Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Το μεγάλο χειμωνιάτικο κυνήγι"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 10/12/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο

    Το μεγάλο χειμωνιάτικο κυνήγι
    [​IMG]
    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες ενότητες για βοήθεια.

    [​IMG]
    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Το-μεγάλο-χειμωνιάτικο-κυνήγι.27887/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Το-μεγάλο-χειμωνιάτικο-κυνήγι.27885/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλές γιορτές

    [​IMG]
    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  2. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Καλησπερα παλι αλλο ενα δρωμενο με φασολια τσουφια απο π.ε ποσο βαριεμαι...
     
    Αρέσει σε vagelis1968, Coinhunter01, aggellll και 4 σε άλλους.
  3. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Το έχουν σκεφτεί σωστά... γιορτές έρχονται και μας ξεκουράζουν... ενώ άμα ήταν καλή η φασολιά θα σκοτωνόμασταν πάλι ;)
     
    Αρέσει σε vagelis1968, aggellll, nota.dim1802 και 5 σε άλλους.
  4. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Τι; Μόνο ένα δρώμενο για τις γιορτές; Μπααα νωρίς είναι ακόμα να προσθέσουν κανα δυο τρία τέσσερα πέντε δρώμενα να τρέχουν ταυτόχρονα....:p Αδιάφορη φασολιά, όπως και το δρώμενο, ίσως ασχοληθώ έτσι όταν βαριέμαι να περνάει η ώρα μου ευχάριστα. Καλή επιτυχία σε όσους ασχοληθούν
     
    Αρέσει σε vagelis1968, Coinhunter01, aggellll και 6 σε άλλους.
  5. annagiannis

    annagiannis Προχωρημένος

    Kαλησπερα ...το δρώμενο πολυ ωραίο γιατι δίνει 3 τζαμποδεντρα:D Αλλα ζητάνε την "μάνα τους και τον πατέρα τους" για να τα πάρεις....και το χειρότερο απο όλα είναι οτι φυτεύουμε μόνο σε μια έκταση...>:(
    Όσο το κοιτάω το δρώμενο βλέπω οτι δίνει πολλα!!!!!!!!!!!!!!!!
    190 Φιορίνια!!!!!! Είναι πολλά αλλά το δρώμενο πολύ δύσκολο.....:oops::sleepy:
    Καλή επιτυχία σε όλους μας!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 10/12/19
    Αρέσει σε vagelis1968, Coinhunter01, aggellll και 13 σε άλλους.
  6. martha72

    martha72 Ενεργός συντάκτης

    ναι μεν η φασολια δε λεει και πολλα αλλα ..... τα φιορινακια που δινει δεν ειναι και λιγα τωρα ποιοι θα τα αποκτησουν ολα αυτο ειναι αλλου παπα ευαγγελιο
     
    Αρέσει σε vagelis1968, aggellll, maria_palou και 6 σε άλλους.
  7. zendaya_13

    zendaya_13 Τακτικός στο φόρουμ

    το γεγονος οτι τελειωνει στις 18/13/ 2019....μηπως μας βοηθησειxDxDxDxDxD
     
    Αρέσει σε icons1, aggellll, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ και 9 σε άλλους.
  8. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ουπςςς ούτε που το είχα προσέξει... ξαφνικά το είδα μπροστα μου και αλάλιασα... αγαπημένο δρώμενο απ αυτα που παίζω με μανία... όμως πολύ δύσκολο το ότι φυτεύουμε μόνο σε μια έκταση... και υπερβολικά πολλά τα αναδυόμενα που ζητάει... η φασολιά είναι εντελώς αδιάφορη για μένα.. όμως τα δώρα είναι πλούσια και μετά απο πολύ καιρό επανεμφανίζονται τα τζαμπόδενδρα... καιρός ήταν και σήμερα σκεφτόμουν που είναι εκείνα τα ωραία δρώμενα που έδιναν τζαμπο δένδρα και στάβλους...επίσης τα φιορίνια είναι πολύ δελεαστικά και τα υπόλοιπα δώρα χορταστικά... για τα 115 παιχνίδια θέλουμε
    13.225 Καλίανδρο Μπορείτε να καλλιεργήσετε το φυτό μόνο στη βασική έκταση
    2.300 Σκόνη αποτυπωμάτων Κατα τις συγκομιδές στάβλων/ εργαστηρίων, δέντρων και φυτών στις εκτάσεις Βασικής έκτασης, άγριο λιβάδι και ξέφωτο του δάσους θα λαμβάνεις Σκόνη αποτυπωμάτων
    αφαιρέστε βέβαια τα 5 σύνεργα δώρο που έχουμε
    ελπίζω ο ρυθμός των αναδυομένων να είναι μεγάλος.. γιατί την προηγούμενη φορά δεινοπαθήσαμε
    προσωπικά παίζω το βρείτε τις διαφορές..
    καλή επιτυχία σε όλους
     
    Αρέσει σε vagelis1968, *mava*, Coinhunter01 και 17 σε άλλους.
  9. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    με 27.000 ποντουσ απο δεξια με τισ διαφορεσ με μεσο ορο 80-85 θελουμε 350 παιχνιδια για να παρουμε το τζαμποδεντρο ζωζω. μαλλον με τα κυαλια θα το δουμε
     
    Αρέσει σε ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, vagelis1968, Coinhunter01 και 11 σε άλλους.
  10. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Θα το προσπαθησω χαλαρα και οτι δωρα παρω καλα θα ειναι!!! Οσο για τη φασολια...... απαραδεκτη, για τη δυσκολια του δρωμενου! Ουτε καν θα την προσπαθησω!!!!!
     
    Αρέσει σε stef10, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 13 σε άλλους.
  11. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Φίλε panos601 τζαμπόδεντρα και τζαμποστάβλους μπορείς να βρεις στις αποστολές στην λαχαναγορά, ανάλογα με το επίπεδο που βρίσκεσαι.
     
    Αρέσει σε -sia1971-, vagelis1968, Coinhunter01 και 3 σε άλλους.
  12. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Θα συμετέχω αλλά μόνο για τα φιορίνια τα άλλα μπορεί να είναι καλά δώρα αλλά δεν νομίζω να καταφέρω να τα πάρω όσο για την φασολιά ειναι αδιανόητο για την δυσκολία του δρωμένου να είναι φασολιά με 100% πε σε δέντρα και σταύλους και ενεργοποίηση κάθε 42 ώρες
    Καλή επιτυχία σε όσους θα συμετάσχουν
     
    Τελευταία επεξεργασία: 11/12/19
    Αρέσει σε vagelis1968, nickoikono11, Megas_kokoriko και 7 σε άλλους.
  13. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Καλησπέρα στην αγροτιά! Προσωπικά, ασχολούμαι με τη δεξιά μπάρα και όχι τόσο με την αριστερή, μια και η φασολιά μου είναι αδιάφορη. Έχω παίξει μέχρι στιγμής 71 παιχνίδια και έχω συγκεντρώσει 7410 πόντους(τους περισσότερους πετυχαίνοντας 105, έχασα 3 παιχνίδια νομίζω πετυχαίνοντας 95).Νομίζω ότι οι 27.525 πόντοι είναι άπιαστο όνειρο. Το πολύ-πολύ να φτάσω τους 15.000-17.000 πόντους, μια και έχω ξοδέψει αρκετά λιπάσματα της Ζωζώ, που κρατούσα για να τα χρησιμοποιήσω σε κάποιο καλό δρώμενο (κατά τη γνώμη μου) όπως αυτό, για να βρίσκομαι σε αυτό το σημείο. Φυσικά, γυρίζω 'ασταμάτητα' το ροδάνι, μήπως και πετύχω +1 φυτό ή 100%-200% σοδειά, μα μέχρι στιγμής δεν μου κάνει το χατίρι. Και κάτι ακόμη:μετά την φασολιά, γιατί πρέπει να ξανακερδίσουμε τα διακοσμητικά και όχι κάποιο άλλο δώρο;
     
    Αρέσει σε vagelis1968, αμφιθεα, sofiapao76 και 7 σε άλλους.
  14. boykitsa68

    boykitsa68 Νέος ειδικός

    Χαιρετώ την αγροτοπαρέα. Όταν έλεγα φέρτε πίσω τα τζαμπόδεντρα δεν εννοούσα ακριβώς αυτό. Βλέπω εισακούστηκα αλλά.. θα τα βγάλω μια φωτό γιατί για να τα πάρω ούτε ..στον ύπνο μου. Ζητάτε τόοοοσα πολλά που πρέπει να έχεις μπάρμπα στη Κορώνη αν με αντιλαμβάνεστε. Με λίγα λόγια φάτε μάτια --ψάρια!! Ας αρκεστούμε εμείς οι μικρούληδες στη φασολιά κ σε ότι άλλο καταφέρουμε να κερδίσουμε ως το τέλος. Όχι, δεν γκρινιάζω, απλά, απογοητεύομαι. Καλό ξημέρωμα κ καλή τύχη σε όλους!! Αααα, τι είχα πει?? κ φιορινόδεντρο?? Απαπαπαπα, το παίρνω πίσω.
     
    Αρέσει σε GEPPO1, μαιρη, nickoikono11 και 10 σε άλλους.
  15. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Κι αν έφτασα στη φασολιά,
    εγώ θα συνεχίσω,
    υπάρχουν δώρα πιο πολλά,
    και δεν θα τα αφήσω.
    (που θέλω ν'αποκτήσω).

    Πόντοι,λεφτά,μυστήρια,
    κουπόνια και φιορίνια,
    υπάρχουν καλά δρ,ωμενα,
    μην είμαστε όλο γκρίνια.

    Κι αν δεν τα καταφέρουμε,
    ε!!! και σιγά το πράγμα,
    δεν δώσαμε και τίποτα,
    αφού όλα είναι τζάμπα.

    [​IMG] .
     
    Αρέσει σε sissy1988, kitsena, vagelis1968 και 15 σε άλλους.
  16. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα. Πολύ απαιτητικό δρώμενο τελικά, κρίμα που δεν φυτεύουμε σε όλες τις εκτάσεις φάρμας για να πάρουμε πιο πολλά ή όλα τα δωράκια. Ομολογώ ότι δεν χάνω τον ύπνο μου για να μαζέψω τα φυτά ούτε χρησιμοποιώ κάποιο μπόνους, ούτε κέρδισα στο ροδάνι κάτι. Προς το παρόν είμαι στα 66 παιχνίδια +6 στον μύλο με 6.736 πόντους, δεν τα πάω πολύ καλά με την παρατηρητικότητα και κάποιες φορές κερδίζω μόνο 95 πόντους αντί 105. Μόνο με διαφορές μπορώ να λειτουργήσω γιατί στα υπόλοιπα δεν βρίσκω τίποτααααα!!
    Πέρα από τα φιορίνια και τα τζάμπο δέντρα (που δεν πρόκειται να αποκτήσω), για μένα, είναι πολύ καλό δώρο τα φασουλοφλουριά! Παιδιά είναι πάρα πολλά και δεν δίνονται τόσο εύκολα και πραγματικά τα μαζεύω σαν θησαυρό τα σιχαμένα, ένα-ένα από τα σεντούκια και 5-10 από το ροδάνι! Όλη η δεξιά στήλη δίνει 1.270 φασουλοφλουριά, θα τρελαθώ δηλαδή!! xD
    Αυτά και καλή συνέχεια να έχετε! :music:
     
    Αρέσει σε pap100, vachl1, Hellenagal200010 και 13 σε άλλους.
  17. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπερα σε ολη τη παρεα και απο μενα! Στην αριστερη στηλη εχω φτασει στο 90 και οπως παω θα την ολοκληρωσω! (πηρα τη φασολια χωρις να τη θελω)!
    Στη δεξια στηλη εχω φτασει στο 8.885 και ευελπιστω να ξεπερασω το 12.000. Μεχρι εκει ομως! Εχω ξοδεψει : α) τοσο σουπερ λιπασμα που δεν εχω ξοδεψει ποτε μεχρι τωρα! β) Εχω τυχει στο ροδανι τρεις φορες το 100% σοδιας για 24ωρο γ)χρησιμοποιω μονο τις διαφορες, και αυτες μαζι με το γιο μου, γιατι αλλιως τα δυο ματια και αλλιως τα τεσσερα! Ετσι καταφερνω και παιρνω απο τις 10 φορες τις 8 το 105 και τις 2 το 95!!!! ........ και παρόλα αυτα αγαπημενοι μου φιλοι το δρωμενο ζηταει παααααρα πολλαααααα, που δεν ξερω ποιος θα μπορεσει να πλησιασει στο τελος και με πιο τροπο! (πιθανως μονο αυτοι που θα αγοραζουν καλαθια)
    Απο τη στιγμη ομως που προσπαθουμε θα ηθελα να παρακαλεσω την ομαδα της φαρμεραμας να ανοιξει κι αλλο τη ροη των αναδυομενων!!!!!!! ή να δωσει παραταση στο παιχνιδι!!!! Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!! και καλη συνεχεια σε ολους!!!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/12/19
    Αρέσει σε stef10, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 14 σε άλλους.
  18. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα!!!Φτάσαμε στη φασολιά κι έχουμε 94 και πλέον ώρες...γιατί αγχώνεστε ? Νομίζω οτι όλοι θα φτάσουμε στο τέλος και θα πάρουμε τα πολύ ωραία και χρήσιμα Χριστουγεννιάτικα δώρα!!!Κι με μία έκταση παρακαλώ!!!Καλές γιορτές σε όλους!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, GEPPO1, nota.dim1802 και 5 σε άλλους.
  19. Coinhunter01

    Coinhunter01 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπέρα αγρότες και αγρότισσες!

    Εγώ φάνηκα πολύ τυχερός στο ροδάνι, τουλάχιστον για πέντε ώρες, δηλαδή για πέντε μαζέματα θα παίρνω 14 φυτά από ένα μικρό χωράφι, χωρίς τη Ζωζώ.
    Χρησιμοποίησα και μια φορά τον Τζακ με δώρα για +2 φυτά.
    [​IMG]

    [​IMG]

    Θα ξοδέψω περίπου 3.000 Σούπερ λίπασμα, αλλά αξίζει πολύ!
    Έχω πολύ ακόμα αν χρειαστεί.
    [​IMG]
    Μέχρι τώρα έχω αυτά τα φυτά και αναδυόμενα.
    Πιστεύω πως λίγο τα αναδυόμενα θα με δυσκολέψουν, αλλά θα το παλέψω μέχρι την τελευταία μέρα αν χρειαστεί, γιατί έχω και στάβλους σε δύο εκτάσεις για να πάρω μεγεθυντικούς φακούς για βοήθεια.
    Θα έχω τους στάβλους για δύο μέρες ακόμα και μετά θα βάλω μεγάλο φυτό σε χρόνο για να πάρω περισσότερα αναδυόμενα.
    Εγώ παίζω μόνο με τις 10 διαφορές.
    Είναι πολύ δύσκολο το δρώμενο, αλλά έχει πάρα πολύ καλά δώρα!

    [​IMG]

    Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε όλους!

     
    Αρέσει σε Panagiotiis, vagelis1968, GEPPO1 και 10 σε άλλους.
  20. boykitsa68

    boykitsa68 Νέος ειδικός

    Καλέ μου Coinhunter01 ,δεν είμαστε όλη μέρα πάνω από τη φάρμα. Έχουμε κ μια δουλειά (δόξα να ΄χει ο Πανάγαθος που την έχουμε κ αυτή) οπότε με τα χίλια ζόρια να κάνω 3 μαζέματα τη μέρα. Οπότε, αν σου περισσεύουν τα φυτά κ δεν έχεις τι να τα κάνεις, στείλε κ από δώ μεριά μερικές ντουζίνες. Δε θα παρεξηγηθώ να το ξέρεις, ούτε θα αλλάξει ο χαρακτήρας μου (εδώ έχει φατσούλα γελαστή, αλλά δεν ξέρω τρομάρα μου να τη βάλω). Καλή συνέχεια σε όλους!!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, GEPPO1, nota.dim1802 και 11 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.