Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Το μυστήριο των βοτάνων

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 7/8/18.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Είναι δεδομένο ότι υπάρχουν παίκτες που τελείωσαν τα 60 βήματα και όμως δεν έχουν τελειώσει το δρώμενο. Άρα κάποιο λάθος - είδατε το λέω ευγενικά - υπάρχει στο σχεδιασμό του. Έπαιρνα 16 φυτά από κάθε σπόρο κι όμως δεν μου έφτασαν τα μούρα (μου εμφανίστηκαν λίγοι σπόροι συνολικά) ενώ περίσσεψαν αρκετά από τα άλλα. Οι παίκτες αυτοί θα ήταν περισσότεροι αν δεν υπήρχε το κόλπο με το Χ στην εύρεση του σεντουκιού. Άσε που στη λαϊκή, στον δικό μου υπολογιστή που είναι δεκαετίας, έχω την εντύπωση ότι οι προσφορές εμφανίζονται πουλημένες!!
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, SYLVART, sofiapao76 και 6 σε άλλους.
  2. nana

    nana Γνώστης του φόρουμ

    Προσπαθω αλλα δεν προλαβαινω να παρω τιποτα Ουτε να μεταφερω απο αλλη μου φαρμα μπορω Εξαφανιζονται!
     
    Αρέσει στους xristos-ale3andros, graganta και kolokythopitas.
  3. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλό βράδυ σε όλους,εάν μελετάς τα δρώμενα και διαβάζεις τις συμβουλές των συμπαιχτών μας, τελειώνεις τα δρώμενα πολύ γρήγορα,επειδη δεν είχα χρόνο κι εγώ,κοίταξα να τελειώσω το εβεντ νωρίς,μετά είδα ότι γίνετε χαμός στην λαϊκή και είπα να γίνω <<μαυραγορίτης>> τούτη την ώρα χα!χα!χα! βλέπετε ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης... βέβαια στο παρελθόν κι εγώ δεν πήρα κάποιες φασολιές λόγω δυσκολιών,αλλά μην το βάζετε κάτω προσπαθήστε.το δρώμενο ήταν υπέροχο και με πλούσια δώρα.να είστε όλοι πάντα καλά.
     
    Αρέσει σε takis.00, xristos-ale3andros, sofiapao76 και 9 σε άλλους.
  4. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    εγω παιδια ,το προσπαθω οσο μπορω,αν και δεν νομιζω να προλαβω να το τελειωσω.πιστευα οτι μου εφτανε ο χρονος και αργησα να αρχισω να φυτευω.εκανα κακο υπολογισμο.οτι προλαβω κι αυτη τη νυχτα και αυριο οτι φυτα μου απομειναν θα τα ριξω στη λαικη.ενημερωνω για οσους φιλους χρειαζονται εστω και στην εκπνοη του χρονου καποια φυτα.μακαρι να σταθειτε πιο τυχεροι απο μενα.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, xristos-ale3andros, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
  5. sgr5081

    sgr5081 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλες\ους.
    Να ευχαριστήσω τα παιδιά που με τους υπολογισμούς και τις οδηγίες βοηθούν αφάνταστα εμάς που είμαστε λίγο-πολύ άσχετοι με το παιχνίδι.
    Στην αγορά που παίζω αν βγάλουν 10-12 προσφορές μπορεί να προλάβω 1.
    Θα συμφωνήσω απόλυτα πως θα έπρεπε με την συμπλήρωση των 60 θερμοκηπίων να έχουν συμπληρωθεί και τα απαιτούμενα φυτά στην άλλη λίστα.
    Βιβή.2003 και nana που να δεις και κάποιους που βάζουν 1 προσφορά με 1 φυτό....Μάλλον αυτό έχει αυτό πουλάει....
    Στο ποτό και το παιχνίδι δείχνει ο άλλος τον χαρακτήρα του (όπως λέγαν κάποιοι παλιότεροι)
    Για άλλη φορά να ευχαριστήσω όλους εσάς που με τις συμβουλές σας μας κάνετε την αγροτική μας ζωή ευκολότερη.
    Μακάρι να χετε την υπομονή και τη διάθεση να συνεχίσετε.
    Καλό ξημέρωμα σε όσους Αυγουστιάτικα βρίσκονται στο "κλεινόν άστυ" και όχι μόνο
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, sofiapao76, toylaaaaa και 6 σε άλλους.
  6. nana

    nana Γνώστης του φόρουμ

    Οπωσ εγραψα και πιο πανω, μου δινει πολλους σπορους απο το ενα φυτο , και ελαχιστους απο τα αλλα δυο ,με αποτελεσμα να εχω πλεονασμα απο το ενα ,και μεγαλη ελλειψη στα αλλα δυο Καταξοδευτικα σε σ τροφες και σ λιπασματα, σε Ζωζως και βιοτεχνικα ,και τριτη φασολια δεν..... Επιπεδο 137
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, nota.dim1802, 66romanou και 2 σε άλλους.
  7. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    οι συμβουλες σας ηταν πολυτιμες. μας βοηθησαν πολυ.μακαρι να ειχαμε μια μικρη παραταση χρονου για εμας που το προσπαθουμε ακομη.εγω παντως τα φυτα αυριο ,θα τα ριξω στην αγορα ολα μαζι,δεν θα σας παιδεψω.οι τυχεροι που ειναι στη δικη μου λαικη ελπιζω να προλαβουν.
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, sofiapao76, 66romanou και 5 σε άλλους.
  8. billgab

    billgab Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Όντως, από τα αρκετά δύσκολα event,κι αν δεν υπήρχε η δυνατότητα αγοράς από τη λαϊκή, δύσκολα θα το τελείωνα κι εγώ. Να ευχαριστήσω πολύ κι εγώ όλα τα παιδιά που με τους υπολογισμούς και τις συμβουλές τους βοηθάνε εμάς τους υπόλοιπους... και λίγο περισσότερο να ευχαριστήσω την συναγρότισσα evieva για το κόλπο της ανανέωσης στην λαϊκή, όπως και για την παλαιότερη δημοσίευσή της για τον εξευγενισμό...
     
    Αρέσει σε Gulit1, xristos-ale3andros, nota.dim1802 και 5 σε άλλους.
  9. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Ζίγκφριντ και Άκης έβαλαν,
    δύσκολα στους αγρότες,
    και δυο ''μυαλά'' καλέστηκαν,
    δουλεύοντας σαν Χιώτες.

    Τον Δασκαλάκη φώναξα,
    μαζί με Α'ι'νστάιν,
    τους γρίφους να μου λύσουνε,
    κι όλα να είναι φάιν.

    Όλα μου τα εξήγησαν,
    μα που να καταλάβω....
    φύτεψε,κόψε,μάζεψε,
    τα έκανα ''στιφάδο''.

    Κι άλλοι πολλοί,φίλοι καλοί,
    εξήγησαν ''τα μάλα'',
    πως δρώμενο να παίξουμε,
    μην σπας εσύ κεφάλα.

    Στο τέλος κάτι έκανα,
    μάλλον,και καταλάθος,
    επιτυχία δεν θα βρεις,
    άμα δεν κάνεις λάθος.

    Μα πρέπει κάτι να σκεφτεί,
    εδώ η Εταιρεία,
    πως παίζουν και μικρά παιδιά,
    κι έχουνε δυσκολία.

    Με πόνο,κόπο,βάσανο,
    κα'υ'μό,και αγωνία,
    τελείωσα το δρώμενο,
    κι έβαλα εγώ τελεία.

    [​IMG]

    Υ.Γ.
    Το δρώμενο θύμισε λίγο,το Φαρμεράμα στην αρχή του,τότε......
    που στο νησί οι σπόροι δεν ξαναχρησιμοποιούνταν,....
    και ξημεροβραδιαζόμασταν στη λα'ι'κή,για ένα....αυγό.
     
    Αρέσει σε Gulit1, jimisraf1, takis.00 και 14 σε άλλους.
  10. 66romanou

    66romanou Προχωρημένος

    Καλημέρα σε όλους !
    Δεν ξέρω αν θα προλάβω να τελειώσω το δρώμενο γιατί δεν ασχολήθηκα "ζεστά" και γιατί δεν το έψαξα να δω τη στρατηγική που χρειαζόταν. Γι΄αυτό ευχαριστώ πολύ όσους συμπαίκτες ασχολούνται πάντα και μας βοηθάνε, πολύ δε περισσότερο σε αυτό το δρώμενο. Το κυριότερο, νομίζω, εδώ, ήταν η αλλαγή στρατηγικής σε σχέση με άλλα δρώμενα. Θεωρώ ότι ίσως ήταν λάθος της εταιρείας η εμφάνιση ενός τέτοιου δρώμενου σε μήνα διακοπών - πιστεύω ότι ισχύει και για τις άλλες χώρες το ίδιο. Οι συμπαίκτες που ήταν σε "αγρανάπαυση" έχασαν την ευκαιρία να εφαρμόσουν κάτι διαφορετικό. Η εταιρεία ας προσέξει αν ευσταθεί ο ισχυρισμός που είδα πιο πάνω - ότι παίχτηκαν όλα τα βήματα αλλά υπήρχε πρόβλημα στα φυτά - όλοι μαθαίνουμε από κάτι καινούργιο !
     
    Αρέσει σε Gulit1, kolokythopitas, bmanolos και 4 σε άλλους.
  11. ste007

    ste007 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Μέτα από πολύ κόπο ,-5 εκατομμύρια στην λαϊκή, πολλά κλικς για να πάρω όσες προσφορές προλαβαίνω, σούπερ τροφές, σούπερ λιπάσματα, τα σακουλάκια της Ζωζώς/-ους?! και πολύ χρόνο, κατάφερα να πάρω και τις 3 φασολιές -σε 2 ώρες περίπου όταν βγουν και τα τελευταία φυτά-.
    Δεν κατάφερα να κάνω το 60/60 αλλά μέχρι και το 53 που ουσιαστικά μέχρι εκεί είναι και τα δώρα.
    Μπορεί να χάλασα αρκετούς πόρους αλλά χαλάλι του.
    Καλή συνέχεια σε όσους τρέχουν ακόμα, η λαϊκή πάντως είναι αρκετά ζωηρή σήμερα.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, graganta, bmanolos και 7 σε άλλους.
  12. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    καλημερα ! τελιωσα πρωι πρωι σημερα κι εγω, εχω περισευμα πολλα φυτα θα τα βαλω για πουλημα οποτε μην τα παρατατε με την λαικη . ξερω σπαστικο ειναι να κλικαρεις συνεχεια αλλα αξιζει , ετσι τελιωσα κι εγω αρκετα βηματα. εχω και αλλα φυτα να γινονται οποτε μεχρι να τελιωσει θα βαζω προσφορες. ξοδευω σλ για να γινονται γρηγοροτερα . δεν ξερω σε ποια λαικη ειμαι αλλα μην τα παρατατε.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, bmanolos, xristos-ale3andros και 6 σε άλλους.
  13. alexmasou

    alexmasou Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    θέλω 165 μούρο του νερού, αλλά γίνεται χαμός στη λαική και μάλλον θα πρέπει να γίνει θαύμα για να προλάβω προσφορά.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, graganta, bmanolos και 3 σε άλλους.
  14. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    alexmasou,θέλω 165 μούρο του νερού, αλλά γίνεται χαμός στη λαική και μάλλον θα πρέπει να γίνει θαύμα για να προλάβω προσφορά.
    Eχε,υπομονή!!!Θέλεις πολυ λίγα φυτά και ειμαι σίγουρη οτι θα τα μαζέψεις!!
    Στη λαικη σημερα υπαρχουν παιχτες που βαζουν προσφορες μεχρι και 10


    Κυνηγηστε το!!! Καλη επιτυχια!!!:)
     
    Αρέσει σε Gulit1, kolokythopitas, graganta και 3 σε άλλους.
  15. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!!"Οι νέες περιπέτειες των Τσίνγκφριντ και Άκη" σχεδόν έλαβαν τέλος και σε μένα!!:) Γνώρισα τους νέους τους φίλους: Άκης με πέτρες, γουρούνι με καβούρι σε παραλία, ποντίκι σε πύργο, Τσίνγκφριντ: 1)με ζωντανό σκελετό σαύρας, 2)με χάμστερ κοντά σε πηγάδι και 3)σε μεγαλιθικό τραπέζι και πήρα την πρώτη ομάδα σύννεφων μαγικής φασολιάς. Έφτασα στα 48 παιχνίδια και στις 43 εργασίες. Παραήταν και αυτό το δρώμενο δύσκολο.:sleepy: Από τη λαϊκή δεν πρόλαβα να αγοράσω κανένα φυτό δρώμενου. Αν συνεχίσουν με αυτόν τον τρόπο βλέπω ότι σιγά σιγά 1) η απόκτηση των αναβαθμίσεων του εργοστασίου να γίνεται όλο και πιο αδύνατη και 2)τα δρώμενα αγχώδη και πάρα πολύ δύσκολα.:(-.- Καλή συνέχεια και συγχαρητήρια στους-ις συμπαίκτες-τριες που το ολοκλήρωσαν!!;)
     
    Αρέσει σε Gulit1, kolokythopitas, takis.00 και 4 σε άλλους.
  16. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    καλημερα παιδια!!!!!!!!τα τελευταια φυτα θα γινουν περιπου στις 2 και θα τα ριξω στη λαικη ,τα υπολοιπα τα πουλησα
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, sofiapao76 και xristos-ale3andros.
  17. toylaaaaa

    toylaaaaa Εξαιρετικό ταλέντο

    σε 5 λεπτα ριχνω κ εγω τα τελευταια φυτα (απ'ολα ) στην λαικη 13..καλη συνεχεια!
     
    Αρέσει σε Gulit1, kolokythopitas, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  18. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    και τα δικα μου εναπομειναντα φυτα,σε μια ωρα απο τωρα θα ειναι διαθεσιμα στη λαικη.καλη τυχη στους τελευταιους που το προσπαθουν ακομη.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, nota.dim1802, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
  19. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    τα κατάφερα και τελείωσα και εγώ το δρώμενο. Είχα και περίσσευμα φυτών το οποίο πούλησα σε λογικές τιμές. Τελικά βιάστηκα να παρω το καλάθι, θα τα κατάφερνα και χωρίς αυτό, αλλά δεν διαθέτω ούτε υπομονή ούτε ψυχραιμία. Η λαική τωρα στο τελος κινειται καλά.
    Το δρωμενο αυτό ήταν αναμφισβήτητα δύσκολο, αλλά απο την στιγμή που παίκτες το τελείωσαν εγκαίρως χωρίς καλάθια, χωρίς να έχουν 85 φάρμες και μονο με σωστό σχεδιασμό και στρατηγική, μού δείχνει ότι ο χαλαρός ρυθμός που ακολούθησα, η αναίτια τσιγκουνιά μου στα λιπάσματα και ο λαθος σχεδιασμός, με εφεραν στην δύσκολη κατάσταση που βρέθηκα. Το πάθημα έγινε μάθημα και την επόμενη
    φορά θα είμαι ετοιμη. ;)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/8/18
    Αρέσει σε kolokythopitas, gtrullis, nota.dim1802 και 6 σε άλλους.
  20. aposperitis1

    aposperitis1 Ενεργός συντάκτης

    οπως ανεφερα και χθες στη λαικη γινετε καταιγισμος φυτων δρωμενου!ειχα καπου 7000 φυτα και τα εδινα σιγα σιγα στη λαικη ποτε 10-10 ποτε 20-20 και μια φορα εκανα ενα λαθος και εριξα 1000!χαχαχαχα!οποιος τ πηρε θα χαρηκε πολυ! εβαλα και 40 μυρια χτ στο ταμειο μου!;) πιστευω οτι ολοι θα μαζεψουν τα φυτα που τους λοιπουν και πολυ πιθανον να μεινουν απουλητα μερικα!
    υπομονη και επιμονη λοιπον στη λαικη για οσους δεν συμπληρωσαν ακομη! καλη επιτυχια!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, CAT_erina, nota.dim1802 και 5 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.