Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Το μυστήριο των βοτάνων

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 7/8/18.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Βρε παιδιά αλήθεια δεν καταλαβαίνω που βρήκατε τόσες δυσκολίες.
    Σε αυτή τη φάρμα είμαι 170 επίπεδο και θα πει κάποιος ότι έχω πολλούς τρόπους να το τελειώσω γρήγορα.
    Όμως σε κάποια άλλη φάρμα 83 επίπεδο,που δεν έχω κανένα βοηθητικό μέσο,το άρχισα χθες το πρωί έτσι για πλάκα και να δω που θα φτάσω.Λοιπόν πήρα πριν δύο ώρες τη φασολιά που δίνει το στεφάνι.Συνεχίζω για να δω που θα το φτάσω. Ούτε φυτά αγόρασα,ούτε καλάθια κτλπ.Δεν θα εκπλαγώ αν το τελειώσω.
    Δεν είναι δύσκολο,θέλει όμως στρατηγική και προγραμματισμό και βέβαια χρόνο. Και εγώ τα είχα και τα τρία.
    Για εμένα μακάρι να ξαναέχουμε τέτοια ιβέντ,με τέτοιες ανταμοιβές.
    Υ.Γ. Ευχαριστώ τη φίλη που με βοήθησε. Αυτή ξέρει τι λέω και ποια είναι.
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, koupaki, sofiapao76 και 9 σε άλλους.
  2. RARANIARO

    RARANIARO Ενεργός συντάκτης

    μεγαλη απογοητευση παιζω μονο με σουπερ λιπασμα και λιπασμα της Γωγωςγια περισσοτερα φυτα από ην αρχηκαι τωρα φτανω στο 60
    κριμα τα υλικα που εδωσα!:cry::cry::cry:
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, sofiapao76, Gulit1 και 4 σε άλλους.
  3. fanitsa1

    fanitsa1 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    οουυυυφφφφφφφφφφ!!!!!τελειωσααα!!!!! βασανιστικο ιβεντ μεσα στο καλοκαιρι!!!!!
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, sofiapao76, Gulit1 και 4 σε άλλους.
  4. toylaaaaa

    toylaaaaa Εξαιρετικό ταλέντο

    την καλησπερα μου σε ολους ! επιτελους μολις ολοκληρωσα κ εγω ... θελω να ευχαριστησω ολους οσους βοηθησαν με τις συμβουλες τους κ τις στρατηγικες τους ... αν δεν ηταν κ αυτοι να βοηθουν εμας τα ξεφτερια δεν ξερω αν θα τα καταφερνα κ εγω ... πρωτη φορα αγχωθηκα για το αν θα το ολοκληρωσω ... (κουσουρι να παιζω κ να τα ολοκληρωνω ολα) αν κ ειχα τελειωσει την αριστερη στηλη κ ειχα παρει τις φασολιες πριν δυο μερες... ειχα φτιαξει κ παραπανισια θερμοκηπια ...αυτο το αγκαθωτο μανιταρι με παιδεψε πολυ ... ακομα κ τωρα πριν μια ωρα εδωσα ολα οσα ειχα ετοιμασει κ παλι μου ελειπαν 280... δεν ξερω τι εκανα λαθος αλλα το προσπερασα ... τελευταια μου ελπιδα η λαικη ... κ οντως μεσα σε μιση ωρα .. καταφερα να τα μαζεψω ... κ οχι μονο αυτα που χρειαζομουν αλλα καπου 600... δεν εβλεπα τι αγοραζα για να προλαβω ...ετσι κ ολοκληρωσα την στηλη κ πηρα την φασολια ... φυσικα τα υπολοιπα τα πουλησα κ παλι να παρουν κ αγροτες που προσπαθουν ακομα ... μην τα παρατατε λοιπον ... με λιγη υπομονη στην λαικη θα ξελασπωσετε .... χιλια ευχαριστω κ παλι για τις συμβουλες σας κ στους γειτονους μου για τα αναδυωμενα
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, xristos-ale3andros, sofiapao76 και 10 σε άλλους.
  5. nota.dim1802

    nota.dim1802 Προχωρημένος

    πως μπορω να δω σε ποια λαικη ανηκω?οχι οτι εχει σημασια....εχω τελειωσει απο το πρωι κι εξακολουθω να φτιαχνω θερμοκηπια , να φυτευω σπορους και να διοχετευω φυτα,,, τωρα περιμενω τον μυλο για τα τελευταια θερμοκηπια με μανιταρια...θελω να πω, μην τα παρατατε οσοι ειστε κοντα στην πηγη.....κριμα θα ειναι μετα τοσο κοπο....να ευχαριστησω τους γειτονες μου για τα δωρα τους και αλλη μια φορα τους συναγροτες για τις συμβουλες τους....
    nota18
    farma level 117
    bahamarama 372
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, sofiapao76, Gulit1 και 6 σε άλλους.
  6. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    εγω παλι ειμαι απιστευτα απογοητευμενη και πολυ θυμωμενη .....πιο ηλιθια δεν εχω νιωσει στη ζωη μου να ειμαι πανω απο ενα κουμπακι και να το πατω μπας και και ειμαι τυχερη και ερθουν τα φυτα για να τελειωσω ενα δρωμενο ...θεωρω οτι ολοι μας επενδυουμε χρονο ,και καποιοι και χρημα για να τελειωσουμε τα ιβεντ και να παρουμε μια ικανοποιηση απο το παιχνιδι...... αυτο το πραγμα να εχω δωσει εμεσα τα χρηματα μου (βοηθους, κατοικιδια για χρονους ,υλικα για βιοτεχνικα )και να παραφυλαω στην λαικη ποτε θα αποφασισει ενας παικτης να βαλει δυο σελιδες φυτα απο ενα φυτο την φορα με κανει εξαλη οχι με τον παικτη αλλα με την εταιρια >:(
    ειμαι στο 72 και θα τα παρατησω καλο σας βραδυ ...ευχομαι τετοια ιβεντ που να στηριζεται στην τυχη (γενικως )να μην ξανασυναντησω>:(
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, ναδη, sofiapao76 και 10 σε άλλους.
  7. mayromatis

    mayromatis Ανερχόμενος συντάκτης

    πολύ βασανιστικό το ιβετ αυτό. μας κούρασε πολύ αυτο το παιχνίδι. μέσα σε τετοα ζέστη. και μάλλον πολύ συμπαίχτες δεν θα το τελειώσουν κριμα της χαμένες ωρες
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, yelander10, bmanolos και 3 σε άλλους.
  8. CAT_erina

    CAT_erina Ανερχόμενος συντάκτης

    Δεν ξερεις ποοοοσο με βοηθησες μ αυτο το κολπακι και με τον χαρτη...να σαι καλα σ ευχαριστω παρα πολυ...τελος και για μενα μετα κοπων και βασανων!!! Οσοι προσπαθειτε ακομη υπομονη πιστευω αυριο η λαικη να χει περισσοτερες προσφορες κι εγω αυριο θα βαλω προσφορα γιατι σημερα γεμισα σταυλους δεν ημουν σιγουρη οτι θα προλαβω
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, sofiapao76, gtrullis και 5 σε άλλους.
  9. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    και εγω απογοητευμενη!δεν ξερω που εκανα λαθος αλλα αυτο το ιβεντ δεν βγαινει με τιποτα!!!
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, sofiapao76, yelander10 και 2 σε άλλους.
  10. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Αχ!!!!!!!!!!χαρα μου!!! εχω κανει 85 θερμοκηπια και δεν μπορω να βρω αρκετους σπορους να φυτεψω....Κα εταιρεια κανονικα επρεπε οταν φθασεις στο 60 επρεπε να συμπληρωνονται τα απαρετητα φυτα, και εχω βαλει σουπερ το ενα σουπερ το αλλο !!!!!!!!!!μηπως τελικα η σχεδιαση ηταν για να αγοραζουμε συνεχως διαφορα οπως αναδυομενα,καλαθια, λιπασματα κ.τ.λ.....εγω παντως εβαλα το χερι στη τσεπη αλλα τζιφος παλι.Απαραδεκτα πραγματα!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, sofiapao76, yelander10 και 5 σε άλλους.
  11. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ

    Ήταν ένα απολαυστικό δρώμενο που θα το χαρακτηρίσω σύνθετο,και απαιτούσε εξ αρχής προσεκτική και ολιστική προσέγγιση,σωστή τακτική και ακριβείς υπολογισμούς ,ώστε να ολοκληρωθεί εύκολα και γρήγορα.Ας βοηθήσουμε οσους συμπαίκτες μας θα το παλέψουν μέχρι τελευταία στιγμή βαζοντας προσφορές στη λαική με οσα φυτά μας εχουν περισσέψει.
    Καλησπέρες σ ολη την αγροτιά,και μην τα παρατήσετε,υπάρχει ακόμη χρόνος.:)
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, sofiapao76, gtrullis και 10 σε άλλους.
  12. annagiannis

    annagiannis Προχωρημένος

    Mακαρι να είχαμε κάθε μήνα από ένα τέτοιο δρώμενο με τόσο πολλά δώρα και τόσο καλές φασολιές.......δεν μπορώ να καταλάβω πως δεν μπορούν πολλοί να τα τελειώσουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ένα μεγάλο μπράβο στους υπευθύνους του παιχνιδιού.
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, xristos-ale3andros, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  13. *illustrator*

    *illustrator* Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα,αν σκεφθείς καλύτερα θα μπορέσεις να καταλάβεις γιατί εμείς οι πολλοί δεν μπορούμε να τελειώσουμε το δρώμενο.
    Γιατί εκτός την τακτική,την στρατηγική και τους ακριβείς υπολογισμούς(όπως ανέφερε ο συμπαίκτης alchemist) δεν υπάρχει ο απαιτούμενος χρόνος,τα απαραίτητα βιοτεχνικά προϊόντα,τα δένδρα,οι στάβλοι(κυρίως στα μικρότερα επίπεδα)και εν μέσω καλοκαιριού,επαγγελματικών υποχρεώσεων,προσωπικής ζωής σε πραγματικό και όχι εικονικό κόσμο,ίσως δεν είναι εφικτό.
    Προσωπικά και για τους ανωτέρω λόγους το παίζω χαλαρά και με την ανεκτίμητη βοήθεια των φίλων και γειτόνων όπου φτάσω.

    Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα
    :)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 13/8/18
    Αρέσει σε Dr.Kelly, xristos-ale3andros, ναδη και 9 σε άλλους.
  14. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    ας δωσουν μια παραταση βρε παιδια
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, yelander10, bmanolos και 5 σε άλλους.
  15. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    .....γιατι δεν ειχαν τον απαραιτητο χρονο ισως?? .....εγω προσωπικα ειναι το πρωτο ιβεντ που θα αφησω ατελειωτο
     
    Αρέσει σε Dr.Kelly, xristos-ale3andros, aposperitis1 και 3 σε άλλους.
  16. Iliodora.

    Iliodora. Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Για μένα αυτό το event ήταν εξοντωτικό και δεν νομίζω να πάρω τη δεύτερη φασολιά, εκτός αν κάτσω όλη νύχτα στην λαική που δεν νομίζω...Για μένα μετά από 7 χρόνια στο Φαρμεράμα αυτό το event με κούρασε ήδη...Είναι ηλίθιο εντελώς να καρτερείς στη λαική, νιώθεις εντελώς χαζός...Τέλος πάντων καλές συνέχειες!!
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, freaky658, aposperitis1 και 2 σε άλλους.
  17. annagiannis

    annagiannis Προχωρημένος

    δεν χρειαζόταν να εισαι ολη μερα στον υπολογιστη ....αλλα να ειχες μονο τακτικη....εγω μονο με πεταλουδες τελιωσα το δρωμενο....οι πεταλουδες θελανε 8 ωρες με βιοτεχνικα....αρα μπορουσα να παω οπου ηθελα και ετσι τελιωσα την Κυριακη το μεσημερι....
     
    Αρέσει σε koupaki, xristos-ale3andros, aposperitis1 και 5 σε άλλους.
  18. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Νοιώθω τυχερή που αυτές τις μέρες εχω άδεια, και μπόρεσα να τελειώσω το ιβέντ χωρίς άγχος τελικά,σήμερα το πρωί, αν και πηγα και τις βόλτες μου. . Αν και τα μούρα με παίδεψαν. Απο χθες νωρίς το βράδυ, μου έλειπαν μόλις 24 για να τελειώσω το ιβεντ. Και για πρώτη φορά, [τυχαίο;], τα 6 ή 8 κασόνια που πήρα, δεν είχαν κανένα σπόρο μουρου του νερού. Και στη λαικη παιδεύτηκα 5 -10 λεπτά, τίποτα. Προτίμησα και γω να περιμένω το πρωί . Τα δώρα σπουδαία. Κρίμα που τελικά οι προσφορές στη λαική, δεν επαρκουν για όλους. Ειδικά σε κάποιες λαικές [που μάλλον έχουν πιο καινούριες φάρμες, μικρότερων επιπέδων], οι προσφορές είναι πάρα πολύ σπάνιες, και ακόμη πιο δύσκολο να τις προλάβεις.
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, sofiapao76, Gulit1 και 4 σε άλλους.
  19. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    για αυτο λεω οτι δεν πρεπει να μπαινουν παιχνιδια που βασιζονται στην τυχη !!!! εγω με πεταλουδες στο ξεφωτο επαιρνα 4-5 αναδυομενα !!!!!! αφηστε που ανοιγα μπαουλα και δεν εβρισκα ροδα παρα ελαχιστα ,ειχα βρεθει σε σημειο να εχω περιπου 400 απο μανιταρι και μουρο και 32 ροδα !!! γιατι ?? γιατι δεν τα ετυχα !!!!!! ...περα απο το θεμα χρονου

    δε νομιζω λοιπον οτι ηταν θεμα τακτικης μονο!! ...κατι που θεωρω οτι εχει ενας παικτης οταν τελειωνει παντα ολα τα ιβεντ ;)
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, sofiapao76, bmanolos και 2 σε άλλους.
  20. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    ρε παιδια πραγματικα ποιος βαζει ενα ενα φυτα για πουλημα?παιζεται με την υπομονη μας?
    ειδα ενα παιχτη που το εκανε 2 απανωτες φορες πρωτα 10(ενα ενα φυσικα )και στο καπακι αλλα δεκα ενα-ενα!!!ε ντροπη πια!!!!να βοηθειθουμε ειπαμε !
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, sofiapao76, graganta και 8 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.