Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Το εξπρές της Φάρμας"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την Unicorn*, 21/6/18.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. Unicorn*

    Unicorn* Στρατηγός του φόρουμ

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις για το δρώμενο

    "Το εξπρές της Φάρμας"


    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.


    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.



    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Το-εξπρές-της-Φάρμας-Ιούνιος-2018.24145/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Το-εξπρές-της-Φάρμας-Ιούλιος-2018.24143/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!
    [​IMG]

    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!! Το τρένο της φάρμας έρχεται, για να μας φέρει μερικά νέα μυστηριώδη φορτία με νέα δέντρα και αναβαθμίσεις!!:) Καλή τύχη σε όλους-ες με τα μυστηριώδη φορτία!!;)
     
    Αρέσει σε Gulit1, nota.dim1802, skareleni και 2 σε άλλους.
  3. xaxare70

    xaxare70 Νέος ειδικός

    Δεν ξερω αν ειναι προβλημα η οχι.Γιατι ενω εβαλα δεντρα της φαρμας μου δινει μυστηριωδη για το νησι??Αν μπορει καποιος να μου απαντησει.
     
    Αρέσει στον/ην soyla74.
  4. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Προσεχε τι επιλεγεις απο τα δεντρα κατω.Τα μισα αφορουν τη φαρμα και τα αλλα τρια το νησι.Καλη επιτυχια.
     
  5. Konstantina2582

    Konstantina2582 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπέρα! Δεν μπορούμε να δώσουμε δέντρα του Bahamarama? Ή εγώ δεν το βρίσκω?
     
    Αρέσει στον/ην LILA413.
  6. xaxare70

    xaxare70 Νέος ειδικός

    Α ΝΑΙ σ ευχαριστωωω
     
    Αρέσει στον/ην soyla74.
  7. Eleanor13

    Eleanor13 Νέος ειδικός

    Επιτέλους ευκαιρία να ξεφορτωθώ παραγωγικά τα έξτρα δέντρα που έπιαναν τόσο χώρο.

    Έτυχα ίταμο με ασημένια γλώστρα!

    edit: έδωσα 5 ιτιές κάπρεες και 1 αναβάθμιση XL ιτιάς κάπρεας ... για να πάρω μια ιτιά κάπρεα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 22/6/18
    Αρέσει σε vagelis1968, panos-p, Gulit1 και 4 σε άλλους.
  8. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    καλησπερα το συγκεκριμενο ιβεντ ειναι απο τα αγαπημενα μου αλλα θεωρω αδικο με δεντρα φαρμας να παιρνουμε δεντρα νησιου ασ το δει λιγο η εταιρεια σε επερχομενο ιβεντ
     
    Αρέσει σε icons1, panos-p, LILA413 και 5 σε άλλους.
  9. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Μετά από αρκετές προσπάθειες τελικά το δεντράκι της φάρμας έπεσε στα χέρια μου... κουτσουπιά

    [​IMG]
    Να δω τώρα τι θα το κάνω; :p

    Και πάμε να δοκιμασουμε όσο έχω ακόμη δέντρα XL, την τύχη μου στο νησί, για το οποίο κι εγώ από πλευράς μου να εκφράσω την απορία μου όπως και οι υπόλοιποι συναγρότες, σχετικά με την κατάθεση δέντρων φάρμας για την απόκτηση δέντρου νησιού.

    Καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει σε sofiapao76, xristos-ale3andros, panos-p και 7 σε άλλους.
  10. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    ειδες πόσο χώρο γλίτωσες; ;)
     
    Αρέσει σε skareleni, αντικλεια, xristos-ale3andros και 4 σε άλλους.
  11. annagiannis

    annagiannis Προχωρημένος

    Καλησπέρα σε όλους!!!! Θα ηθελα να ρωτήσω ποσά δεντρά πρέπει να δώσουμε για να πάρουμε αυτά τα δυο δεντράκια?
    Έχω δώσει πολλά και δεντρό ΔΕΝ πήρα ακόμα......??????????????????
    Δεν κέρδισε κάνεις??????????
    Ας μου απάντηση κάποιος συνάδελφος αγρότης:cry::(:mad:>:(
    Συνεχίζει ....δεν ξέρω πως να το χαρακτηρίσω όλο αυτό έδωσα σήμερα και φιορίνια και δεντρά Πουθενά ....τι να πω απλά ντροπή>:(
    Πάνω από 60 Χρύσα φορτία έχω βάλει.....και δεντρό Πουθενά.......:mad:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 25/6/18
    Αρέσει σε beroniki555, αντικλεια, sofiapao76 και 5 σε άλλους.
  12. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    και εγω την κουτσουπια μονο πετυχα!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει στους soyla74, sofiapao76 και xristos-ale3andros.
  13. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Καλησπέρα! Εσείς επιδιώκετε να κερδίσετε τα δυο καινούρια δέντρα(και καλά κάνετε αν αυτά σας λείπουν), εγώ προσπαθώ να κερδίσω παλιά όπως μυρίκη ερυθρά, νότια οξιά και ίταμο μια και δεν έχω κανένα από αυτά. Έχω δώσει ένα σορό XL και τίποτε(ας μη μιλήσω για το αποτέλεσμα)>:(>:( Βαρέθηκα , έστειλα ένα τελευταίο φορτίο το οποίο θα δώ αύριο το πρωί , αν και πάλι είμαι άτυχη θα σταματήσω. Δεν έχω σκοπό να χαραμίσω άλλες αναβαθμίσεις δέντρων (έστω και XL).
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, αντικλεια, soyla74 και 2 σε άλλους.
  14. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    ελεος με τις τζιτζιφιες και τους λαρικες!>:(
    αλλα δεντρα δεν εχει το τρενο?
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, αντικλεια, soyla74 και 2 σε άλλους.
  15. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    20 φορτία στην φάρμα, 4 φορτία στο νησί, κανένα καινουριο δεντρο !!
     
    Αρέσει σε beroniki555, soyla74, graganta και 3 σε άλλους.
  16. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    Να διαμαρτυρηθώ κι εγώ. Έχασα τον λογαριασμό, πόσα πολλά φορτία έστειλα (και όλα από 4 xl αναβαθμίσεις δέντρων, για καλύτερα αποτελέσματα) και πουθενά καινούριο δέντρο !
     
    Αρέσει σε beroniki555, αντικλεια, soyla74 και 4 σε άλλους.
  17. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Πάνω από 30 φορτία που τα έπαιρνα με 1 φιορίνι για να πάρω πιο πολλά.
    Έδωσα 32 φιορίνια και δεν πήρα κουτσουπιά,αλλά.. πήρα ένα σωρό κουκουναριές και ένα σωρό ιτιές.
    Έδωσα όλα μα όλα τα xl δέντρα που είχα και πολλά xxl για να πάρω τίποτα.

    32 φιορίνια επί 4 δέντρα xl και xxl. Ντροπή πια.
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, αντικλεια, soyla74 και 6 σε άλλους.
  18. megami

    megami Προχωρημένος

    αφαντα τα καινουργια δεντρακια με αρκετα φορτια τι να πω οχι απλως απογοητευση εντονη δυσαρεσκεια για την εταιρια
     
    Αρέσει σε beroniki555, Megas_kokoriko, αντικλεια και 5 σε άλλους.
  19. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα!! Πήρα από το τρένο 29 χρυσά μυστηριώδη δενδρύλια: 15 για τη φάρμα και 14 για το νησί. Μου έτυχαν για τη φάρμα 1 νότια οξιά xxl, 4 κουκουναριές, 2 ίταμοι xxl, 2 ιτιές κάπρεα, 3 ασημόδεντρα xl και 2 xxl και 1 κουτσουπιά!! Για το νησί 4 αστεροειδείς μηλιές, 1 βραζιλιάνικη καρυδιά, 2 δέντρα τίκι xxl, 1 πιταχαγιά xxl, 1 αστερόδεντρο, 1 φοίνικας σαλάκ xxl, 1 τζιτζιφιά xxl, 2 μυρικές ερυθρές xxl και 1 κυπαρίσσι μουντεζούμα!!:) Καλή συνέχεια και καλή τύχη σε όσους-ες το προσπαθούν!!;)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 25/6/18
    Αρέσει σε skareleni, soyla74, μαρω69 και 3 σε άλλους.
  20. icons1

    icons1 Μόνιμος στο φόρουμ

    Κάνω πολλά οοομμμμμμμ για να μη βλαστημήσω:σε 12 χρυσά φορτία φάρμας έχω 6 xxl λαρίκες (ή όπως αλλιώς κλίνεται),2 ασημόδεντρα xl (ούτε καν xxl),κι έχω και κουκουναριά, γιαπ.σφενδάμι και έλατο,ω έλατο.
    Σε 8 χρυσά στο νησί έχω 3 xxl μυρίκες, ένα τίκι xl και διόσπυρο,τζιτζιφιά xxl και 2 αστερόδεντρα,ω ναι! Από 4 ασημένια μια απ'τα ίδια και περιμένω μερικά χρυσά ακόμα. Εννοείται ότι τα xxl που έχω πετύχει θα έχουν 0 αξία στις ανταλλαγές διότι θα έχουμε όλοι από δέκα,οπότε μια τρύπα στο νερό.

    Update: ακόμα 4 χρυσά στη φάρμα= 1 νότια οξιά xxl - που είναι και το καλύτερο μέχρι στιγμής, κουκουναριά, γιαπ.σφενδάμι και ασημόδεντρο xl

    ΥΓ.Σε δευτερότριτους λογαριασμούς με πολύ λιγότερα και, κυρίως, ασημένια φορτία έχω πετύχει 3 κουτσουπιές και 1 κυπαρίσσι μοντεζούμα, ασημόδεντρα, ίταμο, νότια οξιά, αστεροειδή μηλιά και τίκι, όλα αυτά σε xxl, οπότε ή ειδικά ο βασικός λογαριασμός μου είναι τρομερά άτυχος ή το φαρμεράμα έχει ξαναγράψει τους νόμους των πιθανοτήτων.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 25/6/18
    Αρέσει σε beroniki555, soyla74, graganta και 7 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.