κοινη λογικη δεν συμφερει με τιποτααααα
    υ.γ.2. εβαλα τις 1ες 132 εκτροφες να γλιτωσω εστω τ αρωματα τουλαχιστον κ αυριο με τα γεννητουρια βλεπουμε.....
    υ.γ.3. φαρμεραμικη δοξα κ τιμη στη βασιλισσα του καρναβαλιου δρωμενο (ονειρο) ηταν κ παει... αλλα τα επομενα εχουν σαφως παρει τον κατηφορο....:cry:
    καλη σας συνεχεια....
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, jimixatz και 10 σε άλλους.
  6. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    Απαπααααα, δεν σας καταλαβαινω, τα αγαθα κοποις κτωνται, γι'αυτα τα ηβεντ μαζευουμε τις τροφες, για την πλακα,
    και τη διασκεδαση του παιχνιδιου, δεν μας αναγκαζει κανεις, εμενα μου αρεσε, θα μεινω ταπι βεβαια (σε σ. τροφες),
    αλλα δε βαριεσαι θα ξαναμαζευτουν. Οσο για τα δωρα μια χαρα ειναι, και οι μπανανουλες, και οι σταβλοι, και για να κανω
    μια προβλεψη......ισως στο μελλον να μπει για πωληση η μασκα τικι, και μου αρεσει πολυ το εργαστηριο της χελωνας,
    χαχαχα θα φτιαχνει σκειτ μπορντ??? xD συγχαρητηρια σε οποιον το σκεφτηκε. Κερασακι στην τουρτα?
    πηρε φωτια η λαικη............καιγεταιαιαιαιαια:music: ειναι πολλα τα λεφτα Αρη.xD
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, billgab και 12 σε άλλους.
  7. vickyargi

    vickyargi Ενεργός συντάκτης

    Να κάνω μια διόρθωση? Οι κόκκινες αναβαθμίσεις στάβλων δίνουν 2 ζώα και απ΄ότι βλέπω στις ΣΕ λέει 2 καβούρια. Οι κόκκινες αναβαθμίσεις όμως εργαστηρίων δεν δίνουν ποτέ 2 προϊόντα, αλλά 1 σε λιγότερο χρόνο. Σε όλα συμβαίνει αυτό.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, pap100 και 7 σε άλλους.
  8. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    Καλησπερα ... προφανως ο φιλος πιο πανω δεν ειδε οτι αλλαξαν οι ΣΕ μιας και δεν βγηκε καποιο νεο ποστ απο τους μοντς οτι εγινε αλλαγη και απο 1 καβουρι ο κοκκινος σταβλος θα δινει 2 ... παντως με την ευκαιρια να πω μπραβο στη συντονιστικη ομαδα για οσα μας προσφερει !
    Καλη συνεχεια να εχουμε ολοι και υπομονη !
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, heavymetal7 και 6 σε άλλους.
  9. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Ξεκίνησα από σήμερα με τους κούκους. Κρίμα που δεν έχει 132 θέσεις και όχι 140 για να τελείωνα με τα σήματα των πουλιών. Με την έναρξη του δρώμενου θα τους θερίσω. Έχω τελειώσει σχεδόν τις αποστολές με τα κουκουμπέ αλλά πάντα χρήσιμα είναι αυτά αν μου μείνουν. Θα τα μοσχοπουλήσω στη λαϊκή.
    Αύριο θα συνεχίσω με τις μέλισσες και τους χαμαιλέοντες. Με ροζ ζελέ και αρώματα ελπίζω να τελειώσω το δρώμενο εντός του δρώμενου γεννετουρίων.
    Η γυάλινη σφαίρα με έχει βοηθήσει πολλές φορές... Στα προηγούμενα γεννητούρια δεν έπαιξα πολύ και κράτησα τις Σ.Τ. γιατί περίμενα να βγει δρώμενο με εκτροφές. Παιδιά το νού σας, από τα λεγόμενα της σφαίρας έρχεται κι άλλο δρώμενο με εκτροφές...

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, heavymetal7 και 5 σε άλλους.
  10. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλησπερα κ παλι
    ευχαριστω τους συμπαικτες μου που διορθωσαν το εκ παραδρομης λαθος μου (η μηπως ηταν ευσεβης ποθος....) κ ζητω συγγνωμη ελπιζω να μην μπερδεψα κανενα...
    ειδα κ εγω τωρα την αλλαγη στις σ.ε. _Lisy_ ευχαριστω για την ενημερωση
    υ.γ. eeelenaki θα μαζεψεις σημερα η θα περιμενεις αυριο τα γεννητουρια??? το λεω γιατι κ εγω εβαλα εκτροφες τωρα αλλα θα μαζεψω αυριο... αν κανεις το ιδιο τοτε γιατι τα αρωματα???
    δεν τα πουλαγες καλυτερα???
    καλη σας συνεχεια...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, heavymetal7 και 7 σε άλλους.
  11. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    λοιπόν, να τι έκανα εγω τελικά .... έδωσα στη λαικη 80 μυρια και αγόρασα ζωα εκτροφής τελευταίων γενιάς και τα έδωσα στις αποστολές γεννήσεων... αδειασα αποθήκες και εκανα τις ζωοκομειο και δενδροκομειο , καποια βήματα απο σουπα και λαβρα .... και απόχτησα τις πολυπόθητες 600 σ. τροφες και 100 φιορινια!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, dimitra.s, ioanna6929 και 7 σε άλλους.
  12. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Φυσικά και θα μαζέψω με την έναρξη του δρώμενου. Στη συνέχεια θα βάλω τις εκτροφές με τα αρθρόποδα και τα ερπετά. Σήμερα το δρώμενο θα τελειώσει για μένα. Όχι αρώματα όπως βλέπεις δεν έχω βάλει, απλά τακτική μου είναι να πουλάω μόνο ακριβά στη λαϊκή. Οπότε μόλις ανέβει σε μερικές μέρες η τιμή τους στη λαϊκή θα αρχίσω να τα πουλάω ;)
    Το ίδιο κάνω και με τα ζώα που μου περισσεύουν. Μυστικά ζωάκια δεν θα παραδώσω και δεν θα πουλήσω καθόλου. Προτειμώ να τα παραδώσω και να τελειώσω τις αποστολές.

    evellin Μακάρι να είχα τόσα εκατομμύρια. Η τακτική σου είναι σούπερ. Θα το έκανα κι εγώ αν είχα τη δυνατότητα.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και sofiapao76.
  13. Wild_Rose

    Wild_Rose Ανερχόμενος συντάκτης

    Πολυ καλη η στρατηγικη σου αλλα μηπως θελεις να μου εξηγησεις τι ειναι τα μυστικα ζωακια για να τα κρατησω και εγω;
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, sofiapao76 και eeelenaki.
  14. .selia.

    .selia. Forum Moderator Team Farmerama GR

    eeelenaki Αν θες να απαντήσεις στην παίκτρια που σε ρωτάει, θα κάνεις νέο ποστ, κ όχι επεξεργασία στο προηγούμενο και να φαίνεται ότι απαντάς σε κάτι που ακόμα δεν είχες ερωτηθεί. Δεν νομίζω ότι είναι τόσο δύσκολο.
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  15. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Κυρία .selia. απλά όσες φορές γράφω πολλά ποστ μέσα σε μία κουβεντούλα, μετά τα θεωρείτε σπαμ μου τα σβήνετε και τρώω πόντους. Γι' αυτό μετά έκανα επεξεργασία. Άρχισα να σας φοβάμαι με την αιτία σπαμ, και αν και το είχα κάνει ερώτηση στη βοήθεια για τους αρχάριους να μου εξηγήσετε, αλήθεια δεν έχω καταλάβει τι σημαίνει αυτή η αιτία.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, heavymetal7 και Giotak80.
  16. .selia.

    .selia. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Σπαμ είναι τα πολλαπλά και ανεξέλεγκτα ποστ χωρίς λόγο. Το να απαντήσεις σε έναν παίκτη που σε ρωτάει από κάτω δεν είναι σπαμ, είναι κοινή λογική. Δηλαδή να μας ρωτήσεις κάτι εδώ και εγώ να σου απαντήσω με επεξεργασία σε ένα ποστ 3 σελίδες πίσω? Θα μας τρελάνεις. Και τι μας φοβάσαι? Μπαμπούλες είμαστε?
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, heavymetal7, sofiapao76 και 6 σε άλλους.
  17. Giotak80

    Giotak80 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλήμερα !! Καλη επιτυχία σε όλους . Δεν θα πάρω μέρος δυστυχώς γιατι με το ζόρι να φτάσω τις 100 σ.τροφες θα τις μαζέψω για το επόμενο . Τα ζωα δεν μου λειπουν και πουλησα και αρκετα στην λαικη . Θα μου γινει μάθημα να μην χαλάω τις σ.τροφες .
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, sofiapao76, skareleni και 2 σε άλλους.
  18. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Μυστικά ζωάκια τα λέω εγώ... Είναι τα ζωάκια που βγαίνουν από τους μυστηριώδης στάβλους.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και heavymetal7.
  19. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    τελικά δεν είναι και τόσο σπάνιο να δώσει 2 σήματα
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    οπότε βάζω λίγα λίγα από το καθένα και ανάλογα προχωράω
    ώστε να κερδίσω κάποιες τροφές και αυτό είχα κάνει από εχθές
    ;)

    Υ.Γ.
    εεελενακι για να μπορούμε να συνεννοούμαστε στο φόρουμ
    πρέπει να χρησιμοποιούμε όλοι τις ίδιες ορολογίες του παιχνιδιού


     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, moira και 10 σε άλλους.
  20. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Τελείωσε εύκολα, γρήγορα, άκοπα αλλά οικονομικά όχι τόσο καλά, ένα ακόμη δρώμενο:
    [​IMG]
    Μου χρειάστηκαν 567 σούπερ τροφές, αντί για 670 που ήταν η μέγιστη εκτίμηση και πολλά ζώα.
    Δεν είναι λίγες οι 103 σούπερ τροφές όπως δεν είναι λίγες και οι 567 που δόθηκαν.
    Πάμε τώρα να δούμε τι θα δώσουν τα μυστήρια δενδρύλια και οι στάβλοι.
    Καλή επιτυχία να έχετε και οι υπόλοιποι!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 20/9/16
    Αρέσει σε *Chelsea*, takis.00, kolokythopitas και 19 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.