Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Το Μεγάλο Κυνήγι IV "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 26/5/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:
    " Το Μεγάλο Κυνήγι IV "
    [​IMG]
    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.
    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται
    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Το-μεγάλο-κυνήγι-Ιv.29083/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Το-μεγάλο-κυνήγι-Ιv.29082/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση
    [​IMG]


    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
  2. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα σε όλη την φαρμοπαρέα!! Πιστεύω και εσείς θα έχετε χαρεί με τα τόσο ωραία δώρα!! Εγώ προσωπικά πάρα πολύ.
    Θα κάνω τους απλούς υπολογισμούς.

    Για τα 85 παιχνίδια που απαιτούνται για την φασολιά θα χρειαστούμε:
    • 14.450 Καλίανδρο
    • 2.040 σκόνη αποτυπωμάτων

    Για τα 130 παιχνίδια θα είναι:
    • 22.100 Καλίανδρο
    • 3.120 σκόνη αποτυπωμάτων
    Καλή επιτυχία σε όλους μας!!:music:
     
    Αρέσει σε vagelis1968, GaTe987, sofiapao76 και 9 σε άλλους.
  3. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    ΦΙΟΡΙΝΟΔΕΝΤΡΟ!! ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΔΩΡΟ!!
     
    Αρέσει σε katerina-paylopoyloy, vagelis1968, pap100 και 11 σε άλλους.
  4. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Να συπληρωσω οτι απο το δρωμενο θα παρουμε 6.530 εορταστικους ποντους..
    Οι ανταμοιβες ειναι πολυ καλες και θα συμφωνησω για το σουπερ φιορινοδεντρο
    που αξιζει το κοπο ,ολοι μας να προσπαθησουμε να το παρουμε..
    Επισης η φασολια δινει 40% ΠΕ .. Καθολου αμελητεο ..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε katerina-paylopoyloy, vagelis1968, jiorgos και 9 σε άλλους.
  5. -fasolaki-

    -fasolaki- Ενεργός συντάκτης

    Καλημέρα, να υποθέσω ότι θα είναι πολύ δύσκολο να φτάσεις στο τέλος. Επειδή έχει υπάρξει πάλι τέτοιο δρώμενο με ποιο από τα τρία παιχνίδια συγκεντρώνατε συνήθως περισσότερους πόντους;
     
    Αρέσει σε vagelis1968, αμφιθεα, GEPPO1 και 3 σε άλλους.
  6. annagiannis

    annagiannis Προχωρημένος

    Καλήμερα σε ολη την αγροτοπαρεα !!!!!!!!Βλέπουν καλά τα ματάκια μου 3 τζαμποδεντρα και 2 φιορινοδεντρα? Επιτελους ενα δρωμεμενο με πολυ με ενδιαφέρον:inlove::inlove: που αξιζει να προσπαθησουμε ολοι....και πολυ ωραια και η φασολια :inlove::D
     
    Αρέσει σε vagelis1968, jimisraf1, pap100 και 6 σε άλλους.
  7. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Καλημερα ευτυχως δεν εχουμε πρωταπριλια
    Αρα ειδα καλα 2 φιορινοδεντραρες και 95 φιορινια
    ενταξει τωρα μαλιστα !!!!!!!
     
    Αρέσει σε katerina-paylopoyloy, vagelis1968, pap100 και 7 σε άλλους.
  8. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ολοι βλεπω καναμε ΑΑΑΑΑΑΑΑαααααααα! μολις ειδαμε τα φιορινοδεντρα! Θα προσπαθησω με ολες μου τις δυναμεις, (λιπασμα, σουπερ λιπασμα, νερα, τσατνι, ζωζω, παρτυ εισητηρια, βοηθους, ξυπνητηρια και κυριως τον γιο μου, ο οποιος βλεπει πολυ καλυτερα απο μενα τις διαφορές, και τα κρυμενα αντικειμενα, στις διάφορες εικονες, χαχαχαααααα) ωστε να μπορεσω να παρω τουλαχιστον το 1 φιορινοδεντρο στους 22.195 ποντους!!!! (Μεσα στα 12 χρονια που παιζω πρωτη φορα μου δινεται η ευκαιρια να προσπαθησω να παρω φιορινοδεντρα!!!) Καλη επιτυχια σε ολους μας!!!!!!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, stef10, pap100 και 14 σε άλλους.
  9. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Δεν είχα προσέξει ότι έχει και 2ο φιορινόδεντρο. Ζούμε ένα όνειρο :D:D:D
     
    Αρέσει σε vagelis1968, Panagiwtena, pap100 και 4 σε άλλους.
  10. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Στην αρχή είπα, μπα δεν βλέπω καλά. Κοίταξα ξανά, πολύ σχολαστικά αυτή τη φορά και έβγαλα μία κραυγή. Το δώρο των δώρων ήρθε και μάλιστα εις διπλούν!!! Αξίζει να το παίξουν όλοι και μάλιστα και στις βοηθητικές φάρμες, αν έχει κανείς. Αξίζει κάθε θυσία. Μην πείτε "και τι έγινε, 2 φιορίνια τη μέρα.." Δεν είναι έτσι. Είναι730 το χρόνο!!
    Στο 68ο παιχνίδι δίνει +3 φυτά. Εκμεταλλευτείτε το κατάλληλα! Το σούπερ λίπασμα θα έχει μεγάλη θραύση σ' αυτό το δρώμενο. Το μόνο πρόβλημα είναι που θα βάλουμε τα τζαμπόδεντρα..
     
    Αρέσει σε vagelis1968, jiorgos, Nantia123 και 12 σε άλλους.
  11. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα. Συγνώμη αν σας απογοητεύσω άλλα τα τζάμπο δέντρα είναι αναβαθμίσεις xl, όποτε θα πρέπει να έχεις το βασικό δέντρο.
    Απλά τζαμπόδεντρα είχαν δοθεί σε προηγούμενο δρώμενο αλλά δίνουν και απο ένα 3 αποστολές στη Λαχαναγορά.
     
  12. martha72

    martha72 Ενεργός συντάκτης

    ονειρο ζω μη με ξυπνατε τωρα.........
     
    Αρέσει σε vagelis1968, Megas_kokoriko, nickoikono11 και 4 σε άλλους.
  13. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Ειμαστε ολοι ενθουσιασμενοι βλεπω και οχι αδικως.. Τα δωρα ειναι του ονειρου για ολους μας..:D
    Εγω προσωπικα πεταω στα συννεφα.. Ομως ψαχνω το τυρακι στην φακα .. Ποσο ευκολο θα ειναι ομως να ολοκληρωθει το δρωμενο ;;;
    Θα το προσπαθησω μεχρι τελικης πτωσης και θα ριξω στη μαχη ,ολα μου τα οπλα ..Βιοτεχνικα, σ.λιπασματα ,ζωζωκες κλπ , και
    οτι αλλο θα μπορεσει να μου φανει χρησιμο..Ανυπομονω για την αυριανη ημερα..:music:
    Μην ξεχασουμε τα πολυωρα απο σημερα σε ολες τις εκτασεις της φαρμας ,για να παρουμε οσα περισσοτερα αναδυομενα μπορεσουμε..
    Καλη επιτυχια σε ολους μας και ευχομαι να εχουμε τα καλυτερα δυνατα αποτελεσματα..
    Ενα μεγαλο ευχαριστω στην εταιρεια για αυτο το σουπερ δωρο..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε vagelis1968, jiorgos, Dr.Kelly και 4 σε άλλους.
  14. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολη την παρεα!!!!
    Επι τελους!!! ενα δρωμενο που αξιζει να το τελειωσουμε ολοι μας :D:D:D
    Κι εμενα δεν μου εχει ξανατυχει ευκαιρια για φιορινοδεντρο, εννοειται οτι θα πεσουν ξενυχτια , πολλα πολλα λιπασματα και καθαρο ;)μυαλουδακι οταν παιζουμε τα παιχνιδια για να εχουμε το maximum των ποντων.
    Πρωτη φορα που γραφω πριν αρχισω τους υπολογισμους μου , τετοια χαρα εχω να τη ζησω απο τοτε που ξεκινησα και υπηρχε ως δωρο κλουβι αετου το οποιο και ειχα κερδισει:music::D
    Ενα μεγαλο μπραβο στην εταιρια πιστευω το αξιζει απο ολους μας.
    Παω να κανω υπολογισμους και να καταστρωσω σχεδια δρασης :)
    Ευχομαι ολοι να το τερματισουμε :inlove::inlove:
     
    Αρέσει σε vagelis1968, sofiapao76, Dr.Kelly και 7 σε άλλους.
  15. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    απαπααααααα!!!! το αφεντικό τρελάθηκε..... τέτοιον ενθουσιασμό είχα να δω απο τα παλιά χρόνια.. τότε που αθώα παιδούλα ξεκίναγα την φάρμα χαχαα :p:p:p:p φιορινόδενδρα!!!:D φιορίνια!!! κουπόνια!! τι άλλο να θέλει ένας πτωχός πλην τίμιος αγρότης!!! νύχτα μέρα θα φυτεύω χαχα.. ευχαριστούμε τον Παναγιώτη για τους υπολογισμούς.... καλή μας διασκέδαση!! αυτό είναι πάρτυ..δεν είναι δρώμενο!!!!

    προσωπικά παίζω μόνο το <<Εντόπισε τις διαφορές>>
     
    Τελευταία επεξεργασία: 26/5/20
    Αρέσει σε vagelis1968, jiorgos, sofiapao76 και 11 σε άλλους.
  16. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

    Νυν υπέρ πάντων αγών συναγρότες, ελπίζω να μην είναι εκποίηση γιατί πηγαίνει για λουκέτο η εταιρία χααχχαχα - εκτός πάλι αν με τις καραντίνες θησαύρισε και είπε να μας ανταμείψει, ποιος ξέρει :D
    Όπως και να'χει, ένα πάρα πολύ δύσκολο δρώμενο σε ό,τι αφορά τη δεξιά στήλη που, αν έχω υπολογίσει σωστά, χρειάζεται πάνω από 200 παιχνίδια στα 60 κρυμμένα για να τερματίσει - αλλά αξίζει τον κόπο.
    Καλή επιτυχία σε όλους.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, Dr.Kelly, μαρω69 και 8 σε άλλους.
  17. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Το οτι φυτευουμε μονο στην βασικη φαρμα ειναι το τυρακι αλλα δεν μασαμε :music:
     
    Αρέσει σε vagelis1968, martha72, nickoikono11 και 3 σε άλλους.
  18. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Επανηλθα με υπολογισμους, αλλα μη σας κοπουν τα φτερα, εμεις θα το προσπαθησουμε μεχρι λιποθυμιας :)

    Επειδη μονο στις 10 διαφορες μπορω να πιασω το μεγαλυτερο των ποντων (στα αλλα δυο απλα χανω το συνεργο ντετεκτιβ με χαζους ποντους), υπολογισα φιλαρακια ποσο θα λιωσουμε για τα φιορινοδεντρα...
    Αν βρω τις 10 διαφορες σε λιγοτερο απο 20 δευτ/πτα θα παιρνω 105 ποντους.
    Για το 1ο φιορινοδεντρο θελω 22.195 ποντους δηλ.212 παιχνιδια = 34.040 φυτα
    Για το 2ο φιορινοδεντρο θελω 27.525 ποντους δηλ.262 παιχνιδια = 44.540 φυτα

    και απο αναδυωμενα (σκονες) για το 1ο φιορινοδεντρο 5.088 και για το 2ο 6.288

    Ας κανει και καποιος αλλος τους υπολογισμους, ισως να κανω και καποιο λαθος, εχω διορθωσει 3 φορες τις ποσοτητες και ζητω ειλικρινα συγνωμη που σας μπερδεψα.
    Βεβαιως και δεν περιμεναμε να μας τα χαρισουν, ιδου το τυρακι ;), οποιος εχει τη δυνατοτητα να ξοδεψει χιλιαδες λιπασματα ολων των ειδων κι εχει και κανενα μπονους + για φυτα δρωμενου φυλαγμενο θα βγει με φιορινακια !!!!
    Εγω παντως θα το προσπαθησω οσο περισσοτερο μπορεσω.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 26/5/20
    Αρέσει σε vagelis1968, yelander10, GEPPO1 και 14 σε άλλους.
  19. -fasolaki-

    -fasolaki- Ενεργός συντάκτης

    Νομίζω κάπου στα μισά παιχνίδια δίνει +3 φυτά ως έπαθλο αλλά δεν γράφει για πόση ώρα.
     
  20. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    (εχω διορθωσει τους υπολογισμους μου, διοτι ειχα κανει λαθη)

    Εχεις δικιο, συνηθως με νερο+απλο λιπασμα απο οτι θυμαμαι σε ολα τα δρωμενα δεν μας εφτανε ο χρονος για 2ο θερισμα, θα δουμε ομως αυριο μολις ανοιξει το δρωμενο. Σιγουρα θα βοηθησει ομως κι αυτο.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, nickoikono11, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.