Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Το Ρεπό των Βοηθών "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 19/11/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. ΔΗΜΗΤΡΗΣ22

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Πράγματι το ροδανι στα καλύτερα του....14 γέρικα, 6 πασαλακια, 3 φορές +1 φυτο κλπ,κλπ. Απρόσμενα καλό.
     
    Αρέσει σε nickoikono11, vagelis1968, ioanna6929 και 8 σε άλλους.
  2. patatina

    patatina Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα παιδιά εγώ πήρα από το ροδάνι 26 σφένδαμους και 6 πασαλάκια με απλά εισητήρια. Πολύ καλά γιατί δεν θα χρειαστεί να κάνω την επαναλαμβανόμενη εργασία.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, ioanna6929, maria_palou και 7 σε άλλους.
  3. tolisskorpios

    tolisskorpios Μαθητευόμενος στο φόρουμ


    μια χαρα το ροδανι. 16 σφενδαμους και 13 πασσαλακια. εχω και καμμια 50αρια γυρους ακομα !!!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, bmanolos, ioanna6929 και 7 σε άλλους.
  4. Coinhunter01

    Coinhunter01 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπέρα αγρότες και αγρότισσες!

    Ευχαριστώ πολύ τους συμπαίκτες μου για τους υπολογισμούς, πάντα μας βοηθάτε, να είστε καλά!
    Στην αρχή έκανα περίπου 15 πάρτι γύρους και μετά περίπου 300 απλούς γύρους και έβγαλα 41 και τέλος με αυτά, ξεμπέρδεψα, τα περισσότερα έχουν και πασσαλάκι.
    Έτυχα και 2 φορές το +1 για 6 ώρες στα φυτά, μια χαρά για αρχή.
    [​IMG]

    Καλή συνέχεια σε όλους!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, sofiapao76, vagelis1968 και 13 σε άλλους.
  5. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Για μενα δεν σταθηκε τοσο γενναιοδωρο το ροδανι..
    Μονο 2 σφενδαμους και 4 πασαλακια..Σνιφ σνιφ !!!:cry:
    Ότι γυρους μαζεψω από τις φασολιες θα τους φυλαξω και θα τους παιξω στις 26 του μηνα, στο δευτερο μερος..
    Ισως σταθω πιο τυχερη..Μεχρι τοτε ….αδιάκοπα σπερνοθερισματα ..
    Σηκωνουμε τα μανικια λοιπον και στρωνόμαστε στη δουλεια..:oops:
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 20/11/19
    Αρέσει σε nickoikono11, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, vagelis1968 και 8 σε άλλους.
  6. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Miα απο τα ιδια κι εγω, :cry: δε με θελει με τιποτα, ουτε σημερα αλλα εδω και πολυ καιρο.
    Σας ζηλευω και λιγακι ..:p;)
    Μαραζι τοχω να ερθει ενα +1 τουλαχιστον.
    Δεν θα παιξω αλλο για σημερα, θα προσπαθησω και λιγο αυριο μηπως και γυρισει η τυχη μου.

    Το ειδικο χωριατοροδανι ομως ληγει σε περιπου 19 ωρες κι απο οτι καταλαβα μετα δεν θα δινει σφενδαμους κλπ.
    Συνεχιζουμε λοιπον ακαθεκτοι και αισιοδοξοι οτι τελικα θα κατακτησουμε και παλι τα πολυποθητα :pδωρακια!!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, vagelis1968 και 12 σε άλλους.
  7. michrysa

    michrysa Αρχάριος στο φόρουμ

    Πως παιρνουμε αυτα τα φυλλα;
    Αγοραζουμε απο καπου το δεντρο;
    Κερδισα και εγω ενα και πατησα να το μαζεψω και εξαφανιστηκε, τι σημαινει αυτο;
     
    Αρέσει στους ioanna6929 και -sia1971-.
  8. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Το δεντρο δεν το αγοράζουμε..Παιρνουμε ένα κάθε φορα, από τα βηματα στην οριζοντια μπαρα, παραδίδοντας φυτα δρωμενου,συνολο 12..
    Παιρνουμε επισης από την τελευταια εργασια, οσες φορες θελουμε να την επαναλάβουμε..Και εχεις ακομη μια ευκαρια να κερδισεις σφενδαμους, από το ροδανι ,με απλα και παρτι εισιτηρια, μεχρι αυριο το μεσημερι στις 15.00 και από τς 26/11 εως και τις 27/11 (θα βρεις λεπτομεριες στο φορουμ, στην αναρτηση ''δρωμενα'', στο ειδικο χωριατοροδανι βοηθων)..
    Ελπιζω να σε βοηθησα..
    Καλη συνεχεια..
     
    Αρέσει σε michrysa, vagelis1968, -sia1971- και 5 σε άλλους.
  9. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Μήπως να μη το ζορίζουμε και πολύ το ροδάνι; Γιατί οι επιπλέον σφένδαμοι δε βλέπω να είναι χρήσιμοι...
     
    Αρέσει σε vagelis1968, bmanolos, -sia1971- και 7 σε άλλους.
  10. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    31 σφενδαμια για σημερα!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, -sia1971-, maria_palou και 6 σε άλλους.
  11. 66romanou

    66romanou Προχωρημένος

    Καλημέρα και καλή επιτυχία σε όλους ! Μετά το "ρεπό των βοηθών" ίσως πρέπει η εταιρεία να οργανώσει και "ρεπό των αγροτο-παικτών" από τα απανωτά events !
     
    Αρέσει σε vagelis1968, ΝΕΦΕΛΗ9, bmanolos και 14 σε άλλους.
  12. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Συμφωνω με τη Nantia123 οτι το καλυτερο για το μαζεμα του σφενδαμου ειναι το 12ωρο. Μας δινει 810 ποντους το καθε κοκκινο φυλλο! Εγω ειχα απο χτες 25 σφενδαμους που ειχα κερδισει στο ροδανι και με το μαζεμα του 12ωρου κερδισα 20.250 ποντους!!!!! Θεωρω οτι ειναι δεν ειναι χρησιμο το πασσαλακι που μειωνει το χρονο του σφενδαμου!!!! Καλυτερα να μαζευουμε τρουφες σοκολατας!!!!
     
    Αρέσει σε yelander10, vagelis1968, stef10 και 14 σε άλλους.
  13. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημέρα φιλοι μου..
    Μολις τωρα δοκιμασα να παραδωσω σε καποια από τις 5 εργασιες και ανακαλυψα, ότι η υπολοιπη αξια των σφενδαμων,χανεται..
    Ότι πλεονασμα υπαρχει ,δεν προστιθεται..Η επιπλέον αξια τους παει χαμενη..Τσαμπα υπολογισμούς καναμε για τα δεντρα..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε Dr.Kelly, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, -sia1971- και 3 σε άλλους.
  14. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    καλησπερες
    ας ξαναυπολογισουμε λοιπον
    1ον οπου θελει αξια 3000 θελουμε 4 δεντρα σε πληρη αναπτυξη
    2ον οπου θελει αξια 4000 θελουμε 5 δεντρα σε πληρη αναπτυξη και
    3ον οπου θελει αξια 5150 θελουμε 7 δεντρα σε πληρη αναπτυξη αρα
    συνολικα 27 δεντρα σε πληρη αναπτυξη αλλα κ στο ροδανι απ οτι ειδα δινει κ αξια φυλλων οταν ξαναχει το event ας το κρατησουμε κ θα δουμε....'
    υ.γ. αν εχω υπολογισει λαθος διορθωστε με
    καλη σας συνεχεια
     
    Αρέσει σε vagelis1968, Dr.Kelly, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 7 σε άλλους.
  15. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημερα σε όλους.... κανένα λάθος δεν εχεις κάνει πλην όμως ότι η επιπλέον αξία πράγματι χάνεται όπως λέει η Βίκυ... τα 4 δένδρα μας δίνουν 810 επι 4 , 3240 σε αξία φύλλων, συνεπώς τα 240 πάνε χαμένα αν έχουμε να παραδώσουμε 3000,, αντίστοιχα και στις άλλες εργασίες
     
    Αρέσει σε vagelis1968, nickoikono11, Dr.Kelly και 5 σε άλλους.
  16. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα σε όλους!
    Στάθηκα πολύ τυχερή και πέτυχα δυο συνεχόμενες μέρες το +100% στο ροδάνι -με λίγες γύρες- και έτσι τελείωσα το δρώμενο! Είχα πετύχει και καμιά 20αριά γέρικους σφενδάμους, κυρίως σε απλούς γύρους (έκανα γύρω στους 200) και έτσι τώρα μου περισσεύουν σφένδαμοι..
    [​IMG]
    Θα παίξω ακόμα 3-4 φορές στην τελευταία εργασία, αφού έχω μακαρόν, για να πάρω τα δώρα που δίνει και τέλος!

    Καλή συνέχεια και επιτυχία σε όλους!!
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, vagelis1968, nickoikono11 και 17 σε άλλους.
  17. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Είπε ο Γέρο-Σφένδαμος,
    ''...βάλε με σε χωράφι,
    θα δώσω Φύλλο Κόκκινο,
    μεγάλη αξία νά'χει.''

    Βάλε μου,αν μπορείς εσύ,
    και ένα Πασσαλάκι,
    να βγάλω εγώ ταχύτερα,
    Κόκκινο Φυλλαράκι.

    Φύτεψε όμως,(και) Μακαρόν,
    Τρούφες εσύ να βγάλεις,
    στο Μύλο γρήγορα να πας,
    Μπισκότα για να λάβεις.

    Κι η Φασολιά,που θα χαρείς,
    μ' Άγγελο από Φύλλα,
    Βολίδα,τρέχα για Πικ-Νικ,
    Καφάσια πάρε φίνα.

    [​IMG] .
     
    Αρέσει σε sissy1988, μαιρη, takis.00 και 15 σε άλλους.
  18. kiriakosf

    kiriakosf Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλημέρα χωρίς να θέλω να κάνω τον έξυπνο απλά μια άλλη πρόταση

    Για τους τυχερούς και αυτούς που ασχολούνται (27 κόκκινα φύλλα 12 ώρες) x 810 = 21.870 (27 Σφένδαμους)

    Για τους άτυχους :mad: και τους οριακούς :( ως προς τον χρόνο

    23 κόκκινα + 2 χρυσά + 2 πράσινα (27 Σφένδαμους)

    (3 Κόκκινα φύλλα 12 ώρες) x 810 = 2.430 + (1 Χρυσό φύλλο 6ώρες) = 570 Άρα 2.430 + 570 = 3.000 πόντοι σε φύλα 1ο Δωμάτιο
    (3 Κόκκινα φύλλα 12 ώρες) x 810 = 2.430 + (1 Χρυσό φύλλο 6ώρες) = 570 Άρα 2.430 + 570 = 3.000 πόντοι σε φύλα 2ο Δωμάτιο
    (5 Κόκκινα φύλλα 12 ώρες) x 810 = 4.050 πόντοι σε φύλα 3ο Δωμάτιο
    (6 Κόκκινα φύλλα 12 ώρες) x 810 = 4.860 + (1 πράσινο φύλλο 6ώρες)=300 Άρα 4.860 + 300 = 5.160 πόντοι σε φύλα 4ο Δωμάτιο
    (6 Κόκκινα φύλλα 12 ώρες) x 810 = 4.860 + (1 πράσινο φύλλο 6ώρες)=300 Άρα 4.860 + 300 = 5.160 πόντοι σε φύλα 5ο Δωμάτιο

    Βέβαια όλα τα παραπάνω δεν θα ισχύουν αν κερδίσουμε Σφένδαμους ή Φύλλα από το ροδάνι και τότε θα ανήκουμε στην κατηγορία των τυχερών :D
     
    Τελευταία επεξεργασία: 24/11/19
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, vagelis1968, -sia1971- και 2 σε άλλους.
  19. stelios.kavala

    stelios.kavala Βετεράνος του παιχνιδιού

    σορρυ φυτέψουμε και τα χρυσά φύλλα ? πού ? πώς ?
     
  20. kiriakosf

    kiriakosf Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Δεν φυτεύουμε χρυσά φύλλα απλά αντί να μαζέψουμε τον σφένδαμο στις 12 ώρες για να πάρουμε κόκκινο φύλλο μαζεύουμε στις 6 ώρες για να πάρουμε χρυσό φύλλο για αυτό έγραψα για τους άτυχους και τους οριακούς ως προς τον χρόνο. Όπως και να έχει για να ολοκληρώσεις όλα τα δωμάτια χρειαζόμαστε 27 Σφένδαμους
     
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, vagelis1968, -sia1971- και 2 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.