Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Το Μεγάλο Κυνήγι ΙΙΙ "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 10/7/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    " Το Μεγάλο Κυνήγι ΙΙΙ "
    [​IMG]
    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.
    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.
    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Το-μεγάλο-κυνήγι-iii.26921/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Το-μεγάλο-κυνήγι-ΙΙΙ.26920/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση


    [​IMG] [​IMG]



    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!! Ο επιθεωρητής Ποντικώ έρχεται με μια νέα Καλοκαιρινή υπόθεση!! Θα καταφέρει να τη λύσει όλη;:eek: Δεν ξέρω, αν και το βλέπω πάρα πολύ απαιτητικό και δύσκολο θα συμμετάσχω όσο μπορέσω. Καλή τύχη με τη νέα υπόθεση του επιθεωρητή όπου φτάσει ο καθένας μας!!;)
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Dr.Kelly, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 4 σε άλλους.
  3. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλό μεσημέρι παρεάκι... ένα δρώμενο γνωστό στους περισσοτερους από εμάς...και που ο καθένας εφαρμόζει την δική του στρατηγική.. προσωπικά επιλέγω το<<βρείτε τις διαφορές>> γιατί μου φαίνεται πάντα πιο εύκολο... το νέο είναι οτι θα έχουμε κάθε μέρα μία νέα σκηνή.. και αυτό δυσκολεύει λίγο τα πράγματα αλλά πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε... τώρα σχετικά με τις απαιτήσεις του δρώμενου ομολογώ οτι είναι αρκετά μεγάλες.... για τα 235 στανταρ παιχνίδια θα χρειαστούμε 41.125 φυτά και 4.700 αναδυόμενα.. απο κεί και πέρα θα εξαρτηθεί απο τους πόντους που θα μαζέψουμε , αν θα χρειαστούμε και άλλα..εδύ πρέπει να επισημάνω το ότι φυτεύουμε στην βασική μόνο έκταση φέρνει μεγάλη δυσκολία και ειλικρινά απορώ με το σκεπτικό αυτής της απόφασης... . η φασολιά δεν με τρελαίνει ..πολύ συνηθισμένη για ένα τέτοιο δύσκολο δρώμενο... όμως τα επι μέρους δώρα είναι πολύ καλά... όπως επίσης και το διακοσμητικό στην τρίτη του αναβάθμιση... επίσης οπως είδαμε και παρότι την προηγούμενη φορά που ξαναέγινε υπήρξαν πολλές αντιδράσεις... συνδέθηκαν πάλι τα δρώμενα... και θα λαμβάνουμε δολώματα για το άλλο δρώμενο που θα τρέχει παράλληλα... σε γενικές γραμμές είναι ένα πολύ δύσκολο δρώμενο και ειδικά με 40βαθμούς ζέστη.. που όμως έχει πολύ καλά δώρα... προσωπικά θα παίξω και ευελπιστώ να το τελειώσω.. οι ημέρες είναι αρκετές... καλή επιτυχία σε όλους...
     
    Αρέσει σε vagelis1968, kostas.k1970, nana και 17 σε άλλους.
  4. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Το εβέντ κρατάει 12 μέρες και κάθε μέρα στις 15:00 θα μας πιστώνονται 2 σύνεργα ντετέκτιβ.
    Συνολικά θα μας πιστωθούν 24 σύνεργα ντετέκιβ.
    Αυτά είναι τα μόνα καλά.....
    Κατά τα άλλα συμφωνώ με την GEPPO1 πιο πάνω, εκτός απο μια λεπτομέρεια.
    Δεν ευελπιστώ να το τελειώσω και ούτε θα βάλω τέτοιο στόχο.
    Εχω άλλα πράγματα να κάνω.
     
    Αρέσει σε xaris68, graganta, vagelis1968 και 22 σε άλλους.
  5. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα στην παρεα!!!
    Ευχαριστω φιλη GEPPO1 για τους υπολογισμους σου, οι οποιοι πρεπει να πω με απογοητευσαν.
    Με ενα προχειρο υπολογισμο , φυτευουμε μονο στη βασικη, το φυτο με νερακι θα πεσει σε 4ωρο (περιπου) και φυτευοντας 5 φορες το 24ωρο (οποιος το καταφερει):D θα μαζεψουμε σε 12 μερες 36000 φυτα να προσθεσω και αυτα που θα οφεληθουμε απο τα 24 συνεργα που θα μας δινουν; 4200 , αυτα μας κανουν 40200 φυτα. Το δρωμενο δεν βγαινει χωρις βοηθητικα λιπασματα και μαλιστα πολλα.
    Ε, και τι εγινε;; θα μου πειτε μη το κανεις , δεν εισαι υποχρεωμενη, συνεπως δεν θα κανω και το άλλο του ψαρεματος ε; ναι
    Αποτελεσμα=ο υπολοιπος μηνας χωρις δρωμενο, παμε για τα μπανια μας παιδια :p
     
    Αρέσει σε graganta, vagelis1968, Megas_kokoriko και 14 σε άλλους.
  6. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημερα κι απο μενα..
    Το δρωμενο ειναι ακριβως οτι λεει ο τιτλος του '' Το μεγαλο κυνηγι''..
    Πολλες χιλιαδες φυτα ,που καλουμαστε να μαζεψουμε και το βλεπω πολυ δυσκολο αυτο..
    Αδιακοπο σπερνοθερισμα και σιγουρα δεν βγαινουν χωρις βοηθηματα παντος ειδους..Ενα απο τα πιο απαιτητικα δρωμενα που μπηκαν
    ποτε στις φαρμες μας..
    Οσο για την στρατηγικη που θα ακολουθησει ο καθενας μας, ειναι προσωπικη υποθεση και δεν υπαρχουν κανονες..
    3 μινι παιχνιδια και θα επιλεξουμε οποιο θεωρουμε πιο ευκολο για την συλλογη των ποντων..
    Ευχομαι σε ολους να εχουμε τα καλυτερα δυνατα αποτελεσματα..
    Καλη μας αρχη ..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε xaris68, vagelis1968, kostas.k1970 και 9 σε άλλους.
  7. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλο μεσημερι αγροτοπουλα!!!!
    Μια καλη μεθοδος για περισσοτερη επιτυχια στο να βρισκουμε ειτε τα αντικειμενα , ειτε τις διαφορες, ειναι να περιμενουμε να μαζεψουμε οσο περισσοτερα συνεργα μπορεσουμε και τοτε να ξεκινησουμε.
    Το σκεπτικο μου ειναι το εξης: αφου καθε μερα θα καταργειτε μια εικονα και στη θεση της θα μπαινει μια καινουργια, δεν θα προλαβαινουμε να απομνημονευσουμε τα αντικειμενα, ενω αν τα κανουμε μαζεμενα θα εργαστουμε στις ιδιες εικονες, με αποτελεσμα να βρισκουμε τα ζητουμενα γρηγοροτερα και να κερδιζουμε περισσοτερους ποντους !
     
    Αρέσει σε xaris68, vagelis1968, nana και 15 σε άλλους.
  8. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Χαίρετε! Το χειρότερο δρώμενο, τη χειρότερη στιγμή για μένα. Από βδομάδα με περιμένουν διακοπούλες και τα γενέθλιά μου οπότε δεν νομίζω να ασχοληθώ και πολύ με τον κύριο επιθεωρητή! Δεν πιστεύω ότι θα το τελειώσω αλλά θα παίξω όσο μπορώ μιας και μας δίνονται κάθε μέρα 2 σύνεργα. Επίσης, θέλω να ασχοληθώ με το δρώμενο ψαρέματος γιατί είναι το αγαπημένο μου, παρόλο που το έχουν καταστρέψει...
    Καλή συνέχεια σε όλους και καλά να περνάτε! :music:
     
    Αρέσει σε xaris68, Erukat, vagelis1968 και 13 σε άλλους.
  9. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα σ όλη την αγροτοπαρέα και καλό ΣΚ... βάζω τις 3 σκηνές που έχω βρει μέχρι τώρα για τα καινούργια παιδιά που δεν ήταν στο προηγούμενο κυνήγι άλλα και για εμάς να τις ξαναθυμηθουμε και να εμπεδώσουμε και τις καινούργιες... να περάσετε όμορφα..[​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    καλημέρα στην αγροτοπαρέα... προσθέτω και τις υπόλοιπες σκηνές που βρίσκω..μήπως κάποιοι συμπαίχτες μας βοηθηθούν

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 15/7/19
    Αρέσει σε Gulit1, Dr.Kelly, vagelis1968 και 16 σε άλλους.
  10. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Προχωραει το δρωμενο, αν και θα ηθελα να ανοιγε η στροφιγγα των αναδυομενων, λιγο περισσοτερο!!!!! Παιρνω συνηθως 95 και 105 ποντους παιζοντας παντα τις διαφορες!!!! Στο αγριο λειβαδι φυτευω παντα ορτανσια, μιας και βρισκομαι σε μεγαλο επιπεδο, και ανα τεσσερις ωρες μαζευω τον καλιανδρο στη βασικη εκταση! Μεχρι τωρα εχω φτασει στην αριστερη στηλη στο 58/60 και στη δεξια στηλη στο 5.675 εχοντας κερδισει το 100% της σοδιας μια φορα απο το ροδανι, και εχοντας χρησιμοποιησει το +1 του 24ωρου απο το καλοκαιρινο ημερολογιο!!! Αυτα προς το παρον!!!!
     
    Αρέσει σε xaris68, αμφιθεα, Dr.Kelly και 11 σε άλλους.
  11. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Μαζεύω τη βασική έκταση με 3 χιούι και μου δίνει 21 σκόνες.....μαζεύω την ίδια έκταση χωρίς χιούι και μου δίνει 27 σκόνες.Αποτέλεσμα:τσάμπα σκοτωνόμαστε να μαζεψουμε χιούι και να το ανταλλάξουμε στο παρε δωσε !!!!!!Να ειστε όλοι καλα και να περνάτε καλύτερα!!!!!
     
    Αρέσει σε xaris68, Dr.Kelly, αμφιθεα και 12 σε άλλους.
  12. annagiannis

    annagiannis Προχωρημένος

    [​IMG]
    Ζητωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω:inlove::inlove::D:D
     
    Τελευταία επεξεργασία: 20/7/19
    Αρέσει σε _vicky_74, xaris68, Dr.Kelly και 13 σε άλλους.
  13. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

    Τέλος η δεξιά στήλη στους 206 γύρους παίζοντας τα 60 αντικείμενα (και τα τρία παιχνίδια απαιτούν πολύ καλή γνώση των σκηνών, εμένα μου αρέσει περισσότερο αυτό με τα 60 αντικείμενα οπότε το τερπνόν μετά του ωφελίμου).
    Πάρα πολύ απαιτητικό δρώμενο,αλλά με καλές ανταμοιβές που θεωρώ άξιζε τον κόπο και την "επένδυση".Έχω ξοδέψει περίπου 1.000 ΣΛ και 800 ΣΛ Ζωζώς (ας είναι καλά τα τζαμπόδεντρα),μία 8ωρη ενίσχυση σοδειάς (+1) και αρκετές ώρες βοηθών,αλλά όχι όλες τις ημέρες και ώρες. Κέρδισα ένα 100% (ίσως κι ένα +1 εξάωρο,δεν θυμάμαι) αλλιώς θα ήταν αδύνατο να βγει - ακόμα δηλαδή πολύ πιεσμένο θα είναι, αλλά και πάλι ό,τι χρειαστεί να ρίξω θα το ρίξω: έχω κερδίσει μέχρι στιγμής 75 φιορίνια (45 απ'τα σεντούκια) κι αν φτάσω ως το τέλος θα έχω 115, έχοντας δαπανήσει 15. Αν πετύχω και κανα σαλάχι η ευτυχία μου θα είναι πλήρης :D
    Εννοείται δεν έχω αγγίξει το δρώμενο του Baha ούτε τις αποστολές των ΣΚ - και γενικά τείνω να καταλήξω ότι τα περισσότερα δρώμενα θα τα πηγαίνω όπου μπορώ και θα κρατάω πόρους για μια στα τόσα που αξίζει.
     
    Αρέσει σε _vicky_74, jiorgos, xaris68 και 12 σε άλλους.
  14. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα στην αγροτιά και καλή εβδομάδα..τέλειωσα με την φασολιά και τις αναβαθμίσεις του θησαυρού... και απο δωκαι μπροςόπου φθάσω... ενα απο ταπιο δύσκολα δρώμενα λόγω του ότι φυτεύαμε μόνο σε μία έκταση... θεωρώ οτι δεν υπάρχει περίπτωση να τελειώσω ακόμα και αν χρησιμοποίησα επιταχυντες +1 δυο φορές... τα δωράκια πολύ καλά , το διακοσμητικό σπέσιαλ.. η φασολιά σχεδόν απο τις χειρότερες τουλάχιστον για μένα... τα δολώματα με το τσιγκέλι... βάζω και τις υπόλοιπες σκηνές που βρήκα.. να μας βρίσκονται για το επόμενο κυνήγι όταν ξαναέρθει με το καλό...καλά τελειώματα σε όλους...

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε FARMER.GP, _vicky_74, skareleni και 13 σε άλλους.
  15. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    Καλησπέρα!!
    Σε αυτό το δρώμενο ο στόχος μου ήταν να τελειώσω την αποστολή στην λαχαναγορά που εδώ και πολλούς μήνες τη ΄φλερτάρω'.
    Οι δύο ελεύθερες εκτάσεις μου έδωσαν αυτή τη δυνατότητα να ασχοληθώ με αυτή και να προχωρήσω όσο περισσότερο μπορούσα και το δρώμενο.
    Το ότι φυτεύαμε μόνο σε μια περιοχή στο τόσο απαιτητικό δρώμενο εγώ το είδα θετικό.Αν φυτεύαμε και στις 3 περιοχές της φάρμας Τα απαιτούμενα φυτά και αναδυόμενα θα ήταν περισσότερα.Για ποιο λόγο??
    Ετσι τη δρακοφωλιά που την έβλεπα να την παίρνω τα Χριστούγεννα τώρα δεν την αφήνω να μου φύγει.
    [​IMG]
    Και στο δρώμενο έφτασα εδώ.... [​IMG]
    Τα φυτά τα έχω... Για να μαζευτούν όμως κέρδισα 24ώρες συγκομιδής δεν θυμάμαι και πόσα +1φυτό για 6ώρες.Τωρα προχωράω μονο με το φυτό της αποστολης για τα τελευταια αναδυόμενα που χρειαζομαι.
    Μάλλον και εδώ αύριο να τελειώσει,
    Καλή συνέχεια σε ότι κάνετε!!:)
     
    Αρέσει σε GaTe987, takis.00, GEPPO1 και 10 σε άλλους.
  16. Coinhunter01

    Coinhunter01 Ειδικός του φόρουμ

    Καλημέρα αγρότες και αγρότισσες!

    Τέλος και για μένα το δρώμενο!
    Πολύ ωραίο δρώμενο! Θα συμφωνήσω και εγώ με τον xaris68, να φυτεύουμε σε δρώμενα στη μια έκταση, για να μπορούμε να κάνουμε διάφορες δουλειές στις άλλες δύο εκτάσεις.

    [​IMG]

    Και εγώ το ίδιο κάνω, αλλά θέλω πολύ δρόμο ακόμα.;)

    [​IMG]

    Καλή συνέχεια με υγεία!
     
    Αρέσει σε xaris68, GaTe987, Nantia123 και 8 σε άλλους.
  17. ΔΗΜΗΤΡΗΣ22

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλημερα στην αγροτοπαρεα. Τελος για μενα το δρωμενο με 182 παιχνιδια και 17.905. Επαιζα μονο τις διαφορες, στα αλλα δεν τα καταφερνω και τοσο καλα. Δεν το πιεσα πολυ, αν και διαπιστωνω οτι με πιεση μαλλον θα το τελειωνα. Εχουμε ομως και αλλες δραστηριοτητες καλοκαιριατικα, αλλωστε σε λιγες μερες ξεκινανε και οι διακοπουλες...!!!! Καλη συνεχεια σε ολους.
     
    Αρέσει σε xaris68, -sia1971-, annagiannis και 7 σε άλλους.
  18. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα.
    Δεν έφτασα το δρώμενο μέχρι τέλους, αλλά πήρα την φασολιά κι έπαιξα συνολικά 192 παιχνίδια. Μέχρι τώρα προσπαθούσα να το πάω όσο πιο μακριά γινόταν. Τα αναδυόμενα δεν με βοήθησαν και πολύ καθώς ήταν πολύ λίγα. Στη δεξιά στήλη κέρδισα μέχρι το δώρο 129 (19.845 πόντοι). Έπαιζα κι εγώ μόνο τις διαφορές. Κατά τα άλλα δεν ξοδεύτηκα παραπάνω, δεν χρησιμοποίησα έξτρα μπόνους ούτε σούπερ λιπάσματα, κέρδισα μια φορά 100% και το +1 για φυτά αλλά ήμουν διακοπές τότε και δεν τα αξιοποίησα όπως έπρεπε.
    Λυπάμαι κύγιε επιθεωγητά αλλά είχα καλύτερα πράγματα να κάνω ;)

    Κρίμα όμως τα 6 σεντούκια με δολώματα που έχασα από τις επόμενες ανταμοιβές, για τα φιορίνια ούτε λόγος.

    Καλή συνέχεια σε όλους!! :music:
     
    Αρέσει σε jiorgos, Erukat, xaris68 και 6 σε άλλους.
  19. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!! Τη νέα υπόθεση του επιθεωρητή Ποντικώ την πήγα σχεδόν ως τη μέση.:) Συγκεκριμένα έφτασα στα 115 ολοκληρωμένα παιχνίδια την αριστερή μπάρα και στους 9.410 πόντους τη δεξιά. Δεν κατάφερα να πάρω την ομάδα σύννεφων μαγικής φασολιάς, αλλά δεν πειράζει. -.- Εύχομαι αν εμφανιστεί ξανά το συγκεκριμένο δρώμενο να μπορούμε να φυτεύουμε σε όλους τους χώρους της φάρμας. Καλή συνέχεια και συγχαρητήρια στους-ις συμπαίκτες-τριες που το ολοκλήρωσαν!!;)
     
    Αρέσει σε jiorgos, Gulit1, xaris68 και 5 σε άλλους.
  20. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Τελειωσε κι αυτο!
    Αρκετα τα δωρα!!! Λιγο ακομη θα το τελειωνα αν δεν με παιδευαν οι σκονες, αναγκαστικα εβαλα και πολυωρο φυτο στη βασικη κι ετσι ηρθαν κι αυτα αλλα μου ελειψαν φυτα.
    Τελικα εφθασα στο 202 αριστερα και στους 19280 ποντους δεξια. Χρησιμοποιησα μονο μια φορα σημερα σ.λιπασμα για να βγαλω τα φυτα που ηθελα για τις σκονες που ειχα μαχεψει.
    Κριμα που οσο ανεβαινε η δεξια στηλη ηθελε περισσοτερα παιχνιδια για το επωμενο δωρο, ετσι εμειναν και σεντουκια δολωματων και τα πολυποθητα φιορινια :oops:
    Φιλη FARMER, αν φυτευαμε σε ολους τους χωρους σιγουρα δεν θα χρειαζομασταν μονο τοσα φυτα οπως και αναδυωμενα.
    Πολλες ευχαριστιες και στη φιλη GEPPO1 που με τις εικονες βοηθησε πολυ! :inlove:
     
    Αρέσει σε Gulit1, xaris68, FARMER.GP και 3 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.