Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Το αβγό βάφτηκε κόκκινο

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 30/3/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. xaris300800

    xaris300800 Νέος ειδικός

    μετα απο τοσα χρονια ...Ενα δρωμενο σκετη μπουρδομπαρουφα [και λεω την γνωμη μου κοσμια και οχι τι εχω στο μυαλο μου ]...για να παρουμε την ομαδα συννεφων πρεπει να γινουμε ζογκλερ σε τσιρκο....αν το συνεχισετε ετσι θα δειτε να σας αποχαιρετουν πολλοι παιχτες ..δεν μας φτανει η ταλαιπωρια με την ταχυτητα,[αναγκαστικα να βαλω 50αρα απο 24σαρα που ειχα [ιντερνετ]με χρηματικο κοστος γιατι κολουσε συνεχως...και επρεπε να κλεισουν τα παντα στο σπιτι για να κανω εργασιες στην φαρμα...δεν μας φτανει ο ιος...εχουμε και δρωμενο απιαστο ονειρο [οχι για μερικους 5-10/100] με παζλ και ποσοτητες φυτων ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ...υγ μετα απο σκεψη εγραψα. γιατι θα φαω κανα μπλοκ ...αλλα ελεος ελεος ελεος ποιος τερατομεγιστος ειχε αυτη την ιδεα για το βαψιμο αυγων../πιθανον καμμια κοτα που τις περνουν τα αυγοπαιδια της....λιγο χιουμορ γιατι θα κανω μπαμ.....απο τα νευρα....
     
    Αρέσει σε ολγα1112, mara_libra, Anna197010 και 15 σε άλλους.
  2. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Τελείωσα με μέσο όρο κοντά στο 200.
    Είπα να ολοκληρώσω το εβέντ αφού παράτησα το προηγούμενο αρκετά νωρίς.
    Πραγματικά αναρωτιέμαι όμως, αν τέτοιας δυσκολίας εβέντ ζήτησαν οι περισσότεροι παίκτες στο ερωτηματολόγιο. Υποψιάζομαι πως οχι.
    Συμφωνώ με τους περισσότερους συμπαίκτες οτι τα τελευταία εβέντ είναι υπερβολικά.
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, mara_libra, 2014chr και 22 σε άλλους.
  3. supermario$

    supermario$ Ενεργός συντάκτης

    Καλημέρα σε όλους,
    Λοιπόν έκατσα και τα υπολόγισα αφου έχω φτασει στους 10.000 πόντους ,ότι για να τελειώσω το δρώμενο πρέπει να κάνω στο χρονο που απομενει περίπου 25 φυτέματα με σουπερ λίπασμα,δηλαδη να σπαταλήσω ακόμη περίπου 10.000 σουπερ λιπάσματα(υπόψιν ότι έχω ήδη σπαταλήσει περίπου 2.500 λιπάσματα).
    Αποφάσισα λοιπόν να μην το προχωρήσω και να είναι το πρώτο ή δεύτερο event που δεν θα πάρω φασολιά από event(σημειωτέον ότι είμαι 230 επίπεδο ).
    Λυπάμαι αλλά πραγματικά δεν αξίζει τον κόπο !!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 5/4/21
    Αρέσει σε GaTe987, ολγα1112, mara_libra και 16 σε άλλους.
  4. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους !!!
    Δυστυχως αλλο ενα δρωμενο που θα παει απατο.Τωρα τελευταια μας εχουν συνηθισει σε τετοια.
    Ολοκληρωσα την αριστερη στηλη παιζοντας και το 50ο παιχνιδι αλλα στην δεξια ειμαι ακριβως στην μεση στους ποντους.
    Δεν ειχα χασει ποτε φασολια μεχρι τωρα και τις τελευταιες μερες με λυπει η δυσαρεστη αυτη κατασταση.
    Δεν θελω να φανταστω τι γινεται στα μικροτερα επιπεδα.
    Ειμαι βαθεια απογοητευμενη με το πως εξελισεται το αγαπημενο μας farmerama.
    Με τις ωρες του δρωμενου να τρεχουν και να κοντευουν στο τελος τους ,δεν ξερω τι ποσοστα επιτυχιας εχω ωστε
    να το τελειωσω.
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Αρέσει σε Marinaloren, -sia1971-, kadim65 και 8 σε άλλους.
  5. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημεραα σε ολουςςςς!!!!!!!!!Λοιπον γελασα απιστευτα με την ομορφη καλημερα σου:inlove:!!!!!Μπηκα να διαβασω για το ιβεντ και βρεθηκα μπροστα σε μια ομορφη υπεροχη καλημερα και μονο!!!!!Σ'ευχαριστω πολυ μου εφτιαξες την διαθεση εχει μεινει ενα ομορφο χαμογελο στο στομα!!!!!!!Το ιβεντ φανηκε απ'την αρχη οτι ειναι δυσκολο!!!!μπραβο σε ολα τα παιδια που το τελειωσαν και θα τελειωσουν,αλλα δεν ξερω ποσο χαρηκαν τελειωνοντας μαλλον πικροξινη γευση αφηνει........εγω τουλαχιστον ετσι ενοιωσα......ας αφησουμε αυτου του ειδους ιβεντ στην ακρη αυτη ειναι η αποψη μου!!και δεν νομιζω οτι ειναι κερδος για την εταιρεια γιατι στο τελος θα δουμε οτι αναλυωντας το δεν συμφερει να περνουμε μερος σε τετοιου ειδους ιβεντ,παρα μονο οταν εχει εξαιρετικης ποιοτητας δωρο αλλα και παλι......... φυκια για μεταξωτες κορδελες ειναι......(Ακομη χαμογελαω)!!!αααααα ωραια ,supermario$, εκανες επεξεργασια στην αναρτηση σου και σε μενα ηταν ορατο μονο το καλημερα σε ολους:eek:xDxD,την πατησαxDxDxD!!!!!Παντως συμφωνω απολυτα μαζι σου εχεις δικιο οι αναλυσεις σου ειναι σωστες!!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 5/4/21
    Αρέσει σε nota.dim1802, 2014chr, -sia1971- και 12 σε άλλους.
  6. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Εγω δεν εχω αλλα αποθεματα σε σ.λιπασματα και ζωζωκες να ξοδεψω.Και το ροδανι δεν μας κανει την χαρη να μας δωσει καποιο μπονους οσα παρτι και αν γυρισουμε.
    Οποτε εγω εφτασα μαλλον μεχρι εδω.
    Αλλα θα πω πολλα μπραβο σε οσα παιδια το ολοκληρωσουν.Γιατι ειναι πραγματικος αθλος .
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 5/4/21
    Αρέσει σε nota.dim1802, -sia1971-, giannisnala και 7 σε άλλους.
  7. boykitsa68

    boykitsa68 Νέος ειδικός

    Καλημέρα και καλή εβδομάδα συναγρότες. Από τη πλευρά μου, θα συμφωνήσω με πολλά από τα παραπάνω σχόλια. Από τη στιγμή που εμφανίστηκαν τα "πίκολο" τα εβέντ πέρασαν σε άλλη διάσταση, εξωπραγματική. Και σας ρωτάω τώρα εγώ ,μετά από πολύ σκέψη, αξίζει το κόπο να μηδενίζονται κάθε φορά όλα σου τα αποθέματα που στην ουσία δεν έχεις, γιατί απλά δεν επαρκεί το χρονικό περιθώριο να μαζέψεις ? Και αν πρέπει για να τελειώσω ένα δρώμενο να αδειάσω μαζί με τις αποθήκες και τη τσέπη μου, ευχαριστώ αλλά..δεν θα πάρω. Σταματήστε λοιπόν να αγχώνεστε κ ας μην μας συνεπαίρνει ο εγωισμός να τα ολοκληρώνουμε όλα γτ αν δεν τρελαθήκαμε ακόμη από τον εγκλεισμό, θα σαλτάρουμε από τη ..τελειομανία. Φτάστε μέχρι εκεί που μπορείτε κ πάμε παρακάτω. Άλλωστε μιλάμε για ένα παιχνίδι ψυχαγωγίας σωστά??:D
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, pap100, Marinaloren και 15 σε άλλους.
  8. steliosgrevena

    steliosgrevena Ανερχόμενος συντάκτης

    στη βασικη με 201 χωραφια πηρα 4 γκατζετ και στο αγριο λιβαδι με 202 πηρα 17.ελα εσυ και βγαλε συμπερασμα...................
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, .pastaflora., Marinaloren και 6 σε άλλους.
  9. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Τελος το δρωμενο για μενα .................. μεχρι τους 11.000 ποντους! Θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες οτι το δρωμενο αυτο ηταν απαραδεκτο οσο αφορουσε τους ποντους και τα δωρα που εδινε! Και για μενα ειναι η δευτερη φορα που δεν πηρα ουτε θα προσπαθησω να παρω τη φασολια!!!!
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, .pastaflora., skias10 και 12 σε άλλους.
  10. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Θα συμφωνήσω μαζί σου..... Παίζεις για τα πίκολο που στο τέλος μπορεί να σου δώσει και κάτι που δεν αξίζει όλα αυτά που έδωσες.
    Συμπέρασμα όπως λες και εσύ, παίζεις και όπου φτάσεις, σιγά μην τρελαθούμε κιόλας!!!
    Πάντως το τελευταίο 3μηνο ήτανε απογοητευτικό όσον αφορά τα event....
    Και αν συνεχίσουν έτσι μας βλέπω να μένουμε στα όπισθεν μιας και δεν θα τα τελειώνουμε....
    Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 5/4/21
    Αρέσει σε nota.dim1802, skias10, nickoikono11 και 14 σε άλλους.
  11. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    [​IMG] Καλησπέρα και από εμένα...Ομολογουμένως ενα δύσκολο δρώμενο.Τέτοιου είδους δρώμενα απαιτούν χρήση όχι μόνο σούπερ λιπάσματος(κατανάλωσα 1300)αλλά κυρίως μπόνους φυτών πόσο δε μάλιστα Τζακ με δώρα..Χωρίς μπόνους φυτών το δρώμενο απαιτεί υπέρογκα ποσά λιπάσματος,πράγμα ανέφικτο για τους περισσότερους,συμπεριλαμβανομένου και εμού.Εγώ χρησιμοποιώντας Τζακ το τελείωσα και παρόλο που η φασολιά είναι μια φορά το μήνα για κάποιο περίεργο λόγο αυτό το +500 σε πόντους αντικειμένων με μαγνήτισε...Θεωρώ πως τέτοια δρώμενα έχουν μια αύρα μοναδικότητας,που μας παρασύρει και μας γοητεύει αλλά και ταυτόχρονα αφήνουν μια πικρία σαν άγουρους καρπούς..Είναι τόσο απαιτητικά..Και αυτό είναι το λυπηρό..Γιατί να πρέπει δηλαδή να υποστεί η φάρμα ολική αφαίμαξη για ένα δρώμενο...Θεωρώ οτι τα δώρα δεν ήταν αντάξια των απαιτήσεων εν ολίγοις και ελπίζω να γίνουν πιο βατά τα δρώμενα γιατί η ζυγαριά γέρνει επικίνδυνα στα πίκολο και ιδίως στους Τζακ που καθιστούν το παιχνίδι έρμαιο της τύχης.
    Μπράβο σε όσους το τελείωσαν και διπλό μπράβο σε όσους προσπάθησαν.:inlove:
    Εις άλλα με υγεία :music:.
     
    Αρέσει σε traxhla, sofiapao76, vagelis1968 και 20 σε άλλους.
  12. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Φέτος,το είδαμε κι αυτό,
    τον Λένι,τον Τρελολαγό,
    με το Μηχάνημά του...
    Να δίνει χρώμα στο Αβγό,
    σχέδια,χρώματα σωρό,
    γελάει η αφεντιά του.

    Βάλ' τα Αβγά εσύ όπου θες,
    βάλ' τους και λίγες πινελιές,
    κοίτα,λάθος μην κάνεις...
    Να πράξεις μαντεψιές σωστές,
    καλά,να βάλεις τις Βαφές,
    την στήλη,να προκάμεις.

    [​IMG]

    ΥΓ.
    Έχασα εγώ τριανταδυό,(32)
    ώρες απ'το παιχνίδι,
    γιατί δεν είχα ίντερνετ,
    κι αυτό,μου στοίχισε ήδη.

    Διαφορά δεν θά'κανε,
    πάλι δεν θα μπορούσα,
    να τέλειωνα,το δρώμενο,
    και θα τα παρατούσα.
     
    Αρέσει σε sofiapao76, Megas_kokoriko, thena και 18 σε άλλους.
  13. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    τελος και απο μενα το δρωμενο ,απαιτητικοτατο,μονο για μεγαλα επιπεδα με αποθεματα...ας ελπισουμε σε πιο ευκολα δρωμενα που να μπορουμε ολοι να ολοκληρωσουμε.το μινι παιχνιδι μου αρεσε πολυ,και θ
    α ηταν πιο διασκεδαστικο αν τα φυτα και τα αναδυομενα ηταν λιγοτερα...
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε soyla74, kiriakos2004, GEPPO1 και 14 σε άλλους.
  14. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Τελειωσα την αριστερη στηλη μεχρι τα 50 παιχνιδια παιρνοντας ολα τα διακοσμητικα(που θα τα βαλω κι αυτα δεν ξερω),:sleepy:
    αλλα στην δεξια στηλη εφτασα μεχρι τους 10.500 ποντους χωρις να εχω την διαθεση να το τρεξω περισσοτερο .
    Το αποθεμα μου σε ζωζωκες και σ.λιπασματα, αν και ειναι σεβαστο δεν ειχα την προθεση να τα σπαταλησω.
    Οι λογοι ,γνωστοι σε ολους μας λιγο πολυ.Μια μηνιαια φασολια δεν μου λεει τιποτα και τα 2 πικολακια δεν ηταν ισχυρο
    δελεαρ για να το προσπαθησω μεχρι τελους.Γιατι συνηθως μου τυχαινουν αδιαφορα διακοσμητικα.
    Πολλα Μπραβο ομως,στα παιδια που το ολοκληρωσαν .
    Δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη με τα τελευταια δρωμενα .:mad::cry:Μαλλον το αντιθετο θα ελεγα.
    Και ειναι μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου,οι φορες που δεν πηρα φασολια, στα 10 και πλεον χρονια που παιζω το παιχνιδι.
    Καλη συνεχεια στα επομενα .
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Αρέσει σε soyla74, kiriakos2004, maria_palou και 19 σε άλλους.
  15. ger_13

    ger_13 Ανερχόμενος συντάκτης

    Τελος και εγω στο παρα πεντε!! Ευτυχως με τις εκτροφες ειχε αναδυόμενα!!!
     
    Αρέσει σε soyla74, vagelis1968, assamar και 4 σε άλλους.
  16. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Τέλος η αριστερή στήλη και μέχρι το 29 στη δεξιά. Φασολιά δεν κυνήγησα γιατί ήταν δυσαναλογο αυτό που προσφέρει με αυτό που απαιτεί (μάλλον μπορεί και να κάνω λάθος). Πάντως τα διακοσμητικά είναι καταπληκτικά τα έβαλα, αντικαθιστώντας κάποια παλιά, και μου ανέβασαν την ημερήσια απόδοση πόντων πάνω από ένα εκατομμύριο.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, skias10, Lina123 και 10 σε άλλους.
  17. Anna197010

    Anna197010 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Ειχα τελειωσει την αριστερη στηλη πριν 4 ημερες.Ξεκινησα χαλαρα για επι πλεον ποντους και εγινε το θαυμα! Απανωτα 200% χ 24ωρο ,3 100% Χ 24ωρο , 2χ 1% 6ωρο .Τελειωσα με 109 παιχνιδια.Ξοδεψα 1500 σ.λ., 300 ζωζωκες και 20 σ.τρ.Εαν δεν ερχοντουσαν αυτα τα μπονους δεν ειχα κανενα σκοπο να προχωρησω σε ενα ιβεντ που ζητα τοσα πολλα και δινει τοσα λιγα.Για πρωτη φορα το τελος ενος ιβεντ μου αφησε μια γλυκοξινη γευση.Συγχαρητηρια σε οσους λιγο η πολυ το παλεψαν.
     
    Αρέσει σε Marinaloren, supermario$, Lina123 και 11 σε άλλους.
  18. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    τέλος και για μένα... έπαιξα 81 παιχνίδια με 15012 πόντους.. τα πικολο και η φασολιά άπιαστα.. κανένα μπόνους απο το ροδάνι, με περίπου 80 γύρους συνολικά. πρέπει να χάλασα και γύρω στα 600 σ λίπασμα... ευτυχώς είχα κάθε μέρα τζακ γιατί ουτε μέχρι εκει δεν θα έφθανα... παιχνίδι για πολύ τυχερούς ή για αυτούς που έχουν πολλά αποθέματα σε σ λίπασματα... σε λίγο αν συνεχίσουν αυτού του είδους τα δρώμενα θα τα κοιτάμε και θα τα παρατάμε απο την αρχή.. μπράβο στα παιδιά που τελείωσαν,,
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, Marinaloren, SYLVART και 12 σε άλλους.
  19. kiriakos2004

    kiriakos2004 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Κι εγώ δίχως μπόνους από το ροδάνι,ούτε τζακ έπαιξα 71 παιχνίδια κι εφτασα 36ο βήμα με 13651 πόντους ξοδεύοντας αρκετά σούπερ λιπάσματα. Ξεκινάω με σχεδόν μηδενικά λιπάσματα το αυριανό δρώμενο. Κρίμα να μένει κανείς χωρίς φασολιά.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, skias10, SYLVART και 10 σε άλλους.
  20. IRENE26

    IRENE26 Ειδικός του φόρουμ

    Μετά από πολύ προσπάθεια και ευχαριστώ για την βοήθεια ανεβάζω την πρώτη μου φωτογραφία με το τελειωμένο δρώμενο .....[​IMG]
     
    Αρέσει σε Nantia123, toylaaaaa, jimthrilosgate7 και 10 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.