Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Το Μεγάλο Κυνήγι "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 29/6/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    " Το Μεγάλο Κυνήγι "

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Το-μεγάλο-κυνήγι.31961/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Το-μεγάλο-κυνήγι.31960/


    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση


    [​IMG]



    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
    Αρέσει στον/ην niktsa112.
  2. p.tosh

    p.tosh Προχωρημένος

    Φιλοι μου καλοι κι αγαπημενοι και αξιολατρευτοι γειτονες δεν θα ασχοληθω ουτε με αυτο το δρωμενο οποτε ξερετε εσεις τα δωρακια εκει που θα πιασουν τοπο. Ταχω βαλει με μια αποστολη η οποια ζηταει απιστευτες ποσοτητες αλλα δινει 40 φι και πικολο και 39 μυρια π.ε...καλη επιτυχια σας
     
    Αρέσει σε soyla74, Megas_kokoriko, perry2001 και 5 σε άλλους.
  3. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    καλημέρα! στις συχνές ερωτήσεις στη φασολιά οι 1000 πόντοι εμπειρίας μάλλον είναι τροπικοί;
     
    Αρέσει στους icons1, -sia1971- και Αρκάς.
  4. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    ΠΕ σημαίνει πόντου φάρμας και η σειρά δίνει ΠΕ
    Αν έδινε ΤΠΕ θα ήταν τροπικοί.
     
  5. SavoirAimer...

    SavoirAimer... Ενεργός συντάκτης

    Καλησπέρα! Η απορία-ερώτηση της συμπαίκτριας είναι εύλογη, καθώς υπάρχουν 2 αναφορές για ΠΕ, 2000πε χ επίπεδο και 1000πε χ επίπεδο.
    Αν όλοι οι πε αφορούσαν την φάρμα, λογικά δεν θα υπήρχε διπλή αναφορά, αλλά μία συνολική.
     
    Αρέσει σε icons1, yelander10, perry2001 και 7 σε άλλους.
  6. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    για τα 90 παιχνίδια θ χρειαστούμε 37.080 φυτά απο βασική και ξέφωτο και 2.520 αναδυόμενα απο δέντρα και φυτά στις εκτάσεις Βασικής έκτασης, άγριο λιβάδι και ξέφωτο του δάσους ... τα δώρα στην αριστερή στήλη συνηθισμένα με μόνο ένα κουπόνι βοηθών αλλά με δύο πικολάκια στο τέλος, ενω στην δεξιά πολύ ωραία δώρα αλλά ΄φοβάμαι πως θα είναι όνειρο θερινής νυκτός. αν υποθέσουμε οτι σε κάθε παιχνίδι έχουμε μέσο όρο 85 πόντους τότε θα φθάσουμε με τα 90 παιχνίδια κάπου στην μέση ... τα πολύ καλά δώρα ειναι απο την μέση και κάτω και τα πικολάκια στο τέλος.. δεδομένου για μένα προσωπικά οτι μου τελειώσανε τα κουπόνια, δεν μπορώ να αγοράσω φιορίνια γιατί καταργήθηκε το sms, και τα κουπόνια γενικά απο τις αποστολές γίνονται όλο και λιγότερα, θωρώ οτι πρέπει να είμαι πολύ τυχερή για να ολοκληρώσω... μόνο αν το ροδάνι δώσει τουλάχιστον 3 μπόνους 200%, πράγμα απίθανο γιατί εδω και τουλάχιστον 3 μήνες το ροδάνι δίνει γαιδουρόσταβλους και χχλ σφενδάμια ... οι σπέσιαλ γύροι έχουν γίνει χειρότεροι απο τους απλούς... συνεπώς θα παίξω χωρίς αγχος και όπου φθάσω.. είναι απο τα παιχνίδια που αγαπώ πολύ... όσο για την φασολιά ασχολίαστη... μια απο τις χειρότερες που έχω δει τον τελευταίο καιρό.... +1 φυτό στη κατηγορία Σιτηρά στη φάρμα για 3 ώρες
    150% πε στα Σιτηρά στη φάρμα για 3 ώρες
    1000 π.ε. x επίπεδο....
    το μόνο που αξίζει για μένα ειναι οι πε!! καλό παιχνίδι αγρότες
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/6/21
    Αρέσει σε Lina123, icons1, perry2001 και 11 σε άλλους.
  7. pikpak-8-

    pikpak-8- Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Μετά από αρκετές απανωτές πίκρες τις τελευταίες μέρες, λόγω χαμένων event, ήρθε ευτυχώς και κάτι ευχάριστο να με χώσει πάλι με φουλ όρεξη μέσα στο παιχνίδι. Επιπλέον βλέπω μείωση στον χρόνο του φυτού και στα απαιτούμενα υλικά για τον μύλο σε σχέση με το προηγούμενο. Σαν όνειρο ακούγεται. Η φασολιά ακριβώς ο,τι χρειαζόμουν. Και 4 κουτιά πίκολο να κάνουν παρέα σε αυτό της αποζημίωσης που με χαλόυσε να το είχα μόνο του. Επίσης πίστεύω ένα ροζ εργαστήριο θα ήταν μια ευχάριστη πινελιά σε τέτοια απαιτητικά events.
     
    Αρέσει σε Lina123, Megas_kokoriko, -sia1971- και 4 σε άλλους.
  8. ingridv

    ingridv Ενεργός συντάκτης

    Καλησπέρα και από μένα.
    Μόνο για να πάρουμε την φασολιά με τα διακοσμητικά θέλουμε 49 παιχνίδια (50-1 δώρο), δηλ. 20.188 φυτά και 1372 σκόνη αναδυόμενη. Για να πάρουμε 2 πίκολο από την αριστερή στήλη καθώς και όσο περισσότερα δώρα μπορέσουμε από τη δεξιά στήλη θέλουμε μίνιμουμ 89 παιχνίδια, δηλ. 36.668 φυτά και 2492 σκόνες.
    Καλή επιτυχία!!!
     
    Αρέσει σε Lina123, -sia1971-, yelander10 και 7 σε άλλους.
  9. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    πολύ σωστά!!!
     
    Αρέσει στους Lina123, -sia1971-, perry2001 και σε ακόμα ένα άτομο.
  10. SavoirAimer...

    SavoirAimer... Ενεργός συντάκτης

    Βέβαια, μετά την επισήμανση, ως δια μαγείας, οι 2000πε χ επίπεδο εξαφανίστηκαν από τα μπόνους της φασολιάς! Το αντιλήφθηκα άμεσα, αν και δεν το σχολίασα!;)
     
    Αρέσει σε Lina123, -sia1971-, ΔΙΑΚΟΣ και 3 σε άλλους.
  11. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    καλησπέρα! ξέρω τι σημαίνει ΠΕ και ΤΠΕ απο το 14 παίζω το παιχνίδι! σας το έγραψα απλά για να το τσεκάρετε μήπως κάνατε λάθος και απο ότι βλέπω το διορθώσατε! πριν βιαστείτε να απαντήσετε θα μπορούσατε να το δείτε!
     
    Αρέσει σε kadim65, Lina123, -sia1971- και 8 σε άλλους.
  12. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    γεια χαρα σε ολους
    θα παιξω γιατι παντα παιζω αλλα περιμενα καποιο φιορινοδεντρο για να δελεαστω περισσοτερο αλλα αφου δεν εχει θα παιξω κ οσο παω...τα πικολακια ολο ΠΕ μου βγαινουν και δεν με νοιαζουν κ πολυ,τα υπολοιπα δωρα οκ...καλη επιτυχια σε ολους και ευχαριστουμε για τους υπολογισμους...
     
    Αρέσει σε Lina123, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, icons1 και 5 σε άλλους.
  13. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημερα σε ολους !!!:D:D
    Αγαπημενο δρωμενο για τους περισσοτερους απο εμας ,αν και πολυ απαιτητικο και ως αναφορα τις χιλιαδες των φυτων
    και ως προς τα αναδυομενα. Παντα ομως το παιζουμε με χαρα και ενθουσιασμο για δινει πολυ καλα δωρο καθε φορα ,
    οπως και τωρα.Τα πικολακια ,4 στον αριθμο, και αξιζει να τα κυνηγησουμε.Οι εκτασεις που εχουμε στις διαθεση μας ειναι 2
    αν και την προηγουμενη φορα ηταν και οι 3 της φαρμας.
    Τουλαχιστον κατι τετοιο θυμαμαι.Διορθωστε με, αν κανω λαθος.
    Εγω θα προσπαθησω να φτασω οσο πιο μακρυτερα απο τη φασολια μπορεσω.Αν τα καταφερω ως το τελος θα ειναι μεγαλο
    επιτευγμα. Σηκωνουμε μανικια λοιπον , ακονιζουμε την παρατηρητικοτητα και την ταχυτητα μας, και ξεκιναμε.
    Ευχαριστουμε για τους υπολογισμους και καλη μας αρχη.
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 30/6/21
    Αρέσει σε Lina123, vangtheo, -sia1971- και 5 σε άλλους.
  14. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Μια χαρά το βρίσκω το δρωμενο δίνει και αρκετούς σπάνιους σταβλους με τα φιορινια του,με τα κουπόνια του ,τα γνωστά και μη εξαιρετεα πικολακια ,πάμε δυνατά!!!
     
    Αρέσει σε Lina123, vangtheo, perry2001 και 2 σε άλλους.
  15. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλησπέρα στην παρέα, να ενημερώσω πως ούτε κι εγω θα συμμετάσχω στο δρώμενο, οι επαγγελματικές υποχρεώσεις και η ζέστη μας κρατάει λίγο μακριά από τα δρώμενα. Καλή σας επιτυχία
     
    Αρέσει σε Lina123, vangtheo, skias10 και 6 σε άλλους.
  16. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    27525 πόντους για τη δεξιά στήλη σημαίνει 27525/90 πόντους το κάθε παιχνίδι, δηλαδή πάνω από 300 παιχνίδια για να την τελειώσουμε, που σημαίνει 300 * 412 πάνω από 120.000 καλίανδρους και πάνω από 8500 αναδυόμενα. 1200 φυτα σε κάθε μάζεμα * 5 με 6 μαζέματα υπολογίζω ότι μπορούμε να μαζέψουμε 36000 με 4300 περίπου φυτά μέχρι να τελειώσει το παιχνίδι. Δεν νομίζω ότι η δεξιά στήλη θα μπορέσει να βγει. Μόνο αν βομβαρδίσουμε τα χωράφια μας με σούπερ λίπασμα και +2 ή +3 ή 100% ή 200% αύξηση φυτών. Αν κάνω λάθος διορθώστε με. Το καλό είναι ότι η φασολιά βγαίνει (ή τουλάχιστον έτσι νομίζω :p).
     
    Αρέσει σε nickoikono11, vickymou, Lina123 και 17 σε άλλους.
  17. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    τα είπες τέλεια Σια. Αυτό σκεφτόμουν κι εγω. Παίζω τις διαφορές και παίρνω συνήθως 85 πόντους. Που πας ρε καραμητρο!!!!
     
    Αρέσει σε vickymou, Lina123, jimthrilosgate7 και 6 σε άλλους.
  18. sofaki1968

    sofaki1968 Μόνιμος στο φόρουμ

    Προσπάθησε στις πίστες στις οποίες γνωρίζεις πολύ καλά τα αντικείμενα να παίξεις με το "βρες όσα περισσότερα αντικείμενα μπορείς σε 90 δευτερόλεπτα".
    Εγώ στις γνωστές πίστες που ξέρω πια πολύ καλά τα αντικείμενα, φτάνω σταθερά τους 120-130 πόντους. Θέλει βέβαια τρομερή συγκέντρωση και ταχύτητα.
     
    Αρέσει σε vickymou, Lina123, vangtheo και 2 σε άλλους.
  19. bibika55

    bibika55 Ανερχόμενος συντάκτης

    Ειμαι αρχαρια και δεν γνωριζω που να κανω την ερωτηση σχετικα με το παιχνιδι
     
    Αρέσει στους vickymou και GEPPO1.
  20. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    Αν θες σχετικά με αυτο το δρώμενο μπορείς να γράφεις εδω... αν θες γενικά για το φαρμεραμα γράψε εκει που λεει <<βοήθεια για αρχάριους>>
     
    Αρέσει στους vickymou, Lina123, vangtheo και σε ακόμα ένα άτομο.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.