Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Το μεγάλο κυνήγι ΧΙ"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 5/9/23.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Το συγκεκριμένο δρώμενο,είναι της συμφοράς.Εννοείτε πως χωρίς αγορές καλαθιών δε βγαίνει, μετά από τόσα προβλήματα. Και χωρίς "παύσεις" δεν εβγαινε πόσο μάλλον, με αυτές. Αλλά και τίποτα από αυτά να μη γινότανε, πάλι το παιχνίδι απαιτεί, 24ωρη "αφοσίωση",πράμα αδύνατο!
    Η συμπαίκτρια που τέλειωσε σε λίγότερο από μια μέρα το δρώμενο,μπράβο της, μα έχω να πω όσα ροδάνια κι αν τύχεις, όσα λιπάσματα κλπ να χαλάσεις, σε μια μέρα, είναι αδύνατο να βγει, χωρίς αγορές καλαθιών.Θεωρώ κάπως "παραπλανητική" την ανάρτηση της.Εκτός κι αν μπορεί να γίνει, να μας εξηγήσει αναλυτικά, με λεπτομέρειες.Καλή συνέχεια.
     
  2. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Θες να μου εξηγήσεις που βρίσκεις οτι σε παραπλάνησε η συμπαίκτρια σου ώστε να λάβουμε και εμείς τις ισχύουσες κυρώσεις για παραπλάνηση; Γιατί δεν βλέπω κάτι το παραπλανητικό και ίσως κάνω λάθος. Θα ήθελα λοιπόν την βοήθεια σου ώστε να επιβάλω τους κανόνες σε περίπτωση παραπλάνησης.
     
    Αρέσει στον/ην soyla74.
  3. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    επειδή τελείωσα και εγώ το δρώμενο σε 7 ώρες από την έναρξη του, δεν θεωρώ πως οι παίκτες και ο κάθε παίκτης που τελειώνει το κάθε δρώμενο τόσο γρήγορα κάνει ποιος ξέρει τι κόλπα! Αν είναι δυνατόν.. Πόσο μάλλον για τα καλάθια.
    Επειδή θεωρώ πολύ άδικη την ανάρτησή σου, θα γράψω και εγώ τι έκανα. Έτσι για να δεις ότι δεν παραπλανούμε τους συναγρότες, αλλά παίζουμε σωστά.
    Έπαιξα το ροδάνι 30 φορές... πραγματικά 30 φορές και πέτυχα αυτό:
    [​IMG]

    Στη συνέχεια, έβαλα στη διαμαντένια θέση το 200άρι συνολικών εσόδων, το 100άρι εσόδων φυτών στη χρυσή, ενεργοποίησα όλη τη διμοιρία των Τζακ, έβαλα βιοτεχνικά για ΣΛ και ενεργοποιήσα και τη φασολιά που αυξάνει την απόδοση στο σούπερ λίπασμα. Το αποτέλεσμα ήταν να παίρνω από κάθε μικρό χωραφάκι 32 φυτά και από άνετα τόσα:
    [​IMG]

    Επίσης, τα αναδυόμενα τα μάζεψα με τον εξευγενισμένο αμάρανθο σε λιγότερο από 5'. Και ευτυχώς είχαμε την έκταση του ξέφωτου...
    Ούτε καλάθι αγόρασα, ούτε λεφτά έβαλα ούτε τίποτα.
    Έτσι για να δικαιώσω τη συναγρότισσα soyla. Που σίγουρα έπαιξε με παρόμοιο τρόπο. Τόσο στα φυτά , όσο και στα αναδυόμενα.
    Καλή συνέχεια!
     
    Αρέσει σε dinaspyro, dafro123, Marinaloren και 17 σε άλλους.
  4. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Μπράβο Παναγιώτη! Πολύ σωστό παίξιμο!
    Απλώς να διευκρινίσουμε ότι αυτό απαιτεί πάρα πολλά σούπερ λιπάσματα! Και φυσικά μεγάλη τυχη στο ροδάνι, αφού μπορεί να γυρίσεις και 100 πάρτι γύρους και να πάρεις ... ίσως κανένα +1!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, GEPPO1, Hecuba και 8 σε άλλους.
  5. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους, τελείωσα και εγώ με το δρώμενο, έπαιξα 96 παιχνίδια και κατάφερα να φτάσω στους 8995 πόντους στην δεξιά στήλη.
    Δηλαδή τα πήγα χάλια, οπότε και σταματάω. Ξόδεψα λίγα σούπερ λιπάσματα και λιπάσματα της Ζωζώ (περίπου 2000) και χρησιμοποίησα και μια φορά το "Τζακ με τα δώρα", έναν τον έχω εδώ και μήνες και τον φυλάω ως κόρη οφθαλμού. Πρέπει να πω ότι διμοιρία "Τζακ με τα δώρα" δεν έχω τύχει όλα αυτά τα χρόνια που υπάρχει το πίκολο.
    Το ροδάνι μου έδωσε μια φορά +1 στα φυτά και μια φορά +100%. Έπαιξα αρκετούς πάρτυ γύρους πάνω από 30.
    Μπράβο σε όσους τελειώνουν το δρώμενο σε μια μέρα και λιγότερο, καλή επιτυχία και σε όσους το παλεύουν ακόμη.
     
    Αρέσει σε nickoikono11, GEPPO1, Hecuba και 7 σε άλλους.
  6. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Κυρία μου,δε βρίσκω το λόγο να επιβάλλεται κανόνες στη συμπαίκτρια. Μάλλον δεν προσέξατε τα εισαγωγικα στη λέξη "παραπλανητικό". Που σημαίνει " που λέει ο λόγος".
    Η ανάρτηση μου εστιάζεται στους χρόνους και στο τρόπο που έπαιξε η συμπαίκτρια μου. Για μένα θεωρείται δύσκολο έως αδύνατον να τελειώσω το συγκεκριμένο δρώμενο, σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα. Θα ήθελα να μου το εξηγήσει και φυσικά, να επωφεληθούν και οι νέοι παίκτες.
    Βέβαια,απάντησε ο κ. Παναγιώτης, να είναι καλά ο άνθρωπος, αλλά με τόσα πολλά bonuς που φυσικά δε τα διαθέτουμε όλοι, όπως και τη τύχη των bonus στο ροδάνι που σπανίζουν, μάλλον επρόκειτο για φανταστικό πλάνο, παρά ρεαλιστική μέθοδο ολοκλήρωσης δρώμενου σε τετοιους χρόνους.
    Να προσθέσω,οτι πέρα από τη δυσκολία και τις υπερβολικές ποσότητες σε φυτά και αναδυόμενα του δρώμενου, έχουμε να αντιμετωπίσουμε τις συνεχόμενες διακοπές, πολύωρες,για τις οποίες δεν αναφέρεστε ,πέρα από μια φράση "το παιχνίδι είναι κα πάλι διαθέσιμο"...όχι δεν είναι διαθέσιμο, διότι εχάθησαν λιπάσματα, bonus και πολύτιμος χρόνος.
    Επίσης θα ήθελα να μου μιλάτε στο πληθυντικό,για λόγους τυπικούς και όχι σεβασμού, διότι ο σεβασμός είναι σπάνιος και πολύτιμος.Να μη σας βάζω σε έξοδα.Καληνύχτα!
     
  7. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Δεν θα κάνω διακρίσεις. Σε όλους θα μιλάω στον ενικό. Ο σεβασμός δεν δείχνεται με χρήση πληθυντικού. Αν δεν σου αρέσει να σου απευθύνονται στο ενικό, τότε μην συμμετέχεις στο forum. Δεν θα χρησιμοποιήσουμε πληθυντικους και Savoir Vivre σε ένα φόρουμ παιχνίδιου επειδή σου αρέσει να σου μιλάνε στο πληθυντικό.
     
    Αρέσει στους dinaspyro, GEPPO1, soyla74 και σε ακόμα ένα άτομο.
  8. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Καταρχάς σε κάποιο απο τα προηγουμενα ιβεντ έκανα και εγω κάτι παρόμοιο με τον Παναγιώτη, κάποια στιγμή σε όλους χτυπάει η τύχη, π.χ. σε αυτό το δρώμενο....πάω...προς τα κάτω δεν βρίσκω τιποτα!!! και μου αρέσει το παιχνιδάκι. Ευτυχώς που απλά παιζω χωρις να καταναλώσω τιποτα...αλλιώς θα τα είχα σπάσει όλα απο τον εκνευρισμό μου, και το κάνω για να μαζέψω διαφορα! κάνω μια αλλη απόθηκη στην μπάρα απο σεντουκια, καφάσια, και μπόνους απο ροδάνια...Α! τώρα θυμήθηκα δεν έχω αρκετα λιπάσματα για να παιξω όπως θελω επομένως περιμένω να αυξησω και αυτά αρκετά ;)

    υ.γ. παντα περιμένω και την γιορτη για να έχω κατι παραπανω απο αυτα που προειπα.
     
    Αρέσει στους maria_palou, GEPPO1, Hecuba και σε ακόμα ένα άτομο.
  9. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Θελω να ευχαριστησω πολυ τους συντονιστες που εκαναν το κοπο και μου επανεφεραν την αναρτηση μου!!!Και ενα τελευταιο που θα ηθελα να πω ειναι οτι η καχυποψια ,τα λαθος και διαστρεβλωμενα συμπερασματα αλλα και τα πικροχολα σχολια αλλα και οι πικροχολες κινησεις που ειδα απο καποιους δεν μας πανε μπροστα αλλα πισω,πολυ πισω...δυστηχως και λυπαμαι πολυ γι'αυτο!!!Προσωπικα ποτε δεν προσβαλα η υποτιμησα παικτη που τελειωνε τα ιβεντ γρηγορα η με αλλο τροπο αντιθετως ειχε κατι να μου δωσει κιας μην ελεγε κατι γιάυτο ...με εκανε να ψαχνω να μαθω να δοκιμαζω αλλωστε εχουμε μεγαλη παρακαταθηκη απο παλιου παικτες ιερα τερατα θα τολμησω να πω που θαυμαζα και ακομη θαυμαζω αλλα και πολλες και σχεδον ολες της πληροφοριες παντα απο συντονιστες που μας τα λενε εμεις τα ψαχνουμε;;;η τα θελουμε ολα μασημενη τροφη...Ενα ακομη να συμπληρωσω αντι να υποβαθμιζουμε καλυτερα να εχουμε τα ματια μας και τα αυτια μας ανοιχτα ετσι μαθαινουμε!!!Σουπερ λιπασμα ΗΘΕΛΑ λιγο . χαλασα ομως πιο πολυ,μονο και μονο για να μαζεψω αμαρανθο 1000000 ακριβως...Για τα φυτα θα χρειαζομουν πολυ λιγο γιατι πολυ απλα οσα ποιο πολλα φυτα περνεις ποιο λιγα υλικα χαλας,ασε που δεν εδωσα ουτε ενα ευρω!!!Σας ευχαριστω πολυ για ολα !!!καλο βραδυ!!!
    Θελω να ευχαριστησω και τους συντονιστες για την σταση τους....ειναι αδικο να σε δικαζουν ερημην σου !!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολυ!!!

    ****Συλλυπητηρια στα θυματα απο τις πλημμυρες!!!Καλη δυναμη και κουραγιο στους παθοντες:(
     
    Τελευταία επεξεργασία: 10/9/23
    Αρέσει σε ΝΕΦΕΛΗ9, thena, vagelis1968 και 20 σε άλλους.
  10. kellyboukou

    kellyboukou Νέος ειδικός

    Καλημέρα σας,
    Βρήκα την συγκεκριμένη συζήτηση πολύ επικοδομιτική, καθώς σαν πιο ¨καινούργια" στο παιχνίδι, χάρη στον Panagiotiis, είδα μια στρατηγική που χρησιμοποιούν οι πιο έμπειροι παίχτες. Μπορεί η συγκεκριμένη στρατηγική να μην είναι ρεαλιστική αυτή την στιγμή για εμένα, αλλά μπορεί στο μέλλον να γίνει.
    Ευχαριστώ πολύ τον συναγρότη, κυρίως γιατί μου έλυσε μια απορία που είχα πάρα πολύ καιρό τώρα, σχετικά με το πως καταφέρνουν οι έμπειροι παίχτες να τελείωνουν απλά με λίγη τύχη στο ροδάνι τα events εντός λίγων ωρών, όταν προσωπικά αγωνιώ αν θα προλάβω και νιώθω οτι ξοδεύω άσκοπα και αλόγιστα τις ελάχιστες πολύτιμες πρώτες ύλες που έχω. Ήμουν σίγουρη ότι πέρα απο την γνώση και την εμπειρία τους, χρησιμοποιούσαν σωστά και τις πρώτες ύλες τους, αλλά αυτός ο σωστός τρόπος είναι πολύ δύσκολο να βρεθεί στο forum. Νομίζω ότι όλοι συμφωνούμε ότι μετά απο τόσα χρόνια λειτουργίας, οι συζητήσεις είναι πολλές και πως αν δεν ξέρεις τι ψάχνεις είναι δύσκολο να κάνεις Αναζήτηση.
    @Panagiotiis Ευχαριστώ πάρα πολύ και πάλι!!!
    Καλή συνέχεια σε όλους!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, nota.dim1802, toylaaaaa και 8 σε άλλους.
  11. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Εξ αιτίας περιορισμου του χρονου μου λογω εργασιας και χωρις καμμια βοηθεια απο το χωριατοροδανι, καταφερα να παρω τη φασολια και τελος ....... το δρωμενο για μενα!!!!
     
    Αρέσει σε stef10, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 10 σε άλλους.
  12. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    και ετσι τωρα ολοι καταλαβαν για να μην υπαρχουν ερωτηματικα το πως τελειωσε το δρωμενο αμεσως η σουλα και ο παναγιωτης.. η αληθεια ειναι πως και εγω εντυπωσιαστηκα γιατι ποτε δεν ειχα τοσο σ λιπασμα.. ομως μπράβο στα παιδια που το τολμησαν εφοσον το ειχαν.. εγω θελω ακομα 13 παιχνιδια να παρω τα πικολακια.. πιστεύω οτι θα τα καταφερω
     
    Αρέσει σε vagelis1968, nota.dim1802, soyla74 και 8 σε άλλους.
  13. boykitsa68

    boykitsa68 Νέος ειδικός

    Χαιρετώ όλη τη ταλαιπωρημένη αγροτιά εντός κ εκτός φάρμας. Παρ΄ ότι σε κάθε event καταφέρνω έστω κ τη τελευταία στιγμή να τερματίσω, αυτή τη φορά μετά κόπων κ βασάνων κατάφερα να πάρω τη φασολιά εξ αιτίας της Θεομηνίας που έπληξε τη πόλη μου. Μέρες χωρίς ρεύμα, χωρίς νερό κ φυσικά με ''δανεικό'' ιντερνετ. Γι αυτό μη σκάτε αν δεν καταφέρετε να το τελειώσετε, σκεφτείτε ότι υπάρχουν πολύ μεγαλύτερα προβλήματα κ απλώς κοιτάτε να παίζετε το παιχνίδι κ όχι να παίζει αυτό με σας. Καλή επιτυχία σε όλους, να είστε όλοι καλά!!
     
    Αρέσει σε pigara, sofiapao76, Nantia123 και 24 σε άλλους.
  14. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Καλό κουράγια και γρήγορη επάνοδο στην παλιά σας ζωή. Ήθελα να το πω και εγώ αλλά με πρόλαβες... έχουμε κάτι προβλήματα "δύσκολα" εδώ στο Φαρμεράμα... άστα να πάνε...
     
    Αρέσει σε boykitsa68, misirli, dinaspyro και 4 σε άλλους.
  15. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Το δρωμενο σιγουρα δεν βγαινει χωρις ενισχυτικα bonus.Θα μπορουσα να το τελειωσω γιατι διαθετω πολλα σ.λ. ,αρκετα τζακ και bonus( οταν μου τυχαινουν δεν τα ξοδευω σε δρωμενα που μπορουν να βγουν μεχρι τη ληξη τους),αλλά η μεγαλη στηλη δεν μου προσφερει τιποτα δελεαστικο γιαυτο δεν κανω θυσιες.Πηρα τους μυστηριους σταβλους και συνεχιζω χαλαρα.
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, GEPPO1, vagelis1968 και 4 σε άλλους.
  16. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    [​IMG]
    Χαιρετώ την αγροτιά:inlove:.
    Στην εκπνοή του χρόνου παιδιά τελείωσα και εγώ8).
    Χρησιμοποίησα όπως είπα 2 τζακ με δώρα, σούπερ λίπασμα (4000) ένα μπόνους φυτών +100% από το ροδάνι, -το οποίο γύρισα 100 φορές μα μάταια..Σε κάποια φάση ήθελα να του δώσω μια να ξαχαρβαλωθεί..xD- και τέλος, 4 μπόνους φυτών χρυσής κατηγορίας που είχα..
    Ένα αρκετά δύσκολο δρώμενο και απαιτητικό, με πλούσια δώρα, τα λεγόμενα ''υπό εξαφάνιση'' όπως τα ονομάζω εγώ (Τζαμπόδεντρο);).
    Τέλος καλό, όλα καλά.
    Κουράστηκα η αλήθεια αλλά χαλάλι:p.
    Πάμε για άλλα:).
     
    Αρέσει σε panos601, soyla74, assamar και 4 σε άλλους.
  17. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο έχει τελειώσει.
    Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.

    Το θέμα κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.