Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Το Μεγάλο Κυνήγι V "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 10/11/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Με το ζόρι πήρα φασολιά... πήγα χαλαρά, γιατί πολύ στρες βρε παιδιά με την καραντίνα δεν αντέχω να ζορίζομαι και με το δρώμενο...
     
    Αρέσει σε -sia1971-, Gulit1, soyla74 και 6 σε άλλους.
  2. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα!!!
    Μια απο τα ιδια οπως οι περισσοτεροι , πηρα χαλαρα τη φασολια και τελος !!!
    Οι μερες αυτες δεν χρειαζονται να προσθεσουμε περισσοτερο αγχος.
     
    Αρέσει σε -sia1971-, Gulit1, jiorgos και 8 σε άλλους.
  3. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    τελεια που εφτασα μεχρι εδω ,πηρα το μαγικο καπελο σουπερ δωρακι ,αρκετα φιορινια,και αλλα .....απαιτητικο δρωμενο αλλα με σουπερ ανταμοιβες!![​IMG]
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, -sia1971-, Gulit1 και 14 σε άλλους.
  4. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημερα φιλοι μου..
    Τελειωσα απο εχθες την αριστερη στηλη και στην δεξια ειμαι στους 12.355 ποντους..
    Εχω να κανω ακομη ενα θερισμα και να παιξω 4-5 παιχνιδια ..Δεν κανουν βεβαια μεγαλη διαφορα στο αποτελεσμα..
    Δυστυχως ουτε η παρατηρητικοτητα ,ουτε η ταχυτητα μου, με βοηθησαν για να συλλεγω παντα τους 105 ποντους..
    Το μαγικο καπελακι, που τοσο ηθελα ,ανηκει πλεον στο παρελθον..
    Ενα ευχαριστω στους φιλους που αναρτησαν τους πινακες με τα κρυμμενα αντικειμενα..
    Καλα τελειωματα σε ολους..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε -sia1971-, αμφιθεα, Marinaloren και 6 σε άλλους.
  5. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Μεχρι το 137 εφθασα χωρις πιεση, για να το τελειωνα θα επρεπε να ξοδεψω περισσοτερα αποσα δινει...μια χαρα ειναι και μεχρι εδω.:):D:music:
     
    Αρέσει σε -sia1971-, αμφιθεα, Marinaloren και 5 σε άλλους.
  6. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    [​IMG] Μέχρι εδώ κατάφερα να φθάσω και εγώ....8)Πολύ κουραστικό το δρώμενο αλλά τουλάχιστον πήρα όλα όσα ήθελα...;)Πρωταρχικός στόχος μου ήταν το μαγικό καπέλο:p.Από εκεί και πέρα οι στάβλοι νέον δεν με συγκινούν ιδιαίτερα...:oops:
    Πάμε για άλλα:music:
     
    Αρέσει σε .sofaki., sofiapao76, -sia1971- και 10 σε άλλους.
  7. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα στην όμορφη παρέα..
    Τελείωσα με το δρώμενο και εγώ, και μάλιστα μισή ώρα πριν την λήξη του:music: Έπαιζα πάντοτε το παιχνίδι με τα 90 δευτερόλεπτα και σχεδόν πάντα συγκέντρωνα 135 πόντους. Σίγουρα χρειάστηκαν παραπάνω παιχνίδια απο τους αρχικούς μας υπολογισμούς, σ. λιπάσματα και φυσικα ξυπνητήρια ενδιάμεσα, αλλά το αποτέλεσμα μετράει!!

    [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    Στάθηκα πολύ τυχερός στο ροδάνι όπως βλέπετε (δεν νομίζω να ξαναγίνει αυτόxD) και έτσι κατάφερα να φτάσω ως το τέλος..

    Να πω ότι το συγκεκριμένο δρώμενο είναι ένα απο τα καλύτερα δρώμενα για μένα, διότι άσχετα με το πόσο δύσκολο είναι περνάω ευχάριστα παίζοντας τα μίνι παιχνίδια. Οι ανταμοιβές που έδινε ήταν ΤΈΛΕΙΕΣ, ειδικά το μαγικό καπέλο (160 φιορίνια δεν ειναι και λίγα), αλλά και οι στάβλοι Νέον και τα βασικά της φάρμας (σ. λιπάσματα, σ.τροφές, ζωζώκες κτλ.).

    Συγχαρητήρια σε όσους το τελειώσαν! Καλή συνέχεια:inlove::inlove:
     
    Αρέσει σε .sofaki., sofiapao76, -sia1971- και 12 σε άλλους.
  8. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα. Εγώ μη θέλοντας να ζήσω τον εφιάλτη του όμοιου προηγούμενου δρώμενου (που είχα τελειώσει), έπαιξα χαλαρά όπως ακριβώς στα περισσότερα δρώμενα τα οποία ολοκληρώνονται με αυτόν τον τρόπο. Φυσικά ήξερα ότι δεν θα πάω μακριά και ούτε με ενδιέφερε.
    Έφτασα τα 89 παιχνίδια και την δεξιά στήλη στο 85. Έπαιζα τις διαφορές με σκορ 95-105 πόντους.
    Το μίνι παιχνίδι δεν μου αρέσει καθόλου και δεν διασκεδάζω καθόλου πλέον μ'αυτό. Και όπως είχα πει παλιότερα, θεωρώ μεγάλη αδικία τα δρώμενα που βασίζονται στις ικανότητες των παικτών. Ότι τι δηλαδή, αυτοί που δεν τα βρίσκουν εύκολα θα έχουν ποινή να χρειάζονται περισσότερα φυτά και αναδυόμενα για να πάρουν τις ίδιες ανταμοιβές?
    Παίζω πολλά παιχνίδια αλλά τέτοιο πράγμα που να "σαμποτάρει" το παιχνίδι τους ίδιους τους παίκτες γίνεται μόνο λόγω bug, κάτι που εδώ δεν αναφέρεται άρα..μααααλλον γίνεται εσκεμμένα.
    Και τέλος θα συμφωνήσω με μερικούς πιο πάνω, κρίμα που τέτοιες μέρες προσπαθούν να μας προσθέσουν επιπλέον πίεση και ταλαιπωρία. Ε εμείς δεν πήραμε ;):p
    Καλή συνέχεια! :music:
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, sofiapao76, -sia1971- και 4 σε άλλους.
  9. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Σε ποιο Bug αναφέρεσαι που γίνεται εσκεμμένα; Δεν υπήρξε κανένα τεχνικό πρόβλημα κατα την διάρκεια του δρώμενου.
     
  10. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα. Εγώ πάλι με το ροδάνι ήμουν πολύ άτυχη. Είχα 100% bonus σοδειάς, έπαιξα 2 φορές με το +1 της γιορτής και είχα και αρκετά σούπερ λιπάσματα και ζωζώκες. Έτσι κατάφερα να τελειώσω την αριστερή στήλη και στη δεξιά να φτάσω μέχρι και το 108 παιχνίδι. Έπαιζα πάντα με τις διαφορές και έπαιρνα τις περισσότερες φορές 105 αλλά και μερικές φορές 95. Σίγουρα ήθελα και εγώ πολύ παραπάνω φυτά για να το τελειώσω. Αλλά δεν έκατσα να αγχωθώ, να βάζω ξυπνητήρια για να ξυπνάω μέσα στην νύχτα. Σίγουρα το μαγικό καπέλο που δίνει τα 160 φιορίνια ήταν ένα δέλεαρ για τους περισσότερους.
     
    Αρέσει σε dinaspyro, sofiapao76, -sia1971- και 5 σε άλλους.
  11. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Έπαιξα για την Φασολιά,
    γιατί αυτήν στα δεξιά,
    την μπάρα δεν την ''είχα''...
    Αργά τα ανακλαστικά,
    τα μάτια δεν γροικούν καλά,
    μα δώρα,πολλά βρήκα.

    Αχ,βρε ντετέκτιβ Ποντικό,
    να είχα πιο πολύ καιρό,
    τις μπάρες να τελειώσω...
    Όλα τα δώρα πού'ναι εκεί,
    να'ρχόταν όλα στη στιγμή,
    στη Φάρμα μου να δώσω.

    [​IMG] .
     
    Αρέσει σε troullys, haos61, noulaki99 και 15 σε άλλους.
  12. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Αυτό ακριβώς λέω. "κάτι που εδώ δεν αναφέρεται"
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  13. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Ναι, τι είναι αυτό που δεν αναφέρεται εδώ;
    Δυστυχώς δεν μπορώ να καταλάβω. Η ανάρτηση σου είναι γενική, αόριστη και χωρίς κανένα νόημα.
     
  14. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Δεν πειράζει.
    Καλό βράδυ σε όλους. :music:
     
  15. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Εφόσον γράφεις κάτι δημόσια θα πρέπει να το αιτιολογήσεις και δημόσια.
    Δεν νομίζω να είναι ωραίο να αφήνουμε τον καθένα να γράφει ασυναρτησίες και όλοι οι υπόλοιποι να αναρωτιούνται τι έγραψε.
    Κάθε ανάρτηση θα πρέπει να έχει νόημα. Το ίδιο ισχύει και για τις δικές σου αναρτήσεις. Οπότε την επόμενη φορά που θα γράψεις κάτι ασυνάρτητο, θα πρέπει να το δικαιολογήσεις όταν ερωτηθείς.

    Επίσης σου παραθέτω απόσπασμα απο τους ΓΟΧ
    1.2.9 Απαγορεύεται ρητά η κατάχρηση και εκμετάλλευση λογισμικών και προγραμματιστικών σφαλμάτων (bugs) για προσωπικό κέρδος. Αναγνωρισμένα από τους χρήστες σφάλματα ή λάθη οφείλουν να αναφέρονται όσο το δυνατόν γρηγορότερα μέσω της φόρμας επικοινωνίας με το τμήμα Υποστήριξης



    Το δρώμενο έχει ολοκληρωθεί και το θέμα κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.