Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Το Ρεπό των Βοηθών "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 19/11/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Δίκιο βουνό... από αναδυόμενα πώς πάτε;;;; μήπως μόνο εμένα μου τελείωσαν;
     
    Αρέσει σε kiriakosf, maria_palou, -sia1971- και 3 σε άλλους.
  2. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Τελος και για μενα το δρωμενο, αφου για πρωτη μου φορα στα χρονικα, το ροδανι μου εδωσε απλόχερα εκτος απο σφενδαμους και 2 φορες το 100% για 24 ωρες και 3 φορες το +1 για εξαωρο. Μεσα σε δυο μερες τελειωσα με τα απαιτουμενα φυτα, και φυτευοντας πολυωρα, πηρα και τα απαραιτητα αναδυομενα!!!! Καλη συνεχεια σε ολους οσους το προσπαθουν!!!!!
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, takis.00 και 8 σε άλλους.
  3. sgr5081

    sgr5081 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλημέρα σε όλους και όλες
    χθες και προχθές το βράδυ έβαλα 12ωρα. Θέλω 3300 φυτά και 120-130 αναδυόμενα.Αν όχι απόψε αύριο θα τελειώσω.
    Και με μένα στάθηκε γενναιόδωρο το ροδάνι 2 φορές +1 1 φορά +100% συγκομιδή. Με τους σφένδαμους ξέμπλεξα νωρίς νωρίς.
    Αλλά και για να παραπονεθώ και λίγο τα κουπόνια άφαντα.... τσίκι-τσίκι τσίκι-τσίκι χειροκίνητα......
    Καλή Κυριακή
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, skias10 και 6 σε άλλους.
  4. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Τέλος και για μένα το δρώμενο. Κέρδισα γέρικα δενδράκια από το ροδάνι και το φυτό του δρώμενου βγήκε κανονικά - με τσάτνι νερό και λίπασμα πάντα φυσικά-. Τα αναδυόμενα ήταν με το σταγονόμετρο όταν φύτευα το φυτό του δρώμενου αλλά μόλις μάζεψα την ποσότητα που ήθελα έβαλα πολύωρα φυτά και μαζεύτηκαν και αυτά. Τώρα αφήνω ένα χωράφι μόνο για να συνεχίσω την επαναλαμβανόμενη πίστα, όσο πάει αν και δεν έχει να προσφέρει πολλά για μένα. Τα πασαλάκια τελικά δεν τα χρησιμοποίησα. Δεν ξέρω αν στο τέλος τα χρειαστώ για να προλάβω την λήξη του δρώμενου. Καλή συνέχεια σε όσους συνεχίζουν.
     
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, maria_palou, sgr5081 και 2 σε άλλους.
  5. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα, τέλος και για μένα το δρώμενο. Περίσσεψαν μόλις 96 φυτά, αρκετά αναδυόμενα και 2 σφένδαμοι. Έδωσα φύλλα με διάφορες αξίες για να ολοκληρώσω τα δωμάτια, άλλωστε στο ροδάνι είχα κερδίσει μερικά φύλλα.
    Αρκετά εύκολο δρώμενο που πάλι δεν διέκοψα τον ύπνο μου, κάτι πολύ θετικό. Βοήθησε και το ροδάνι με τα +1 φυτά που κέρδισα.
    Πολύ ενδιαφέρουσα η προσθήκη του ροδανιού (?xD) στο δρώμενο.

    Καλή συνέχεια σε όλους!! :music:
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, vagelis1968, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 7 σε άλλους.
  6. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Τέλειωσαν,αλλά θα μαζευτούν που θα πάει...με μια σπορά τριαντάφυλλου....
    Το θέμα είναι στο επιπλέον βήμα του παιχνιδιού,που ανοίγει με την ολοκλήρωση του,δίδεται ως έπαθλον ένα επιπλέον γέρικο σφενδάμι...άραγε σε το ωφελεί ...τέλος πάντων...καλή συνέχεια!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, -sia1971- και 3 σε άλλους.
  7. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Αυτό είναι το επαλαμβανόμενο βήμα στο οποίο κάποιος δίνει ένα μπισκότο για να πάρει ένα σφένδαμο για τα τελευταία δύο δωμάτια, αν δεν είχε κερδίσει δέντρα στο ροδάνι. Οπότε πρακτικά, κάποιος που δεν είχε παίξει καθόλου στο ροδάνι θα χρειαζόταν να κάνει αυτό το βήμα άλλες 12-13 φορές για να πάρει τα δέντρα... Αυτό :p
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, vagelis1968, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 3 σε άλλους.
  8. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Σωστά,ευχαριστώ μου λύθηκε η απορία!
     
  9. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημέρα φιλοι μου..
    Ολοκληρωσα την οριζοντια μπαρα και πηρα την φασολια και επισης τα 3 διακοσμητικα της, από τις 3 πρωτες εργασιες..
    Τωρα φυτευω φουλ για να κανω το επαναληπτικο βημα, οσες φορες χρειαζεται, ώστε να φυτεψω τους σφενδαμους που χρειαζονται
    για την 4η και 5η εργασια, και να παρω τα μυστηριωδη δενδρύλλια και τον σταβλο ''ταρταν'', με την ελπιδα να πετυχω το
    πολυποθητο μυρμηγκι..
    Καλη εβδομαδα σε ολους μας..
    Φιλικα Βικυ.. :inlove:
     
    Αρέσει σε maria_palou, Coinhunter01, nota.dim1802 και 9 σε άλλους.
  10. ΔΗΜΗΤΡΗΣ22

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολη την αγροτοπαρεα. Τελος το δρωμενο με 1 βιστερια από τα δενδριλια που δεν ειχα. Δεν δυσκολεύτηκε με τους σφενδάμους ούτε με τα αναδυωμενα. Καλη συνέχεια σε όλους.
     
    Αρέσει σε maria_palou, nota.dim1802, Coinhunter01 και 12 σε άλλους.
  11. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Όλα καλά και για εμένα... πολύ ωραία η φασολιά.
     
    Αρέσει σε maria_palou, nota.dim1802, Coinhunter01 και 8 σε άλλους.
  12. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    τέλος και για μένα... ωραίο δρώμενο με όμορφα δώρα (εκτός κουπονιών βέβαια) καλά τελειώματα σε όλους
     
    Αρέσει σε maria_palou, nota.dim1802, Coinhunter01 και 9 σε άλλους.
  13. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Oλοκληρωθηκε και για μενα το δρωμενο..
    Οι τρουφες ερχονταν αφθονες και τα δεντρα δεν μας δημιουργησαν κανενα πρόβλημα..
    Όλα κυλησαν ομαλα και χαλαρα..

    Χρονια πολλα σε ολους τους Στελιους και τις Στελλες της φαρμοπαρεας..
    Φιλικα Βικυ.. :inlove:
     
    Αρέσει σε maria_palou, nota.dim1802, Marinaloren και 7 σε άλλους.
  14. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο έχει τελειώσει.
    Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.


    Η συζήτηση κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.