Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Το μεγάλο κυνήγι VII"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 7/9/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλημέρα!!!
    Τἐλος με την φασολιά όσο για τα υπόλοιπα.....
    Όπου φτάσω, έτσι και αλλιώς χωρίς μπόνους είναι δύσκολο να επιτύχεις όλη την αριστερή στήλη, πόσο μάλλον την δεξιά...
    [​IMG]
    Αν το καταφέρω:p θα επανέλθω;)
    Καλή συνέχεια σε όλους:inlove:

    Και επανέρχομαι ......
    [​IMG] [​IMG]
    Τα τελευταία 7 παιχνίδια και να θέλω δεν τα προλαβαίνω, ακόμα και αν χρησιμοποιήσω όλα τα σ.λ γιατί πολύ απλά, χωρίς κανένα μπόνους από το ροδάνι που εμένα δεν μου έκανε την τύχη όπως πάντα άλλωστε, δεν πρόκειτε να τα μαζέψω με τίποτα!!!!
    Και αποθέματα δεν έχω για να χρησιμοποιήσω, εκτός από ένα 100% που είχα όλο και ὀλο από τόσα σεντούκια που έχω ανοίξει!!!!
    Ουάου!!!!
    Καλό βράδυ:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/9/21
    Αρέσει σε Marinaloren, sofiapao76, -sia1971- και 5 σε άλλους.
  2. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    καλημερα!!!!οι δικοι μου υπολογισμοι ειναι στο περιπου.Εχουμε 2 εκτασεις δλδ 400 χωραφια =1200 φυτα με 5 φυτεματα το 24ωρο=6000φυτα,ολα αυτα μας δινουν περιπου12 παιγνιδια την ημερα (12χ100 ποντους μεσο ορο=1200ποντους)Το παιγνιδι διαρκει 6,5 μερες δ.λ.δ 8000 ποντους. Η απορια μου ειναι οι 27.000 ποντοι στη δεξια στηλη πως μαζευονται???? και γιατι η εταιρεια μας δινει τοσα ωραια δωρακια που ποτε δεν θα παρουμε?
     
    Αρέσει σε olga-tse62, Marinaloren, Lina123 και 2 σε άλλους.
  3. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    καλησπέρα
    Θα σου λύσω την απορία...
    Μαζεύονται με στρατηγική, εμπειρία και προετοιμασία.
    Το βασικό δρώμενο ολοκληρώνεται στα 50 παιχνίδια. Από εκεί και πέρα το δρώμενο απευθύνεται σε παίκτες που βρίσκουν ως πρόκληση δύσκολα δρώμενα. Σαφώς και για τους νέους ή άπειρους παίκτες είναι ανέφικτο χωρίς να πληρώσεις, αλλά για κάποιον έμπειρο παίκτη είναι εφικτό χωρίς να πληρώσει αν έχει προετοιμαστεί κατάλληλα και παίζει με στρατηγική.

    Ενδεικτικά θα σου πω οτι αυτή την στιγμή παίρνω 111 φυτά από σούπερ χωράφι.
    [​IMG]

    Δηλαδή παίρνω 9.213 φυτά κάθε 2 ώρες με μόνο κόστος 83 σούπερ λίπασμα και σούπερ λίπασμα της ζωζώς.
    Για τα αναδυόμενα χρησιμοποιούμε κρόκο με τα αντίστοιχα σούπερ λιπάσματα & μαγικά δέντρα.

    Ελπίζω να σου έλυσα την απορία πως μαζεύονται οι 27.000 πόντοι.
     
    Αρέσει στους Marinaloren, -sia1971- και Lina123.
  4. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χωρίς bonus 200% ?
     
    Αρέσει στον/ην -sia1971-.
  5. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Δεν έγραψα πουθενά "χωρίς μπόνους". Οπότε ναι έχω ενεργά μπόνους και είναι αυτονόητο.
    Εκτός και αν εσύ έχεις τρόπο να παίρνεις 111 φυτά χωρίς μπόνους και ήθελα πολύ να μου πεις την στρατηγική σου.
     
    Αρέσει στον/ην -sia1971-.
  6. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα.
    Μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις πως κατάφερες να μαζέψεις 111 φυτά; με ποια μπόνους δηλαδή;;
    Μου κάνει εντύπωση γιατί παίζω και εγώ το δρώμενο με μπόνους (200% συνολικών εσόδων, μπόνους φυτών 100%) αλλά τέτοιο αποτέλεσμα δεν είχα!! Ακόμα και με τα προαναφερόμενα μπόνους που χρησιμοποιώ - συν και ένα 100% από το ροδάνι - νομίζω έφτασα μέχρι το 81. Το 111 όχι :oops:

    Θα μας ήταν πολύ χρήσιμο να μας έγραφες τη στρατηγική, ώστε να διευκολυνθούμε σε επόμενα δρώμενα.

     
    Αρέσει σε Marinaloren, -sia1971-, αμφιθεα και 4 σε άλλους.
  7. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    για πες μου αναλυτικα τι ενεργα μπονους εχεις για να παρεις 111 φυτα?
     
    Αρέσει στους Marinaloren, -sia1971- και skias10.
  8. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Ιδού τα μπόνους μου :
    200% Bonus σοδειάς απο σεντούκι ενισχύσεων
    100% bonus σοδειάς φυτών από σεντούκι ενισχύσεων
    200% από το ροδάνι
    100% από το ροδάνι
    + σούπερ λίπασμα της ζωζώς.

    Και για να προλάβω επόμενα σχόλια, η στρατηγική σε τέτοια δρώμενα είναι να χρησιμοποιούμε τα σωστά μπόνους και τα πάρτι εισιτήρια όταν πρέπει και όταν χρειάζονται.
    Δεν αγόρασα πάρτι εισιτήρια αλλά τα είχα αποθηκευμένα όπως ακριβώς και τα λιπάσματα. ;)
     
    Αρέσει σε 2014chr, Marinaloren, -sia1971- και 4 σε άλλους.
  9. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    ολα καλα αλλα βαζοντας τα μπονους σου μενει 1 θεση χρυση..... την ωρα πως την λιγοστευεις?
     
    Αρέσει στον/ην -sia1971-.
  10. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Η διάρκεια πέφτει στο 2.36 με :
    Λευκή αγνότητα 10%
    Σειρά Εορτή θερισμού 5%
    Σειρά Τα βότανα του φαραώ 5%
    Σειρά Γενέθλια ευχή 5%


    Αν θέλεις αντικαθιστάς το 100% μπόνους σοδειάς με στόλεν και πέφτει στο 1:44 με 98 φυτά ανα χωράφι.

    Βεβαίως αν παίξεις παραπάνω ροδάνι μπορείς να ξεπεράσεις τα 111 φυτά.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 12/9/21
    Αρέσει σε Marinaloren, -sia1971-, αμφιθεα και 2 σε άλλους.
  11. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Αυτο με το ροδανι που ολοι ξερουμε γιατι εγω οσα και παρτι να εχω το πολυ πολυ αγελαδογαλα κιτρινο ασε τα κουρεια τις νυχτεριδοφωλιες τους γαιδουροσταυλους τα φρου φρου κ αρωματα οσο για τις σειρες που μειωνουν το χρονο ειναι καθε 90κατι ωρες και ισχυουν για εξι ωρες ποσες φορες προλαβαινεις να σπειρεις το μονο που σωζει ειναι να πιανεις 135 ποντους τοτε ναι κατι θα κανεις το λεω γιατι εγω τοσουσ πιανω ευτυχως
     
    Αρέσει σε nana, Megas_kokoriko, SPIFIL και 3 σε άλλους.
  12. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    βασική προϋπόθεση βέβαια για τα παραπάνω για να έχεις μπόνους σοδειάς , θα πρέπει και να σου έρχονται.. στα σεντούκια που ανοίγω απο τότε που εμφανίστηκαν στο παιχνίδι, εχω πάρει μόνο 1 μπόνους σοδειάς σ ολο αυτό το διάστημα.. όλα τα υπόλοιπα είναι πε ,στάβλων κλπ, όπως επίσης και στο ροδάνι έχουμε πήξει στους γαιδουρόσταβλους και στις χχλ αμυγδαλιές ... προχθές 45 σπεσιαλ γύρους και ούτε ενα μπόνους.. σήμερα υπήρχε άστρο φαίνεται και πήρα ενα μπόνους 100%,, μάλλον κάποιους τους αγαπάει το παιχνίδι και κάποιους όχι... πάντως μέχρι την φασολιά με βλέπω και μένα και δεν νομίζω να είμαι πρωτάρα μετά απο 11 χρόνια
     
    Αρέσει σε nana, Megas_kokoriko, Marinaloren και 4 σε άλλους.
  13. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Σε 6 ώρες μπορείς να μαζέψεις περίπου 28.000 φυτά. Και εσύ νομίζεις οτι αν λήξουν οι σειρές, δεν μπορείς και πάλι να παίρνεις 111 φυτά?
    Απλά θα θέλεις περισσότερη ώρα.

    Σας εξήγησα πως βγαίνουν τα φυτά και οτι είναι εφικτό. Από εκεί και πέρα ο καθένας πράττει όπως θέλει.


    Υ.Γ : Κάνε ένα κόπο σε παρακαλώ και βάλε καμιά τελεία (τους τόνους τους παραβλέπω, άστους να πάνε στη ευχή)
    Κρίμα είναι να σκοτώνουμε τα ελληνικά μας και άλλο τόσο κρίμα να διαβάζουμε 5 φορές ένα μήνυμα για να βγάλουμε νόημα.
     
    Αρέσει στους Lina123 και ΝΕΦΕΛΗ9.
  14. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Ναι για το ροδανι που ολοι ξερουμε δεν βλεπω να πειτε κατι?
     
  15. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Τι θες να σου πω για το ροδάνι.
    Το θέμα που βλέπω εδώ λέγεται : Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Το μεγάλο κυνήγι VII"
    Διακτινίστηκα σε άλλο θέμα και δεν το κατάλαβα; :eek:

    Για να σου φύγει το μαράζι όμως, να σου πω οτι τα μπόνους δεν έρχονται με 1 ούτε 10 πάρτι εισιτήρια. Όταν θες μπόνους, παίζεις μέχρι να τα πετύχεις. Και εγώ χτες έπαιξα 200 πάρτι εισιτήρια. Και μην περιμένεις με μπόνους σοδιάς με απλούς γύρους γιατί προφανώς εσύ παίξεις με απλούς γύρους αν κρίνω από τα δώρα που ανέφερες. Μιλάμε για πάρτι εισιτήρια τα οποία είχα αποθηκευμένα από δρώμενα και σεντούκια. Και για να σου φύγει η απορία, έχω πάνω από 1500 πάρτι εισιτήρια και για να σου ξαναφυγει η επόμενη απορία είναι από σειρές, σεντούκια από δρώμενα. Από αυτές τις σειρές τις οποίες συχνά πυκνά βρίσκεις άχρηστες. ;)
    Και για λύσω και την επόμενη απορία σχετικά με τους πάρτι γύρους.... Παίζω ροδάνι μόνο όταν χρειάζομαι μπόνους, αλλιώς κρατάω τα πάρτι εισιτήρια.

     
    Αρέσει στους 2014chr και αμφιθεα.
  16. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Λάθος κατάλαβες ,δε μίλησα για μένα και τη "στρατηγική" μου...μια ερώτηση έκανα ,επειδή διαβάζουν και νέοι παίκτες,οι οποίοι δε ξέρουν καν για τα bonus. Οπότε ήθελα μια ολοκληρωμένη περιγραφή της δικής σου στρατηγικής,για να γίνει αντιληπτο και κατανοητό.
    Λοιπόν αγαπητοί συπμπαίκτες/τριες,για να μη κουραζόμαστε...Τα καλύτερα bonus τα κέρδιζα με 3-4 πάρτυ εισ. Όσο γι'αυτά που κέρδιζα από κιβώτια, δε τα έχανα από κόλλημα του παιχνιδιού...όλοι πατάμε άλλο και βγαίνει άλλο.Μέχρι και φιορίνια χάνονται κατά καιρούς,στη προσπάθεια μας να στείλουμε δώρο...οπότε δε χρειάζεται άγχος.
    Το παιχνίδι δε το βλέπω ανταγωνιστικά και κάνω ό,τι μπορω με τις υπάρχουσες συνθήκες.Συγχαρητήρια στο lagoudaki που έχει όλα τα "υπέρ" και βοηθάει με τις συμβουλές του.
    Ήδη είμαστε επιφορτισμένοι από εξωγενείς παράγοντες,αλίμονο αν λυπόμασταν και για ένα παιχνίδι.Ό,τι καταφέρουμε.
    Πάνω απ'όλα η υγεία και το χαμόγελό μας!Καλή συνέχεια!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 12/9/21
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, Marinaloren, soyla74 και 3 σε άλλους.
  17. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Διάβασες την ανάρτηση 23 και την 30? Αν ναι, περιγράφεται εκεί. Αν δεν κατανοείς κάτι, πες μου να σου εξηγήσω αν ναι νομίζω οτι είναι απλά ελληνικά και κατανοητά από όλους.
     
  18. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Και εγω ετσι παιζω αλλα εχω γεμισει γαιδουροσταυλους κουρεια αγελαδογαλα χχλ δεντρα αχρηστα μη μας λετε λοιπον για στρατιγηκη αλλα για απλη τυχη τοτε ναι ειστε πολυ τυχερη
     
    Αρέσει στους Marinaloren και maria_palou.
  19. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Αν δεν διαβάζεις προσεκτικά τι γράφω, αστό.
    Παίζουμε 100+ γύρους μαζεμένους. Όχι έναν και περιμένουμε να έιμαστε και τυχεροί να κερδίσουμε μπόνους. Εγώ έπαιξα 200 για τα δύο μπόνους που είπα. Δεν έπαιξα έναν ούτε πέντε. Και παρεπιμπτώντως, τα δώρα που αναφέρεις είναι απο απλούς. Οι πάρτυ γύροι δεν έχουν γαιδουρόσταβλους. Έχουν μόνο κίτρινες και πορτοκαλί αναβαθμίσεις εργαστηρίου και κόκκινες και ροζ αναβαθμίσεις στάβλων (όχι γαιδουρόσταβλων πάντως) καθώς και μόνο xxl δέντρα.

    Συνοψίζοντας και εδώ κλείνω: Οι πόντοι βγαίνουν αν χρησιμοποπιήσεις σωστά μπόνους συγκομιδής.
     
  20. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Δεν ειναι παντα σιγουρο οτι θα τυχουν τα 100% και τα 200% στο ροδανι,ετυχε να παιξω 100 παρτυ γυρους και να παρω αερα κοπανιστο και προχθες με 3 π.γ. πετυχα 200% και 100%!!! Τα χρησιμοποιησα μαζι με κατι αλλα μπονους εφθασα μεχρι εκει που ηθελα και δεν προχωρω, δεν μου δινει το δρωμενο κατι που δεν εχω,,,γιαυτο κραταω τις καβατζες μου για κατι σουπερ...αν υπαρξει μελλοντικα....Σιγουρα χρειαζεται στρατηγικη αλλά και τυχη... και η δικη μου συμβουλη σε νοτερους παικτες κυνηγειστε τα σουπερ λιπασματα οπως μπορειτε και αποπου μπορειτε...μην ξεχναμε την ταρτα pinkie pie που αυξανει την ωρα ολων των μπονους περιπου +6 ωρες
     
    Αρέσει στους GEPPO1, sofiapao76 και αμφιθεα.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.