Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Τούρτα στο Παράδεισο "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 4/7/23.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    " Τούρτα στο Παράδεισο "

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Τούρτα-στο-παράδεισο.35632/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Τούρτα-στο-παράδεισο.35631/


    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]



    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
  2. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημερα σε ολα τα παιδια!
    Στο μονο που μπορω να υπολογισω στο δρωμενο, ειναι μολις φτασετε τα 20.000 περιπου φυτα, ΜΗ φυτευετε αλλο στη βασικη φαρμα κεικολουλουδα, αλλα αλλο φυτο πολλων ωρων, για να παιρνετε αναδυομενα (ροζ κουτια)! Στο αγριο λειβαδι θα συνεχισετε να φυτευετε κεικολουλουδα! Καλη συνεχεια! (Εγω προσωπικα πολλες φορες δεν προλαβαινω να βρω σωστα και τιις 3 τουρτες) !!!
     
    Αρέσει σε stef10, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 12 σε άλλους.
  3. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημερα σε ολους// πραγματικα σπαζοκεφαλια οι υπολογισμοι για αυτο και δεν εγραψε κανενας μας... χονδρικα χρειαζομαστε περιπου 23.000 φυτα , μην με ρωτατε πως το εβγαλα χαχα και παντα κατα προσεγγιση ισως ειναι κατι παραπανω.. μεγαλο προβλημα και παλι τα αναδυομενα και εχει δικιο ο nickoikono11... τα δωρα γενικα μου φαινονται φτωχα και η φασολια καλουτσικη.. κατα τα αλλα για αυτους που δυσκολευονται στην απομνημονευση, βρε παιδια υπαρχει και η φωτογραφια.. τραβαμε φωτογραφια με το κινητο και παιζουμε στο λαπτοπ.. σιγουρη επιτυχια:p μην διστασετε, θα ειναι το μυστικο μας, δεν θα το μαθει κανεις
     
    Αρέσει σε siourdistan, martha72, nota.dim1802 και 12 σε άλλους.
  4. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Α! γιατι από το κινητο η φωτογραφία; ξέρεις κάτι γίνεται και print screen οποιος θέλεις φωτογραφία! αλλιώς κρατάς ανοιχτή/ές την καρτέλα ή τις καρτέλες που θες να ξαναδείς ;)
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, Hecuba, GEPPO1 και 2 σε άλλους.
  5. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ειμαι λιγο της παλαιολιθικης χαχα δεν τα παω καλα με τα print screen.. αλλωστε επειδη θελει ταχυτητα δεν θα τα καταφερνα ποτε... ετσι παω παραδοσιακα, φωτο απο το κινητο, το κραταω στο χερι και βλεπω την φωτογραφια και παιζω στο λαπτοπ.. σιγουρη ρπιτυχια χαχα
     
    Αρέσει σε Marinaloren, siourdistan, μαρω69 και 10 σε άλλους.
  6. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Συμφωνώ απόλυτα χωρις πολλά πολλά είναι στάνταρ ότι θα φτιάξεις όλες τις τούρτες τέλειες ....

    Τώρα όσον αφορά το δρώμενο .....
    Για να είμαι ειλικρινής έχω παίξει μέχρι στιγμής 22 παιχνίδια και έχω αρχίσει να βαριέμαι θανάσιμα....
    Τα δώρα δεν με τραβάνε και τόσο και η φασολιά μμμμμ έτσι και έτσι.
    Τα αναδυόμενα εννοείται ότι τα κυνηγάω πάλι.....
    (Ο nickoikono11 έδωσε μία ωραία λύση βέβαια για όσους ενδιαφέρονται).
    Αλλά εγώ όπως με κόβω μάλλον θα το αφήσω μισό, ίσως και όχι ούτε που ξέρω δλδ.....
    Καλημέρα!!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/7/23
    Αρέσει σε nickoikono11, Marinaloren, minos1978 και 7 σε άλλους.
  7. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Πάρε τα Πίκολο σε παρακαλώ, τη φασολιά άστην να την πάρει ο αέρας αλλά τα πίκολο τα κακόμοιρα τι σου φταίξανεxDxD:cry:.
     
    Αρέσει σε rixainrempite, nickoikono11, αμφιθεα και 6 σε άλλους.
  8. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    xDxDxD Ok θα πάρω τα πίκολο (ήδη έχω πάρει το ένα), μετά θα το πάω χαλαρά και αν το τελειώσω την φασολιά δεν θα την χρησιμοποιήσω, τα διακοσμητικά όμως ναι..... θα βγάλω κάποια μικρότερης ποσότητας Π.Ε. και θα βάλω αυτά.....
     
    Αρέσει σε nickoikono11, αμφιθεα, nota.dim1802 και 3 σε άλλους.
  9. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Μη το λες xD
    50 παιχνίδια είναι μέχρι το τέλος, άρα 19000 φυτά και 1600 αναδυόμενα.
    Υπολόγισε 3000 πόντια διά του 60 και πολλαπλασίασε με τα απαιτούμενα στο κάθε παιχνίδι.
    Πολλά τα αναδυόμενα Άρη!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, minos1978, skias10 και 7 σε άλλους.
  10. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Εγώ έχω παίξει 48 παιχνίδια μέχρι τώρα (όλα σωστά εννοείται) έχοντας 2645 πόντους και θέλω άλλα 6 σύμφωνα με τους πόντους που δίνει,άρα θέλει 54 παιχνίδια:music: Και αυτό γιατί στην αρχή δεν έδινε 60 πόντους.....

    Συμπέρασμα 54Χ380=20520 φυτά και 54Χ32=1728 αναδυόμενα

    Τελειωμό δεν έχει:pxD

    Καλημέρα σε όλους!!!!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, sofiapao76, maria_palou και 5 σε άλλους.
  11. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    μπράβο κοριτσια, μεχρι να το τελειωσουμε θα εχουμε καταλήξει :p παντως απογοητεύτηκα απο το κατάστημα.. αν εξαιρέσουμε το πίκολο , ολα τα άλλα αδιάφορα, εκτος ισως απο τα σεντουκια ενισχυσεων και λίγο τα κουπόνια
     
    Αρέσει σε nickoikono11, siourdistan, sofiapao76 και 5 σε άλλους.
  12. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Πάντως στο πόντια, έπεσα μέσα! Είμαι και φαίνομαιxDxD
    Τέλος με τη φασολιά. Πήρα πίκολο ,μυστηριώδες δεντρύλλιο και σεντούκια ενισχύσεων.Όντως φτωχό το κατάστημα,πλην τίμιο
     
  13. renalian

    renalian Ενεργός συντάκτης

    δεν μπορουμε να παιξουμε....ηταν που ηταν το ιβεντ ....συμπληρωθηκε
     
    Αρέσει στους αμφιθεα, Lina123 και SYLVART.
  14. iocaste1

    iocaste1 Forum Moderator Team Farmerama GR

    Αρέσει στον/ην Lina123.
  15. renalian

    renalian Ενεργός συντάκτης

    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  16. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Όση χρειαστεί ;)
     
    Αρέσει στους ΝΕΦΕΛΗ9 και Lina123.
  17. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ουφ!!! Επιτελους τελειωσα με το δρωμενο! Καλα που χρησιμοποιησα το κινητο μου και δεν ξαναεκανα λαθος στις τουρτες!! Ευχαριστω πολυ GEPPO1!!
     
    Αρέσει σε stef10, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 8 σε άλλους.
  18. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλημέρα σε όλους!!!
    Τέλος και εγώ με το δρώμενο, παίζοντας συνολικά 54 παιχνίδια όπως είπα και παραπάνω.
    [​IMG]
    Από το κατάστημα πήρα το πίκολο, τα σεντούκια ενισχύσεων και ένα σεντούκι ρομαντισμού ΙΙ....Αυτά και μείνανε και 10 αστερονομίσματα.....
    Καλή συνέχεια!!!!
     
    Αρέσει σε GEPPO1, jimixatz, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  19. xaris942

    xaris942 Αρχάριος στο φόρουμ

    μπορειτε να συνεχισετε να παιζετε το εβεντ..και να μαζευετε νομισματα για να παρετε απο το καταστημα κιαλλα δωρακια
     
    Αρέσει σε Marinaloren, SYLVART, GEPPO1 και 6 σε άλλους.
  20. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα τέλος και εγώ με το δρώμενο.
     
    Αρέσει στους Lina123, Marinaloren, SYLVART και σε ακόμα ένα άτομο.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.