Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Τρέλα με τα άγρια ζώα-Σεπτέμβριος 2020 "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 2/9/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    " Τρέλα με τα άγρια ζώα-Σεπτέμβριος 2020 "

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Τρέλα-με-τα-άγρια-ζώα-Σεπτέμβριος-2020.29624/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Τρέλα-με-τα-άγρια-ζώα-Σεπτέμβριος-2020.29623/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]



    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  2. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα σε όλους!
    Συνηθισμένο δρώμενο, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μπήκαν 2 φορές τα αρθρόποδα; Σαν να μην υπάρχουν άλλα είδη ζώων, όπως πουλιά, ψάρια ή ακόμη και ερπετά, διαλέχτηκε η πιο ολιγομελής ομάδα ζώων να ζητάει τα διπλά σήματα και ζώα εκτροφής.
    Εγώ πάντως θα το παλέψω το δρώμενο. Θα περιμένω τα γεννητούρια και πιστεύω ότι θα το ολοκληρώσω σε λίγες ώρες (όσες απαιτούνται για τις εκτροφές των σημάτων). Σούπερ τροφές έχω πολλές και αρκετά ζώα εκτροφής, άσε πόσα θα παράγουμε για τα σήματα...
    Καλή επιτυχία σε όλους!
     
    Αρέσει σε Gulit1, vagelis1968, soyla74 και 21 σε άλλους.
  3. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    86 σήματα θηλαστικών και 170 αρθρόποδων... μην βιαστείτε να βάλετε όλες τις εκτροφές μαζί γιατί <<Μικρές πιθανότητες να λάβετε ακόμα ένα σήμα εκτροφών απο κάθε εκτροφή>> άγνωστος παραμένει ο λόγος που συνέχεια σχεδόν ζητάνε τόσα αρθρόποδα... εφόσον όλοι γνωρίζουμε ότι υπάρχουν και πουλιά και ψάρια πχ... κάποιο λόγο θα έχουν που εμείς δεν τον καταλαβαίνουμε!!! κατά τα άλλα ωραία δώρα και φυσικά η Φωλιά κουόκα που ούτε που την ήξερα... καλή διασκέδαση..
     
    Αρέσει σε billgab, Gulit1, jiorgos και 24 σε άλλους.
  4. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Εμενα παντως η κουοκα θα κανει τρελη παρεα με τ αλλα τρελα στην μπαρα μου:cry:
     
    Αρέσει σε maria_palou, vagelis1968, nickoikono11 και 10 σε άλλους.
  5. ΧΑΜΧΑΜΖΥΓΟΣ

    ΧΑΜΧΑΜΖΥΓΟΣ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    την φωλιά κουόκα που τη δίνει ρε παιδιά για να καταλάβω;

    μόλις το είδα sorry

    συγχώνευση απο διπλοποστάρισμα
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 2/9/20
    Αρέσει σε maria_palou, vagelis1968, -sia1971- και 2 σε άλλους.
  6. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Θα παίξω μόνο για τη φωλιά κουόκα, έτσι κι αλλιώς έχω κόκκινα καβούρια γιατί να σπαταλήσω τις πολύτιμες σούπερ τροφές;
     
    Αρέσει σε maria_palou, -fasolaki-, 66romanou και 8 σε άλλους.
  7. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Eγω θα ξεκινησω με τα θηλαστικα για να παρω την φωλια κουοκα..
    Μετα ,αναλογα με το ποσα ζωα θελω να βγαλω από την αποθηκη μου θα δω πως θα προσωρησω και ποσο..
    Σουπερ τροφες εχω αρκετες αλλα δεν σκοπευω να τις ξοδεψω ,ουτε και τα ζωα μεγαλης γενιας..Τα φυλαω για καποιο
    πολύ πολύ καλο δρωμενο..Κατά τις 9.00 το πρωι θα βαλω εκτροφες για τα σηματα ,ώστε μεχρι τις 15.00 που θα αρχισει ,
    να τα εχω ετοιμα προς παραδοση..
    Καλη επιτυχια σε ολους..
    Φιλικα Βικυ:inlove:..
     
    Αρέσει σε maria_palou, Gulit1, -fasolaki- και 11 σε άλλους.
  8. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Γεια σε ολους !
    Μονο τα θηλαστικα για μενα, αν και δε με ενθουσιαζουν πια καθολου οι νεοι σταβλοι, με πονοκεφαλιαζουν που να τοποθετηθουν κι αυτοι μαζι και οτι νεο ερχεται... εχω ομως σ.τροφες κι εχω βαλει ετσι κι αλλιως καποια θηλαστικα που τα χρειαζομαι για αποστολες και περιμενω γενητουρια, κοντα σ αυτα λοιπον θα βγουν και τα σηματα.
    Τα αρθροποδα ; και μαλιστα με 2 λιστες εργασιων ; ακατανοητο :oops:
    Θα ηταν πιο ενδιαφερον αν εδινε και μια φασολια.
    Καλα αποτελεσματα στις εκτροφες οσων ασχοληθουν :inlove:
     
    Αρέσει σε maria_palou, -fasolaki-, vagelis1968 και 11 σε άλλους.
  9. iridaki

    iridaki Ειδικός του φόρουμ

    εβαλα κουκοα στον γκουγκλη αλλα μου εβγαλε αποτελεσματα για .......κουκια
     
    Αρέσει σε maria_palou, jiorgos, -fasolaki- και 4 σε άλλους.
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Και εμένα κουκιά μου δείχνει όταν αναζητώ "κουκοα" xD

    Αλλά το κακόμοιρο ζωάκι λέγεται κουόκα ;)


    upload_2020-9-2_20-49-48.png
     
    Αρέσει σε maria_palou, jiorgos, -fasolaki- και 13 σε άλλους.
  11. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλημέρα,

    και γιατί τόση βιασύνη; Αν κάτι μου έχει μάθει αυτό το παιχνίδι, αυτό είναι υπομονή. Τις επόμενες ημέρες θα ακολουθήσουν τα γεννητούρια όπως και το Σαββατοκύριακο, γιατί να μην περιμένεις να λάβεις το μέγιστο από τις εκτροφές σου;;;

    Καλή συνέχεια...
     
    Αρέσει σε maria_palou, -fasolaki-, soyla74 και 10 σε άλλους.
  12. iridaki

    iridaki Ειδικός του φόρουμ

     
    Αρέσει στους maria_palou, -sia1971- και αμφιθεα.
  13. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Kαλημερα καλε μου φιλε..Εχεις απολυτο δικιο και σε σ ευχαριστω ..Θεωρησα ότι μαζι με το δρωμενο θα μπουν και γεννητούρια..
    Με μια πιο προσεκτικη ματια κατεληξα στο δικο σου συμπερασμα..Να εισαι καλα..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε maria_palou, -fasolaki-, 66romanou και 5 σε άλλους.
  14. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα! Τελικά το τελείωσα το δρώμενο και ούτε το κατάλαβα. :oops:
    Τουλάχιστον οι εκτροφές δεν πήγαν εντελώς τζάμπα αφού έδιναν φασουλοφλουριά κι ας μην είχε γεννητούρια. Ορισμένες εκτροφές μου έδωσαν και σήμα από το άλλο είδος ζώου. Στα θηλαστικά μου φάνηκε ότι ζητούσε μεγαλύτερη αξία ζώων, ενώ στα αρθρόποδα δεν έδωσα κανένα ζώο εκτροφής, μόνο λιβελούλες, φασματώδη, αστακούς κτλ.
    Ίσως κάνω κι αύριο καμιά εκτροφή έτσι για το καλό. :p

    Καλή συνέχεια να έχετε και τύχη στις εκτροφές σας!! :music:
     
    Αρέσει σε billgab, maria_palou, Gulit1 και 14 σε άλλους.
  15. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Φυσικα και δεν θα ασχοληθω με το δρωμενο, μεχρις αυριο που θα ερθουν τα .... γεννητουρια!!! Επίσης θα κανω μονο τα θηλαστικα για να παρω ........ το κουκι......... συγγνωμη τη φωλια κουοκα!!!!! Χαχαχαχχαχαχχααα!!!!! Εννοειται οτι αν εδινε και φασολια θα εκανα και τα αρθροποδα! Αλλα επειδη βλεπω μεγαλη συμπαθεια στα αρθροποδα, θα τα κρατησω για άλλο επερχομενο δρωμενο!
    Καλη συνεχεια σε ολους!!!!!
     
    Αρέσει σε maria_palou, 66romanou, skias10 και 8 σε άλλους.
  16. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    καλησπέρα κι από μένα, πήρα το κουόκα κ το κοκκινο καβούρι κ τα φασουλοφλουριά τα υπόλοιπα αύριο. Καλή συνέχεια!!
     
    Αρέσει σε maria_palou, Gulit1, -fasolaki- και 9 σε άλλους.
  17. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Εχω μια απορια προς τους φιλους που τελειωσαν τις εκτροφες πριν αρχισουν τα γενητουρια χωρις καμια παρεξηγηση.
    Υπαρχουν καποιες αποστολες που ζητουν ζωα εκτροφης και αν θυμαμαι σωστα στα προτελευταια τους βηματα ζητουν ζωα εκτροφης προτελευταιας γενιας και δινουν φιορινια, αρκετουτσικα.
    Τις εχετε τελειωσει ; αν θελετε βεβαια απαντατε και εννοειτε οτι ο καθενας μας εχει το δικο του τροπο που παιζει.
     
    Αρέσει σε maria_palou, -sia1971-, -fasolaki- και 4 σε άλλους.
  18. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Εξαρτάται από τον στόχο του καθενός:music:
    Προσωπικά θεωρώ ότι δεν αξίζουν και θα τα κράταγα τα ζώα για δρώμενα ή για χρήματα...:p
    Επίσης υπάρχουν αποστολές που ζητάνε τέτοια ζώα και δίνουν σούπερ λίπασμα και σούπερ τροφές...Εκείνες αξίζουν περισσότερο για εμένα (όπως η σούπα και λάβρα;))
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, maria_palou, -sia1971- και 6 σε άλλους.
  19. ροζταυρακι

    ροζταυρακι Αρχάριος στο φόρουμ

    καλησπερα
    το μεσημερι τελειωσα και τα τρια σταδια .... ειχα πολλες σ.τροφες .... μαζεψα και πολλα φσλφλ...
    καλο ξημερωμα
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, maria_palou, Gulit1 και 4 σε άλλους.
  20. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Καλησπέρα! Έχω κάνει αρκετές αποστολές, για να πάρω τα φιορίνια που δίνουν. Με αυτά που μάζεψα, συν αυτά που δόθηκαν από διάφορα δρώμενα , συν τα δυο φιορινόδεντρα που απέκτησα τώρα τελευταία, έχω αγοράσει σιγά-σιγά από τον διακοσμητή: 4 δενδροκομεία, 4 ζωοκομεία και 2 εργοστάσια. Έτσι τώρα έχω 5 δενδροκομεία, 5 ζωοκομεία και 3 εργοστάσια. Κάνω πάντα όποια αποστολή δίνει φιορίνια, για να αγοράζω διάφορα με τα οποία ενισχύω τη φάρμα μου.
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, maria_palou, -sia1971- και 5 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.