Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Το αβγό βάφτηκε κόκκινο

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 30/3/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Κατα τις συγκομιδές δέντρων και φυτών στις εκτάσεις Βασικής έκτασης και το άγριο λιβάδι. Επίσης μπορείτε να πάρετε από τις εκτροφές.
    Επίσης μπορείς να στείλεις/λάβεις ως δώρα σε/από συμπαίκτες σου.
    Τέλος μπορείς να αγοράσεις από το εμπορικό κέντρο
    1 τεμάχιο --> 2 φιορίνι
    50 τεμάχια --> 85 φιορίνια (15% έκπτωση)
    100 τεμάχια--> 150 φιορίνια (25% έκπτωση)
    200 τεμάχια --> 270 φιορίνια (33% έκπτωση)
    εδω το λεει ξεκαθαρα οτι οι εκτροφες δινουν γκατζετ:)
     
    Αρέσει σε vagelis1968, elenigri, skias10 και 4 σε άλλους.
  2. kadim65

    kadim65 Νέος ειδικός

    Άλλο ένα δρώμενο που δεν μου αρέσει! Τα δρώμενα που περιλαμβάνουν "παιχνίδια" τα οποία σε αναγκάζουν να ασχολείσαι πολύ ώρα τα θεωρώ βαρετά. Καταλαβαίνω την ανάγκη της εταιρείας να εμφανίζει διάρκεια στην επισκεψιμότητα του παιχνιδιού αλλά πρέπει να υπάρχει και ένα μέτρο. Επίσης κάποτε η φασολιά ήταν ο στόχος για την ολοκλήρωση του δρώμενου. Όταν ο στόχος είναι δύσκολα επιτεύξιμος, για άλλους λόγω χρόνου, για άλλους λόγω "δυνατοτήτων φάρμας" και για άλλους απλά λόγω "βαρεμάρας" τότε κατά την προσωπική μου άποψη χάνεται το ενδιαφέρον... Και αν και δεν είναι ο κατάλληλος χώρος και εκφράζοντας την προσωπική μου άποψη και μόνο, να προσθέσω ότι οι αστοχίες που παραμένουν λόγω unity (που για μένα πλέον δεν δικαιολογούνται) έχουν κάνει το παιχνίδι περισσότερο ψυχαναγκασμό παρά διασκέδαση.
     
    Αρέσει σε Lina123, vagelis1968, mini88_ και 9 σε άλλους.
  3. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Μας μπερδέψετε όμως
    Εγώ το είχα αναφέρει στην πρώτη μου ανάρτηση αλλά είπα θα έχω λάθος εγω μιας κ δεν το αλλάξατε ...:(
     
    Αρέσει σε Lina123, Megas_kokoriko, vagelis1968 και 7 σε άλλους.
  4. ingridv

    ingridv Ενεργός συντάκτης

    Καλησπέρα. Αυτό που πραγματικά ήθελα να πω, είναι ότι επειδή οι κάρτες δεν ερχόντουσαν όπως θα θέλαμε, ήταν δύσκολο να προσπαθώ να πετύχω 3 διαφορετικά χρώματα στα αυγά μου. Όταν σταμάτησα να κυνηγάω την διαφορετική τριχρωμία πετύχαινα μεγαλύτερη βαθμολογία.
    Μετά διαπίστωσα και κάτι άλλο... ότι σέρνοντας τις κάρτες πάνω από διάφορες θέσεις, σου δείχνει τι βαθμό θα πάρεις αν τα βάλεις εκεί. Έτσι μπορείς να τοποθετήσεις τις διάφορες κάρτες στις θέσεις που θα σου δώσει μεγαλύτερη βαθμολογία.
     
    Αρέσει σε Lina123, Megas_kokoriko, vagelis1968 και 11 σε άλλους.
  5. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Εκτιμώ την προσπάθεια της εταιρείας να ανταπεξέλθει χωρίς τον flash player παρόλα αυτά θα έπρεπε να καταλάβει τα προβλήματα που υπάρχουν στους παίκτες που δεν μπορούν να μπουν και να παίξουν από υπολογιστές παλιούς ...το λέω αυτό με αφορμή το σχόλιο του Ingridv για το ότι δείχνει την βαθμολογία στα κουτάκια ...
    Εγώ μπορώ και παίζω μόνο από το κινητό μου το οποίο καθιστά δύσκολο να βλέπω βαθμούς και γενικά αλλά πολλά που σε έναν υπολογιστή μπορεί να έβλεπα
    Οι δυσκολίες που έχουν τα παιχνίδια πια δεν αναλογούν στην αναβάθμιση που μας παρέχει και αυτό θα έπρεπε να το είχαν σκεφτεί .....
    Τα πικολο δεν με νοιάζουν κ πολύ γιατί είμαι πάντα άτυχη αλλά κυνηγάω φασολιες σαν συλλέκτης μόνο ....αυτή τη φορά όμως δεν θα τα καταφέρω αλλά ελπίζω να είναι η τελευταία...
     
    Αρέσει σε Lina123, Megas_kokoriko, vagelis1968 και 6 σε άλλους.
  6. steliosgrevena

    steliosgrevena Ανερχόμενος συντάκτης

    εχεις απολυτο δικιο.Το εκανες απο την Τριτη το μεσημερι αλλα............ ποιος να ασχοληθει.............
     
    Αρέσει στους thena, soyla74 και -sia1971-.
  7. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Πώς παίζεις από το κινητό σου? Θα μου ήταν πολύ χρήσιμο να παίζω στο κινητό , λόγω του ότι στη δουλειά μόνο το κινητό έχω και βρίσκομαι αρκετές ώρες εκεί.
     
    Αρέσει σε Lina123, vagelis1968, βιβη.2003 και 2 σε άλλους.
  8. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Το παιχνιδι θα το ολοκληρωσω οχι γιατι δινει κατι ΄'δυνατο΄' αλλά ετσι για τη χαρα του πραγματος,αλλά 2 συνεχομενα δυσκολα ιβεντ..ε! παραπηγε!! Ευχομαι να μην ακολουθησει και τριτο παρομοιο, λιγη συμπαρασταση στην αγροτια!!:):oops:
     
    Αρέσει σε Lina123, GEPPO1, vagelis1968 και 3 σε άλλους.
  9. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    εχω κατεβασει το ad blocker δειχνει ενα κοκκινο πολυγωνο και απο εκει μπαινω σαν να μπαινω απο pc
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, pap100, .sofaki. και 5 σε άλλους.
  10. jimthrilosgate7

    jimthrilosgate7 Νέος ειδικός

    Καλησπέρα σε όλη την παρέα.! Ένα ακόμα πολύ απαιτητικό δρώμενο ολοκληρώθηκε. Με μέσο όρο 194 πόντους χρειάστηκαν πολλά φυτά, μπόνους συγκομιδής, 2500 περίπου σούπερ λιπάσματα. Για τα αναδυόμενα τοποθέτησα δέντρα χχλ που μαζί με 10 χιούι έδωσαν την απαιτούμενη ποσότητα για την ολοκλήρωσή του.! Καλή συνέχεια σε όσους προσπαθούν.!

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, sofiapao76, SavoirAimer... και 13 σε άλλους.
  11. RARANIARO

    RARANIARO Ενεργός συντάκτης

    Συγχαρητηρια σε όσους το ολοκληρώσουν.Εγώ με επίπεδο 227 προφανώς κάνω κάτι λάθος αφου δεν βλέπω ούτε στην μεση να φτάνω.Με προβληματίζει το σκεπτικό της εταιριας γιατί βλέπω ότι ελάχιστοι θα ο τελείωσουν.Εγω δηλώνω τελείως απογοητευμένη που το ξεκίνησα.
     
    Αρέσει σε TANGRA, jimixatz, xaidi και 14 σε άλλους.
  12. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    καλησπέρα σε όλους, είναι πολύ ευχάριστο που έβαλαν ένα καινούριο δρώμενο, αλλά από την άλλη είναι ένα πολύ δύσκολο δρώμενο. Μόλις μάζεψα το άγριο λιβάδι γεμάτο μόνο με μικρά χωραφάκια και πήρα 4 αναδυόμενα. Τώρα θα πρέπει να αποφασίσω αν θα ξοδέψω σούπερ λιπάσματα και μπόνους φυτών ή θα χάσω την φασολιά για πρώτη φορά, μετά από πολλά χρόνια. Αυτό που με δυσκολεύει να αποφασίσω είναι η τεράστια διάρκεια της φασολιάς που την κάνει απογοητευτική.
     
    Αρέσει σε RARANIARO, nota.dim1802, jimthrilosgate7 και 13 σε άλλους.
  13. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλησπερα στην παρεα
    να εκφρασω κ εγω την απογοητευση μου για το δρωμενο καθως οχι μονο θελεις ενα σορο φυτα για να τελειωσεις αλλα κ αναδυομενα τα οποια ερχονται με αργους ρυθμους!θα επρεπε το δρωμενο να διαρκουσε 14 μερες κ οχι εφτα!για την φασολια ουτε λόγος!δινει πολυ λιγα για ολα αυτα που απαιτει το δρωμενο!
     
    Αρέσει σε RARANIARO, nota.dim1802, Lina123 και 8 σε άλλους.
  14. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    δυο μπονους σοδιας 24ωρα στο ροδανι συν ενα δικομου ...εβαλα και εκτροφες και ολεσ μου εδωσαν αναδυομενα (να τα λεμε κ αυτα) ενα φως στο τουνελ και ενα δακρυ ελπιδας κυλησε.....
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, vagelis1968, toula25 και 6 σε άλλους.
  15. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Eγω οταν μαζευω τις 2 εκτασεις μου ,παιρνω συνηθως 8-9 αναδυομενα απο την βασικη και 13-14 αναδυομενα απο το
    αγριο λιβαδι .Αυτα τα ολιγα. Τα συμπερασματα δικα σας.
    Καλο υπολοιπο Κυριακης !!!
    Φιλικα Βικυ :inlove:
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, vagelis1968, Lina123 και 5 σε άλλους.
  16. toula25

    toula25 Τακτικός στο φόρουμ

    Εγω θέλω να πω ότι σιγά σιγά τα δρώμενα ολο και ποιο δύσκολα γίνονται...αν λιπών δυσκολεύονται τα μεγάλα επίπεδα φανταστείτε εμείς στα μικρά...αδυνατούμε να πάρουμε μια φασολιά...εχω 3 μήνες που παίζω κάθε ήμερα ολα τα δρώμενα κάθε βδομάδα και ένα δρώμενο τελείωσα και αυτό ήταν στην ειδικη εκταση επειδή ήθελε μόνο νερο και κοπριά και ήταν για ολους το ίδιο τώρα έγιναν για πολλοί λίγους ... θελω να εκφράσω τα συγχαρητήρια μου σε ολους που τα καταφέρνουν γιατί ξερω ποσο δύσκολο είναι καλή συνέχεια σε ολους και καλή δύναμη!! :)
     
    Αρέσει σε RARANIARO, nota.dim1802, pap100 και 16 σε άλλους.
  17. supermario$

    supermario$ Ενεργός συντάκτης

    Καλησπέρα σας
    Και εγώ μεχρι στιγμής έχω φτάσει τους 8.500 πόντους και εαν θέλω να πάρω τη φασολιά θα αναγκαστώ να χρησιμοποιήσω μεγάλες ποσότητες από σούπερ λιπάσματα μιας και το ροδάνι έχει ξεχάσει εδώ και πάρα πολλούς γύρους να μου δωσει κάποιο μπόνους συγκομιδής. Τόσο αυτό όσο και το προηγούμενο δρώμενο για να τελειώσουν είναι σχεδόν αδύνατο παρά μόνο με κάποια υπερόπλα που διαθέτουν λίγοι(σούπερ λιπάσματα και ζωζώς). Απογοήτευση πλήρης!!!
     
    Αρέσει σε RARANIARO, jimixatz, jimthrilosgate7 και 7 σε άλλους.
  18. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Πράγματι μπαίνω και από το κινητό τώρα. Σ΄ευχαριστώ. Με βοήθησες πολύ.
     
    Αρέσει στους thena, vagelis1968, Lina123 και σε ακόμα ένα άτομο.
  19. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλησπέρα σε όλους!!!
    Εγώ τελείωσα την αριστερή στήλη, την δεξιά ούτε λόγος..... Ζητάει πάρα πολλά και εγώ δε έχω σκοπό να ξοδέψω τόσα σούπερ λιπάσματα και σούπερ τροφές για κάτι το οποίο δεν πολύ αξίζει κιόλας.....Τα αναδυόμενα όντως τραγικά αλλά οκ μέχρι εκεί ήτανε. Θα αφήσω μόνο ένα χωράφι για το δρώμενο μέχρι το τέλος αυτού και άντε να φτάσω μέχρι το 30 στην δεξιά στήλη....
    Όχι ότι αν έπαιρνα την φασολιά θα την χρησιμοποιούσα κιόλας (μάζεμα 1 φορά τον μήνα? Η επόμενη στο δίμηνο)
    Τελικά είναι μεγάλη η απογοήτευση όταν προσπαθείς για κάτι άπιαστο στους περισσότερους από εμάς....
    Συγχαρητήρια και μπράβο σας, στους λίγους που το κατάφεραν ή θα το καταφέρουν έστω και την τελευταία στιγμή!!!!
    [​IMG]
    Καλό βράδυ:)
     
    Αρέσει σε RARANIARO, Marinaloren, pap100 και 11 σε άλλους.
  20. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

     
    Αρέσει στους -sia1971-, Lina123, soyla74 και σε ακόμα ένα άτομο.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.