Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Το μεγάλο κυνήγι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 23/3/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    1. Υπάρχει πρόβλημα μόνο με το ξυλόφωνο που πρέπει να το πατήσεις στο κάτω μέρος. Δεν κολλάει απλά έχει μικρή έκταση κλικαρίσματος
    2. Κανένα αντικείμενο δεν κολλάει.
    3. Με έκανες να γέλασω με το "οι σχεδιαστες το εχουν κανει να κολλαει"
    Στα αλήθεια πιστεύεις οτι οι σχεδιαστές το προγραμμάτισαν να κολλάει; Λες να σαμποτάρουν οι ίδιοι το παιχνίδι; Επίσης οι σχεδιαστές δεν είναι προγραμματιστές. Αν θες μπορείς να ανοίξεις ένα θέμα στο βοήθεια για αρχάριους να σου εξηγήσω τι είναι ο σχεδιαστής και τι είναι ο προγραμματιστής.
    5. Δώσε μου το ID σου να δούμε αν κολλάει και πόσο κολλάει.
    5. Όπως βλέπεις είσαι η μόνη που σου "κολλάει" το παιχνίδι. Οπότε δεν μπορώ να λάβω υπόψη μία αναφορά και μάλιστα από παίκτη που πάντα έχει μόνο αρνητικά να πει για κάθε δρώμενο.

    Περιμένω το ID σου... ;)
     
    Αρέσει στον/ην -sia1971-.
  2. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    το κυτταω απο δω το κυτταω απο κει ειλικρινα δεν βρισκω ουτε εναν λογο για να προχωρησω περαν τα 90 παιχνιδια.Βλεπω 1 παρτυ γυρο,2 σ.τ.,10 λιπασματα.30.οοο τ.π. και με πιανουν τα γελοια!!Ναβλεπα,τουλαχιστον ενα σπανιο δεντρο, ενα ροζ εργαστηριο ,να πω αντε.... τοοοοσα φυτα τοσοι κοποι για ψιχουλα...οχι οχι . Επειδη αγαπαω τη φαρμεραμα θα παω μεχρι τα 90 και στοπ!!Μεγαλη χαρη της!!
     
    Αρέσει στους Lina123, ioanna6929 και soyla74.
  3. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    λεω να τα παιξω ολα μαζι τα παιχνιδια σε καποιο φοντο που θα μου φανει πιο ευκολο...δεν ειμαι καθολου καλη στις εικονες και αν παιξω σε ολες δεν βλεπω ουτε το 70...
     
  4. iocaste1

    iocaste1 Forum Moderator Team Farmerama GR

    Μου λες σε παρακαλώ πως θα το κάνεις αυτό;;
    Γιατί δεν γίνεται,παίζεις με τη σειρά και δεν μπορείς να διαλέξεις.
     
  5. MariaStathaki

    MariaStathaki Νέος ειδικός

    Καλησπερα. Ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους τους παιχτες που μας βοηθανε . Ο ενας με τα συγκεντρωτηκα σε καθε δρωμενο , ο αλλος με το τι να βαλουμε για καλυτερη αποδοση σε αναδυομενα και ο αλλος με φωτογραφιες . Ολοι αυτοι που ειναι με μια γκρινια δεν τους καταλαβαινω ,πριν απο 2και παραπανω χρονια που επαιζα καποιοι ελεγαν ευκολο το δρωμενο ανιαρο για τα μεγαλα επιπεδα....τωρα δυσκολα ακατορθωτα. Αποφασιστε τι θελετε. Εχω μια προταση σε καθε δρωμενο να εχουμε 2 ενοτητες : Συζητηση για το δρωμενο και Γκρινια για το δρωμενο .
     
    Αρέσει στους martha72, Lina123, -sia1971- και σε ακόμα ένα άτομο.
  6. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Ειστε οπως παντα προσβλητικη δειτε λιγο στα τεχνικα προβληματα ποσοι σας λενε οτι κολλαει
     
    Αρέσει στους maria_palou και Megas_kokoriko.
  7. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    λυπαμαι μονο που δεν μπορω να επεξαργαστω τις εικονες και να τις κανω στα ελληνικα. ή μαλλον θα μπορουσα να προσπαθησω αλλα μεχρι να τις κανω θα τελειωσει το ιβεντ και θα ερθει το μεγαλο κυνηγι νουμερο Χ κι εγω ακομα θα μεταφραζω/xD
     
    Αρέσει στους Lina123, soyla74 και MariaStathaki.
  8. MariaStathaki

    MariaStathaki Νέος ειδικός

    Προσωπικα δεν εχω προβλημα γιατι ξερω αρκετα καλα Γερμανικα και Αγγλικα ,αλλα πραγματικα οι φωτογραφιες σου ειναι μεγαλη βοηθεια γιατι βλεπεις απο πριν τι ειναι που και μπορεις να εχεις καλυτερα αποτελεσματα .Και παλι σε ευχαριστω που τις εβαλες και ελπιζω να μπορεσεις να βαλεις και τα νεα δωματια αν υπαρξουν.Καλη σου συνεχεια .
     
    Αρέσει στους Lina123 και -sia1971-.
  9. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    νομιζω τα υπολοιπα υπαρχουν και στα ελληνικα . ισως μονο ο ναος με τις πορτες να λειπει δεν ειμαι σιγουρη .νομιζω πως το ειχα δει σε παλιοτερο ιβεντ.
    παντως το εχω στα αγγλικα και τον φουρνο θα τα ανεβασω αυριο τωρα ειναι αργα και θα κανω κανα λαθος παλιxD
     
    Αρέσει στους martha72, soyla74, -sia1971- και σε ακόμα ένα άτομο.
  10. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Η αλήθεια είναι ότι κολλάει κάπου το παιχνίδι και ο χρόνος πέφτει απότομα, αλλά μην λέμε και ότι θέλουμε,
    δεν φταίνε οι συντονίστριες σε αυτό.....
    Μπορεί να φταίει το ίντερνετ μιας και αυτές τις μέρες είναι στα μαύρα του τα χάλια....
    Μπορεί και το παιχνίδι δεν ξέρω....
    Για καλό και για κακό πάντως εγώ το αφήνω να τα παίξω όλα στο τέλος, μιας και έχω μέλλον ακόμα αφού δεν έτυχα κανένα μπόνους και απλά ξύπνησα τον Τζακ που είχε τεμπελιάσει για αρκετό καιρό...
    Καλό βράδυ και καλό Σαββατοκύριακο!!!
     
    Αρέσει στους toula25, soyla74, -sia1971- και σε ακόμα ένα άτομο.
  11. MariaStathaki

    MariaStathaki Νέος ειδικός

    Πιστευω το ιντερνετ ειναι το μεγαλυτερο προβλημα , ειμαι στην Vodafone και απο τον Ιανουαριο σε αρκετες πολης της Γερμανιας σχεδον σε καθημερινη βαση ειμαστε με κατω απο 74% συνδεσιμοτητα .Καλο βραδυ και σε σενα.
     
    Αρέσει στους Lina123 και -sia1971-.
  12. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Η αλήθεια δεν είναι προσβλητική.
    Εγώ βλέπω ένα μόνο θέμα για το ξυλόφωνο. Εσύ βλέπεις περισσότερα; :eek:
     
  13. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    καλημερααα!!!! απο το αγγλικο φορουμ και οι δυο εικονες.


    [​IMG]


    [​IMG]
     
    Αρέσει σε Lina123, vagelis1968, Megas_kokoriko και 4 σε άλλους.
  14. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Σε μενα οι 10 διαφορες μου φαινονται πιο βατες.
    Παιρνω περισσοτερους ποντους συνηθως. Θα συνεχισω με αυτες και βλεπουμε.Προς το παρον αφου επαιξα
    λιγα παιχνιδια στην αρχη για να βρω τα πατηματα μου, φτιαχνω μονο προιοντα στο μυλο και σπερνοθεριζω.
    Περιμενω να τα παιξω μαζεμενα την τελευταια ημερα, μηπως στο μεταξυ πετυχω καποιο μπονους στο ροδανι.
    Καλη συνεχεια σε ολους και καλο Σαββατοκυριακο !!!
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Αρέσει σε -sia1971-, GEPPO1, Panagiotiis και 7 σε άλλους.
  15. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Θα συμφωνήσω μαζί σου στα 11 παιχνίδια που έπαιξα όλα όλα ήτανε πιο εύκολο αυτό με τις 10 διαφορές.
    Στα άλλα όσο και να πατούσα το αντικείμενο δεν το αφαιρούσε δλδ πατούσα ένα αντικείμενο δεν το μάζευε, πήγαινα στο επόμενο το μάζευε, μετά το άλλο όχι και πήγαινε λέγοντας η δουλειά μέχρι που ο χρόνος έτρεχε και από πόντους τίποτα....
    Ενώ με τις διαφορές είναι πολύ καλύτερα και εννοείται ότι την δεξιά στήλη δεν θα την τελειώσω αλλά δεν με πολύ νοιάζει κιόλας.....
    Καλό βράδυ:inlove:
     
    Αρέσει σε .sofaki., -sia1971-, Marinaloren και 5 σε άλλους.
  16. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Eγω Λινα, σ αυτο το δρωμενο παντα τις 10 διαφορες παιζω. Ειχα παιξει στο παρελθον και τα υπολοιπα αλλα
    για καποιο λογο χανονται πολυτιμα δευτερολεπτα με το να κοιτας μια την εικονα και μια τα αντικειμενα κατω.
    Ασε που πολλα απο αυτα δεν γνωριζουμε καν ποια ειναι απο τις ονομασιες τους και ψαχνομαστε .
    Καλη συνεχεια και καλο σου βραδυ.
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Αρέσει σε olga-tse62, -sia1971-, Marinaloren και 5 σε άλλους.
  17. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα και από εμένα :)
    Κυρία Snorkel συγγνώμη που επεμβαίνω, αλλά να πω εδώ πέρα ότι και με άλλα αντικείμενα παρουσίασα κάποιο πρόβλημα. Βέβαια, δεν είναι και κάτι, απλώς χρειάζονται περισσότερα κλικ για να επιλεχθεί το αντικείμενο. Για παράδειγμα, το καμπανάκι και ο μελωδός. Απλώς δεν το ανέφερα επειδή μου έμενε χρόνος και μπορούσα να τα επιλέξω μετά από παρατεταμένα κλικ.
    Το ξυλόφωνο απλώς το έγραψα στην ενότητα "Τεχνικά Προβλήματα" γιατί έχανα έναν πόντο και όταν έβλεπα το 134 νευρίαζα επειδή είμαι πολύ ψυχαναγκαστικός xD:p

    Προφανώς και για τα προβλήματα δεν ευθύνονται οι συντονίστριες και οι σχεδιαστές του δρώμενου! Έχω λάπτοπ αξίας 900 ευρώ και το λάπτοπ κολλάει. Άρα; Θα συμφωνήσω με την Λίνα και τους προλαλήσαντες πως το ίντερνετ τις τελευταίες μέρες είναι αργό. Εδώ μάθημα για τη σχολή μου δεν μπορώ να κάνω!

    Εγώ παίζω το παιχνίδι με τα 90 δευτρερόλεπτα. Παίρνω 135 πόντους τις περισσότερες φορές. Ελπίζω να πάρω και από τη δεξιά στήλη το πίκολο. Το να φτάσω στο τέλος της δεξιάς το θεωρώ ακατόρθωτο λόγω αναδυόμενων.

    Καλό βράδυ!!
     
    Αρέσει σε sofiapao76, .sofaki., -sia1971- και 8 σε άλλους.
  18. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλησπέρα στην παρέα... ξεμείναμε απο σκόνη χαχα.. θα συνεχίσω με φυτά του δρώμενου και το βράδυ θα βάζω εξευγενισμένο μαυροσίταρο ή δένδρα με ζωζωκα για γρήγορη ανάπτυξη.. δεν έχω αποφασίσει ακόμα.. ίδια ώρα σχεδόν μου έρχονται... παίζω μόνο τις διαφορές εχω και αρκετό καιρό σχεδόν σε όλα τα κυνήγια.. όσο και αν προσπάθησα τα άλλα παιχνίδια ποτέ δεν τα κατάφερα...φέρνω σχεδόν πάντα 95 ή 85 πόντους, αρκετά καλά... έχω φτάσει στα 62 παιχνίδια και στην δεξιά μπάρα 5190 πόντους. χλωμό το βλέπω να την ολοκληρώνω αλλά δεν πειράζει.. την αριστερή ελπίζω οτι θα την καταφέρω... βάζω και τις 5 σκηνές να μας βρίσκονται.. καλή συνέχεια και καλό ξημέρωμα
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    επίσης να συμπληρώσω οτι η στόχευση των αντικειμένων αυτή την φορά δεν είναι ακριβής... πολλά αντικείμενα θέλουν διπλο και τριπλό κλικάρισμα για να μαζευτούν.. δεν μπορώ να πω ποια γιατί γίνεται με μεγάλη ταχύτητα αλλά είναι σχεδόν σ όλες τις σκηνές... πχ στον φούρνο στο κουτάλι δίπλα στο γάλα, σήμερα έκανα 3 κλικαρίσματα
     
    Τελευταία επεξεργασία: 30/3/21
    Αρέσει σε yelander10, sofiapao76, .sofaki. και 12 σε άλλους.
  19. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Με το ενα κλικ δεν μαζευονται τα αντικειμενα,χρειαζεται 2-3 φορες και χανονται δευτερολεπτα...
     
    Αρέσει σε yelander10, -sia1971-, soyla74 και 3 σε άλλους.
  20. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Kαι εγω θα συμφωνησω με τα παιδια παραπανω, για τα πολλαπλα κλικαρισματα.
    Κολλανε τα αντικειμενα και με το πρωτο κλικ δεν πιανονται.
    Χανονται πολυτιμα δευτερολεπτα και κατα συνεπεια πολυτιμοι ποντοι.
    Αυτο συμβαινει σε ολα τα παιχνιδια που παιζω και στις 3 επιλογες .
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Αρέσει σε yelander10, nickoikono11, Marinaloren και 7 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.