Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Το χαμένο παλάτι"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 11/9/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο

    Το χαμένο παλάτι

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Το-χαμένο-παλάτι.27301/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Το-χαμένο-παλάτι.27300/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]
    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. μαμαβικη

    μαμαβικη Προχωρημένος

    Μετα το ντομινο ερχεται το τετρις!!Ενα υπεροχο παιχνιδι που θα μας διασκεδασει και θα μας αποφορτισει απο την καθημερινοτητα.Εγω προσωπικα το λατρευω αυτο το δρωμενο και ελπιζω και ολοι εσεις!!
     
    Αρέσει σε maria_palou, kostas.k1970, nota.dim1802 και 8 σε άλλους.
  3. ΔΗΜΗΤΡΗΣ22

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλημερα σε ολη την αγροτοπαρεα.
    Νεο δρωμενο παζλ με αρκετα καλα δωρα στη δεξια στηλη και καποια κουπονια βοηθων.
    Τι χρειαζομαστε:
    Δεν υπολογιζω την δωρεαν αξινα.

    Για τα 40 παιχνιδια της αριστερης στηλης:
    24.000 χαλι
    1.400 μαγικο λυχναρι

    Με δεδωμενο οτι σε καθε παιχνιδι θα παιρνουμε 20ποντους (ευκολο με 1:15' χρονο) θελουμε επιπλεον 10 παιχνιδια για τη δεξια στηλη που σημαινει:
    6.000 χαλι
    350 μαγικο λυχναρι

    Συνολικα για ολο το δρωμενο:
    30.000 χαλι
    1.750 μαγικο λυχναρι

    Πιστευω πως αν δεν αντιμετωπισουμε προβλημα με το αναδυωμενο πολλοι ειναι αυτοι που θα το ολοκληρωσουν.
    Καλη επιτυχια σε ολους-ες.
     
    Αρέσει σε STAVRILOS, maria_palou, dimitriskiouranis και 23 σε άλλους.
  4. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Αγαπημενοι μου φιλοι,
    Για τη φασολια θα χρειαστουμε 39 αξινες, δηλαδη 23.400 χαλια και 1.365 λυχναρια!!!!
    Οσον αφορα τη φασολια δεν μου κανει καμμια αισθηση, διοτι δινει μονο τροπικους ποντους (εκτός απο τα άλλα)!
    Οσον αφορα τη δεξια στηλη, δινει αρκετους ποντους μεχρι το 66 επιπεδο και γι'αυτο το λογο θα προσπαθησω το δρωμενο, μεχρι εκει!!!!! (Ολα τα δωρακια που δινει τα εχω)!
    Αν εχω μαζεψει τις αξινες για τη φασολια, θα παρω και αυτη, αλλα οχι οτι "καιγομαι" !!!!
    Παρομοιο δρωμενο με κυβακια που πρεπει ολα να μπουν στο συγκεκριμενο πλαισιο (τετρις), εχουμε ξαναπαιξει και μας ειναι γνωστο!
    Καλη προσπαθεια σε ολους!!!
     
    Αρέσει σε STAVRILOS, maria_palou, jiorgos και 26 σε άλλους.
  5. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    γεια σας και από εμένα.. γνωστό παιχνίδι και διασκεδαστικό.. η φασολιά συνηθισμένη αλλά όχι ανάξια λόγου.. τα δωράκια από την δεξιά στήλη αρκετά καλά ειδικά για παίκτες μικρών επιπέδων.(φάνηκαν δειλά και κάτι κουπονάκια χαχαχ).. θέλει λίγη ταχύτητα για να πάρουμε καλούς πόντους ή παραπάνω αξίνες για να ολοκληρώσουμε την δεξιά στήλη... αυτό θα φανεί στην πορεία... καλή μας διασκέδαση...
     
    Αρέσει σε STAVRILOS, -sia1971-, FARMER.GP και 8 σε άλλους.
  6. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Διασκεδαστικο και πολύ οικειο στους περισσοτερους από μας, το καινουριο δρωμενο..
    Θεωρω ότι μεγαλο ρολο στην συλλογη των ποντων θα παιξει ,το ποσο γρηγορα θα κινηθουμε..
    Τα δωρακια συμπαθητικα και η φασολιτσα μετρια..
    Θα το προσπαθήσω φυσικα και ελπιζω σε μια καλη ροη αναδυομενων , ώστε να μην αντιμετωπίσουμε πρόβλημα..
    Ευχαριστούμε τους φιλους ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και nickoikono11 για τις αναλυσεις τους..
    Καλη επιτυχια σε ολους μας..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε STAVRILOS, kostas.k1970, nota.dim1802 και 11 σε άλλους.
  7. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα κι απο μενα,
    Το παιχνιδι διασκεδαστικο και το γνωριζουμε ολοι μας, ποιος δεν εχει παιξει τετρις , αλλα συμφωνα με τις ποσοτητες που υπολογισαν οι φιλοι μας ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και nickoikono11 και τους ευχαριστουμε παρα πολυ , πρεπει να σπερνοθεριζουμε οπωσδηποτε 4 φορες στο 24ωρο, καλως , αφου αυτο ειναι το farmerama μας, ομως τα αναδυωμενα ειναι πολλα υπολογισα πως σε 6 ημερες που διαρκει θα πρεπει να μαζευουμε 291,5 αναδυωμενα τη μερα. Δεδομενου οτι το φυτο ειναι 6ωρο και θα τα παιρνουμε μονο απο τους χωρους των νησιων, πρεπει οπωσδηποτε να ειναι αυξημενη η ροη τους, αλλιως παλι στο τελος :oops:, ελπιζουμε...:D
    Καλη επιτυχια λοιπον σε οσους ασχοληθουμε και η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια;)

    Σημ. Αν δεν καταφερνουμε γρηγορα να τοποθετησουμε τα τεραγωνακια μπορουμε να τα επιστρεφουμε πισω και ο χρονος μετραει και παλι απο την αρχη. Ελπιζω να το καταλαβα σωστα.
     
    Αρέσει σε STAVRILOS, kostas.k1970, lfok2 και 11 σε άλλους.
  8. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Χαίρετε! :D Άλλο ένα ευχάριστο δρώμενο έρχεται στις φάρμες μας!
    Καλή επιτυχία να έχουμε και μπόλικα αναδυόμενα. ;)

    Καλή συνέχεια σε όλους! :music:
     
    Αρέσει σε STAVRILOS, jiorgos, kalliopipali και 12 σε άλλους.
  9. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα!! Ο Βιδραντίν και το Αρκουδοτζίνι έρχονται με μια νέα περιπέτεια!!:) Αυτή τη φορά για να λύσουν κάποιους γρίφους από ένα χαμένο παλάτι. Θα καταφέρουμε να ολοκληρώσουμε τις αποστολές που εμφανίζονται;:eek: Δεν ξέρω, αν και το βλέπω απαιτητικό και δύσκολο θα συμμετάσχω όσο μπορέσω. Μου θυμίζει το παλιό δρώμενο "Χίλιες και μία νύχτες του φαρμεράμα". Καλή τύχη με το συγκεκριμένο δρώμενο όπου φτάσει ο καθένας μας!!;)
     
    Αρέσει σε STAVRILOS, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, αμφιθεα και 9 σε άλλους.
  10. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Υπολογίζοντας νερό και τσάτνι, 530 μικρά χωραφάκια, σαγκουάρο φύτεμα από τώρα και σύμφωνα με τους άνω υπολογισμούς -μπράβο στα παιδιά για την δουλειά τους- θα χρειαστούμε περίπου 120 ώρες φύτεμα για να ολοκληρώσουμε το δρώμενο, με την προϋπόθεση ότι δεν θα χάσουμε κανένα φύτεμα -κάτι που για τους περισσότερους δεν ισχύει-. Έχουμε επιπλέον μία μέρα για να καλύψουμε ότι χάσουμε. Είναι λίγο απαιτητικό άλλα έχει καλά δωράκια. Αξίζει να το προσπαθήσουμε και ότι βγει στο τέλος.
     
    Αρέσει σε STAVRILOS, αμφιθεα, kostas.k1970 και 9 σε άλλους.
  11. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    Σημ. Αν δεν καταφερνουμε γρηγορα να τοποθετησουμε τα τεραγωνακια μπορουμε να τα επιστρεφουμε πισω και ο χρονος μετραει και παλι απο την αρχη. Ελπιζω να το καταλαβα σωστα.[/QUOTE]


    αν τα βαλλουμε πισω τοτε εχουμε τα ιδια σχεδια κ ο χρονος συνεχιζει κανονικα, αν πατησουμε το χ εχουμε αλλα σχεδια κ ο χρονος ξαναρχιζει. ελπιζω να το ξεμπερδεψα να μην υπαρχουν παρανοησεις οκ?
    κ ακομη μια διαπιστωση που το εγραψα ηδη κ ως τεχνικο θεμα προς το παρρον αν πατησουμε χ κολλαει ολο το παιχνιδι κ θελει ανανεωση
    καλη συνεχεια
     
    Αρέσει σε STAVRILOS, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, -sia1971- και 2 σε άλλους.
  12. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    αν τα βαλλουμε πισω τοτε εχουμε τα ιδια σχεδια κ ο χρονος συνεχιζει κανονικα, αν πατησουμε το χ εχουμε αλλα σχεδια κ ο χρονος ξαναρχιζει.
    Exεις απολυτο δικιο, σ ευχαριστω πολυ alexbas ,που με διορθωσες, και προλαβαμε μη γινει παρανοηση και παρω στο λαιμο μου κι αλλους!

    --παντως και πριν απο ελαχιστα λεπτα πατουσα τη φασολια και με εβγαζε στο κεντρικο χωραφι, ή πατωντας την παιδικη χαρα δεν ανοιγε τιποτα, εκανα καθαρισμους και 1-2 ανανεωσεις και διορθωθηκε. Συμβαινει πολλες φορες την ωρα που αρχιζει καποιο δρωμενο, να κολλαει υπερβολικα, ισως επειδη ολοι μας τρεχουμε να ξεκινησουμε και γινεται συνοστισμος!!!
     
    Αρέσει σε STAVRILOS, kostas.k1970, nickoikono11 και 4 σε άλλους.
  13. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Ο Βιδρατζίν διέταξε,
    το μπλε Αρκουδοτζίνι,
    χαλιά να φτιάξει πάμπολλα,
    σ'αυτό νά'ναι σαίνι.

    Τα Μαγικά Λυχνάρια του,
    στο μύλο να τα βάλει,
    Αξίνες για να βγουν πολλές,
    τα δώρα του,να πάρει.

    Κυβάκια να ταιριάξει αυτός,
    και νά'ναι αυτά τριάντα,
    μα αν είναι αυτά λιγότερα,
    δεν χάθηκαν τα πάντα.

    Σαράντα νά'ναι οι φιαξές,
    καλύτερα,πιο πάνω,
    Τρομοντομάτα ζουμερή,
    στη Φάρμα μου,να βάλω.

    [​IMG]

    Καλή εβδομάδα σε όλους,και καλά τελειώματα.....
     
    Αρέσει σε troullys, SISTRULLI, haos61 και 24 σε άλλους.
  14. ΔΗΜΗΤΡΗΣ22

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπερα σας. Ολοκληρωσα το δρωμενο, χωρις ιδιαιτερη δυσκολια. Ωραια τα δωρακια. Παμε τωρα για προπονηση. Καλη συνεχεια σε οσους το τρεχουν ακομη.
     
    Αρέσει σε GEPPO1, STAVRILOS, nickoikono11 και 5 σε άλλους.
  15. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα! Ολοκλήρωσα κι εγώ το δρώμενο με 50 παιχνίδια. Αρκετά εύκολο και με μπόλικα αναδυόμενα. Να τα λέμε και τα θετικά..

    Καλή συνέχεια σε όλους! :music:
     
    Αρέσει σε jimixatz, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, GEPPO1 και 7 σε άλλους.
  16. μαμαβικη

    μαμαβικη Προχωρημένος

    Τελος και για μενα αν και ζοριστηκα καθως δεν υπαρχει χρονος λογω εργασιας.Καλη συνεχεια σε ολους !!
     
    Αρέσει σε jimixatz, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, kostas.k1970 και 6 σε άλλους.
  17. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Τελος και για μενα το δρωμενο! Η ροη των αναδυομενων εξαιρετικη!!!!
     
    Αρέσει σε Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000, maria22 και 14 σε άλλους.
  18. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    τελος και για μενα καλη συνεχεια σε ολους!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε jimixatz, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, kostas.k1970 και 6 σε άλλους.
  19. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Τελειωσε αλλο ενα δρωμενο που δεν μας αγχωσε, με απλοχερα τα αναδυωμενα. Με χαλαρη δουλιτσα εφτασα τα 41 παιχνιδια (δεξια 820ποντους), πηρα τα δωρακια μου βεβαιως και τη φασολια και τωρα φυτευω τους αναναδες μου.
    Καλη συνεχεια σε οσους το παλευουν ακομη!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 18/9/19
    Αρέσει σε jimixatz, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, -sia1971- και 6 σε άλλους.
  20. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    μόλις τέλειωσα και εγώ.. πήρα την φασολιά και έφτασα μεχρι τα 75 παιχνίδια.. την πάτησα και έχασα χρόνο με το άλλο δρώμενο.. ενω υπήρχε χρόνος να το τελειώσω τώρα... βιάστηκα.... δεν πειράζει ολα καλά.. καλά τελειώματα σε όλους...
     
    Αρέσει σε jimixatz, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, -sia1971- και 6 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.