Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Το Μεγάλο Κυνήγι V "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 10/11/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Και δεν φτανει που εχει μικροτερα δωρα απο το περσινο εχει και το αλλο που εχουν ολα το ιβεντ και δεν καταλαβαινω το λογο και εξηγω οι π.ε που δινει για την φαρμα ειναι οι μισοι απο αυτους που δινει για το νησι και ενω στο νησι περναμε επιπεδο πιο ευκολα γιατι ζηταει λιγοτερους τπε στην φαρμα ζηταει ενα σκασμο π.ε και παντα δινει λιγοτερους :mad:
     
    Αρέσει σε kadim65, ΝΤΑΛΙΑ94, dafro123 και 13 σε άλλους.
  2. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες όσον αφορά τη δυσκολία κ τα φτωχά δώρα. Χαλαρά λοιπόν θα πάω ως τη φασολιά κι όλα καλά. Καλή συνέχεια σ'όλους.
     
    Αρέσει σε soyla74, -sia1971-, αμφιθεα και 6 σε άλλους.
  3. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Και εγω συμφωνω σε ολα με τους προλαλησαντες! Απο τη στιγμη που και εγω ξοδεψα οτι ειχα και δεν ειχα στο προηγουμενο συναφες δρωμενο και καταφερα να παρω τα δυο φιορινοδεντρα, τωρα ....... χαλαρα, παιρνω τη φασολια και βλεποντας και κανοντας τα υπολοιπα!
     
    Αρέσει σε Dr.Kelly, martha72, vagelis1968 και 2 σε άλλους.
  4. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    καλημέρα συναγρότες/σες υπάρχουν φωτό από τις πίστες κ δη απ'την καινούργια?
     
    Αρέσει στον/ην -sia1971-.
  5. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα.

    Τις παλιές νομίζω μπορούμε να τις βρούμε σε προηγούμενα δρώμενα, αλλά θα τις ανεβάσω κι εδώ να μην παιδευόμαστε..

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Τώρα η νέα έκταση είναι αυτή. Προσπάθησα να βρω κάπως τα αντικείμενα που θα μας ζητηθούν, αλλά δεν τα κατάφερα..

    [​IMG]

    Πάντως ελπίζω να σας βοήθησα..
     
    Αρέσει σε kalliopipali, vagelis1968, dafro123 και 18 σε άλλους.
  6. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπέρα,

    μετά από εντατικές σπορές και χρήση σούπερ λιπάσματος, λιπάσματος της Ζωζώς κλπ. έχω φτάσει στα παρακάτω αποτελέσματα, από εδώ και πέρα, χωρίς επιπλέον λίπασμα να δω αν θα μπορέσω να βγάλω τα νούμερα που χρειάζονται... άλλωστε τρέχει κι άλλο δρώμενο το οποίο είχα ξεχάσει και στο οποίο πρέπει να δώσω βοήθεια με λιπάσματα κλπ. όσο έχω ακόμη γιατί κι αυτά είναι περιορισμένα.

    [​IMG] [​IMG]

    Καλή συνέχεια σε όλους!!!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, GEPPO1, jimixatz και 8 σε άλλους.
  7. dafro123

    dafro123 Ενεργός συντάκτης

    Καλησπέρα και από μένα
    Έχω διαπιστώσει πως δύσκολα πλέον δίνει το χωριατοροδάνι μπόνους 100% ή 200%,συμβαίνει μήπως και σε εσάς?
     
    Αρέσει σε angeln, vagelis1968, GEPPO1 και 7 σε άλλους.
  8. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα σε όλους... εδώ και τουλάχιστον 2 μήνες παραπονιέμαι για αυτό.. ακόμα και σε 40 πάρτυ γύρους συνεχόμενους δεν έχω πάρει ούτε ένα μπόνους σοδειάς.. εχθές μετά απο πολύ καιρό φάνηκα σούπερ τυχερή και πήρα 2 μπόνους συνεχόμενα σε 46 γύρους που έπαιξα και κατάφερα να μαζέψω αρκετά φυτά του δρώμενου.. ήταν η τυχερή μου μέρα...
     
    Αρέσει σε sofiapao76, -sia1971-, vagelis1968 και 6 σε άλλους.
  9. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    ειναι και τα μπονους σοδειας 100% ,οποιος τα εχει απο τα σεντουκια ενισχυσεων.
     
    Αρέσει σε -sia1971-, vagelis1968, αμφιθεα και 2 σε άλλους.
  10. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Ναι, αλλά το μπόνους συνολικών εσόδων, πιάνει θέση διαμαντένια, οπότε το 100% έχει το ίδιο αποτέλεσμα με το τσάτνι καρότου μήλου (σε μικρά χωράφια) και δεν προστίθεται. Το μπόνους εσόδων φυτών μας δίνει +2 φυτά στα μικρά χωράφια, επιπλέον του τσάτνι, γιατί καταλαμβάνει χρυσή θέση. Το δε μπόνους συνολικών εσόδων 200% καταλαμβάνει διαμαντένια θέση και δίνει +4 φυτά στα μικρά χωράφια.
    Εγώ τέτοια μπόνους τα χρησιμοποιώ αν έχω διάφορα στα χωράφια μου, φυτά, δέντρα, στάβλους για να πάρω συνολικά περισσότερα έσοδα!
     
    Αρέσει σε -sia1971-, jimthrilosgate7, vagelis1968 και 5 σε άλλους.
  11. boykitsa68

    boykitsa68 Νέος ειδικός

    Καλημέρα σε όλους.GEPPO1 , από τότε που κυκλοφόρησαν τα πακέτα μπόνους στην ''αγορά'' εξαφανίστηκαν απ΄ το ροδάνι. Τυχαίο??Από δίπλα περνάμε αλλά..δεν συναντιόμαστε ποτέ. Καλή επιτυχία σε όσους τα καταφέρουν αλλά πάααααρα πολλά φυτά, κουράστηκα ειλικρινά.
     
    Αρέσει σε -sia1971-, GEPPO1, anastz και 7 σε άλλους.
  12. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    αυτα που εχω εγω 100% για φυτα ειναι στη χρυση κατηγορια τα μαζεψα απο τα σεντουκια ενισχυσεων που κατα καιρους δινουν τα ιβεντ και μαζι με πιγκυ ταρτα, κρατανε 31 ωρες το ενα,αυτα τα bonus φυτων στα μεγαλα χωραφια μαζι με ζωζω ,τσατνι δινουν 38 το ενα και με σουπερ λιπασμα ειναι ετοιμα σε 4.45 ωρες,ηδη εχω παρει τη φασολια και μου βγαινει χαλαρα το ιβεντ με 4 μαζεματα τη μερα,θελει βεβαια ζωζω ,λιπασματα,οχι ομως υπερβολικες ποσοτητες.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 13/11/20
    Αρέσει σε -sia1971-, GEPPO1, αμφιθεα και 6 σε άλλους.
  13. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα.

    Σε αντίθεση με τα σχόλια επάνω, σε 'μένα το ροδάνι ήταν αρκετά γενναιόδωρο αυτή τη φορά και μου έδωσε 3-4 μπόνους συγκομιδής.
    [​IMG]
    Έτσι κλείδωσε νωρίς η γραμμή στη φασολιά και συνεχίζουμε σε πιο χαλαρούς ρυθμούς για τα υπόλοιπα...

     
    Αρέσει σε *Chelsea*, smacsyl, toylaaaaa και 17 σε άλλους.
  14. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    τα μπόνους αυτά τουλάχιστον για μένα είναι σχεδόν άχρηστα γιατί πάντα έχω στην διαμαντένια τσάντι για 200 ώρες τουλάχιστον.. άσε που δεν μου έχουν έρθει και ποτέ ως τώρα
    κατα τα άλλα θέλω αλλα 16 παιχνίδια για την φασολιά
     
    Τελευταία επεξεργασία: 13/11/20
    Αρέσει στους anastz, αμφιθεα και -sia1971-.
  15. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    τα μπονους φυτων 100% ειναι στην χρυση κατηγορια
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και -sia1971-.
  16. joulia1974

    joulia1974 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλημέρα σε όλους μας. Είπα να δοκιμάσω αφού είχα κι εγώ ένα και μοναδικό μπόνους στη χρυσή κατηγορία μήπως και μπορέσω να κάνω κάτι αφού το ροδάνι όσο και να παίζω δε μου έκανε τη χάρη να κερδίσω κάποιο μπόνους. Φύτεψα σε μεγάλα χωράφια μόνο που ο χρόνος είναι λίγο πάνω από 6 ώρες. Τι κάνω λάθος
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και -sia1971-.
  17. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Προφανώς έπρεπε να βάλεις και μια λευκή αγνότητα στην δεύτερη χρυσή θέση, για να ενισχύσεις το σούπερ λίπασμα που έριξες. Ή ίσως να ενεργοποιήσεις κάποιες από τις σειρές φασολιάς που ενισχύουν το σούπερ λίπασμα. Έχουμε συνολικά 3, μια παλιά, τον καστανούλη (εορτή θερισμού 2014), μια που δόθηκε πρόσφατα (τα βότανα του Φαραώ) και μια που πουλήθηκε πριν από ένα-ενάμιση χρόνο (γενέθλια ευχή). Όλες αυξάνουν τη δραστικότητα του σούπερ λιπάσματος κατα 5% (η μια).
    Και φυσικά και εσύ και το .sofaki. μιλάτε για 'άνετα' χωράφια και όχι απλώς για μεγάλα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/11/20
  18. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    ανετα χωραφια,σουπερ και τουρμπο λιπασμα,νερο, ,λευκη αγνοτητα και το bonus φυτων 100%(πολυ σημαντικη η ταρτα πιγκυ). η φασολια,εννοω τον καστανουλη ή τον φαραω βοηθανε για να μαζεψω σκονες οπου μηδενιζεται ο χρονος. φροντισα να το αξιοποιησω καποια στιγμη που τελειωνε η επιδραση του bonus ,να βαλω και το στολεν για πληρη μηδενισμο χρονου για τα αναδυομενα.Ε!Θελει παρακολουθηση..:D:)
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και -sia1971-.
  19. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  20. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλημέρα κλείδωσε και η δικιά μου φασολιά και συνεχίζουμε.
     
    Αρέσει σε GEPPO1, αμφιθεα, -sia1971- και 3 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.