Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Το μεγάλο κυνήγι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 23/3/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. pikpak-8-

    pikpak-8- Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους!! Έγω βρίσκω το συγκεκριμένο δρώμενο εξαιρετικό και πραγματικά θα τα έδινα όλα αν μπορούσα. Πιστεύω πως για τα μεγαλύτερα επίπεδα είναι αρκετά εφικτό αλλά ίσως για τα μικρότερα χρειάζεται μια μικρή διευκόλυνση για όσους θέλουν να το παλέψουν. Έχω κερδίσει 135 πόντους στο 95% των παιχνιδιών που έχω παίξει και παρόλα αυτά είμαι ακόμα στα μισά της στήλης και μάλλον θα τα παρατήσω, γιατί με τους υπολογισμούς μου ακόμα και αν χαλάσω όλα όσα έχω από λιπάσματα κλπ ίσα ίσα δεν μου βγαίνει να φτάσω στα πρώτα 2 κουτιά νεον που ήταν ουσιατικά το σημαντικότερό μου "checkpoint". Το θέμα είναι ότι έχω περίπου 200 φακούς που μου είναι παντελώς αχρείαστοι και μέχρι το τέλος του δρώμενου θα έχω άλλους τόσους. Πιστεύω αν υπήρχε μια επιπλέον επιλογή στον μύλο στην οποία να μπορούσες με έναν αριθμό φακών να μείωνες στα μισά τα υπόλοιπα υλικά (δηλαδή αντί για 465 κάλιανδρο και 32 σκόνες να ήθελε 230 κάλιανδρο, 16 σκόνες και π.χ. 24 φακούς) το δρώμενο θα έβγαινε νεράκι για αυτούς που θέλουν πραγματικά να ασχοληθούν. Ελπίζω πραγματικά να δω κάποιο είδος διευκόλυνσης, έστω και μικρής, σε τέτοια events στο μέλλον.
     
    Αρέσει σε kat77, soyla74, -sia1971- και 3 σε άλλους.
  2. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλησπέρα!!!
    Εγώ το προσπάθησα πάλι σήμερα αλλά δεν, όπως είπανε και οι προλαλήσαντες θέλει πολλά κλικ για να τα μαζέψεις.
    Το ξυλόφωνο είναι γνωστό ότι δεν μαζεύεται (οπότε δεν το λαμβάνουμε υπόψιν) τα υπόλοιπα εκεί να μην θέλουν να μαζευτούν,
    με αποτέλεσμα να κάνει φτερά ο χρόνος:p
    Και έτσι στα δύο παιχνίδια τελικά κατάφερα να πάρω από 19 πόντους στο καθέναxD
    Οπότε ναι θα παραμείνω στις διαφορές, εκεί δεν μου κάνει νερά ο χρόνος για να σαλπάρει :p
    Επίσης με τα αναδυόμενα έχετε όλοι πρόβλημα ή μόνο εγώ ?
    Γιατί αυτή την στιγμή έχω μαζέψει τα φυτά αλλά μου λείπουν τα περί 1059 αναδυόμενα:music:
    Και εκεί κόλλησα, φύτεψα πολύωρα φυτά μήπως καταφέρω και τα μαζέψω,
    αλλά μου κάνει εντύπωση είναι πάρα πολλές οι σκόνες που μου λείπουν......
    Καλό βράδυ!!!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, olga-tse62, soyla74 και 6 σε άλλους.
  3. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    θα συμφωνησω για τα πολλαπλα κλικ.μερικα αντικειμενα δεν τα πιανει με την πρωτη οπως οι νοτες , το ξυλοφωνο(γνωστο), η μπανανα, καμια φορα και το φεγγαρι στο δειπνο και ο αναδευτηρας στο φουρνο. στο 1 δευτερολεπτο καταφερα και το πηρα με απανωτα κλικ.παιζω με client τα παιχνιδια γιατι με τον Browser την πρωτη μερα ηταν απελπισια ,οποτε για καλο και για κακο παιζω μονο εκει, καποια στιγμη που κολλαει (γραφει δεν ανταποκρινεται) επανερχεται μετα απο λιγο και δεν χανεις δευτερολεπτο συνεχιζει εκει που εμεινες. δοκιμαστε το οσοι εχετε προβλημα. στους αλλους χαρτες δεν εχω προβλημα με κλικς.
     
    Αρέσει σε soyla74, xaidi, Lina123 και 3 σε άλλους.
  4. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    [​IMG]

    :oops:xD:sleepy:xD
     
    Αρέσει σε soyla74, niktsa112, jimixatz και 4 σε άλλους.
  5. toula25

    toula25 Τακτικός στο φόρουμ

    και εγω μια απο τα ίδια ..με το σταγονόμετρο τα αναδυόμενα...παω για φυτο πολύωρο ...απο ολες τις άποψης πολυ δυσκολο δρωμενο ... ουτε το πρώτο πικολο δεν βλέπω .... καλο βραδυ σε ολους!!
     
    Αρέσει σε olga-tse62, soyla74, Lina123 και 3 σε άλλους.
  6. pikpak-8-

    pikpak-8- Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπέρα και πάλι! Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποια αποστολή στη λαχαναγορά (επίπεδο 102) που να δίνει μπόνους εισόδων φυτών μιας και ούτε το ροδάνι ούτε τα σεντούκια ενισχύσεων λένε να μου κάνουν τη χάρη...
     
    Αρέσει σε soyla74, GEPPO1, Lina123 και 2 σε άλλους.
  7. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    γεια χαρα σε ολους
    νομιζα οτι εγω κατι κανω λαθος και δεν πιανουν τα δαχτυλα μου αλλα βλεπω ειμαστε πολλοιxD
    κολλαει πολλες φορες και ιδικα σε μικρα αντικειμενα και ειναι κουραστικο :oops:.....δε ξερω ποσο μακρια θα φτασω γιατι πασχω απο διακο/κα
    ελπιζω σε μια παραταση ομως.....
     
    Αρέσει σε -sia1971-, soyla74, Panagiotiis και 5 σε άλλους.
  8. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημερα σε ολη την ταλαιπωρη αγροτια.Καλη εβδομαδα.
    Να σας θυμησω οτι ,το αυριανο δωρο στον σγουρομαλλη ειναι +1 φυτα για 8 ωρες.
    Ισως μας βοηθησει κι αυτο.
    Γιατι απο το ροδανι δεν περιμενω κανενα μπονους πια.
    Εγω ειμαι φουλ σε αναδυομενα και φακους και υστερω σε φυτα.Βαζω οτι βοηθηματα εχω αλλα δεν ειναι αρκετο.
    Την δεξια στηλη δεν την κοιταω πλεον. Με τα κολληματα στα αντικειμενα , προχωραει σαν την χελωνα.
    Και αμφιβαλλω εαν προλαβω να παιξω και τα 90 παιχνιδια, μεχρι εκει που βρισκονται τα πικολακια.
    Κατεβασα τον πηχη και τωρα ο στοχος μου ειναι τα 70 παιχνιδια για να παρω ολες τις αναβαθμισεις του διακοσμητικου
    τουλαχιστον. Αν τα μεγαλυτερα επιπεδα δυσκολευονται τοσο, δεν μπορω να φανταστω τα εμποδια που εχουν συναντησει
    οι συμπαικτες μας μικροτερων επιπεδων.
    Πολλα μπραβο στους λιγους που θα τα καταφερουν στην αριστερη στηλη και ακομη περισσοτερα μπραβο σε οσους
    τερματισουν το δρωμενο.
    Καλη δυναμη παιδια !!!
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Αρέσει σε dinaspyro, yelander10, nickoikono11 και 10 σε άλλους.
  9. boykitsa68

    boykitsa68 Νέος ειδικός

    Καλημέρα σε όλους. Να πω κ γω με τη σειρά μου ότι πάντα έπαιζα το '' βρές τα περισσότερα αντικείμενα'' . Αυτή τη φορά παίζω μόνο τις ''διαφορές" γτ παρ' ότι κάποιες σκηνές είναι ήδη γνωστές, τα αντικείμενα δεν μαζεύονται με ένα κλικ οπότε ο χρόνος πάει..περίπατο. Μεγάλο πρόβλημα με τα αναδυόμενα αντιμετωπίζω κ γω κ δυστυχώς τα σλ δεν επαρκούν για εξευγενισμό. Στόχος μου φυσικά είναι η αριστερή στήλη γιατί για τη δεξιά, ούτε καν. Μόνο αν βρέξει αναδυόμενα, θα καταφέρω να φτάσω στο 90. Τα φυτά υπάρχουν αλλά λείπουν ΜΟΝΟ 570 σκόνες. Καλή επιτυχία σε όλους!!!
     
    Αρέσει σε -sia1971-, olga-tse62, soyla74 και 4 σε άλλους.
  10. dafni_mat

    dafni_mat Ανερχόμενος συντάκτης

    Να γκρινιάξω και εγώ λίγο.... Λοιπόν από την βασική φάρμα με κολοκυθομιλόπιτα, με ψωμί καρότου και με μπονους 100% για ΠΕ πήρα 23 σκόνες αποτυπωμάτων :p !!! Τρέχουμε να τα μαζέψουμε να τελειώσουμε την δεξιά στήλη, να πάρουμε τα πίκολα, ελπίζοντας σε κάτι καλό από εκεί!!!
     
    Αρέσει στον/ην -sia1971-.
  11. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Να σου επισημάνω με περίσσεια αγάπη πως τα μπόνους που αφορούν την αύξηση πόντων εμπειρίας δεν επηρεάζουν τον ρυθμό των αναδυομένων;)
     
    Αρέσει σε dafni_mat, -sia1971-, boykitsa68 και 4 σε άλλους.
  12. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    μου εμειναν αλλα 8 παιχνιδια για την αριστερη στηλη. και καπου εδω εμεινα κι εγω απο αναδυομενα. τα φυτα θα μαζευτουν μεχρι το βραδυ βαζω πολυωρο στο ξεφωτο και ο θεος βοηθος , καμια 200 αρια νομιζω χρειαζομαι ακομα. παντως μου ετυχε μια φορα στο ροδανι το 100% αλλιως δυσκολα θα μαζευοταν τα φυτα.το ενα πικολο το πηρα ελπιζω να καταφερω μεχρι αυριο να φτασω στο τελος.
     
    Αρέσει στους -sia1971-, soyla74, Lina123 και σε ακόμα ένα άτομο.
  13. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα.

    Εγώ μόλις τελείωσα την αριστερή στήλη και πήρα τα τρία πίκολο!!
    Θα προσπαθήσω να πάρω κι το τέταρτο πίκολο εάν προλάβω, αλλά δε το κόβωxDxD

    [​IMG]

    Είναι αλήθεια πως τα αναδυόμενα είναι ένα σημαντικό πρόβλημα που δυσκολεύει το δρώμενο, ακόμα και για την ολοκλήρωση της αριστερής στήλης:oops:
    Εγώ αφού είδα ότι με τα φυτά δεν είχα θέμα, έβαζα στο ξέφωτο πολύωρα φυτά και φύτευα το καλίανδρο στις άλλες δύο περιοχές (βασική & άγριο).
    Δεν έχω την τάση να ζητάω αλλαγές στα δρώμενα, αλλά θα ζητήσω για μια ακόμη φορά κάτι που είχα ζητήσει σε προηγούμενο δρώμενο. Θα ήταν μια σημαντική βοήθεια εάν ο εναπομείναντας χρόνος (π.χ. εμένα μου περισσεύουν 15 - 22 δευτ. στο παιχνίδι με τα 60 αντικείμενα) μετατρέπονταν σε πόντους δρώμενου για τη δεξιά στήλη!
    Καλή συνέχεια σε όλους:)
     
    Αρέσει σε jimixatz, nickoikono11, vagelis1968 και 9 σε άλλους.
  14. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπερα 94 παιχνιδια, και τελος απο την αριστερη στηλη φτανει για μενα ως εδω
     
    Αρέσει σε GEPPO1, gtrullis, -sia1971- και 2 σε άλλους.
  15. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολη την αγροτοπαρεα και καλη εβδομαδα ευχομαι σε ολους! μετα κοπων και βασανων μεχρι το βραδυ σημερα θα τελειωσω την αριστερη στηλη και σταματαω!Μου βγαλανε την ψυχη τα ανδυωμενα αυτην φορα! Μου χαμογελασε η τυχη με το ροδανι την πρωτη μερα με αρκετα μπονους μαζεψα τα 41385 φυτα που χρειαζομασταν για την αριστερη στηλη μεσα σε μια μερα και κατελειξε να μου σπασει τα νευρα με τον ρυθμο των αναδυομενων !Για την δεξια στηλη δεν το συζηταμε! 80 παιχνιδια μεχρι τωρα και εχω μαζεψει 7805 ποντους παιζοντας τις διαφορες και παιρνωντας συνεχεια 95-105 ποντους! οποτε παμε για αλλα που λενε! Αλωστε ο στοχος μου απο την αρχη σε αυτο το δρωμενο ηταν τα 3 πικολακια!Καλη συνεχεια σε ολους και καλο βραδυ να εχετε !
     
    Αρέσει σε Marinaloren, .sofaki., GEPPO1 και 3 σε άλλους.
  16. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    τελος η αριστερη στηλη για τη δεξια ουτε καν.θα ηθελα αλλα τοσα παιχνιδια.τα φυτα μαζευτηκαν ευκολα με το ροδανι ,χαλασα παρα πολλους γυρους βεβαια,και περιμενω αναδυομενα απο εξεγενισμενο μαυροσιταρο....
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε Marinaloren, jimixatz, μαρω69 και 7 σε άλλους.
  17. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    και καπου εδω τελειωσα κι εγω συν 2 παιχνιδια παραπανω στη δεξια στηλη. το ροδανι τωρα στο τελειωμα μου εδωσε ακομα ενα 100%!!! τι να πω αρχισε τα γνωστα τρελα του παλι.με το που τελειωνω δρωμενο με πλακωνει στα μπονους. ειμαι σιγουρη πως και αυριο θα μου δωσει κι αλλο:p
     
    Αρέσει σε -sia1971-, Marinaloren, jimixatz και 4 σε άλλους.
  18. dafni_mat

    dafni_mat Ανερχόμενος συντάκτης

    ωχ και εγώ νόμιζα πως βοηθούσαν! Υπάρχει κάποιο βιοτεχνικό προϊόν που βοηθάει στα αναδιώμενα;
     
    Αρέσει στους soyla74, -sia1971- και jimixatz.
  19. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημερα σε ολα τα παιδια! Καταφερα με πολυ δυσκολια να ολοκληρωσω την αριστερη στηλη και να παρω τα 3 πικολο! Οσο για την δεξια στηλη εφτασα μετα βιας στο Νο 83, μιας και οι ποντοι στις διαφορες (παντα αυτες επαιζα) δεν ηταν οι αναμενομενοι!!!! Καλη συνεχεια σε ολους/ολες!!!
     
    Αρέσει σε maria22, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 8 σε άλλους.
  20. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημερα κι απο μενα !
    Δεν θελω να γκρινιαξω :mad:αλλα μου κανει εντυπωση που οι περισσοτεροι απο εμας τα εχουμε παει χαλια σε αυτο το δρωμενο.
    Για παραδειγμα,πριν λιγες μερες που ειχε μπει το δρωμενο του Μπορις με τις ζαριες αν θυμαστε,που ειχε ακριβως τον ιδιο
    σχεδιασμο με τις στηλες ,οχι απλως τελειωσα με ανεση την αριστερη του στηλη αλλα εφτασα να ολοκληρωσω και την δεξια.
    Επισης και ολοι οι υπολοιποι συμπαικες μας τα ειχαν παει πολυ καλυτερα,πλην ελαχιστων εξαιρεσεων.
    Ακομη και σε αυτο το δρωμενο παλαιοτερα, ειμασταν οι περισσοτεροι, πολυ ευχαριστημενοι με την επιδοση μας.
    Εκανα και αυτην την φορα, οτι ακριβως και τοτε.Δεν εχει αλλαξει τιποτα στον τροπο που παιζω.
    Ειμαι πολυ δυσαρεστημενη και δεν το κρυβω.>:(Μου εχουν περισσεψει να φανταστειτε, 206 φακοι και αρκετα αναδυομενα .
    Βρισκομαι στο 66ο βημα της αριστερης στηλης ,και εφτασα εκει με πολυ κοπο και ξενυχτια.Μεχρι το βραδυ θα εχω φτασει
    στο 70ο παιχνιδι για να τελειωσω με τις αναβαθμισεις του διακοσμητικου και ισως λιιιιιιγο παραπανω.
    Μεχρι εκει με βλεπω.:oops: Αυτην την φορα ο σχεδιασμος του δρωμενου δεν μας ευνοησε,ανεξαρτητως επιπεδου.
    Τι να ευχηθω ;; Καλα τελειωματα;; Αφου δεν προκειται κανεις να το τελειωσει.
    Θα πω πολλα μπραβο στους λιγους φιλους μας που ισως καταφερουν και το ολοκληρωσουν.
    Πραγματικα μεγαλος αθλος θα ειναι.
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Αρέσει σε mariobross2000, dinaspyro, sofiapao76 και 5 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.