Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Το μεγάλο κυνήγι

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 23/3/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο
    Το μεγάλο κυνήγι
    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.


    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Το-μεγάλο-κυνήγι.31371/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Το-μεγάλο-κυνήγι.31370/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση
    [​IMG]


    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  2. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Την καλησπέρα μου σε όλες και σε όλους!

    Για να ολοκληρώσουμε την αριστερή στήλη θα χρειαστούμε συνολικά 89 παιχνίδια:
    41.385 Καλίανδρο (φυτό δρώμενου που καλλιεργείται μόνο στη βασική έκταση, το άγριο λιβάδι και το ξέφωτο του δάσους).
    2.848 Σκόνες αποτυπωμάτων (αναδυόμενο δρώμενου από συγκομιδές δέντρων και φυτών στις εκτάσεις βασικής έκτασης, άγριο λιβάδι και ξέφωτο του δάσους)

    Ανάλογα με πόσους πόντους συγκεντρώνει ο καθένας προχωράει όλο και περισσότερο στη δεξιά στήλη. Λογικά θα χρειαστεί πολλά φυτά για να την ολοκληρώσει. Το διακοσμητικό είναι σαν 2-3 φασολιές μαζί, πολύ καλό, ενώ 3 πίκολο δίνει η αριστερή στήλη και 1 η δεξιά.
    Να θυμίσω ότι σε αντίστοιχο δρώμενο είχαμε τη δυνατότητα να αποκτήσουμε 2 φιορινόδεντρα με 36.000 φυτά περίπου. Ο καθένας επιλέγει μέχρι που θα φτάσει λοιπόν...

    Καλή επιτυχία!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 23/3/21
    Αρέσει σε IRENE26, ioanna6929, pap100 και 46 σε άλλους.
  3. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ευχαριστούμε πολύ lazos95

    ουαουυυυ μόλις είδα τις συχνές ερωτήσεις έλαμψαν τα μάτια μου.. πραγματικά ένα δρώμενο που αξίζει να τα δώσω όλα... στόχος μου το τέλος.. βέβαια είναι δύσκολο γιατί τα φυτά είναι πολλά.. θα χρειαστούμε βοήθεια απο το ροδάνι, μπόνους, τσάντι και τζακ όποιος έχει... εγω εχω έναν τζακ, θα τον ρίξω στην μάχη... φυτεύω απο σήμερα ορτανσία και βάζω και αρκετά δένδρα γιατί θα χρειαστούν οι μεγεθυντικοί φακοι... το διακοσμητικό σούπερ... τα πικολάκια ακόμα πιο σούπερ... όλα τα δώρα όμορφα (οι εργαλειοθήκες δεν μ ενδιαφέρουν, αλλά τις χρειάζονται τα μικρά επίπεδα)... σχεδόν πάντα παίζω τις διαφορές και πάω καλά... ελπίζω να έχουμε καλή ροή αναδυομένων.. καλή διασκέδαση παιδιά καλή επιτυχία...
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nickoikono11, nana και 9 σε άλλους.
  4. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλησπέρα!!!!
    Ζαλίστηκα και μόνο που είδα την ποσότητα των φυτών....
    Πολλά τα φυτά, αλλά είναι σε τρεις εκτάσεις οπότε κουτσά στραβά θα βγούνε!!!!
    Τώρα για την δεξιά στήλη...... Λίγο δύσκολο....... Είδομεν....
    Ευχαριστούμε πολύ τον Lazos95!!!
    Καλή επιτυχία σε όλους!!!!

    Να συμπληρώσω ότι εγώ έβαλα μόνο 100 δέντρα και τα υπόλοιπα πολύωρα φυτά, αυτά μου δίνουν συνήθως πάρα πολλά αναδυόμενα.......
     
    Τελευταία επεξεργασία: 23/3/21
    Αρέσει σε ioanna6929, nana, soyla74 και 9 σε άλλους.
  5. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    θα ξεκινησω με παντου δεντρα,που δινουν και τα δυο αναδυωμενα,γιατι απο αυριο θα χρειαστω τα χωραφια για το φυτο του δρωμενου....δεντρα λοιπον σημερα για φακους....
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nana, soyla74 και 11 σε άλλους.
  6. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Το αγαπημένο μου δρώμενο έφτασε.. :D

    Πολλά φυτά, πολλά αναδυόμενα αλλά στη διάθεσή μας τρεις εκτάσεις.. Τοποθέτησα δέντρα παντού. Ελπίζω να αποδόσουν σε σχέση με τα φυτά. Είναι το τρίτο δρώμενο που συναντώ στα αγροτικά μου χρόνια χαχαα!! Παίζω πάντοτε το παιχνίδι με τα 60 κρυμμένα αντικείμενα στα 90 δευτερόλεπτα. Τα δώρα είναι τέλεια. Ειδικά το διακοσμητικό που θα πάρουμε είναι φανταστικό και αξίζει όλοι να παίξουμε. Πάνε οι χρυσές εποχές με τα ωραία φιορινόδεντρα που είχαμε πάρει οι πιο πολλοί, αλλά μας δίνονται τα πίκολο τα οποία αντικατέστησαν τα ωραία δώρα. Και ευχαριστούμε το Farmerama γι αυτό!!
    Ευχαριστώ τον lazos95 για μια ακόμη φορά για τους υπολογισμούς. Πολύτιμη η βοήθειά του:inlove:

    Καλή επιτυχία και καλό κουράγιο..

    [​IMG]
    έβαλα τη στολή μου, πήρα το φακό μου και.... ξεκινάμε :)
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nana, soyla74 και 12 σε άλλους.
  7. toula25

    toula25 Τακτικός στο φόρουμ

    Καλησπέρα στην παρειά! Εγώ πρωτη φορα βλεπω αυτο το δρωμενο ...και μου φαίνεται πολυ δύσκολο και περίπλοκο...θα το προσπαθήσω και οσο φτιάσει...Να ευχαρίστησω τον lazos95 και και τα υπόλοιπα παιδια για της προτάσεις τους ...Καλη επιτυχια και καλη δυναμη σε ολους !!:)
    ωραια στολη χαχα
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nota.dim1802, nana και 9 σε άλλους.
  8. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    ...ας ρίξουμε και μια ματιά στα συνολικά έπαθλα και των δυο στηλών για όσους θέλουν να φτάσουν ως το τέλος:
    93.319 Πόντους εμπειρίας x επίπεδο.
    88.530 Πόντους εμπειρίας x επίπεδο bahamarama.
    273 Φασουλοφλουριά.
    270 Φερομόνες ντελούξ.
    180 Σούπερ λιπάσματα.
    130 Λιπάσματα της Ζωζώς.
    83 Σούπερ τροφές.
    72 Φιορίνια.
    60 Μεγεθυντικοί φακοί.
    26 Εργαλειοθήκες (4 XXL και 22 XL).
    20 Τούρμπο λιπάσματα της Ζωζώς.
    19 Πάρτι γύρους.
    10 Σεντούκια ρομαντισμού.
    6 Κουπόνια αγροτικών βοηθών (5 μιας ώρας και 1 τρίωρο).
    6 Αναβαθμίσεις για το αντικείμενο "σκουπομαγεία".
    6 Σεντούκια με ζωηρά ζώα.
    6 Σεντούκια με χαρωπά ζώα.
    4 Σεντούκια στάβλων νέον.
    4 Κουτιά πίκολο.
    3 Σεντούκια ενισχύσεων.
    2 Μπόνους εσόδων (1 εργαστηρίων και 1 στάβλων).
    1 Μπόνους συγκομιδής ΠΕ/ΤΠΕ S
    1 Αντικείμενο "σκουπομαγεία".
    1 Κλουβί για αετούς.
    1 Κοτέτσι φραγκόκοτας.
    1 Φωλιά πράσινου δενδρόβιου βαράνου.
    1 Εργοστάσιο φυσαλίδων.
    1 Εργοστάσιο γαντιών μποξ.
    1 Τσάτνι καρότου-μήλου.
    1 Αυτοκόλλητο.

     
    Αρέσει σε ioanna6929, pap100, 54640 και 32 σε άλλους.
  9. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

    Έτσι μπράβο Λάζο, έβαλες πάλι το δάχτυλο επί τον τύπον των ήλων.
    Επειδή λοιπόν δεν μου αρέσει να μου ζητάνε 200 άριστους γύρους, δηλαδή πάνω από 90.000 φυτά για να τελειώσω δρώμενο χωρίς να δίνει τίποτα ιδιαίτερο και επειδή δεν θέλω σε καμία περίπτωση να παγιωθούν τέτοιου είδους event, ανεξαρτήτως του τι ανταμοιβές έχουν, για πρώτη φορά δεν θα πάρω μέρος στο αγαπημένο μου δρώμενο.
    Θα φυτέψω χαλαρά χωρίς καν να ξηλώσω δέντρα-στάβλους, έτσι για να πω ότι ασχολήθηκα.

    Καλή επιτυχία στους στόχους σας.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, boykitsa68, nana και 11 σε άλλους.
  10. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Το δρωμενο δεν το βλεπω και τοσο ουαου, τα φιορινοδεντρα ηταν ενα ονειρο και δευτερο δεν υπαρχει,οσο για τα πικολο ειναι και τι θα σου τυχει δεν ειναι παντα σουπερ,την τελευταια φορα , 2 πικολο μου ετυχε να δινουν 1!! λιπασμα για 15 μερες!! Τα χαριζω!!χαχα, παρα ταυτα θα παιξω οπως παντα ,θελω να ολοκληρωνω τα δρωμενα αλλά δεν δινει το μεγαλο κυνηγι και κατι που θα κανω θυσιες για να το αποκτησω.Καλη μας τυχη:)
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nickoikono11, nana και 8 σε άλλους.
  11. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Άιντε ξήλωνε πάλι...
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nota.dim1802, nana και 7 σε άλλους.
  12. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Εκανα ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!και επεσα!!!!μολις ειδα τα νουμερα.καλη επιτυχια σε ολους!!! τα μπονους θα μας σωσουν...
     
    Αρέσει σε SOFIA1270, antonispap, kona111 και 12 σε άλλους.
  13. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Ο lazos95 για αλλη μια φορα ζωγραφισε με τους αναλυτικους του πινακες.Τον ευχαριστουμε πολυ !!!
    Ξεκιναει αυριο το ''μεγαλο κυνηγι'' λοιπον, που ειναι ονομα και πραγμα.Κυνηγι ποντων ,κυνηγι ανταμοιβων, κυνηγι αναδυομενων,
    μεγεθυντικων φακων και φυτων. Πολλα τα ζητουμενα φυτα του δρωμενου αλλα ειναι πολλα και τα δωρα.
    Ευχομαι να εχουμε ολοι μας τα καλυτερα δυνατα αποτελεσματα. Και εννοειται οτι ο στοχος ολων μας ειναι τα πικολακια.
    Καλη μας αρχη και καλη μας επιτυχια.
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nota.dim1802, nickoikono11 και 11 σε άλλους.
  14. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    καλη επιτυχια σε ολους
    Λαζαρε ευχαριστουμε για αλλη μια φορα ...μας εχεισ γινει πια απαραιτητος!!!!
    Γνωστο παιχνιδι αγαπημενο αλλα αν καθε φορα χειροτερευουν τα δωρα θα παψει να ειναι...
    και εγω με τα πικολο την τελευταια φορα δεν τα πηγα καλα ,3 πισινες(Πλατσουρισμα) και αυτεσ φουσκωτεςxD πιο ατυχια πεθαινεις χαχα
    θα το προσπαθησω οπως και να χει και οπου φτασω...καλη επιτυχια σε ολους..:)
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nota.dim1802, nana και 13 σε άλλους.
  15. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    Καλησπέρα! μάζεψα 123 φακούς από τζάμπο δέντρα σε όλες τις εκτάσεις!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nota.dim1802, vagelis1968 και 7 σε άλλους.
  16. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Καλά δεν το λες και ατυχία, γιατί οι πισίνες με κατάλληλα μπόνους φθάνουν να δίνουν 30 εκατ πόντους..;)Εσύ έτυχες 3, δηλαδή 90 εκατ την ήμερα (το επίπεδο το κάνουν πέραxD),και επί 20 φορές =1.8 δις πόντους...:p8)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 24/3/21
    Αρέσει σε ioanna6929, thena, vagelis1968 και 7 σε άλλους.
  17. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Μολις τωρα μπηκα να μαζεψω και πηρα 67 φακους απο 2 1/2 εκτασεις με δεντρα και 410 σκονες.
    Καλα ειναι για αρχη. Τωρα συνεχιζουμε με τα φυτα δρωμενου .Και εαν στην πορεια μου λειψουν οι φακοι
    εννοειται πως θα ξαναβαλω δεντρακια.

    Υ.Γ. Το πικολακι του δρωμενου της πανσεληνου ,μου εδωσε μια χαμστερομυγοπαγιδα.
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nota.dim1802, vagelis1968 και 7 σε άλλους.
  18. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Και εγώ προτείνω τα δεντράκια για αναδυόμενα, όπως οι προλαλήσαντες!! Ιδού το αποτέλεσμα από δέντρα σε όλες τις εκτάσεις:

    [​IMG]
    Επίσης, πίστευω και με τα φυτά του δρώμενου δε θα έχουμε θέμα. Από τα 44 μεγάλα χωραφάκια πήρα 31 - 33 αναδυόμενα. Όλα θα πάνε καλά!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, vagelis1968, -sia1971- και 5 σε άλλους.
  19. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Εγώ έβαλα περίπου 100 δέντρα XXL και απλά, αλλά μου έδωσε μόνο αυτά:p
    Τα αφήνω προς το παρόν για να μαζέψω άλλα τόσα αύριο.....xD

    [​IMG]

    Παναγιώτη μου δεν το λες και καλά, όταν σε όλες τις εκτάσεις έβαλες μόνο δέντρα και τι? Για να πάρεις μόνο αυτά?
    Πιστεύω ότι έπρεπε να είναι πολύ παραπάνω!!!!!
     
    Αρέσει στους ioanna6929, vagelis1968 και soyla74.
  20. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    [​IMG] Το όνειρο κάθε αγρότη..:DΤο ροδάνι μου έδωσε 2 μπόνους σοδειάς 100% και ένα 200% και 2 νομίζω +1...Δεν χρησιμοποίησα Τζακ με δώρα γιατί πολύ απλά το δρώμενο δεν δίνει φιορινόδεντρο!xD(τουλάχιστον άμεσα;).)
    Αν τα βρω σκούρα μετά..ίσως τους ξυπνήσω.:oops::wuerg:
     
    Αρέσει σε ioanna6929, jimthrilosgate7, nickoikono11 και 16 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.