Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Το μέγα τυρομυστήριο

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 16/1/18.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημερα για την φασολια θελω ακομα 180 μεγεθυντικους φακους θα τα καταφερω αλλα μαλλον οριακα πολυ δυσκολο εβεν τα αναδυομενα δυσκολα βγαινουν ας το δουνε λιγο η αρμοδιοι και να ανοιξουν λιγο την στροφιγγα καλη σας ημερα.
     
    Αρέσει σε ESABA, 66romanou, maria_palou και 7 σε άλλους.
  2. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλημέρα.
    Αγόρασα 150 φακούς και κατάφερα να φτάσω μέχρι τη φασολιά, την οποία ελπίζω να πάρω μέχρι αύριο...
     
    Αρέσει σε 66romanou, maria_palou, p.tosh και 6 σε άλλους.
  3. johnz

    johnz Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Εχω 1380 σκονες και μηδεν φακους . Χρειαζομαι 330 φακους ακομα . Νομιζω οτι δεν ειναι φυσιολογικο , κατι πηγε στραβα ...
     
    Αρέσει σε ESABA, maria_palou, yelander10 και 2 σε άλλους.
  4. ADENDRO

    ADENDRO Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    πολυ καλο.μαζεψα 900και σ.τροφες ολα τα δωρακια και σε λιγο τερματιζω την φασολια με 6 εργοστσια ζωωκομεια καροτο μηλο βοηθους. Δουλεια μερα νυχτα.
     
    Αρέσει σε ESABA, maria_palou, vickymou και 4 σε άλλους.
  5. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Τίποτα δεν έχει πάει στραβά και έχεις ήδη πάρει την απάντηση από την υποστήριξη.
    Έχεις φτιάξει στο μύλο 65 σύνεργα ντετέκτιβ, δηλαδή έχεις ήδη χρησιμοποιήσει 715 μεγεθυντικούς φακούς και έχεις ακόμα 3 φακούς στον αχυρώνα σου. Δεν φαίνεται πουθενά στα logs σου να μην έχεις λάβει μεγεθυντικούς φακούς και να έχεις 0
    Το ότι παίρνεις λιγότερους μεγεθυντικούς φακούς από σκόνη, είναι φυσιολογικό αφού ζητάει περισσότερο σκόνη από φακούς.
    Θα σε παρακαλέσω λοιπόν να μην γράφεις ανακρίβειες
     
    Αρέσει στους maria_palou, kolokythopitas και *Kirki*.
  6. Mahi_tr

    Mahi_tr Προχωρημένος

    Πρόβλημα με τους φακούς έχω κι εγώ. Μου λείπουν άλλοι 400, θα σταματήσω θα φτιάχνω το προϊόν μύλου κι αν δεν φτάσω σε ένα εύλογο αριθμό μέχρι αύριο θα δώσω τα φύτά για σούπερ τροφές και πάρτι εισιτήρια.... Σας συστήνω κι εσάς το ίδιο! :);)
     
    Αρέσει σε maria_palou, freaky658, 66romanou και 6 σε άλλους.
  7. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Το δρώμενο του Τυρομυστηρίου,έλαβε τέλος για μένα.
    Από τα πιο δύσκολα νομίζω,σε ότι αφορά τα αναδυόμενα.

    [​IMG]

    Από την άλλη,από τα πιο γενναιόδωρα,οπότε ισοφαρίζετε η κατάσταση.
    Συνεχίζω βεβαίως,με την σπορά Κόλιαδρου(εγώ έτσι τον ξέρω).
    Και στα δικά σας,και φυτεύετε.....φυτεύετε.....
     
    Αρέσει σε maria_palou, p.tosh, vickymou και 16 σε άλλους.
  8. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    καλημέρα σε όλους τους συναγρότες
    Είναι η πρώτη φορά που αμφιβάλλω πως θα ολοκληρωθεί το δρώμενο με τις γνωστές τακτικές, μεγάλα φυτά το βράδυ με κάθε είδους βιοτεχνικά που βοηθούν στην συντόμευση του χρόνου ωρίμανσης!:(-.-
    Αυτό μ' έβαλε σε σκέψεις... μήπως τελικά οι σ.τ. που παίρνουμε από το τσιμπολόγημα είναι για τις εκτροφές που βοηθούν στην απόκτηση των πολυπόθητων φακών και όχι για να γεμίσουμε την αποθήκη μας για μελλοντική χρήση;;;
    Διαφορετικά, θα πρέπει να χρησιμοποιήσουμε το σ.λ. -όσοι το έχουν- για να καλλιεργήσουμε τα εξευγενισμένα φυτά κι αυτό ίσως αποδώσει, αλλά με τι κόστος; πόσο σ.λ. θα καλύψει τόσους μεγενθυτικούς φακούς;
    Είναι η φασολιά τέτοιας απόδωσης ώστε να ρίξουμε το σ.λ. και τις σ.τ. στο δρώμενο ώστε να ολοληρωθεί;
    Αυτό είναι ένα ερώτημα που ο καθένας μας το αξιολογεί μόνος του ;)
    καλή συνέχεια σε όλους
     
    Αρέσει σε maria_palou, 66romanou, kat77 και 17 σε άλλους.
  9. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Μα δε γραφει καθόλου ανακρίβειες. Είναι σαφέστατος. Λέει ότι χρειάζεται ακομα 330 φακούς, αρα έχει ήδη χρησιμοποιήσει 700 και, όπως τα λες και συ. Το αφύσικο είναι ότι ενώ χρειάζανται το 1/3 περίπου φακοί σε σχέση με τη σκόνη, του έχουν μείνει 1380 σκόνες και 0 φακούς, ενώ αναλογικά θα έπρεπε να έχει περίπου 400. Απλά το ιβέντ είναι σχεδιασμένο έτσι ώστε πολλοί να καταφεύγουν στις εκτροφές για φακούς.
     
    Αρέσει σε maria_palou, p.tosh, vickymou και 10 σε άλλους.
  10. -VASSO13-

    -VASSO13- Αρχάριος στο φόρουμ

    φυτεψα γαριφαλο περιμενα 14 ωρες και πειρα 8 φακους στο κάθε χωραφι ντροπη
     
    Αρέσει σε maria_palou, vickymou, graganta και 6 σε άλλους.
  11. maria071966

    maria071966 Δούκας του φόρουμ

    με περισευμα σκονης 300 και μηδεν φακους ως τωρα . χρειαζομε ακομη 600 φακουςδηλαδη τσαμπα κοπος :oops:.:mad::mad:μια ευκαιρια να μην ξαναπαρω μερος σε αλλο event :cry:
     
    Αρέσει σε maria_palou, mmixail, graganta και 4 σε άλλους.
  12. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Λέει αυτό ακριβώς
    και το ξαναλέει και εδώ
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Καθόλου-φακοί.22918/#post-163911
    Δεν βλέπω πουθενά να γράφει και στις δυο αναρτήσεις, ότι έχει κάνει 65 σύνεργα και ότι χρησιμοποίησε 715 φακούς .
    Αυτό που γράφει δεν είναι αυτό που εννοεί , αν δεν θες να το πεις ανακρίβειες , μπορείς να το πεις λάθος τρόπο έκφρασης, που πάντα όμως οδηγεί σε παραπληροφόρηση.
    Τα παράπονα σας για τα αναδυόμενα θα πρέπει να τα εκφράζετε σωστά για να μπορούμε και να τα προωθούμε
    Θα παρακαλέσω να μείνει καθαρή η κουβεντούλα, ώστε να προωθείτε κάθε παράπονο και σχόλιο σας για το παιχνίδι (αρνητικό ή θετικό)
    Σας ευχαριστούμε
     
    Αρέσει σε maria_palou, kolokythopitas, 2014chr και 3 σε άλλους.
  13. LILA413

    LILA413 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG]
    Καλό και "πγοσοδοφόγο" το ιβεντ, δεν λέω όχι..
    καλό το τσιμπολόγημα... :music:,αλλά την Βασίλισσα του Καγναβαλιού... δεν την φτάνει...:p

    Καλή συνέχεια σε όλους:inlove:
     
    Αρέσει σε maria_palou, p.tosh, jimixatz και 23 σε άλλους.
  14. johnz

    johnz Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Με συγχωρειτε , εαν δεν εγραψα καθαρα .
    Θα γραψω καθαρα τωρα . Την γνωμη μου .
    1. Το παιχνιδι φαρμεραμα ειναι μια επιχειρηση , με δουναι και λαβειν , οπου ο πελατης εχει παντα δικιο και θα πρεπει να αντιμετωπιζεται με Ευγενεια .
    2. Το φορουμ ( οι συζητησεις ), ειναι μια παρεα οπου κανουμε πλακα , και περναμε καλα , με Ευγενεια .
    Εκανα ερωτηση το πρωι στην υποστηριξη και φοβουμενος οτι δεν θα προλαβω μεχρι αυριο εγραψα τα ιδια και εδω . Πηρα απαντηση απο την υποστηριξη , οτι τιποτα δεν παει στραβα και την πιστευω .
    Επειδη ομως στη φαρμα της μητερας μου δεν περισεψαν καθολου σκονες , ρωταω την γνωμη των αλλων παιχτων , αν τους συμβαινει το ιδιο .
    Δεν μου αρεσει που βλεπω στον μυλο 1472 σκονες και 8 φακους .
    Ευχαριστω παντα όλες τις ευγενικες αναρτησεις . Συγνωμη αν σας κουρασα , δεν παιζω για να χανω .
     
    Τελευταία επεξεργασία: 21/1/18
    Αρέσει σε maria_palou, 66romanou, vickymou και 7 σε άλλους.
  15. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    Mε εξευγενισμο γιρλαντα καλαμποκιου[6.35] ωρες με νερό χωρίς μπόνους .
    Απο αγριο λιβαδι πηρα αυτους τους φακους..
    [​IMG]
    ΚΑΙ στη βασικη εδωσε 18φακους.....
    Καλή συνέχεια!!!!!:)
    LILA...Πολυ βαρυ το ειδα το τσιμπολογημα ολο πεφτει ο ποντικος
    Εισαι σιγουρη που ετρωγε μονο τυρακι xD

     
    Αρέσει σε maria_palou, vickymou, mmixail και 9 σε άλλους.
  16. poi94

    poi94 Ανερχόμενος συντάκτης

    Μεγάλο πρόβλημα με τους φακούς Δεν με βλέπω να το βγάζω θέλω 484 ... αν όχι στο τέλος θα τσιμπολογήσω τροφές
     
    Αρέσει σε maria_palou, ioanna6929, Megas_kokoriko και 6 σε άλλους.
  17. marketoysa

    marketoysa Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Για μένα είναι απαράδεκτό κάθισα και ξενύχτισα να μην χάσω κανένα φύτεμα έχασα την μέρα και την νύχτα και αποτέλεσμα 0 έπρεπέ να μας έχουν ενημέρωση από την άρχει ότι έπρεπέ να κάνουμε εκτροφές για να πάρουμε τα σύννεφα ΛΥΠΆΜΑΙ της ώρες που έχασα
     
    Αρέσει σε ΣτελλαΛ, maria_palou, takis.00 και 5 σε άλλους.
  18. karagouna66

    karagouna66 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    δεν εισαι ο μοναδικος που απογοητευτικες ουτε ενημερωση ουτε τιποτα και το αποτελεσμα ενω εκανα εκτροφες παλι δεν το βγαζω με τους φακους λυπαμαι παρα πολλα τα αναδυομενα τσαμπα τα κουπονια που χαλασα .Απογοητευμενη .:(o_O:(o_O
     
    Αρέσει σε ΣτελλαΛ, maria_palou, vickymou και 3 σε άλλους.
  19. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα! Χμμμ... Ο πελάτης δεν έχει πάντα δίκιο, αλλά ναι, πρέπει να αντιμετωπίζεται με Ευγένια.
     
    Αρέσει σε maria_palou, skareleni, kat77 και 8 σε άλλους.
  20. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπερα τελος και εγω με την φασολια, με ενα εξευγενισμο γαρυφαλλο. και μαζευω ακομη σ. τροφες μεχρι την ληξη του εβεντ καλη συνεχεια στους υπολοιπους
    [​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 21/1/18
    Αρέσει σε maria_palou, skareleni, p.tosh και 8 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.