Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Το μεγάλο κυνήγι VII"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 7/9/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο

    Το μεγάλο κυνήγι VII

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.
    Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες ενότητες για βοήθεια.



    [​IMG]

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Το-μεγάλο-κυνήγι-vii.32270/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Το-μεγάλο-κυνήγι-vii.32269/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]


    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  2. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημερα σε ολη τη παρεα και Καλο Φθινοπωρο σε ολους μας!!!!
    Για να παρουμε τη φασολια θα χρειαστει να φτασουμε μεχρι το Νο 50 της αριστερης στηλης! Αυτο σημαινει οτι θα χρειαστουμε 50-1 =49 συνεργα ντετεκτιβ!
    Αρα : 20.188 φυτα (καλιανδρος) και 1.372 αναδυομενα (σκονη)
    Φυτευουμε στη βασικη εκταση και το ξεφωτο, καλιανδρο! Παιρνουμε αναδυομενα απο δεντρα και φυτα απο : βασικη εκταση, αγριο λιβαδι και ξεφωτο!
    Οταν παρουμε τη φασολια η οποια ειναι εξαιρετικη, προχωραμε και συνεχιζουμε ωσπου να φτασουμε οσο αντεχει ο καθενας μας!
    Καλη προσπαθεια σε ολους/ολες μας!!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/9/21
    Αρέσει σε stef10, Jimaras~for~ever!!!, maria22 και 22 σε άλλους.
  3. Kodessa

    Kodessa Δούκας του φόρουμ


    Μπορείτε να καλλιεργήσετε το φυτό μόνο στη βασική έκταση και το ξέφωτο του δάσους
    Κανε μια διορθωση
     
    Αρέσει σε Marinaloren, GEPPO1, Lina123 και 9 σε άλλους.
  4. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

    Άλλο ένα αγαπημένο δρώμενο αρχίζει να μου γίνεται βραχνάς.
    Όπως και την προηγούμενη φορά, μέχρι τα 50 παιχνίδια τα έσοδα είναι αδιάφορα (προσωπική εκτίμηση βέβαια, καθώς το κυνήγι των ΠΕ δεν με ενδιαφέρει άρα ούτε και η φασολιά) ενώ για να φτάσω στα (για τα δικά μου μέτρα) αξιόλογα δώρα, για παράδειγμα στο παρακίτ ή το πουλί-γραμματέα (19800 πόντοι) χρειάζονται πάνω από 150 παιχνίδια των 60 αντικειμένων.
    Αυτό σημαίνει, εκτός από τα πάνω από 60.000 φυτά, και μία τρομερά εξοντωτική διαδικασία αφού τα παιχνίδια ιδανικά πρέπει να παιχτούν μέσα σε μικρό διάστημα (150 παιχνίδια του ενάμισι λεπτού σημαίνουν 3.5 με 4 ολόκληρες ώρες!) ώστε να επωφεληθώ από τη σταδιακή εκμάθηση των εικόνων και να πετύχω το μέγιστο σκορ.
    Επειδή το συγκεκριμένο ήταν το πιο αγαπημένο μου δρώμενο με στεναχωρεί πολύ να μην μπορώ να πετύχω τους στόχους μου, παρόλα αυτά, τραβάτε με κι ας κλαίω, θα παίξω όσο μπορώ.
    Καλή επιτυχία.
     
    Αρέσει σε SYLVART, martha72, fisherman65 και 15 σε άλλους.
  5. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημερα κι απο μενα !!!
    Ειμαι ενθουσιασμενη με το προσεχες δρωμενο. Τα δωρα ειναι εξαιρετικα και η φασολια αψογη ,με πολλους ΠΕ και
    50% μπονους στα διακοσμητικα μας .:D
    Θα το παλεψω με ολες μου τις δυναμεις. Αν, και με τα δευτερολεπτα των εικονων δεν τα παω πολυ καλα.
    Θα ειναι ακριβως οπως λεει το ονομα του. ''Μεγαλο κυνηγι''. Προβλεπω να κανω πολλα ξενυχτια αλλα χαλαλι.
    Αξιζουν το κοπο. Σηκωνουμε μανικια λοιπον και ξεκιναμε δυναμικα.:D
    Ευχαριστουμε τον φιλο nickoikono11 για την αναλυση του.
    Καλη αρχη σε ολους μας !!!
    Φιλικα Βικυ.:inlove:
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, nickoikono11, Marinaloren και 11 σε άλλους.
  6. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Το σιχαίνομαι αυτό το δρώμενο :) Θα προτιμούσα ειλικρινά να εξαφανιστεί :)
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, SYLVART, jimthrilosgate7 και 9 σε άλλους.
  7. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Έχω παθει την πλάκα μου με τα δώρα.. παραλίγο να μου φύγει το λειρί... δυστυχώς δεν έχω τις ικανότητες να τα κυνηγήσω... όπου φτάσω λοιπόν.
     
    Αρέσει σε ΝΕΦΕΛΗ9, SYLVART, soyla74 και 11 σε άλλους.
  8. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα σε όλους.
    Τιιιι;;; νομίζατε δεν θα έγραφα για το αγαπημένο μου δρώμενο;;;; :p

    Μία ακόμη δημοσίευση από τον κύριο Ποντικοεπιθεωρητή Παναγιώτη γι' αυτό το δρώμενο. Τον γνήσιο ντετέκτιβ που όλα τα βρίσκει και δεν κουράζεται ποτέ.. χαχαα! Να μαι. Εδώ αγέρωχος και ακούραστος:

    [​IMG]
    (μη σας ξεγελάει ο Snoopy. Για 6 ημέρες θα είμαι ο ποντικοεπιθεωρητής xD)

    Το δρώμενο είναι εφικτό από όλους μέχρι τη φασολιά. Έχουμε στη διάθεσή μας δύο εκτάσεις για το φυτό του δρώμενου και τρεις εκτάσεις για αναδυόμενα. Όπως υπολόγισε σωστά ο φίλος Νίκος, θα χρειαστούμε : 20,188 Καλίανδρο και 1,372 Σκόνη μέχρι τη φασολιά και τον ευχαριστώ πολύ!!

    Για να ολοκληρωθεί η αριστερή στήλη (90 ολοκληρωμένα παιχνίδια) θα χρειαστούμε : 36,680 Καλίανδρο και 2,520 Σκόνη.

    Τώρα το πιο ωραίο είναι οι υπολογισμοί για τη δεξιά στήλη. Τα δώρα της είναι ΤΕΛΕΙΑ (συγγνώμη για τα κεφαλαία, αλλά είναι τέτοια η περίπτωση που δεν γίνεται να μη χαρείς :D). Ροζ στάβλος σκορπιού :inlove:, φιορίνια και μαγικό καπέλο :inlove:, νέα δεντράκια - στάβλοι :inlove:, Πίκολο:inlove: και πολλές ποσότητες φλουριών, σ. τροφών, ΣΛ, ζωζώκες και.. και.. και..

    Για να φτάσουμε όμως μέχρι το τέλος θα πρέπει να παίξουμε πολλά παιχνίδια και μάλιστα το "Μίνι παιχνίδι 1 - Βρες αντικείμενα σε 90 δευτερόλεπτα". Έστω ότι είμαστε άριστοι παίκτες και λαμβάνουμε 135 πόντους σε κάθε παιχνίδι. Τότε θα χρειαστεί να παίξουμε 203 παιχνίδια που σε ποσότητες σημαίνει : 83,636 Καλίανδρο και 5,684 Σκόνη.

    Ο καθένας αποφασίζει μέχρι που θα παίξει. Σας έδωσα και τις τρεις εναλλακτικές. Εγώ θα προσπαθήσω να το τελειώσω όλο!! 8)
    Καλή συνέχεια και κάθε επιτυχία σε όλους σας!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/9/21
    Αρέσει σε martha72, -sia1971-, ροζταυρακι και 8 σε άλλους.
  9. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Όλες οι πληροφορίες βρίσκονται στις Συχνές ερωτήσεις. Ο γερμανός, ισπανός, ούγγρος ή κινέζος συμπαίκτης δεν θα πρέπει να είναι η πρωταρχική πηγή ενημερώσης σου αλλά οι επίσημες αναρτήσεις. ;)

    Σύμφωνα λοιπόν με τις επίσημες πληροφορίες του Ελληνικού φόρουμ οι σκηνές είναι 7 όπως πάντα και μπορείς να τις δεις από την κινούμενη εικόνα που υπάρχει στο Ελληνικό φόρουμ :

    [​IMG]

    1. H Κρεβατοκάμαρα της Λίλης
    2. O Φούρνος του Στέλιου
    3. Το εργοστάσιο του Μπόρις (νέα)
    4. Αχυρώνας
    5. Το θησαυροφυλάκιο του Ξυλοπόδαρου
    6. Ο ναός με τις πόρτες
    7. Γλέντι με μπάρμπεκιου
     
    Αρέσει στους -sia1971-, αμφιθεα και Panagiotiis.
  10. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα Χαρά!

    Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που μου γράφεις, αλλά να σου πω ότι δεν το πρόσεξα στις συχνές ερωτήσεις. Ειδάλλως θα το έγραφα όπως έπρεπε!

    Αλλά τόσο καιρό στο παιχνίδι - φόρουμ, σκοπός μου είναι να βοηθάω! Θα το έχεις παρατηρήσει σίγουρα. Σε κάθε δρώμενο γράφω τις πιο αναλυτικές αναρτήσεις για να βοηθηθούν όλοι οι συμπαίκτες μου και εγώ. Ποτέ δεν είχα ως σκοπό να υποβαθμίσω τη δουλειά της ελληνικής συντονιστικής ομάδας και κατ' επέκταση του ελληνικού φόρουμ, πόσο μάλλον όταν είμαι ένα ενεργό μέλος του. Οπότε θα σου ζητήσω συγγνώμη τόσο σε εσένα όσο και στην υπόλοιπη συντονιστική ομάδα του φόρουμ μας, εάν φάνηκε κάτι τέτοιο!
     
    Αρέσει σε martha72, -sia1971-, nickoikono11 και 5 σε άλλους.
  11. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά καλό είναι να χρησιμοποιούμε τις δικές μας αναρτήσεις εδώ. ;)
    Ειμαστε υπεύθυνοι για το δικό μας φορουμ και όχι για τα ξενόγλωσσα και ούτε μπορούμε να κρίνουμε και να εξετάζουμε κάθε δημοσίευση που γίνεται σε ξένα φόρουμ και παραθέτεται. Και να σου επισημάνω οτι οι αναρτήσεις που διάβασες έχουν λάθος πληροφορίες όσο αναφορά τις σκηνές. ;)
     
    Αρέσει στον/ην -sia1971-.
  12. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    για μενα, αυτό το δρώμενο είναι το ακατόρθωτο. ποτέ μέχρι τώρα δεν εχω καταφέρει να το τελειώσω. και τα καλύτερα δωρα παντα τα χάνω. θα φτασω ως συνήθως μέχρι την φασολιά, που ειναι εφικτο .
    διάβασα παραπάνω οτι στην καλύτερη περίπτωση να τελειώσει χρειάζονται 80.000 φυτά! εξωφρενικο! χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν, συγχαρητήρια που θα το προσπαθήσουμε
     
    Αρέσει σε soyla74, Dr.Kelly, -sia1971- και 6 σε άλλους.
  13. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημερα καλοι μου συμπαικτες/κτριες !!!
    Οσο διαβαζω προσεκτικα τις ΣΕ ,τοσο θελω να ξεκινησει το δρωμενο .
    Οσο κι αν μας φαινεται ανεφικτο να ολοκληρωθει ,θα το προσπαθησουμε ολοι μας.
    Οι ανταμοιβες ειναι σουπερ ,οπως και η φασολια και ο συντελεστης δυσκολιας εχει ανεβει ως αναφορα τις ποσοτητες
    των φυτων που ζηταει. Ελπιζω και ευχομαι να τα παμε ολοι μας ,καλα και να εχουμε τα καλυτερα δυνατα αποτελεσματα.
    Ευχαριστουμε πολυ ,τον καλο μου φιλο Παναγιωτη για τις αναλυτικες πληροφοριες που μας εδωσε.
    Θα μας φανουν πολυ χρησιμες.
    Τα αναδυομενα-σκονες που ζηταει το δρωμενο ειναι πολλα, γι αυτο οποιος φιλος χρειαστει, να το λεει εγκαιρως για να
    εχουμε περιθωριο να του στελνουμε δωρακια. Η αλληλοβοηθεια, ετσι κι αλλιως, ειναι το παν στην κοινοτητας μας.
    Καλη μας αρχη λοιπον !!!
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Αρέσει σε -sia1971-, nickoikono11, Marinaloren και 5 σε άλλους.
  14. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλη την παρέα μας... απο τα πολύ αγαπημένα δρώμενα για μένα, αν και ποτέ δεν το τέλειωσα:)χρειάζεται πολύ σ λίπασμα και ζωζώκες τα οποία σχεδόν ποτέ δεν διαθέτω...τα δωράκια πολύ καλά ή φασολιά θα μπορούσε να είναι και καλύτερη με την προσθήκη κανενός σεντουκιού... θα επικαλεστώ την θεά τύχη στο ροδάνι μήπως και αυτή την φορά φανώ τυχερή.. για μενα είναι η μόνη περίπτωση για να προχωρήσω όσο πιο πολύ μπορώ... βάζω τις σκηνές που έχω συγκρατήσει απο τα προηγούμενα κυνήγια , για να τις συνηθίσουμε και να τις ξαναθυμηθούμε.. προσωπικά παίζω πάντα με τις διαφορές... καλή διασκέδαση σε όλους:)

    H Κρεβατοκάμαρα της Λίλης

    [​IMG]

    O Φούρνος του Στέλιου
    [​IMG]

    Αχυρώνας
    [​IMG]

    Το θησαυροφυλάκιο του Ξυλοπόδαρου
    [​IMG]

    Ο ναός με τις πόρτες
    [​IMG]

    Γλέντι με μπάρμπεκιου

    [​IMG]


     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/9/21
    Αρέσει σε ioanna6929, sofiapao76, yelander10 και 15 σε άλλους.
  15. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    Ξεκινησαμε με απιστευτα κολληματα ή μονο σε μενα συμβαινει?
     
    Αρέσει σε ioanna6929, -sia1971-, Lina123 και 4 σε άλλους.
  16. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Κοdessa, ευχαριστω για τη διορθωση!!!!
     
    Αρέσει σε stef10, Jimaras~for~ever!!!, maria22 και 4 σε άλλους.
  17. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Με τον δικό μου ρυθμό και σκορ θέλω το λιγότερο 320 παιχνίδια. Δεν είναι εφικτό ούτε με σ.λ. ούτε με ζωζώκες ούτε και με αγορές. Το έψαξα και αυτό :). Παίρνεις 50 παιχνίδια συνολικά αν αγοράσεις .... Δεν φτάνουν. Αν υπήρχε έστω και μικρή πιθανότητα με νορμάλ αγορές να το έβγαζα ίσως το έκανα αλλά το παίρνω απόφαση από την αρχή και λέω όσο πάει ....
     
    Αρέσει σε Nantia123, ioanna6929, toula25 και 9 σε άλλους.
  18. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπερα τελος με την φασολια με μπονους 100% τωρα χαλαρα
     
    Αρέσει σε dafro123, Marinaloren, ioanna6929 και 7 σε άλλους.
  19. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Τα 90 παιχνιδια με λιγη καλη προσπαθεια τα εφθασα,αλλά περισσοτερες θυσιες δεν θα κανω αν και το μαγικο καπελλο ειναι προκληση ,δεν ειναι ομως και φιορινοδεντρο!!!!;):p
     
    Αρέσει σε Lina123, jiorgos, -sia1971- και 8 σε άλλους.
  20. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Φτάνοντας στα 28 παιχνίδια να αισιοδοξώ για τη φασολιά ή όχι? :)
     
    Αρέσει σε toula25, Marinaloren, αμφιθεα και 2 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.