Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Το μεγάλο φαγοπότι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 1/10/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Βίκη καλησπέρα τα αναδυώμενα που θα πέρνω απο την πανσέληνο για τα φυτά που θέλω θα είναι ελάχιστα γιατί τα περισότερα είναι μικρής διάρκειας οπότε δεν έχω σκοπό να συμετάσχω άσε που τρέχουν και άλλες υποχρεωσεις οπότε δεν και όπως το είπα και παλιά συμετέχω μόνο στα event της ειδικής μόνο στο έβεντ γλυκιά περιπέτεια και γιορτή σεπτεμβρίου συμετείχα που είχε μόνο αναδυώμενα αλιώς δεν θα συμετείχα καν
    Ευχαριστώ πάντως για την ενημερωση καλη συνέχεια
     
    Τελευταία επεξεργασία: 2/10/19
    Αρέσει σε Coinhunter01, -sia1971-, kostas.k1970 και 6 σε άλλους.
  2. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημέρα κι από μενα..:D
    Να συμπληρωσω, ότι στις εκτασεις Πανσεληνου, πρεπει να φυτεύουμε αιματοβαμμενη φτερη ,που θα
    την χρειαστούμε για να φτιαχνουμε στο μυλο ''κωνικη φιαλη''..
     
    Αρέσει σε ioanna6929, -sia1971-, jiorgos και 9 σε άλλους.
  3. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Φιλη μου Βικυ,
    μη τρομαζεις , με ενα φυτεμα σε εναν χωρο μας βγηκε η αιμ.φτερη μονο 480 θελουμε!! :inlove:
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, ioanna6929, -sia1971- και 6 σε άλλους.
  4. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Πόσο σε συναισθάνομαι Μάρω μου!!!Έχω πάρει διαζύγιο με τα "ιδιαίτερα"....ξέρεις εκείνα που δεν πάνε οι βασιλιάδες....για να βγάλω δρώμενο!
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, nota.dim1802, ioanna6929 και 6 σε άλλους.
  5. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλή αρχή... απο ένα πρώτο μάζεμα στην πανσέληνο δεν εμεινα και πολυ ευχαριστημένη.. δεν θα αναλυσω τι και πως αλλα απο πείρα ειδα οτι θα εχουμε ζορι με τα αναδυομενα.. μακάρι να πεσω έξω... μην ξεχνάτε την ανθοδεσμη τρομου και την φασολιά για γρηγορότερη παραγωγη φυτων στην πανσέληνο..και το τούρμπο λίπασμα για δένδρα . καλή δύναμη..
     
    Τελευταία επεξεργασία: 2/10/19
    Αρέσει σε Coinhunter01, nota.dim1802, ioanna6929 και 8 σε άλλους.
  6. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Βάλτε και κανένα τούρμπο λίπασμα της Ζωζώς στους καντηλόκακτους για να τους ξαναμαζέψετε...
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, ioanna6929 και 8 σε άλλους.
  7. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Κι εγώ το ίδιο, μια και είχα ξεχάσει να μαζέψω το "μυαλό κουνουπίδι"(όνομα και πράγμα) που είχα φυτέψει στην προηγούμενη πανσέληνο, και έχω μόνο 32 αναδυόμενα. Μάλλον φταίει το φυτό, αφού είναι μικρής διάρκειας. Ελπίζω με το 8άρο που φύτεψα και τα δυο δενδροκομεία που διαθέτω, να έχω καλύτερα αποτελέσματα. Αλλά και πάλι....δυσκολάκι το βλέπω με τα αναδυόμενα.
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, nota.dim1802, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 8 σε άλλους.
  8. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Χαίρετε! Εγώ είχα μύκητα ζελεδένιων αυτιών, δέντρα και 15 στάβλους. Δυστυχώς δεν έχω ούτε ζωοκομείο ούτε δενδροκομείο. Με το πρώτο μάζεμα βγήκαν 67 αναδυόμενα, δεν νομίζω ότι είναι αρκετά.
    Ελπίζω στη συνέχεια, με τη βοήθεια βιοτεχνικών να πάει καλύτερα... Αλλιώς δύσκολα το βλέπω να βγαίνει.
    Καλή επιτυχία σε όσους ασχοληθούν. :music:
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, nota.dim1802, panotrexalas και 8 σε άλλους.
  9. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Aμφιθεα μου, δεν τρομαζω.χαχαχα...Εγω ηδη εχω μεγαλο αριθμο φυτων αποθεμα..
    Συμπληρωματικα το εγραψα , κυριως για οποιους φιλους σε μικρα επίπεδα δεν το εχουν στην αποθηκη τους..
    Απλη υπενθυμιση..
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, panotrexalas, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 5 σε άλλους.
  10. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Καλημέρα. Πράγματι, δεν υπάρχουν πολύωροι σταύλοι στην πανσέληνο. έτσι τους αντικατέστησα με δέντρα που πιάνουν 10-12 ώρες (το πιο μεγάλο φυτό είναι 8 ώρες). Βάζω και τούρμπο λίπασμα και κάτι θα γίνει, ελπίζω.
    Οσο για το φυτό, το χτυπητηρι δεν βγαίνει σε μία έκταση χωρίς σουπερ λίπασμα (δεν είμαι ούτε ήμουν ποτέ πριμιουμ και δεν ξηλώνω στις φάρμες).
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, nota.dim1802, -sia1971- και 7 σε άλλους.
  11. maria071966

    maria071966 Δούκας του φόρουμ

    καλημερα και απο μενα . απαγορευτηκα αυτα τα δρωμενα για οσους εργαζονται ! οποτε δεν θα χρειαστω αναδυομενα .:oops::oops:
     
    Αρέσει σε graganta, Coinhunter01, kostas.k1970 και 7 σε άλλους.
  12. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!! Μετά από πολλή σκέψη και λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων δε θα ασχοληθώ καθόλου με το δρώμενο.:(:cry: Καλή τύχη σε όσους-ες το φτάσουν μέχρι τέλους!!;)
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, Dr.Kelly και 7 σε άλλους.
  13. Coinhunter01

    Coinhunter01 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπέρα αγρότες και αγρότισσες!

    Τέλος για μένα το δρώμενο, είχα αγορασμένο το Τζακ με δώρα και τον έβαλα σε λειτουργία 3 φορές, έπαιρνα +2 φυτά, για 10 ώρες τη φορά.

    [​IMG]

    Έχει ακόμα 64 ώρες, το δρώμενο βγαίνει σε καλό χρόνο και θα περισσέψουν πολλά αναδυόμενα.
    Έβαζα μόνο 8ώρω φυτό με ανθοδέσμη τρόμου.
    Τα διακοσμητικά πολύ καλά, η φασολιά τέλεια γα μένα και την ενεργοποιείς κάθε 10 ώρες, ότι καλύτερο!
    Το τραπέζι πολύ όμορφο, μπράβο στους σχεδιαστές!
    Καλή συνέχεια σε όλους!



     
    Τελευταία επεξεργασία: 5/10/19
    Αρέσει σε panos601, μαμαβικη, nota.dim1802 και 13 σε άλλους.
  14. alonisos

    alonisos Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλημερα κι απο εμενα.Μια και μιλαμε για Πανσεληνο να πω οτι εγω ειχα τον καλο μαγο Μερλιν-Γρηγορη,που με βοηθησε και εγιναν πραγματικα μαγικα στη φαρμα μου.Παντα κοντα στους νεους παικτες ο Γρηγορης,να βοηθησει να ανεβουν και σε επιπεδο αλλα κυριως ψυχολογικα,κερδιζοντας οσα ουτε καν θα ονειρευονταν.Παρεα με ολους τους φιλους του με εκαναν αληθινη βασιλισσα στη φαρμα μου.Δεν εχω λογια να σας ευχαριστησω.Η αγαπη σας ειναι αυτη που κανει αυτο το παιχνιδι εντελως μοναδικο κι αναντικαταστατο.Ευχαριστω Γρηγορη!Ευχαριστω φιλοι μου!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, graganta, μαμαβικη και 11 σε άλλους.
  15. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Μα τι τραπέζι είναι αυτό;
    τα ζώα το λατρεύουν,
    ωραίο,μα τρομαχτικό,
    και όλα το παινεύουν.

    Σε Φάρμα,Νύχτα,και Νησί,
    θα πρέψει να φυτέψεις,
    χτυπότρυπα,αλατολούλουδο,
    Φελλούς πολλούς να δρέψεις.

    Μετά τα κάνεις αχταρμά,
    στον μύλο σαν τα βάλεις,
    Φίλτρα να φτιάξεις αρκετά,
    μα Φασολιά,θα λάβεις.

    [​IMG] .
     
    Αρέσει σε troullys, -sia1971-, kitsena και 14 σε άλλους.
  16. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολους σας!!!
    Δε φανταζομαι καποιος να δυσκολευεται στους φελλους! Ερχονται απλοχερα!!!:D
    Εγω παντως θα φτιαξω μερικες φιαλες, ηδη μου περισσευουν 151 φελλοι και η αιματοβαμενη φτερη δεν ειναι πολυωρο φυτο και χρειαζονται μονο 20φυτακια για καθε φιαλη.;)
    Επειδη θα περισσεψουν σε ολους μας και ισως περισσεψουν και καποια φυτα του δρωμενου, μας συμφερει να φτιαξουμε στο μυλο οτιδηποτε απο τα ζητουμενα του δρωμενου, εξαργυρωνονται με μεγαλυτερη αξια.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, -sia1971-, maria_palou και 5 σε άλλους.
  17. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Για να μην κάνουμε λάθη κάνω εγώ τους υπολογισμούς:
    Ένας εορταστικός φελλός εξαργυρώνεται με: 20ΧΤ, 15ΠΕ, 15ΤΠΕ
    πολλαπλασιάζουμε με 39 που θέλει η κωνική φιάλη: 780ΧΤ, 585ΠΕ, 585ΤΠΕ
    Μία κωνική φιάλη εξαργυρώνεται με: 749ΧΤ, 562ΠΕ, 562ΤΠΕ
    Τι συμφέρει λοιπόν????
    και αυτό συμβαίνει με όλα τα άλλα αν προσέξετε...
     
    Αρέσει σε ioanna6929, jiorgos, -sia1971- και 7 σε άλλους.
  18. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Εχεις απολυτο δικιο Megas-kokoriko και σ ευχαριστω που διορθωσες το λαθος μου,
    δεν σκεφτηκα να κανω τους υπολογισμους , ζητω συγνωμη.
     
  19. rmvfb

    rmvfb Αρχάριος στο φόρουμ

    πλακα μας κανεις! ετσι?
     
    Αρέσει στους -sia1971- και αμφιθεα.
  20. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Χαίρετε! Εύκολα ολοκληρώθηκε τελικά το τραπέζι χωρίς να ξοδέψω πολλά σλ ή επιταχυντές φυτού δρώμενου. Επίσης δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με τα αναδυόμενα φυσικά χάρη και στη βοήθεια των γειτόνων με τα δωράκια τους.
    Μπορεί στην αρχή να φαινόταν περίπλοκο το δρώμενο αλλά το πήρα με τη σειρά και βγήκε εύκολα.
    Είχαμε και πολλά μαγειρέματα στον μύλο αυτή τη φορά. :p
    Καλή συνέχεια σε όσους συνεχίζουν και καλό ξημέρωμα! :music:
     
    Αρέσει σε -sia1971-, μαμαβικη, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 3 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.