Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Το Μεγάλο Κυνήγι IV "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 26/5/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Σε ευχαριστώ πολύ!!!!
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και icons1.
  2. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Παιδια, καταφερα να τελειωσω την αριστερη στηλη, και μεχρι τωρα εχω φτασει στη δεξια στους 13.405 ποντους δηλ. στο 99 και πρέπει να φτασω στο 140 για να παρω το φιορινοδεντρο!
    Ομολογω οτι εχω ριξει το ξενυχτι της ζωης μου, εχοντας μαζεψει ολα τα φυτα που χρειαζονται μεχρι το 1ο φιορινοδεντρο, και τωρα μαζευω αναδυομενα, φυτευοντας ορτανσια με λιπασμα, σουπερ λιπασμα+bonus (stolen + γαμηλια ανθοδεσμη), νερο, και bonus που μειωνουν το χρονο των λουλουδιων!
    Μεχρι τωρα εχω ξοδεψει 290 παρτυ εισητηρια (κερδισα bonus και μπορεσα να μαζεψω τον αριθμο των φυτων)
    Εχω ξοδεψει πανω απο 4.000 σουπερ λιπασμα και 2.000 ζωζω (αγορασα με φασουλοφλουρια επιπλεον λιπασμα και ζωζω απο το μαγαζοραμα). Ξοδεψα περιπου 3.000 φασουλοφλουρια!
    Χρησιμοποιω τις διαφορες και παιρνω 105 ποντους και πολυ σπανια 95 ποντους!
    Σαν το μυρμηγκι μαζευα ολα αυτα τοσα χρονια και τωρα τα εχω ξοδεψει για ενα φιορινοδεντρο! Ετσι και δεν καταφερω να το παρω ......... θα σκασω ......... απο την αποψη οτι εχω ξοδεψει ολα οσα μαζευα τοσο καιρο!!!! Συνεχιζω........ πραγματικα με πολυ κοπο και δυσκολια, διοτι απο Δευτερα ξεκιναω και δουλεια και δεν θα μπορω να ειμαι στον υπολογιστη!!!! Καλη συνεχεια .........
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/5/20
    Αρέσει σε sofiapao76, nota.dim1802, μαρω69 και 11 σε άλλους.
  3. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

    Παρακαλώ, ευχαρίστησή μου.

    Μόλις έπιασα τους 85 γύρους στην αριστερή και βήμα 93 στη δεξιά στήλη.

    Χρειάζονται ακόμα λίγο παραπάνω από 16.000 πόντοι,δηλαδή 120 γύροι (υπολογισμένοι με περίπου 135 πόντους ανά παιχνίδι). Σε 3 ακόμα μαζέματα θα έχω τα φυτά, έχοντας καταναλώσει 2.000 φασουλοφλουριά για ΣΛ, περίπου 2.000 ΣΛ, περίπου 2.000 ΣΛ Ζωζώς και 150 πάρτι γύρους για να πετύχω μία (1, ΜΙΑ!!) φορά το 100% στη σοδειά και νομίζω πέτυχα κι ένα +1 για 6 ώρες.
    Αυτή τη στιγμή, εκτός από το 100%, μαζεύω με τσάτνι (+2),μπόνους από Event (+3), buffer φυτών (+2) και Ζωζώ (+3) σε μικρά χωράφια-σε αυτή τη φάση έριξα και όλους τους παραπάνω πόρους για μάξιμουμ αποτέλεσμα.
    Μένουν 2.600 αναδυόμενα-εξευγενισμένη ορτανσία και Buffer λουλουδιών από φασολιά εναλλάξ με πηγή της ζωής (ξόδεψα 4 εκατομμύρια για 4 κομμάτια), για δύο φυτέματα την ημέρα περίπου ανά 12 ώρες - 900 αναδυόμενα την ημέρα, ίσως χρειαστεί ακόμα λίγο ΣΛ.

    Για αυτά που προσφέρει θεωρώ ότι αξίζει τους πόρους, ωστόσο για όσους δεν παίζουν με τα 60 θα είναι εξαιρετικά δύσκολο και/ή κοστοβόρο event,εύχομαι σε όλους να το καταφέρετε.
     
    Αρέσει σε jiorgos, vagelis1968, Megas_kokoriko και 3 σε άλλους.
  4. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Ενταξει εχουμε βγαλει κομπιουτερακια μολυβια στυλο μπλοκακια ολα για τα φιορινοδεντραxDxD
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/5/20
    Αρέσει σε vagelis1968, nickoikono11, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ και 6 σε άλλους.
  5. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Στα άνετα χωράφια, το φυτό με ΣΛ θέλει περίπου 4 ώρες για να ωριμάσει, ενώ στα κανονικά θέλει περίπου 1.
    Κάθε 4 ώρες, θα λαμβάνεις από τα άνετα, 44Χ36=1.584 τεμάχια μείον τα 44Χ3=132 της σποράς, καθαρό όφελος 1.584-132=1.452
    Με τα κανονικά, χρησιμοποιώντας τσατνί, το μπόνους 100% των φυτών στην χρυσή θέση και το σούπερ λίπασμα της ζωζώς, θα πάρεις ανά χωράφι 15 τεμάχια. 15Χ44=660 μείον τα 44 της σποράς, καθαρό όφελος, 660-44=616... Σε 1 ώρα περίπου, θα έχεις όφελος 616 και σε 4 ώρες, όσο θέλουν δηλαδή τα άνετα, 616Χ4=2.464 . 2.464-1452=1.012 ...Τόσα έχεις χάσει στο 4ωρο!!
    Στο μόνο που έχεις όφελος από τα άνετα είναι, στο ότι θα χαλάσεις πολύ λιγότερα ΣΛ... Κακά τα ψέματα όμως. Αν θέλουμε να πάρουμε τα φιορινόδενδρα, θα πρέπει να χρησιμοποιήσουμε πάρα πολλά ΣΛ & ΣΛΖ...
    Καλή επιτυχία φίλε μου!!
     
  6. jiorgos

    jiorgos Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    [​IMG]

    καλησπέρα ! Λόγω του οτι δουλεύω διπλοβάρδιες το Σ/Κ βιάστηκα λίγο!
    Ματώσαμε βέβαια αλλά τελείωσα! Με περίπου 12000 σούπερ λιπάσματα και της ζωζώς και μερικές εκατοντάδες πάρτυ γύρους για τα απαραίτητα 200%. Συν όλα τα υπόλοιπα που πολύ σωστά γράφετε για περισσότερα φυτά( να προσθέσω μόνο το διακοσμητικό τζακ με δώρα που δίνει +2). "Παράπλευρα" κέρδη περίπου 80000 κρόκοι για τα αναδυώμενα!
    Για όσους νομίζουν οτι τα 2 φιορινόδεντρα δεν είναι και κάτι τόσο σπουδαίο, να πω οτι επειδή έχω άλλα δυο ( σε άλλους λογαριασμούς)
    εδώ και 10 χρόνια περίπου μου δώσανε αν δεν κάνω λάθος 7000 φιορίνια!!!
    Καλή συνέχεια και καλό σαββατοκύριακο!
     
    Αρέσει σε jimixatz, SiaKapa, olga-tse62 και 15 σε άλλους.
  7. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    γιατί τρίτη μεσημέρι??μέχρι τετάρτη δεν είναι το δρώμενο??
     
    Αρέσει στον/ην skias10.
  8. -fasolaki-

    -fasolaki- Ενεργός συντάκτης

    Καλημέρα! Για όσους ψάχνουν αποστολές με λιπάσματα, αν δεν τις έχετε ήδη κάνει σε κάποιες αποστολές εκτροφών στο βήμα 6 δίνει, παπαγάλος, αρκούδα, πεταλούδα, λύγκας , δεν σώζεσαι αλλά δεν είναι και άσχημα για συμπλήρωμα. Επίσης είναι εύκολο με τη μια τροφή μόνο και την έκρηξη γεννήσεων.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 30/5/20
    Αρέσει σε vagelis1968, elenigri, μαμαβικη και 3 σε άλλους.
  9. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα!!! σε ολα τα ταλαιπωρημενα συναγροτακια, ολοι με χαρτια και μολυβια;; τα ιδια κι εγω προσπαθωντας να κανω οση οικονομια μπορω σε λιπασματα , σε χρονους, να αυξησω αναδυωμενα και να καταφερω ?? :p να το τελειωσω.

    Καποιος ζητησε φωτογραφιες και βρηκα , αυτο τελικα μου ηρθε ευκολοτερο ως τωρα.
    [​IMG]

    αυτο υπαρχει φετος?
    [​IMG]

    βρηκα κι αυτο
    [​IMG]

    και αυτο
    [​IMG]

    [​IMG]

    Αν καποιες εικονες δεν υπαρχουν φετος, γραψτε το παιδια να τις σβισω να μη μπερδευονται οι συναγροτες μας.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, skias10, xristos-ale3andros και 3 σε άλλους.
  10. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    27.05.2020 15.00 - Πέμπτη 28.05.2020 15.00 1 μέρα --> στόχος 3933
    28.05.2020 15.00 - Παρασκευή 29.05.2020 15.00 2 μέρες --> στόχος 7866
    29.05.2020 15.00 - Σάββατο 30.05.2020 15.00 3 μέρες --> στόχος 11799
    30.05.2020 15.00 - Κυριακή 31.05.2020 15.00 4 μέρες --> στόχος 15732
    31.05.2020 15.00 - Δευτέρα 01.06.2020 15.00 5 μέρες --> στόχος 19665
    01.06.2020 15.00 - Τρίτη 02.06.2020 15.00 6 μέρες --> στόχος 23598
    02.06.2020 15.00 - Τετάρτη 03.06.2020 15.00 7 μέρες --> στόχος 27531
     
    Αρέσει σε .sofaki., vagelis1968, tomasgod και 3 σε άλλους.
  11. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Δυστυχως φιλοι μου, με μεγαλη δυσκολια μαζευονται οι ποντοι..:oops:
    Οσο αυξανονται τα βηματα απαιτουνται 2 και ισως 3 παιχνιδια για να προχωρησεις στην δεξια στηλη..
    Εγω δεν καταφερνω παντα στις διαφορες να παιρνω το μεγιστο ..Συνηθως πιανω τους 95 ποντους και καποιες φορες
    τους 85 μονο.. Οσο και να εχει εξοικειωθει το ματι μας απο τα πολλα παιχνιδια ,παντα κατι ξεφευγει και χανω πολυτιμα
    δευτερολεπτα.. Οποτε οι φακοι ειναι κατι παραπανω απο απαραιτητοι για μενα..:sleepy:
    Ο αριθμος των φυτων που μαζευω βεβαια σε καθε θερισμα ειναι μεγαλος αλλα και παλι υπαρχει σοβαρο προβλημα με τα
    αναδυομενα..Ποτε δεν ειναι αρκετα , οτι πολυωρα και να βαλω στο αγριο και στο ξεφωτο..
    Δεν ξερω εαν αντιμετωπιζεται και εσεις παρομοια προβληματα..
    Αχχ !!!Σας ειπα τον πονο μου και ξαλαφρωσα ..χαχαχα..;)
    Καλη συνεχεια ..
    Πολλες καλημερες σε ολους..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε yelander10, nickoikono11, sofiapao76 και 12 σε άλλους.
  12. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    καλησπέρα στους βασανισμένους αγρότες, ο στόχος μου είναι το ένα φιορινοδεντρο και τα 11 φιορίνια που ακολουθούν, τα φυτά τα έχω μαζέψει, τα αναδυόμενα μαζεύω τώρα και για φακούς αγόρασα 100, γιατί με τους στάβλους δεν είδα προκοπή. Μάζεψα 2 ζωοκομεια ( 16 στάβλοι ) 20ωρα και πήρα 4 φακούς. Προτίμησα να μαζέψω πολλά παιχνίδια και να τα παίξω όλα μαζί, γιατί παρατήρησα ότι παίζοντας τις ίδιες εικόνες έχω μεγαλύτερη επιτυχία, πιάνω και 105 πόντους καμιά φορά. Πρέπει να πω βέβαια ότι έχω ξοδέψει περίπου 7700 σούπερ λιπάσματα και 2500 λίπασμα της Ζωζω. Είναι πολύ απαιτητικό δρώμενο, αλλά οι ανταμοιβές πραγματικά αξίζουν. Εύχομαι μόνο να ξαναβάλουν μαγικά δέντρα και φιορινοδεντρα στο άμεσο μέλλον και να μην περάσουν άλλα 9 χρόνια.
     
    Αρέσει σε nickoikono11, sofiapao76, GEPPO1 και 6 σε άλλους.
  13. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπερίζω όλη την ταλαιπωρημένη φαρμοπαρέα...
    Έχοντας πολλά φιορίνια, διότι επιχείρησα να βάλω, αγόρασα 25 πάρτι εισιτήρια πιστεύοντας ότι θα πιάσω κάποιο μπόνους σοδειάς.
    Ε μαντέψτε... Ούτε 1, μα ούτε ένα!!!!!:oops:>:(
    Έχω φτάσει στους 8.000 πόντους προσωπικά και μου μένουν ακόμη λίγα φυτά, που με το +3 θα τα τελειώσω πιο γρήγορα. Τώρα για τα αναδυόμενα θα δείξει....
     
    Αρέσει σε nickoikono11, sofiapao76, vagelis1968 και 3 σε άλλους.
  14. -efiteo-

    -efiteo- Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    αγαπητη αγροτια καλο μεσηερι.....δεν ξερω γιατι το σσο ανχος να παρετε φιορινοδεντρα που στην ουσια δεν προσφερουν τιποτα μετα απο οσσα λετε.....με 15 ευρω περνης 700 φιορινια απο τι τραπεζα και σου μενουν ολλες οι χιλιαδες σουπερ λιπασματα αλλες τοσσες χιλιαδες ζωζωκες η ταλαιπορια τα φιορινια που χαλασατε για ολα αυτα και ο χωρος που πειανουν.......!!!!! αν με πεισετε για το αντιθετο κι εγω μαζι σας.......καλο κουραγιο καλη συνεχεια
     
    Αρέσει στους GEPPO1 και vagelis1968.
  15. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    Πραγματικά αναρωτιέμαι κι εγώ αν αξίζει τον κόπο αυτή η υπερπροσπάθεια κ το άδειασμα αποθήκης κ κόποι ετών. Σήμερα τρέχει προσφορά με 38 ευρώ 3300 φιορίνια!!!!!!!!
     
    Αρέσει στους GEPPO1, Marinaloren, skias10 και σε ακόμα ένα άτομο.
  16. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Έκατσα και σκέφτηκα για εμάς τα μικρά επίπεδα! 8)
    Για τα αναδυόμενα και εφόσον έχουμε τελειώσει με τα απαραίτητα φυτά μπορούμε να φυτεύουμε παντού το γαρύφαλλο. Με τον εξευγενισμό κατεβαίνει με νερό κι λίπασμα στις 11 ώρες και αν χρησιμοποιήσουμε το αγαθό "Πηγή της ζωής" κοντά στο 10ωρο. Όσοι δεν έχετε μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το αγαθό "Ελιξίριο της Ζωής" άλλα δίνει 4% μπόνους, ενώ το πάνω 6%. Βέβαια μπορούμε και τα δύο ταυτόχρονα για να έχουμε και πιο καλά αποτελέσματα. Εάν έχω ξεχάσει κάποιο αγαθό για τα "λουλούδια" θυμίστε το μου μερικοί, με τόσα που κάνουμε κάθε μέρα το μυαλό έχει κουραστεί...
    Ελπίζω να σας βοήθησα, καλό μεσημέρι!!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, -fasolaki-, GEPPO1 και 2 σε άλλους.
  17. maruli1357

    maruli1357 Ενεργός συντάκτης

    καλησπέρα σε όλους
    τι θα λέγατε για μια χρονική παράταση μιας ημέρας;
    είναι ακατόρθωτο;
    ακούραστες κυρίες συντονίστριες "βάλτε τα δυνατά σας και πιέστε " για το ακατόρθωτο αλλά
    ευχάριστο για όλους μας.
     
    Αρέσει σε Panagiwtena, nickoikono11, vagelis1968 και 6 σε άλλους.
  18. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Συμφωνω και επαυξανω !!! Ευχομαι να πραγματοποιηθει η προταση σου..
    Και 2 μερες παραταση θα συμπληρωνα εγω.. Ονειρο απατηλο μαλλον , αλλα δεν ειναι κακο να κανουμε ονειρα και να ελπιζουμε
    για το καλυτερο.. Καλη συνεχεια στο δρωμενο..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε vagelis1968, Panagiotiis, -fasolaki- και 3 σε άλλους.
  19. HideMe

    HideMe Αρχάριος στο φόρουμ

    εγω παλι θα ελεγα 10 μερες να προλαβουμε ολοι να τα παρουμε. εσεις τι λετε;
     
    Αρέσει στους mini88_, Panagiwtena, LILA413 και σε ακόμα ένα άτομο.
  20. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    Καλησπέρα σε όλους .
    Μόλις το τελείωσα φίλοι μου . Αλλά να ξέρετε πως δεν είμαι ο γρηγορότερος γιατί κάποιοι "λαμπροί" γείτονες το είχαν τελειώσει από χθες το πρωί παρακαλώ!!!
    Και ακούστε παρακαλώ συλλογισμό ... Κάνανε εξευγενισμούς την πρώτη μέρα για αναδυόμενα , κερδίζανε μπαταρίες νούμπλασερ,παίζανε στην ανακύκλωση , κερδίζανε φασουλοφλουριά και τα φασουλοφλουριά τα εξαργύρωναν στο μαγαζόραμα με σούπερ λίπασμα για να τους έρθει πιο φθηνός ο τελικός λογαριασμός των λιπασμάτων !!!
    Εκεί που θα πηγαίνανε άκλαυτα τα λιπάσματα των εξευγενισμών μ αυτόν τον τρόπο γύρισε πίσω ένας καλός αριθμός τους.
    Όσο ζεις μαθαίνεις λέμε στα μέρη μας..
    Στο δια ταύτα τώρα ... Τα "έξοδα" μου πήγαν όπως τα υπολόγισα περίπου .
    7500 σούπερ λίπασμα και 3000 ζωζώ . Κέρδισα 3 φορές 100% από το ροδάνι με σχεδόν 200 γύρους , ξόδεψα ένα διπλό μπόνους εσόδων (δηλαδή ένα 200% κι ένα 100% ) κι έναν επιταχυντή φυτών ...Μάζευα κάποιες φορές μαζί με το +3 του ιβεντ και μερικά
    +1 φυτά του ροδανιού με συνολικά 18 φυτά ανά χωράφι αν δεν κάνω λάθος.
    Αν είχα χρόνο θα το έφτιαχνα μέχρι την Δευτέρα με οικονομία 2-2.500 λιπασμάτων
    Με δύο λόγια , ροδάνι και λιπάσματα πάσης φύσεως το ιβέντ το κάνουν εύκολο . Όλα τ άλλα είναι "να 'χαμε να λέγαμε"
    Καλή συνέχεια σε όλους .
    (δε θέλω να ξαναπαίξω ιβέντ για μερικές βδομάδες μέχρι να συνέλθουν τα ματάκια μου από τις διαφορές!!!)
     
    Αρέσει σε xaris68, SiaKapa, olga-tse62 και 22 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.