Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Το χιονοπόντικο I-VI

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 5/1/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. baggelis07101965

    baggelis07101965 Αρχάριος στο φόρουμ

    καλημερα και καλη χρονια σε ολους... μια ερωτηση τα φυτα ( χιοβλασταρο ) που θα περισεψουν στο ευτερο βημα μεταβιβαζονται και στο τριτο βημα που ζηταει επισης χιονοβλασταρο
     
    Αρέσει στους skias10 και αμφιθεα.
  2. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλημέρα τέλος και η 2η αποστολή. Πάμε για την επόμενη. Ναι μεταβιβάζονται και στο τρίτο βήμα. Φυτεύουμε ξανά το χιοβλάσταρο που θα χρειαστούμε για την 3η αποστολή.
     
    Αρέσει στους Lina123, skias10, gtrullis και σε ακόμα ένα άτομο.
  3. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα σε όλους!

    Για όποιον δεν το πρόσεξε! Οι απαιτήσεις του Χιονοπόντικο V σε λιωμένους χιονάνθρωπους, έχουν μειωθεί σημαντικά και χρειάζεται 280 λιωμένους χιονάνθρωπους για την ολοκλήρωση (η αλλαγή έγινε χθες βράδυ). Οπότε και αυτό το μέρος θα βγαίνει εύκολα, χωρίς να απαιτηθούν πολλές εκτροφές -ίσως και καθόλου.

    Καλή επιτυχία!!
     
    Αρέσει στους Lina123, Panagiotiis και ΝΤΑΛΙΑ94.
  4. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    καλημέρα

    Ποια αλλαγή έγινε χτες βράδυ; Και σε ποια μείωση αναφέρεσαι;
     
  5. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Δεύτερη μέρα φύτεψε,Βλαστάρια μέσ' το Χιόνι,
    και Μανιτάρια μερικά,μ' αυτό,δεν τον αγχώνει.

    Ξέρει,με μπόλικη δουλειά,ότι θα τελειώσει,
    κι όλα τα Χιονοβλάσταρα,θά'χει να παραδώσει.

    [​IMG]

    Και τώρα θα ετοιμαστεί,στη Βασική να βάλει,
    ένα πολύωρο φυτό,Αξίνες για να βγάλει.
     
    Αρέσει σε noulaki99, αμφιθεα, martha72 και 4 σε άλλους.
  6. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Πράγματι χρειάζονται 280o_O Δεν ξέρω τι φταίει.. Πάντως είχα υπολογίσει 495 λιωμένους χιονάνθρωπους και δεν νομίζω να έκανα κάποιο λάθος. Τα έλεγξα 3 φορές πριν τα αναρτήσω στην κατάλληλη ενότητα και μάλιστα με κομπιουτεράκι!! Τόσο τυφλός ήμουν; χαχααα..xD
    Τρέχω να το αλλάξω μην παρασυρθούν οι υπόλοιποι και μετά δημιουργούνται παρεξηγήσεις.. Να σαι καλά Nantia123, ευχαριστώ πολύ! :inlove::inlove:
     
    Αρέσει στους Lina123 και Nantia123.
  7. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Υπήρξε κάποια ανακοίνωση οτι άλλαξε κάτι και δεν την βλέπω;

    Καταλάθος κάποιος ξένος διαχειριστής άλλαξε τις ποσότητες στο πίνακα το οποίο και διορθώθηκε και δείχνει και πάλι τις σωστές.

    Αν δεν υπάρχει επίσημη ανακοίνωση, καλό θα ήταν να το τσεκάρετε με τους συντονιστές πριν παρασύρετε παίκτες.
     
    Αρέσει στον/ην Panagiotiis.
  8. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Όταν σου προσφέρουν απλόχερα και χωρίς κανένα προσωπικό όφελος την λύση στο πρόβλημα που σε απασχολεί, κι εσύ, χωρίς καν να το ψάξεις το αμφισβητείς, καλά κάνεις και απαξιώνεις την αντίδραση!!
    Άλλωστε, δεν είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει αυτό. Έχει γίνει και στο παρελθόν. Και κατά σύμπτωση, το nickname σου μου το θυμίζει.
    Λες να είσαι η ίδια; ;):)
    Καλή επιτυχία και καλή χρονιά σου εύχομαι!!!
     
    Αρέσει στον/ην Panagiotiis.
  9. νικ2000

    νικ2000 Ανερχόμενος συντάκτης

    δεν αμφισβήτησε κανείς τίποτα, ίσως το βλέπεις από λάθος οπτική, έχω να μπω στο παιχνίδι 7 χρόνια, αν έχεις τόσοκαλή μνήμη που θυμάσαι τυχαία έναν παίκτη που έγραφε σπάνια ίσως είμαι εγώ .... επίσης δεν έχω απαξιώσει κανέναν στο παρελθόν και καλύτερα πριν συκοφαντίσεις κάποιον να μιλάς με αποδείξεις και όχι ενδείξεις. Όσο για την προσφερόμενη βοήθεια και ευχαριστώ ζήτησα και δεν αμφισβήτησα κανέναν. Αν δεν έχεις κάτι άλλο να κάνεις από το να ασχολείσαι με το τι εννοούσα εγώ δε φταίω σε κάτι. Καλή επιτυχία καλή χρονιά, δεν υπάρχει λόγος να πιανόμαστε από λόγια ειδικά αυτή την εποχή. αποψή μου
     
  10. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Ολοκληρωθηκε και η 2η αποστολη..
    Συνεχιζουμε να φυτευουμε χιονοβλασταρο μεχρι και αυριο το μεσημερι..
    Περιμενω στις 15.00 να μαζεψω απο την βασικη, το πολυωρο που εβαλα χθες ,για τις αξινες..
    Καλη συνεχεια σε ολους..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει στους Lina123, gtrullis και Dr.Kelly.
  11. sofaki1968

    sofaki1968 Μόνιμος στο φόρουμ

    Από 200 μικρά χωραφάκια στα οποία είχα φυτέψει "Μελίλωτο" πήρα 163 αξίνες τελικά!!!
    Η προηγούμενη ανάρτηση μου ήταν λάθος σε περίπτωση που την διάβασε κάποιος. Απλά η στήλη που αναγράφει τα αναδυόμενα δεν είναι ακριβής. Το είδα μετά όταν πήγα στην αποστολή.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/1/21
    Αρέσει στους Lina123 και skias10.
  12. steliosgrevena

    steliosgrevena Ανερχόμενος συντάκτης

    201 δεντρα 20ωρα 68 αναδυωμενα.καθε σχολιο περισευει........
     
    Αρέσει στους -sia1971- και skias10.
  13. sofaki1968

    sofaki1968 Μόνιμος στο φόρουμ

    Τσέκαρες στην αποθήκη σου πως είναι όντως μόνο 68 τα αναδυόμενα ή απλά το είδες στην ενημερωτική στήλη που εμφανίζεται κατά το μάζεμα?
    Γιατί εγώ την πάτησα με τον Μελίλωτο. Νόμιζα πως μάζεψα 67 αξίνες ενώ ήταν 163.
     
    Αρέσει στον/ην -sia1971-.
  14. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Με ορτανσια πηρα 170 αξινες.
    Ολοκληρη η βασικη εκταση με μικρα χωραφακια.
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει στους Lina123, nickoikono11 και -sia1971-.
  15. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    επειδή στο τέλος θα μπερδευτούμε, για την τρίτη αποστολή θέλουμε 285 αξίνες και 2000 χιονοβλάσταρο
     
    Αρέσει στους Lina123, skias10, -sia1971- και σε ακόμα ένα άτομο.
  16. steliosgrevena

    steliosgrevena Ανερχόμενος συντάκτης

    δυστυχως 68
     
    Αρέσει στον/ην -sia1971-.
  17. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Αχ! Κα Snorkel,
    συμβαινει πολλες φορες, μετα την πρωτη αναρτηση των συχνων να γινεται καποια διορθωση και να μην το παιρνουμε ειδηση.
    Εχω απο την αρχη ανοιχτη παντα την σελιδα των συχνων και την συμβουλευομαι παντα κατα τη διαρκεια των δρωμενων.
    Υπηρχε και 3η εργασια στην αποστολη V , δυστυχως αν και παρακαλεσα σε μια απλη ανακοινωση για τυχον διορθωσεις αυτο δεν γινεται, τα λαθη ανθρωπινα και συγχωρεμενα, αλλα κανεις δεν φταιει οταν αλλαζουν οι συχνες.
    Δεν παρασυρει λοιπον κανεις μας κανενα συμπαικτη μας. Κανουμε τους υπολογισμους μας για να βοηθησουμε τους συμπαικτες μας με την αρχικη αναρτηση των συχνων.
    Καλη συνεχεια σε ολους :inlove:
     
    Αρέσει σε sofiapao76, nickoikono11, -sia1971- και 6 σε άλλους.
  18. skgskg

    skgskg Κόμης

    Τέλος και η 3η αποστολή πάμε για την επόμενη.
     
  19. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Πάλι τα Χιονοβλάσταρα,θά'πρεπε να μαζέψει,
    ο φίλος Παγοποντικός,αν θέ να διαπρέψει.

    Βέβαια είχε μερικά,που είχε αυτός συλλέξει,
    μια μέρα πριν,την χθεσινή,και τού'χαν περισέψει.

    [​IMG]

    Κι αφού τελείωσε μ' αυτό,είπε να ξεκουράσει,
    για λίγο το κορμάκι του,πού'χε πολύ κουράσει.
     
    Αρέσει σε troullys, elenigri, sofiapao76 και 9 σε άλλους.
  20. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Τελος και για μενα το τριτο δρωμενο παμε για το τεταρτο! Φυτευω παντα στη βασικη εκταση ορτανσια η οποια μου δινει πανω απο 160 αναδυομενα (και τωρα θα ξαναφυτεψω για να μου δωσει λειωμενους χιονανθρωπους - ποετοιμασια πεμπτης αποστολης)!!!
     
    Αρέσει σε georgeoikonom2332000, Jimaras~for~ever!!!, maria22 και 6 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.