Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Το μεγάλο κυνήγι VII"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 7/9/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Εμένα πάντως,συνήθως,μου δίνει κίτρινες αναβαθμίσεις κουρείου προβάτων,σα να κόλλησε σε αυτό και μάλιστα 2 τη φορά,να αυξηθεί η πιθανότητα να το κερδίσω.
    .[​IMG] [​IMG]
    Ευκαιρίας δοθούσης πάντως,εάν εξαλειφθούν τα προβλήματα αυτά ,που μας κάνουν να χάσουμε το ενδιαφέρον,τότε θα αξίζει να δαπανήσουμε ή να επενδύσουμε (όπως βολεύει) και μερικά ευρώ.
     
    Αρέσει στους Marinaloren, GEPPO1 και αμφιθεα.
  2. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Πολύ σωστά

    Είπα : Έχουν μόνο κίτρινες και πορτοκαλί αναβαθμίσεις εργαστηρίου και κόκκινες και ροζ αναβαθμίσεις στάβλων

    "κίτρινες αναβαθμίσεις κουρείου προβάτων" είναι κίτρινη αναβάθμιση εργαστηρίου.
    Κίτρινο = κίτρινο
    κουρείο = εργαστήριο

    Αρα σε ευχαριστώ πολύ που με επιβεβαιώνεις. :inlove:

    Και είμαστε εκτός θέματος..... :music::music::music:
     
  3. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

    Ο στόχος για το πουλί γραμματέας επετεύχθη με: περίπου 1.200 ΣΛ (από τις περίπου 8.200 που είχα), 200 γύρους στο ροδάνι (από τους 1.000 που έχω συνολικά) από όπου προέκυψε 4 ή 5 φορές το 100% στη σοδειά και 2 φορές το +1 για 6h (θεωρώ ότι το ροδάνι ήταν ασυνήθιστα γενναιόδωρο αλλά ακόμα κι έτσι θα χρειάζονταν εκατοντάδες ακόμα γύροι, ίσως πάνω από χίλιοι θεωρώ, για να μπω σε τριψήφιους αριθμούς σοδειάς ανά χωράφι), 1 επιταχυντή φυτού δρώμενου (έχω μόλις 2 συνολικά), 1 φορά 200% στη σοδειά για 24% (έχω μόλις 3 συνολικά), εναλλάξ φυσικά με τσάτνι, και 2 ή 3 φορές από τον μοναδικό μου Τζακ με Δώρα.
    Με λίγο καλύτερη στρατηγική θα μπορούσα να ανέβω λίγο παραπάνω (καλύτερη χρήση συνδυασμού απόδοσης φυτών και ΣΛ), αλλά είμαι συνειδητά ανυπόμονη και δεν είχα μεγάλο καημό να φτάσω πιο κάτω (αφού ακόμα κι έτσι οι επόμενοι στόχοι για τον ροζ σκορπιό και τα άλλα δώρα θα ήταν άπιαστοι). Επίσης, συνειδητά δεν διέθεσα περισσότερους πόρους για την περίπτωση που έρθει κάτι καλύτερο σε event (προσωπικά όλα για όλα θα τα έπαιζα μόνο για φιορινόδεντρο).
    Προφανώς ο καθένας επιλέγει να χρησιμοποιήσει συγκεκριμένο απόθεμα από ό,τι πόρους διαθέτει, αν διαθέτει, και ανάλογες είναι και οι αποδόσεις. Καλή επιτυχία σε όλους.
     
    Αρέσει σε Marinaloren, sofiapao76, Lina123 και 11 σε άλλους.
  4. dafro123

    dafro123 Ενεργός συντάκτης

    Στόχος το πίκολο επιτεύχθη(θα μπορούσα και καλύτερα....)(προσπάθησα να κρατήσω μπόνους για καλύτερα δρώμενα), με το ροδάνι να δίνει 2χ100% και 6ωρα +1 (4 περίπου)(αρκετά γενναιόδωρο όπως ανέφεραν οι προλαλησαντες )με αρκετές χιλιάδες σλ και 1500 ζωζωκες και μπόνους φυτών και τζακ. Υπάρχει διαβαθμισμένη δυσκολία πλέον σε αρκετά δρωμενα με καλά δώρα για όλα τα επίπεδα. Θέλει υπομονή και όσο μπορείτε κρατάτε γύρους στο ροδάνι. Καλή συνέχεια στην αγροτιά
     
    Αρέσει σε Marinaloren, αμφιθεα, gtrullis και 6 σε άλλους.
  5. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Έφτασα ως την Φασολιά,
    την πέρασα και λίγο,
    τα δώρα ήταν αρκετά,
    μα έπρεπε, ''να φύγω''.

    Μα ως εκεί που έφτασα,
    νοιώθω ευχαριστημένος,
    το θέμα,να περνάς καλά,
    κι όχι στρεσαρισμένος.

    Κι αφού,όλα τα δρώμενα,
    δυσκόλεψαν πολλάκις,
    εγώ αγρότες,χαλαρά,
    τά'παν κι άλλοι,''εν τάχει''.

    [​IMG] .
     
    Αρέσει σε noulaki99, Marinaloren, pigara και 13 σε άλλους.
  6. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    26 αριστερά και 82 δεξια... ντάξει... χαλαρά όμως...
     
    Αρέσει σε soyla74, Marinaloren, Lina123 και 5 σε άλλους.
  7. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα στην παρέα.. έφτασα μέχρι το 85 στην αριστερή στήλη και αν θυμάμαι καλά στο 70 της δεξιάς... χρησιμοποίησα περίπου 600 σ λίπασμα και κάπου τόσο περίπου ζωζώκες... επίσης είχα δύο 24ωρα μπόνους 100% και το ένα απο την γιορτή.. πλέον όμως έχω πάψει να ασχολούμαι ιδιαίτερα με δρώμενα τα οποία είναι σχεδόν ανέφικτα ή είναι για πολύ τυχερούς παίκτες που τυχαίνουν συνέχεια μπόνους στο ροδάνι και τα σεντούκια της φασολιάς (που σημειωτέων έχω όλες τις σειρές με σεντούκια) ή που είναι για αυτούς που έχουν πολύ μεγάλα αποθέματα σε σ λίπασμα και ζωζώκες γιατί απλά δεν τα έχω.. και επειδή πλέον δεν μπορώ να κάνω καμία αγορά επειδή καταργήθηκαν οι τηλεφωνικές αγορές και δεν χρησιμοποιώ καμία ιντερνιτική αγορά, κάθομαι στα αβγά μου και παίζω μέχρι εκεί που δεν ζορίζομαι.. χαλαρά λοιπόν και εγώ..
     
    Αρέσει σε Marinaloren, Lina123, gtrullis και 7 σε άλλους.
  8. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο έχει τελειώσει.
    Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.
    Η συζήτηση κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.