Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Το μεγάλο κυνήγι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 23/3/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. ingridv

    ingridv Ενεργός συντάκτης

    Καλημέρα και από μένα.
    Θα συμφωνήσω με τους περισσότερους για τα προβλήματα που έχουμε με το internet μιας και έχω και εγώ Vodafone, για τα διπλά κλικ σε κάποια αντικείμενα, όπως και για τα λίγα αναδυόμενα. Αλλά θα ήθελα να πω και κάτι ακόμα σχετικά με τα αναδυόμενα. Παραπονιώμαστε ότι δεν έρχονται, αλλά πόσοι από μας κάνουν καθημερινά δώρα σε συμπαίκτες μας? Εγώ προσωπικά λαμβάνω 2-3 κάθε μέρα, ενώ φροντίζω καθημερινά να στέλνω προσέχοντας περισσότερο σ' αυτούς στα μικρότερα επίπεδα.
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, -sia1971-, GEPPO1 και 4 σε άλλους.
  2. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Μία από τα ίδια.... Απογοήτευση ήτανε αυτή την φορά δυστυχώς. Τέτοια έλλειψη σε εμένα αναδυόμενων δεν την έχω συναντήσει ποτέ...
    Και μιλάμε για 530 αναδυόμενα που μου λείπουν όχι 20 και 30 :oops:
    Περιμένω να δω τι θα μαζέψω πάλι το μεσημέρι από πολύωρο φυτό (ορτανσία), πάντως 530 αποκλείεται να μαζέψω για να τελειώσω την αριστερή στήλη, μέχρι την 77 με βλέπω... Τα πίκολα θα κάνουν φτερά:(
    Θα ελπίζω όμως να το τελειώσω μέχρι το βράδυ, ποτέ δεν ξέρεις...Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία:p
    Καλημέρα σε όλους!!!!
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, -sia1971-, toula25 και 3 σε άλλους.
  3. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    Καλημέρα κι απο μένα! με εξευγενισμένο τριαντάφυλλο σε μεγάλα χωράφια χριστουγεννιάτικο σολέν λευκή αγνότητα πηγή ζωης και σούπερ λίπασμα μου έμειναν 1700 αναδυόμενα! στα φυτά είχα θεμα για την δεξιά στήλη οπότε το άφησα απο χθές!!!
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, -sia1971-, Lina123 και 2 σε άλλους.
  4. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    με 125 παιχνιδια ειμαι στα μισα της δεξιας στηλης...υπαρχει κανεις που θα παρει το τελευταιο πικολακι και αν ναι με τι κοστος?
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, -sia1971-, Lina123 και 2 σε άλλους.
  5. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Βιοτεχνικά για μείωση χρόνου υπάρχουν...και για αύξηση συγκεκριμένων βιοτεχνικών προϊόντων αλλά όχι αναδυομένων δρωμένων...Αυτό το κάνει ο Χιούι Ντόνατ ένα διακοσμητικό που κατά καιρούς υπάρχει σε προσφορά..Συνήθως αν αντιμετωπίζουμε πρόβλημα με τα αναδυόμενα κάνουμε εξευγενισμό...Περισσότερα θα βρεις στην αντίστοιχη ενότητα με θέμα ''Συζήτηση για τα βιοτεχνικά αγαθά''...Ελπίζω να σε βοήθησα:)







    Όσο για το δρώμενο και εγώ σταματάω εδώ....έφθασα περίπου στα 15000 στη δεξιά στήλη αλλά δεν επρόκειτο να ξοδέψω παραπάνω για το δρώμενο αυτό..Δεν συμφέρει...Από τα πίκολο πήρα 3 φιορινόδεντρα...όταν τα άνοιξα στον ύπνο μου γιατί στον ξύπνιο μου πήρα μαθητή της Ίνγκριτ, χοροπηδηχτό τέτοιο πως το λένε και κατσαριδάκια...εε Ακριδάκια ήθελα να πωxD:cry:..Αυτααα:sleepy:
    Φιλιά πολλά!:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 31/3/21
    Αρέσει σε skias10, .FARMERAMA010., anastz και 9 σε άλλους.
  6. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    τέλειωσα και εγώ την αριστερή στήλη και απο τα πικολάκια πήρα 2 απέθαντους θησαυρούς και ένα αιώνιο κυνήγι.. ούτε καλά ούτε άσχημα.. στην δεξιά στήλη έχω φθάσει στους 8200 πόντους, θα παίξω μετά άλλα 3 παιχνίδια περίπου... κάποια στιγμή όμως πρέπει να σταματήσει αυτή η ιστορία με τα δρώμενα που δεν τα τελειώνουμε οι περισσότεροι.. χάνεται το ενδιαφέρων για το παιχνίδι... κατά τα άλλα όπως είπα στην αρχή σουπερ το διακοσμητικό και ωραία δωράκια. μπράβο στα παιδιά που ολοκλήρωσαν την δεξιά στήλη.. υπάρχει κανένας να χαρούμε???
     
    Αρέσει σε soyla74, Coinhunter01, Marinaloren και 7 σε άλλους.
  7. sofaki1968

    sofaki1968 Μόνιμος στο φόρουμ

    Κι εγώ ολοκλήρωσα την αριστερή στήλη και τοποθέτησα τα 3 κουτιά πίκολο το πρωί μαζί με άλλα 3 που είχα από προηγούμενο event.
    Από 6 κουτιά πήρα 4 Αιώνιο κυνήγι θησαυρού, 1 Χοροπηδηχτό σόου και 1 μπουκέτο λουλουδιών.

    Ελπίζω όταν τελειώσουν οι χρήσεις τους να δίνουν αρκετούς ΠΕ και να μην είναι σαν απλά άχρηστα διακοσμητικά...
     
    Αρέσει σε soyla74, gtrullis, Coinhunter01 και 3 σε άλλους.
  8. skgskg

    skgskg Κόμης

    Τελείωσα και εγώ την αριστερή στήλη και έπαιξα και παραπάνω παιχνίδια με 2 τζάκ με δώρα και κατανάλωση μπόνους εσόδων στα φυτά. Στην δεξιά στήλη έφτασα μέχρι τα 87 παιχνίδια. Από τα πιο δύσκολα δρώμενα κάποιος για να φτάσει μέχρι το τέρμα στην αριστερή στήλη και να πάρει και τα 2 πίκολο θα πρέπει να ήταν τυχερός στο ροδάνι, να είχε μπόνους εσόδων φυτών και να είχε τζάκ με δώρα. Τα 3 πίκολο μου έδωσαν αιώνιο κυνήγι θησαυρού, χοροπηδηχτό σόου και ακριδάκια.
     
    Αρέσει σε skias10, soyla74, gtrullis και 5 σε άλλους.
  9. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα. Το δρώμενο κοροϊδία έφτασε στο τέλος του. Σκέφτηκα να μην ασχοληθώ σχεδόν καθόλου αλλά το ροδάνι είχε αντίθετη άποψη κι έτσι με διάφορα μπόνους, μέσα σε ουσιαστικές 3 μέρες που ασχολήθηκα έπαιξα γύρω στα 120 (?) παιχνίδια. Φυσικά με τις διαφορές γιατί είναι αδύνατο να μάθω παπαγαλία τόσες σκηνές. Άλλωστε θεωρώ ότι ο συγκεκριμένος μηχανισμός είναι άδικος για τους παίκτες.
    Κατά τ'άλλα τα δώρα ήταν μια χαρά και τα 3 πίκολι μου έδωσαν ιδιοφυία του μουλτιτάσκινγκ, άλλο ένα μπουκέτο λουλουδιών και άλλο ένα μαγικό καπέλο (ακόμα δεν τελείωσαν τα προηγούμενα).

    Καλό βράδυ λοιπόν! :music:
     
    Αρέσει σε skias10, soyla74, GEPPO1 και 7 σε άλλους.
  10. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Απογοήτευση και μόνο απογοήτευση!!!!

    [​IMG]
    Δεν έφτασα στο τέλος για 200 αναδυόμενα:oops:
    Και το ένα πίκολο μου έδωσε Θερμή Νεραϊδοπηγή (1 σούπερ λίπασμα την ημέρα για 15 μέρες) ΟυάουxD
    Καλό βράδυ:)
     
    Αρέσει σε skias10, sofiapao76, soyla74 και 8 σε άλλους.
  11. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Τελικός απολογισμός δρώμενου!

    Τα τρία πίκολο μου έδωσαν τα εξής :
    [​IMG]
    1. Μαθητής της Ίνγκριντ 2. Θερμή Νεραϊδοπηγή 3. Ιδιοφυϊα του Μουλτιτάσκινγκ
    Έπαιξα λοιπόν 106 παιχνίδια και μάζεψα 14.871 Πόντους Δρώμενου! Αναδυόμενα δεν έχω αλλιώς θα έπαιζα περισσότερα παιχνίδια, καθώς μου περίσσεψαν 7.732 φυτά! Τέλος πάντων, εύχομαι στο επόμενο δρώμενο να είμαστε όλοι πιο ευχαριστημένοι!
    Καλό βράδυ σε όλους!!:inlove:
     
    Αρέσει σε skias10, sofiapao76, -sia1971- και 9 σε άλλους.
  12. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Τελείωσα την αριστερή και στη δεξιά μέχρι το 97. Εννοείται ότι μου περίσσεψαν φυτά και για μια ακόμη φορά τα αναδυόμενα δύσκολο να βγουν. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι η εταιρία έφτιαξε πολλά "χιούι" και τα έχει στοκ και θέλει να ξεπουλήσει και εκείνα τα Ωπαλάκια (800 φασουλοφλουρί) δεν πρέπει να περπάτησαν... έτσι σου λέει πάρε βρε κατιτίς να σου έρθουν περισσότερα αναδυόμενα. Λοιπόν και εγώ έβγαλα σλόγκαν για να βοηθήσω (το δοκίμασα πουλάει καλά):

    Για αναδυόμενα βροχή
    πάρε χιούι στη στιγμή
    και για ακόμη πιο πολύ
    Ωπαλάκια με φασουλοφλουρί

    αμ τι μόνο ο gtrullis;
     
    Αρέσει σε pigara, sofiapao76, -sia1971- και 14 σε άλλους.
  13. Coinhunter01

    Coinhunter01 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπέρα αγρότες και αγρότισσες!

    Δεν υπήρχε περίπτωση να αφήσω το 4 Πίκολο να μου ξεφύγει!

    [​IMG]

    Το κόστος? Όχι και πολλά για μένα, βάση με το απόθεμα που είχα.
    Τουλάχιστον 5.000 Σούπερ Λίπασμα, περίπου 750 Σούπερ Λίπασμα της Ζωζώ.
    Έπαιξα πάρα πολύ στο ροδάνι για να κυνηγήσω τα μπόνους, περίπου 500 απλούς γύρους και περίπου 100 Πάρτι
    Ήμουν αρκετά τυχερός στο ροδάνι, πρώτη μέρα μου ήρθαν τα 100% και κάποια +1 για 6 ώρες.

    Λόγο το ότι είμαι Premium ξεκίνησα με 15 φυτά + τα μπόνους, σε μεγάλα χωράφια.

    [​IMG]
    [​IMG]
    Και εδώ είναι σε μικρά χωράφια.
    [​IMG]

    Αν υπήρχε Φιορινόδεντρο στο τέλος της δεξιάς στήλης θα έπαιζα μέχρι το τέλος γιατί σε παρόμοιο δρώμενο εγώ έλειπα και για αυτό το λόγο μαζεύω τα Πίκολο, μήπως μου έρθει το Φιορινόδεντρο.
    Θα τα βάλω όλα μαζί όταν μαζέψω περισσότερα από αυτά που έχω.
    [​IMG]

    Πολύ δύσκολο το έκαναν το δρώμενο, θα έπρεπε οι πόντοι να ήταν 17.505 και όχι 27.505
    Λιγότερα φυτά και αναδυόμενα για να είναι εφικτό για όσους θα προσπαθούσαν και ήθελαν να φτάσουν μέχρι το τέλος.
    Εύχομαι τη επόμενη φορά, να είναι καλύτερα για όλους μας.
    Καλή συνέχεια σε όλους με υγεία!


     
    Αρέσει σε .sofaki., skias10, sofiapao76 και 14 σε άλλους.
  14. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Ήρθε Επιθεωρητής,
    στη Φάρμα,Ποντικός και Γκρις,
    κι έφερε πλήθος δώρα...
    Μα αυτός εζήταγε πολλά,
    Λιπάσματα,μα και Φυτά,
    κι απίκο,όλη την ώρα.

    Δίνει Διακοσμητικό,
    κι Αναβαθμίσεις,τον σωρό,
    και τρία Πικολάκια...
    Σεντούκια επτά Ρομαντισμού,
    κι Ενίσχυσης,Γύροι παντού,
    και Φασουλοφλουράκια.

    Και για αυτούς,που δεξιά,
    κοιτάζουν,και μπορούν μετά,
    να το ολοκληρώσουν...
    Πίκολο,κι άλλα θα παρθούν,
    Τροφές,Λιπάσματα,θα 'ρθούν,
    και Νέον,θα τους δώσουν.

    Εγώ,δεν τα κατάφερα,
    τόσο καλά,όσο άλλοι,
    Ροδάνι...λίγα πράγματα,
    η ατυχία μεγάλη.

    Κανένα Τζακ,δεν είχα εγώ,
    να με παρηγορήσει,
    με μια δική του εύνοια,
    φυτά,να μου αυξήσει.

    [​IMG]

    Λάου το πήγα,και αργά,
    γιατί πολλά ήταν τα φυτά,
    κι η ηλικία μεγάλη...
    Χάλια τα ανακλαστικά,
    δεν έβλεπα,πολύ καλά,
    μα,οι ώρες μου χαλάλι.
     
    Αρέσει σε skias10, toylaaaaa, sofiapao76 και 14 σε άλλους.
  15. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    πραγματικα συγχαρητήρια... νομίζω πως είσαι ο μοναδικός παίκτης απο τα παιδιά που έγραψαν εδω που το τελείωσε!!!! τα 5000 σουπερ λίπασμα δεν τα έχω δει ούτε στον ύπνο μου, σε κάθε δρώμενο το πολύ να παίζω με 500 μονάδες.. αυτό δείχνει και την δυσκολία του δρώμενου μόνο για παίκτες με μεγάλο απόθεμα... όπως και να χει πραγματικά συγχαρητήρια
     
    Αρέσει σε -sia1971-, maria_palou, toula25 και 5 σε άλλους.
  16. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους, ούτε εγώ κατάφερα να ολοκληρώσω το δρωμενο, αν και φταίω εγώ γι αυτό μιά και δεν έβγαλα τα ζωοκομεια και τα εργαστήρια από το δάσος και έχασα πολύτιμο χώρο. Πήρα μόνο το ένα κουτί πικολο και έτυχα το διακοσμητικο " χοροπηδηκτο σοου " που δίνει φασουλοφλουριά.
     
    Αρέσει σε jimixatz, Coinhunter01, sofiapao76 και 5 σε άλλους.
  17. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπερα και απο μενα σε ολους και καλο μηνα για αυριο! να εχετε τον νους σας παιδια! Πρωταπριλια αυριο:D:D:D:D!!!!!!
    Ανειγω και εγω τα πικολακια απο το δρωμενο και τι να δω....θερμη νεραιδοπηγη, ακριδακια και μαθητη της ινγριντ!!! λογο καραντινας ασχολουμε με ολα τα δρωμενα που δινουν πικολο! μεχρι τωρα εχω κερδισει περιπου καμια εικοσαρια αλλα φιορινοδεντρο πουθενα!ετσι οπως το βλεπω θα εχω εκνευριστει τοσο πολυ οταν και αν καταφερω να το πετυχω που μαλλον θα παρω το αλυσοπριονο απο την αποθηκη και θα το κανω κουτσουρα για το τζακι!:mad::mad::mad::mad::mad::mad:!!!!!καλη συνεχεια σε ολους!
     
    Αρέσει σε jimixatz, Coinhunter01, dafni_mat και 6 σε άλλους.
  18. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπερα φιλοι μου !!!
    Ολοκληρωσα την αριστερη στηλη και τα 3 πολυποθητα πικολακια ηρθαν στην φαρμα μου.
    Ηταν τα εξης, ενας απεθαντος ,μια ομπρελα με κουκιδες και ενας χορος των φυλλων .
    Περιμενα κατι καλυτερο αλλα εχω υπομονη και περιμενω τα επομενα πικολακια που θα ερθουν.
    Καλο ξημερωμα σε ολους.
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Αρέσει σε ioanna6929, soyla74, Lina123 και 5 σε άλλους.
  19. *As*

    *As* Ενεργός συντάκτης

    Καλησπέρα, το γεγονός ότι το ροδάνι ήταν και σε εμένα ιδιαίτερα γενναιόδωρο και η εξαντλητική χρήση των χιούι (που μου ζητάνε υπερωρίες), συντέλεσαν στο να δω αυτή τη φορά και τη δεξιά στήλη ολοκληρωμένη. Χρειάστηκαν 269 παιχνίδια με τις διαφορές … περίπου 220 πάρτι γύροι και 1400 σ.λ. το κόστος … δεν περίμενα να κερδίσω τίποτα ιδιαίτερο αλλά τα κουτιά πίκολο με διέψευσαν, εκεί που σε 30-40 κουτιά πίκολο δεν είχα πετύχει ούτε μια φορά το διακοσμητικό που έψαχνα και είχα χάσει κάθε ελπίδα, το συγκεκριμένο δρώμενο μου έδωσε απλόχερα δύο, οι νέον στάβλοι ήταν μάλλον μέτριοι (αλλά τουλάχιστον δεν μου ήρθαν πάλι ψαριού και χήνας).

    [​IMG]

    Συμφωνώ με τους συμπαίκτες μου ότι τέτοιου είδους δρώμενα πρέπει να σταματήσουν. Το τέλος του δρώμενου πρέπει να είναι ένα και όχι δύο … και να ολοκληρώνεται τουλάχιστον από το 90% των παικτών και όχι από το 10%. Καλή συνέχεια σε όλους.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, lazos95, SavoirAimer... και 10 σε άλλους.
  20. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο έχει τελειώσει.

    Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.
    Η συζήτηση κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.