Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Το μεγάλο κυνήγι ΙΧ"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 7/9/22.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    "Το μεγάλο κυνήγι ΙΧ"

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Το-Μεγάλο-Κυνήγι-ΙΧ.34071/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Το-Μεγάλο-Κυνήγι-ΙΧ.34070/


    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]

    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
  2. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    για τα 90 παιχνίδια θα χρειαστούμε 36.000 φυτά απο βασική και άγριο λιβάδι και 2.700 αναδυόμενα απο δέντρα και φυτά στις εκτάσεις Βασικής , άγριο λιβάδι και ξέφωτο του δάσους *αγριευτηκα και μονο που είδα τον αριθμό χαχα... έχουμε παίξει πολλές φορές αυτό το αγαπημένο παιχνίδι, άλλοτε με λιγότερα άλλοτε με περισσότερα φυτα και αναδυόμενα.. το συγκεκριμένο είναι απαιτητικό και εκτός απο τσαντι, λιπασμα κλπ, χρειαζόμαστε τύχη και ολα τα μπονους αυξησης σοδειάς απο το ροδάνι ή τα σεντούκια.. η φασολιά εντελώς κοινότυπη, αλλα τα πικολάκια στο τέλος της αριστερής στήλης, πειρασμός.. πολύ καλό και το διακοσμητικο για 15 χρησεις Σοκαρισμένος Λένι (+) στην αριστερή στήλη.. στην δεξιά στηλη άλλα 2 πικολάκια , αρκετα κουπόνια και φιορίνια και πολλοί πε και τπε για τα μικρά επίπεδα κυρίως, αλλά και το μπουκέτο λουλουδιών με 1 κουπονι της μιας ωρας για 30 χρήσεις κάθε 20 ώρες .. γενικά τα δώρα είναι πολύ χρήσιμα και προσωπικά θα το παλέψω.. όπως είπα και πριν απαιτητικό δρωμενο αλλά αξιζει τον κόπο.. καλή διασκέδαση σε όλους..

    σημείωση.. προσωπικά παιζω παντα το <<βρες τις διαφορές>>
    επίσης απο το σύνολο των 90 παιχνιδιων αφαιρέστε το 1 παιχνιδι που μας χαρίζει το δρώμενο, βεβαια ειναι σταγόνα στον ωκεανο αλλα μιας και εκανε την επισημανση ο παναγιώτης ας κάνω και εγω την διόρθωση

    πολύ σημαντική η ανανέωση της φασολιάς που δίνει και σεντούκια πλέον, αλλά και οι υπόλοιπες βελτιώσεις.. αυτό σημαίνει οτι οι ιθύνοντες παρακολουθουν τα σχόλια και σ αυτό βέβαια πρεπει να συγχαρούμε τους συντονιστές μας..
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/9/22
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, nickoikono11, Lina123 και 16 σε άλλους.
  3. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα.
    Επιτέλους το αγαπημένο μου δρώμενο ήρθε στις φάρμες μας.

    Το "βασικό" δρώμενο τελειώνει στο 50ο βήμα όπου υπάρχει η φασολιά και τα διακοσμητικά της. Οι απαιτούμενες ποσότητες είναι:
    - 20,000 Φυτά
    - 1,500 Αναδυόμενα
    Τα παιχνίδια της αριστερής στήλης είναι 90, αλλά μιας και θα πάρουμε 1 σύνεργο Ντετέκτιβ κατά την έναρξη του δρώμενου, τα απαιτούμενα για την ολοκλήρωσή της είναι:
    - 35,600 Φυτά
    - 2,670 Αναδυόμενα

    Εγώ προσωπικά το θεωρώ το πιο δύσκολο δρώμενο στον τρόπο παιξίματος, αλλά πάντα το πιο γενναιόδωρο. Έχει καλά δωράκια , αν και θα προτιμούσα να είχε κάτι πιο δέλεαρ στο τέλος , ώστε να το παίξω μέχρι τέλους, όπως και συνήθιζα. Στο συγκεκριμένο δρώμενο θα παίξω μέχρι το 131ο βήμα με το παιχνίδια των 90 δευτερολέπτων, όπου θα πάρω τα 2 Πίκολο και από δεξία. Πιο κάτω δεν πιστεύω ότι αξίζει να χαλάσω τα μπόνους κι τα συναφή.

    Ωστόσο, αν κάποιος επιθυμεί να φτάσει ως το τέλος, και με την προυπόθεση ότι θα παίζει το παιχνίδι που του δίνει τους μέγιστους πόντους, 135, θα χρειαστεί για τους 27,525 πόντους 202 παιχνίδια. Για τα συγκεκριμένα παιχνίδια οι ποσότητες είναι:
    - 80,800 Φυτά
    - 6,060 Αναδυόμενα.
    Καλή επιτυχία σε όλους! :)
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, zaxaroula80, nickoikono11 και 19 σε άλλους.
  4. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    Καλημέρα. Θα βοηθούσε πολύ για το παιχνίδι των 90 δευτερολέπτων, αν κάποιος μπει στον κόπο να κάνει ένα print screan της κάθε πίστας, να βάλει νούμερα στα αντικείμενα που υπάρχουν και δίπλα να κάνει μία λίστα με τα νούμερα και αντίστοιχα την ονομασία των αντικειμένων. Είναι 60 αντικείμενα σε κάθε πίστα. Την πρώτη μέρα θα έχουμε 3 πίστες και κάθε μέρα θα προστίθεται και μία καινούργια
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Lina123, irene2 και 3 σε άλλους.
  5. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα!Είμαι σε δίλημμα ...να κρατήσω το μπόνους του σγουρομάλλι για αύριο,να βοηθήσει στο ξεκίνημα του παιχνιδιού? λέω να το κρατήσω
     
    Αρέσει σε Lina123, αμφιθεα, thena και 3 σε άλλους.
  6. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Στρες και πανικός με πιάνει. :wuerg:
    Οι μόνες λέξεις που μπορούν να περιγράψουν αυτό το δρώμενο...
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Lina123, αμφιθεα και 8 σε άλλους.
  7. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Γεια χαρα σε ολους...ωραιο δρωμενο, το παιζω παντα με την κορη μου γιατι της αρεσει κ με βοηθαει στις διαφορες ,στα αλλα δυο πατωνω κ εκνευριζομαι οποτε μονο το ενα παιζουμε...τα δωρακια καλα ,η φασολια μονο για να υπαρχει.....
    καλη επιτυχια σε ολους
     
    Αρέσει σε irene2, jimthrilosgate7, βιβη.2003 και 11 σε άλλους.
  8. iocaste1

    iocaste1 Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα.
    Φίλες και φίλοι έχουν υπάρξει σημαντικές αλλαγές στο δρώμενο σε σχέση με τα δώρα.
    Οι συχνες ερωτήσεις έχουν ανανεωθεί.
    Καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, nota.dim1802, nickoikono11 και 9 σε άλλους.
  9. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Ενδιαφερον το μαγικο καπελλο,αλλά και παλι δεν ξερω αν αξιζει να ξοδεψω ενισχυτικα μπονους και πολλα σ.λ. για να το τερματισω.το τζαμπο δεντρο δεν μενδιαφερει εχω αρκετα .τα δωρα ειναι καλα για μικρες φαρμες αλλά δυσκολα θα το τερματισουν.
     
    Αρέσει σε irene2, βιβη.2003, vagelis1968 και 4 σε άλλους.
  10. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

    Για άλλο δρώμενο προετοιμαστήκαμε χθες, άλλο μας ξημέρωσε xD
    Είμαι στο τρεχάτε ποδαράκια μου γιατί δεν είχα ξηλώσει ούτε ξέφωτο ούτε δέντρα καθώς στόχευα στα 90 παιχνίδια, βαριά.
    Με τα νέα δώρα εννοείται είναι άλλο το κίνητρο να πάω μέχρι τέλους.
    Καλή επιτυχία σε όλους, όσοι αντέχουν το ατέρμονο ψάξιμο καλή διασκέδαση, στους υπόλοιπους καλά κουράγια, αξίζει 100% την προσπάθεια.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 11/9/22
    Αρέσει σε vagelis1968, Lina123, maria_palou και 6 σε άλλους.
  11. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλησπέρα στην παρέα.. όπως έγραψα και πιο πάνω πολύ σημαντικές οι βελτιώσεις στο συγκεκριμένο δρώμενο.. αυτό που αναρωτιέμαι ειναι γιατι επρεπε να βγει το μπουκέτο λουλουδιων για να μπει το χχλ σ τζάμποδενδρο... δεν μπορουσαν να συνυπάρξουν και τα δύο?? υπήρχε περίπτωση να τσακωθουν μεταξύ τους?? για κάποιους απο εμας το μπουκέτο ήταν μεγάλο κίνητρο..

    επίσης μόλις τώρα είδα οτι αφαιρέθηκε το δεύτερο πίκολο απο την δεξιά στήλη.. μπήκε δηλαδή το τζαμπόδενδρο που εμένα προσωπικα δεν με τρελαινει γιατι εχω 5 και χρησιμοποιω μόνο τα 2 λόγω χώρου, και βγήκαν όλα τα καλά δώρα το πίκολο και το μπουκέτο.. εε δεν το λες τελικά και βελτίωση
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/9/22
    Αρέσει σε irene2, βιβη.2003, RARANIARO και 8 σε άλλους.
  12. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Ααχ είμαι απελπισμένηηηη :cry: τόση αδικία στο μίνι παιχνίδι
     
    Αρέσει σε irene2, RARANIARO, Lina123 και 2 σε άλλους.
  13. Coinhunter01

    Coinhunter01 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπέρα αγρότες και αγρότισσες!

    Δύσκολο δρώμενο, πολλά φυτά, πολλά αναδυόμενα, για όσους θέλουν να το φτάσουν μέχρι το τέλος, θα ξοδέψουν πολύ Σ. λίπασμα και πάρτι γύρους.
    Ευχαριστούμε GEPPO1 και Panagiotiis για τους υπολογισμούς!!!
    Μέχρι τη φασολιά, πιστεύω είναι εφικτό για όλους.
    Πολύ σημαντική η αλλαγή στη φασολιά, τα 3 x Σεντούκι Γιορτής Σεπτεμβρίου I, είναι πάντα χρήσιμα, εγώ τα μαζεύω σε μεγάλες ποσότητες και τα ανοίγω όλα μαζί. Πολύ καλά τα δώρα που έχουν αλλάξει στη δεξιά στήλη.
    Μπράβο στην Εταιρία!
    Θα ήθελα να έμενε το διακοσμητικό, μπουκέτο λουλουδιών, χρειάζεται το κουπόνι 1 ώρας όταν δεν έχουμε βοηθούς και θέλουμε να βάλουμε κάτι πολύωρά φυτά και δέντρα.
    Εγώ παίζω μόνο με τις διαφορές που με βολεύει και στα ποιο πολλά παιχνίδια βγάζω 105 πόντους.
    Στο ξέφωτο έχω μόνο δέντρα για να παίρνω τους φακούς που με βοηθάνε στο τσακ.
    Φάνηκα πολύ τυχερός στο ροδάνι, καθώς με τη πέμπτη προσπάθεια μου ήρθε το 200% μετά ήρθε 100% και 4 +1 στα φυτά, στο σύνολο έπαιξα 130 πάρτι γύρους και 120 απλούς.
    Έβαλα τους 4 Τζακ που έχω και Ζωζώ, σε μικρά χωράφια, το αποτέλεσμα είναι αυτό.

    [​IMG]
    [​IMG]

    Εγώ θα χρειαστώ 263 παιχνίδια, αν βγάζω μόνο 105 πόντους, που σημαίνει, κρατηθείτε, :p 263Χ389=102.307 φυτά - 263Χ30=7.890 αναδυόμενα. :oops:

    Ξόδεψα Μέχρι στιγμής 5.600 Σ. λίπασμα, 1.600 Ζωζώ για αυτό το λόγο το μαζεύω και δεν βγάζω ποτέ τα τζάμπο δέντρα.
    Αν δεν ήταν το Τζάμπο Σ. λίπασμα δε νομίζω να το έφτανα μέχρι το τέλος.

    Όπως έγραψε ο καλός μας φίλος Panagiotiis το δρώμενο για τη φασολιά τελειώνει στην αριστερή στήλη με τα διακοσμητικά, στο 50ο βήμα με 19.450 φυτά και 1.500 αναδυόμενα.

    Αγρότες και αγρότισσες, καλή επιτυχία στα παιχνίδια, καλή δύναμη με υγεία! :)


     
    Αρέσει σε irene2, jimthrilosgate7, _vicky_74 και 16 σε άλλους.
  14. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλη την φαρμοπαρέα !!!:inlove:

    Ίσως να είναι το πιο απαιτητικό δρώμενο από όλα όσα έχουμε παίξει μέχρι τώρα.:cry::cry:
    Μας κοστίζει πολύ σε σλ, ζωζώκες κλπ αφού θα χρειαστούμε πολλές χιλιάδες από αυτά για να φτάσουμε στο καλύτερο
    δυνατό αποτέλεσμα, για όσους από εμάς το επιθυμούμε.
    Εχθες πέτυχα 4 +1 στο ροδάνι ,και σήμερα το πρωι 1 μπονους σοδειάς 200% και μαζί με τσάτνι και μπόνους εσόδων φυτών,
    έβγαλα για αρχή ένα καλούτσικο αριθμό φυτών. Σήμερα σκοπεύω να χρησιμοποιήσω τον Φαραώ με εξευγενισμένο γαρύφαλλο
    για να μαζέψω όσα περισσότερα αναδυόμενα γίνεται .Εννοείται ότι θα επιστρατεύσω τους 4 τζακούληδες που έχω στην διάθεσή μου
    μαζί με τα μπόνους που έχω στην αποθήκη μου.
    Αν είμαι τυχερή, ίσως βοηθήσει και λίγο το ροδάνι .Ευτυχώς έχω κρατήσει αρκετούς πάρτι για τέτοιες δύσκολες ώρες.
    Με όλα αυτά που ανέφερα παραπάνω αυτήν την στιγμή βγάζω 21 φυτά από κάθε μικρό χωραφάκι.
    [​IMG]
    Καλή επιτυχία σε όλους μας και εύχομαι να επιτευχθεί ο στόχος που έχει βάλει ο καθένας μας.

    Ένα ευχαριστώ και για την εταιρεία, για τις αλλαγές και τα καινούρια δωράκια που πρόσθεσε.:D

    Επίσης ευχαριστούμε πολύ τους καλούς μας φίλους GEPPO1, Panagiotiis και Coinhunter01
    για την βοήθειά τους με τους υπολογισμούς .
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/9/22
    Αρέσει σε irene2, jimthrilosgate7, _vicky_74 και 9 σε άλλους.
  15. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

    320 πάρτι γύροι και 95 απλοί στο ροδάνι για 3 +1 και 2 100% μαζί με 200% μπόνους στη διαμαντένια, 2 Τζακ και Ζωζώ (για 4-5 μαζέματα) παίρνω 18 φυτά καθαρά πίσω από κάθε χωραφάκι (19 σύνολο), ξεκινάω με ΣΛ και βλέπουμε. Για να βγουν και τα αναδυόμενα θεωρώ ότι δεν με παίρνει να αφιερώσω πάνω από 24 ώρες ακόμα στο φυτό του δρώμενου.

    Edit: τελικά total fail ΛΟΛ ακόμα μαζεύω φυτά, μόλις τελείωσαν τα μπόνους δεν έβγαιναν με τίποτα,από απόγευμα μόνο εξευγενισμένη βαλεριάνα για αναδυόμενα, έχω μαζέψει 3.000
     
    Τελευταία επεξεργασία: 11/9/22
    Αρέσει σε irene2, jimthrilosgate7, sofiapao76 και 7 σε άλλους.
  16. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα ,καλή επιτυχία σε όλους...Γρηγόρη εσύ θα τελειώσεις και θα φύγεις για Σαβ/κο xD,με τέτοια τύχη και πείρα στο παιχνίδι.Εμένα το ροδάνι συνεχίζει να προσφέρει μπόνους σε δέντρα και στάβλους.Ακούω για τα 200% και απορώ...το δικό μου ροδάνι τα σνομπάρει?xDxD. Δε πειράζει , το αγαπώ γιατί μου δίνει ζάχαρη ,αλάτι και φυσικά κουρείο προβάτων χαχαχα ...Καλή δύναμη σε όλους ,η προσπάθεια μετράει!
     
    Αρέσει σε irene2, jimthrilosgate7, Megas_kokoriko και 13 σε άλλους.
  17. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    εντελώς άδικο που οι εκτροφές δεν δίνουν αναδυόμενα.. είχα εναποθέσει τις ελπίδες μου:oops:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/9/22
    Αρέσει σε irene2, thena, RARANIARO και 6 σε άλλους.
  18. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα

    Όταν έχουμε ενεργά % μπόνους συγκομιδής από το ροδάνι, μας συμφέρει να χρησιμοποιούμε άνετα χωράφια.
    Πρώτον γιατί έχουμε μεγαλύτερη συγκομιδή και δεύτερον γιατί θα χρειαστούμε το 1/4 σούπερ λίπασμα και κοπριά από την χρήση μικρών χωραφιών.

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε irene2, jimthrilosgate7, _vicky_74 και 13 σε άλλους.
  19. Coinhunter01

    Coinhunter01 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπέρα lagoudaki! Πολύ σωστά τα λες, πάντα έτσι έκανα, όταν είχα μπόνους από το ροδάνι, απλά εγώ βιάζομαι να τελειώσω όλο το δρώμενο,:p αφού έχω πολύ Σ. λίπασμα και τα μπόνους ήταν πολλά που έτυχα, οπότε θα έχω μέρες μπροστά μου για να κάνω παραγωγή για κάποιες αποστολές που θέλω. :) και παράλληλα θα παίρνω τα αναδυόμενα που μου λείπουν για περίπου 70 παιχνίδια που θέλω.
    Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία στα παιχνίδια! ;)
     
    Αρέσει σε irene2, jimthrilosgate7, Lina123 και 8 σε άλλους.
  20. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    προσωπικα δεν τα βαζω γιατι θελω αναδυομενα κ με τα 44 ανετα το πολυ να παρω44xD...το βραδυ εβαλα πορτοκαλι πανσεδες σε μικρα χωραφια και πηρα 202 ...Προσπαθω κ σιγουρα θα τελειωσω με την αριστερη μπαρα σημερα αλλα δεν ξερω αν θα προλαβω με την αλλη,εχω διλημμα :oops: να χαλασω ολα τα σλ ;κ αν δεν μου βγουν τα αναδυομενα δεν ειναι κριμα τοσα σλ κ κοπος ;;τα φυτα κουτσα στραβα τα βγαζω ,θελω κ 105 ποντους καθε φορα ...οποτε δε βγαινουν τα κατσικια δε βγαινουνxDxD
     
    Αρέσει σε irene2, Marinaloren, sofiapao76 και 6 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.