Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Τούρτα στο Παράδεισο "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 7/2/24.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Εσείς, εμείς κι οι άλλοι...κύριε, οπτικά το παιχνίδι είναι για εσάς,που έχετε όραση 10/10. Πως θα γίνει, υπάρχει πρόβλημα.Είναι κακό να πείτε,"όσοι έχουν αχρωματοψία, να μη πάρουν μέρος στο συγκεκριμένο παιχνίδι? ".
    Ευχαριστώ για τη βοήθεια αλλά ξέρω πώς να αποθηκεύω τη φωτογραφία. Στα 5' όμως με τέτοια γραφικά ,για όποιον δε βλέπει καλά, είναι δύσκολο να ξεχωρίσεις χρώματα και σχήματα. Οι συνθέσεις είναι ένα μπέρδεμα, σχήματα χρώματα μπερδεύονται και ζαλίζουν.Απλά θα χαθεί μια αξιόλογη φασολιά.
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, SPIFIL, Marinaloren και 5 σε άλλους.
  2. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    upload_2024-2-11_14-16-56.png

    43 δευτερόλεπτα είναι, όχι 5 :music:
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  3. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους, θα πω ότι και εγώ έκανα στην αρχή αρκετά λάθη. Το πρόβλημα για εμένα δεν είναι στα χαρτάκια των κεκακιων , αλλά στο γλάσο το οποίο αφού έχει μπει από πάνω η διακόσμηση είναι δύσκολο να ξεχωρίσω το ένα γλάσο από το άλλο. Η λύση που βρήκα ήταν ότι αρχικά έβαλα δέντρα με τούρμπο λίπασμα της Ζωζώ το βράδυ στο άγριο λιβάδι, για να μαζέψω όσα πιο πολλά τουρτοτονωτικά μπορώ, νομίζω ότι είναι απολύτως απαραίτητα και το βράδυ έβαλα γαρύφαλλο για αναδυόμενα. Τα αναδυόμενα κατά την γνώμη μου είναι λίγα ακόμη και με γαρύφαλλο. Κατά τα άλλα βγάζω φώτο με το κινητό, την ζουμάρω και για την ώρα έχω επιτυχία.
    Νομίζω ότι αν σκοπεύουν στο μέλλον να επαναλάβουν αυτό το δρώμενο, καλό θα ήταν να κάνουν μερικές διορθώσεις, κυρίως χρωματικές
    και να μην υπάρχουν τρία γλάσο σε διαφορετικούς τόνους του ροζ.
     
    Αρέσει σε SPIFIL, xaidi, sofiapao76 και 8 σε άλλους.
  4. toylaaaaa

    toylaaaaa Εξαιρετικό ταλέντο

    γεια σας κ χαρα σας .. ας γραψω κ εγω τις εντυπωσεις μου .... στην αρχη διαβαζοντας ολα αυτα απελπιστηκα .. επαιξα κ εγω 2-3 δοκιμαστικα τα οποια τα εχασα .... μαζευα ομως τα φυτα κ τα αναδυωμενα .. δεν ηξερα αν θα παιξω .... εφτιαξα σιροπια οσα ειχα μαζεψει χθες βραδυ κ γεμισα κ τις δυο εκτασεις με δεντρα γιατι δεν εφτασαν τα αναδυωμενα κ τα τουρτοτονωτικα ... κ σημερα αφου ξαναδιαβασα ολα τα τιπς ... καταφερα να τα παιξω ολα οσα ειχα φτιαξει πηρα την συνταγη κ ετοιμαζω τα πρωτα 20 βιοτεχνικα εχασα μονο 2-3 ... παιδια προσπαθηστε αξιζει τον κοπο .... μεγενθυνετε στο 150 την φαρμα ...ετοιμαστε το κινητο ... μεγενθυνετε την φωτο ...πατηστε το σιροπι ..βγαλτε την φωτο κ ολαλα!!! συνδιαστετα ...καλη επιτυχια!
     
    Αρέσει σε sofiapao76, Marinaloren, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ και 4 σε άλλους.
  5. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    παιδιά εννοείται πως θα το τελειώσουμε, εννοείται πως θα κάνουμε ζοομ και θα βγάλουμε φωτογραφία.. όμως μην βλέπουμε το δένδρο και χάνουμε το δάσος.. καμία απο αυτές τις συζητήσεις δεν θα είχαν γίνει αν αντί για τρία ροζ γλάσσο, υπήρχε ενα ροζ και τα άλλα δύο ηταν πχ κόκκινο και πράσινο.. επίσης καμία συζήτηση δεν θα είχε γίνει αν η διακόσμηση ήταν λίγο μεγαλύτερη.. κατά τα άλλα το δρώμενο ειναι αγαπημένο, τα δώρα πολύ καλά απλά δεν χρειάζεται να παιδευόμαστε
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, sofiapao76, -ΡΙΚΑ1985- και 6 σε άλλους.
  6. xaris300800

    xaris300800 Νέος ειδικός

    ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ...ελεος κανουμε υπομονη με τα κολληματα....να και μια καινουργια χαζομαρα με τα γραφικα..που δειχνει αλλα νταλλα...μηπως νομιζετε οτι ολοι ειμαστε 20-40 ετων...οχι γυαλια αλλα κιαλια και αν δεις,,τι μπουρδαμαρες με τα σχεδια ....ποιος εκανε παραπονα για τα προηγουμενα σχεδια και ταλλαξατε...τουλαχιστον απο ευθειξια να κανατε ενα δοκιμαστικο...να βλεπαμε οτι εναι μια αποτυχια...και να μην το τρωγαμε σαν **χαπατα**..πανω στο εβεντ..αντι να κατσουν οι αρμοδιοι να διορθωσουν τα προβληματα ..μας δημιουργουν νεα...εσεις το μαχαιρι εσεις το πεπονι...αν βρειτε καναν παιχτη που του αρεσει αυτος ο νεος σχεδιασμος ,να τον κανουμε επιτιμο προεδρο...τις μπουρδαμαρας...σορρυ για το υφος τις γραφης μου...αλλα νομιζω οτι ειμαι κατα την γνωμη μου και ειμαι πολυ επιεικης...γιατι βραζω απο θυμο και νευρα . θα πεσω στα χαπια....υγ ..απο το καλοκαιρι βασανιζομαστε...απο τα προβληματα σχεδον 8 μηνες και οι αρμοδιοι μας τρελαινουν περισσοτερο...ποσο αλλο ΥΠΟΜΟΝΗ....το πηγαδι καποια στιγμη δεν βγαζει νερο...τελευει...επισης να ανχωνομαστε να παρουμε μια συνταγη που την ειχαμε αγορασει στο παρελθον και μας την αφαιρεσατε [αν και μας δωσατε αυτα που ξοδεψαμε]ΥΠΟΜΟΝΗ...ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΗΣ
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και olga-tse62.
  7. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Αν συνεχίσεις να είσαι τόσο αγενής, απαράδεκτος και προσβλητικός θα αναγκαστώ να σε αποκλείσω.
    Υπάρχουν όρια και τα ξεπέρασες κατα πολύ.


    Για πες μου λοιπόν, ποια συνταγή σου αφαιρέσαμε;
    Γιατί μάλλον εσύ γράφεις "μπουρδαμαρες"
     
  8. xaris300800

    xaris300800 Νέος ειδικός

    ΑΥΤΑ που εγραψα δεν αναφεροταν προς εσας ολους που μας βοηθατε αλλα προς αυτους που σχεδιαζουν τα εβεντ..και δεν ειμαι καθολου κατα την γνωμη μου προσβλητικος...μηπως δεν κανουμε τοσους μηνες ατελειωτη υπομονη....και αντι να γινετε κατι καλυτερο γινετε χειροτερο...γκειμ διασκεδασης ειναι οχι εξετασεις για την νασα....ΓΝΩΜΗ μου ελπιζω να γινετε κατανοητο..γιατι τρωμε και τρωτε ατελειωτες ωρες για ερωτησεις..επεξηγησεις βοηθεια κτλ...η συνταγη τσαντι μηλου-καροτου..αν θυμαστε νομιζω την πηραμε απο τον μαρμελαδοποιο..ειμαι 59 ετων και ποτε δεν θελω να γινομε αγενης και προσβλητικος προς εσας τους διαχειριστες που τοσα χρονια αμισθη μας βοηθατε..γιατι σας αρεσει το γκειμ οπως αρεσει ολους εμας που ξοδευουμε ωρες ..ο θυμος μου ειναι σαυτους που[γνωμη μου]σχεδιαζουν τετοια νεα γραφικα κτλ..που καουν χειροτερο το παιχνιδι..υγ ελπιζω να μπορω να λεω την γνωμη ..και δεν ειμαι ουτε ειρωνικος ,ουτε αγενης ..αλλα αγανακτισμενος...οταν μας λετε ΥΠΟΜΟΝΗ..την κανουμε...μηνες..οπως και εσεις...αλλα η συνεχεια γινετε ακομα χειροτερη...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 11/2/24
    Αρέσει στους αμφιθεα και panior.
  9. Coinhunter01

    Coinhunter01 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπέρα αγρότες και αγρότισσες!
    Όσοι έχετε τη δυνατότητα, να συνδέσετε τον υπολογιστή στη τηλεόραση, το παιχνίδι είναι πολύ εύκολο και με το πρόγραμμα ζωγραφικής ακόμα ποιο εύκολο, εμένα μου περισσεύουν και 10 δευτερόλεπτα, χωρίς το Τουρτοτονωτικό.
    Δοκιμάστε το και θα με θυμηθείτε.

    [​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 11/2/24
    Αρέσει στους misirli, Marinaloren και .sofaki..
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Οτι να ναι! Ψάξε λίγο πριν γράψεις ότι σου έρθει στο μυαλό μόνο και μόνο για να δημιουργήσεις αρνητικότητα.

    Η συνταγή δόθηκε από δρώμενο το 2011 ως αμοιβή.
    Μετά προστέθηκε στο κατάστημα για 199 Φιορίνια.
    Όποιος την κέρδισε τότε, την έχει ακόμα.
    Όποιος δεν την είχε κερδίσει ή δεν την είχε αγοράσει, μπορεί να την πάρει τώρα από το κατάστημα δρώμενου.

    ΤΙΠΟΤΑ δεν αφαιρέθηκε από Κανέναν!!!!!
    Μην γράφεις ότι να ναι.
     
  11. peponofloudas

    peponofloudas Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    εχω τηλεορασγ. για πες μας πως να την συνδεσο
     
  12. Coinhunter01

    Coinhunter01 Ειδικός του φόρουμ

    Με HDMI καλώδιο.
    [​IMG]
     
  13. xaris300800

    xaris300800 Νέος ειδικός

    προς θεου δεν θελω ναρθω σε αντιπαρεθεση μαζι σου ετσι ειναι οπως τα εγραψες-αφαιρεθηκε απο τις ανταμοιβες ...εχω 1000 φιορινια μπορω να την αγορασω...εχω 515 τσαντι..οποτε δεν την χρειαζομε .περνω απο την σειρα συννεφων τσαντι ,,,δεν ειναι αυτο το θεμα σαν παραδειγμα το ανεφερα που ειναι δωρο στο εβεντ ..μην ασχολησε ..με την συνταγη ..αλλα το μεγαλο θεμα ειναι ο σχεδιασμος των νεων γραφικων..εκει ειναι η αγανακτηση μου..και νομιζω οχι μονο δικια μου..τοσο μεγαλο θεμα ηταν να γινοταν μια δοκιμαστικη ..πριν μπει στο εβεντ...τοσα προβληματα που μας δυσκολευουν ..γιατι να προστιθετε κιαλλο...αν εχω κανει ΛΑΘΟΣ ..και ειμαι παραλογος...ριξεμε εναν αποκλεισμο...να βραζω στο ζουμι μου..και να μην γραφω..αν και προσπαθω να μην σχολιαζω...μονο οταν βασανιζωμε αντι να διασκεδαζω...τοτε δεν μπορω να μην γραψω...καλη συνεχεια και καλο απογευμα...
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και martha72.
  14. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Σοβαρά τωρα;
    Κατηγορείς με βαριές λέξεις και προτάσεις και όταν σου λέμε και αποδεικνύουμε οτι έχεις λάθος, λες να μην ασχολούμαστε αντί να ζητήσεις συγνώμη;



    Που το έγραψα αυτό;;;;

    Σου συνιστώ να είσαι προσεκτικός τι γράφεις και πως το γράφεις. Δεν θα γράψεις ανακρίβειες και ότι σου έρθει και θα τα διατυπώνεις σαν αλήθειες. Την επόμενη φορά θα αποκλειστείς.

     
  15. .sofaki.

    .sofaki. Επιφανής του φόρουμ

    Συνδεδεμενος ο υπολογιστης μου σε μονιτορ 30 ιντσων και παλι μπερδευομαι απλα θελει προσοχη και ολα πανε καλα.Με τιποτα δεν ξεσυνδεω κινητα ακινητα τηλεορασεις για 2 τουρτες!!! Προτιμω να παιξω 5 παιχνιδια παραπανω!!! σουπερ λιπασματα υπαρχουν!!!
     
  16. grek62

    grek62 Αρχάριος στο φόρουμ

    Εγώ το τελείωσα αλλά δεν θυμάμαι πως το ανεβάζουν για να το δείτε
     
  17. xaris300800

    xaris300800 Νέος ειδικός

    οκ εχεις δικιο οπως το εγραψες...λαθος μου εγω νομιζα ηταν ανταμοιβη -ξεκλειδωμα-αγορα στην προοδο του μαρμελαδοποιου-ΑΝΕΒΑΣΜΑ ΕΠΙΠΕΔΟΥ..ΣΥΓΝΩΜΗ..ΣΥΓΝΩΜΗ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕς δεν ηταν το θεμα για την συνταγη..αλλα το θεμα σχεδιασμου των γραφικων....συγνωμη παλι για την ανακριβεια ....αλλα μην ασχολησε με το δεντρο ..το δασος μας καηκε ...με μια αστοχια -ανακριβεια μου χαθηκαμε στην μεταφραση ...ελπιζω ,οπως κανετε παντα να μεταφερατε την δυσαρεσκεια μας για τα γραφικα...αυτο τουλαχιστον ειναι οπως βλεπω στις αναρτησεις ειναι προβλημα..κατα την γνωμη μου...[ενικος]εισαι αρκετα εμπειρη να καταλαβεις που εδρευει το προβλημα μου και των συμπαιχτων μου..σχεδιαστες αλλαζει η εταιρεια ..εμεις οι παλιοι παιχτες-διαχειριστες κτλ παραμενουμε στο γκειμ χρονια πεστο παθος οπως θες χαρακτηρισετο ,αλλα ποσο υπομονη ναχουμε οταν δοκιμαζετε τοσο καιρο...η ελπιδα πεθαινει τελευταια...η εκτιμηση μου προς εσας που ειστε απο τους παλιους διαχειριστες αλλα και τους νεους ειναι δεδομενη απο πλευρας μου..και δεν εχω και ουτε πιστευω θαχω θεμα..γιατι εγω δεν εχω την υπομονη και τις γνωσεις να τρωω ατελειωτες ωρες να βοηθω κτλ τους παιχτες και δεν ειναι λιβανισμα...η αληθεια ειναι...καλη συνεχεια κουραγιο ...υπομονη...
     
  18. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Αυτό που κατάλαβα είναι οτι αγνοείς τους κανόνες κατα επανάληψη.

    Το έχουμε κάνει από την 1η μέρα του δρώμενου αλλά πρέπει να καταλάβετε κάτι.
    Δεν είναι Bug ούτε πρόβλημα. Είναι ο σχεδιασμός έτσι και κάποια γραφικά δεν είναι ευκρινή. Δεν θα διορθωθεί γιατί δεν είναι πρόβλημα.
    Έχει προωθηθεί ώστε να υπάρξει βελτίωση την επόμενη φορά.

    Φυσικά και έγιναν τεστ και όπως σας είπα και το δρώμενο λειτουργεί άψογα χωρίς κανένα απολύτως Bug.

    Σαε δώσαμε οδηγίες πως να διευκολυνθείτε. Διαβάστε τις για να βοηθηθείτε. Με το να λέμε τα ίδια και τα ίδια, να είμαστε αγενείς και να λέμε οτι νομίζουμε δεν σας βοηθάει.

    Πλέον κάθε ανάρτηση με σκληρή γλώσσα θα διαγράφεται!!!
     
  19. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    Κυρία μου , μιας κι τώρα θυμηθήκαμε τα προσχήματα και τις ευγένειες άσχετα που εσείς δεν το συνηθίζετε, σε πληροφορώ ότι ούτε η όραση μου είναι 10/10 ούτε είμαι κάποιος ανώτερος σας. Έχω κάποια προβλήματα και εγώ αλλά πίσω από μια οθόνη εύκολα κρίνετε κυρία Μαρία , σωστά ; Όποτε θα σας παρακαλούσα τα σχόλια περί προσωπικού να λείπουν.
    Όπως επίσης και η εμπάθεια!
    Καλό βράδυ!!
     
  20. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    Αθλια γραφικα και αναδυομενα ανυπαρκτα! Πρωτη φορα σε αυτο το παιχνιδι κανω τοσα λαθη. Δυσκολα θα βγει το δρωμενο ,αν βγει!
     
    Αρέσει στους nickoikono11, beggalika_matia και GEPPO1.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.